Astrologia to naukowa nauka o planetach, gwiazdach i innych ciałach niebieskich oraz o tym, jak ich pozycja wpływa na ludzi i ich działalność. Jest to w pełni dowodowe studium, które sięga prawie 5000 lat i zostało założone, zrozumiane i rozwinięte przez risich z czasów wedyjskich. Niektóre z wybitnych nazwisk znanych ze swojego wkładu w astrologię wedyjską to Aryabhatta, Garga, Kalidasa, Varahamihira i Maharishi Parashara, aby wymienić tylko kilka.

Badanie astrologii obraca się wokół 8 planet, którymi są Słońce, Księżyc, Jowisz, Mars, Saturn i Wenus oraz dwóch innych planet cienistych, mianowicie Rahu, znanych również jako Głowa Smoka i Kethu lub Ogon Smoka. Różni astronomowie na całym świecie pracują nad planetarnym rozmieszczeniem tych ciał niebieskich we wszechświecie i dokonują w ten sposób przewidywań.

Nauka astrologii była darem kultury indyjskiej od czasów starożytnych. Metodologia była przez lata intensywnie badana i wielokrotnie sprawdzana jako poprawna. Pozostaje jako znaczący aspekt w charakterystycznej części subkontynentu indyjskiego. Spośród nich Kerala jest znana na całym świecie z astrologii i rytuałów tantrycznych. Ten najbardziej wysunięty na południe stan jest popularny nie tylko ze względu na praktyki ajurwedyjskie, jego orzecznictwo astrologiczne przyciąga również ludzi z różnych zakątków świata.

Astrologia Kerala została również uznana za najstarszą, spójną i najdokładniejszą formę astrologii na świecie. To nic innego jak kosmiczna nauka prawdziwej astronomii. Metodologia astrologii Kerali wykorzystuje „kawiry” lub muszle morskie i jest bardzo ceniona na całym świecie za swoją dokładność predykcyjną. Stan jest dobrze znany z zaradnych informacji na tematy takie jak astronomia, astrologia, horoskop i vastu shastra.

Astrologia Kerali wykorzystuje zasady „Ashtamangala Prasnam” jako integralną część do prognoz astronomicznych. Służy do znalezienia rozwiązania i przyczyn różnych problemów, z jakimi boryka się ludzkość, takich jak problemy rodzinne, stres, niepłodność, niepowodzenia biznesowe i inne nierozwiązane problemy.

Ashtamangala Prasnam jest również stosowana w przypadku nowych konstrukcji i innych pomyślnych działań, takich jak budowa świątyń. Ujawnia również skutki, zarówno dobre, jak i złe, naszych przeszłych, obecnych i przyszłych działań, a także zapewnia środki zaradcze, aby usunąć złośliwe działania. Na ogół Ashtamangala Prasnam jest wykonywana przez dwóch astrologów. Można go jednak zwiększyć w zależności od wagi omawianego problemu.

W czasach starożytnych mahariszi używali astrologii do dokonywania przepowiedni opartych na ich doświadczeniu i wiedzy z błogosławieństwem Bożym. Z biegiem czasu podstawą wiary stała się jedynie wiedza osoby i powodzenie jej odkryć. Prognozy astrologiczne Kerali są całkowicie oparte na badaniach naukowych różnych konstelacji planet.

Dokładne przewidywania mogą być dokonywane tylko dzięki wszechstronnej znajomości różnych aspektów astrologicznych i są uzyskiwane poprzez opanowanie edukacji astrologicznej.

Wkład Kerali w dziedzinie astrologii wedyjskiej jest znaczący. Zasady te są również rozszerzone na Vastu Shastra i zyskuje ogromną popularność w stanie. Budowniczowie proszeni są o przestrzeganie tych tradycyjnych zasad podczas budowy nowych domów lub biur. Wyniki tego badania są również wykorzystywane do rozwiązywania licznych przeszkód w naszym codziennym życiu. Służy dobremu samopoczuciu przez cały okres twojego życia.

Na koniec należy pamiętać, że praktyk astrologii Kerali nigdy nie należy porównywać z praktykami wróżbitów. Powinien być używany tylko jako nadprzyrodzony przewodnik do rozwiązywania problemów poprzez stosowanie środków zaradczych. Jednak sukces lub porażka w życiu całkowicie zależy od naszej karmy. Jest to osobisty wybór, aby wykonywać dobre lub złe uczynki. Wszelkie złe działania, wykonane świadomie lub nieświadomie, mogą uprzykrzyć życie.

Astrologia Kerali może poprowadzić nas do opuszczenia szczęśliwego i chwalebnego życia poprzez wykonywanie dobrych działań i eliminowanie wszystkich złych czynów.