Według Astrologii istnieje związek między zjawiskami astrologicznymi a wszystkim, co dzieje się z ludźmi na tej ziemi. Dlatego astrologia odnosi się do położenia planet i gwiazd, w których dana osoba się urodziła, i wierzą, że te gwiazdy i planety z góry decydują o losie człowieka na ziemi.

Astrologia w Marathi

W cywilizacji zachodniej astrologia składa się głównie z horoskopów, które reprezentują cechy i osobowość człowieka, podczas gdy w cywilizacji wschodniej astrologia odnosi się do czytania chiromancji, czyli czytania linii na rękach jednostki, która decyduje o jej losie.

W Indiach różne kultury i religie tworzą różne formy astrologii. Indie to kraj o różnych kulturach, a z różnych kultur pochodzą różne opinie i percepcje, co daje początek różnym formom astrologii. Niektórzy czytają z rąk, podczas gdy inni czytają nawet linie na czole i linie na stopach.

Astrologia ma swoje korzenie w III tysiącleciu p.n.e. Pojęcia astrologii wykorzystywane są również w medycynie, alchemii i meteorologii.

Astrologia nie jest tak prosta, jak czytanie horoskopów w gazecie. Ma ukryte złożone znaczenie, które jest znane tylko nielicznym. Więc dzisiaj omówimy więcej astrologii marathi.

Etap Astrologii w Marathi:

Są to różne etapy zrozumienia astrologii marathi.

Etap 1: Symbole astrologiczne:

Ten segment stanowi zrozumienie podstawowego języka astrologii marathi. Każdy znak i planeta obecne na ziemi ma inne i niepowtarzalne symbole. Aby zrozumieć astrologię marathi, należy zrozumieć podstawowe znaczenia.

Etap 2: Zrozumienie znaków zodiaku:

Znak zodiaku składa się z siedmiu kategorii. Trzeba je dokładnie zrozumieć.

Etap 3: Interpretacja znaków zodiaku:

Baran, Rak, Byk itp. to znaki zodiaku. Trzeba mieć dogłębne ich zrozumienie na dużą skalę. Znaki zodiaku to: Wodnik, Byk, Rak, Lew, Bliźnięta, Strzelec, Skorpion, Waga, Ryby i Baran.

Etap 4: Know How o planetach:

Z 12 znakami zodiaku związanych jest 12 planet. Oznacza to, że każdy znak jest powiązany z planetą.

Od samego początku astrologia zawsze była tematem kontrowersyjnym. Większość ludzi nie wierzy w takie istnienie. Sceptycyzm jest silnie związany z każdą formą astrologii. Ma bardzo niewiele zastosowań naukowych i implikacji, co jest głównym powodem, dla którego ludzie wątpią w jego istnienie.

Astrologia nie jest sprawdzonym badaniem.

12 znaków astrologii marathi:

Podstawowe znaki astrologii marathi dzielą się na trzy szerokie kategorie. Są to:

  1. Do znaków kardynalnych zalicza się znaki kardynalne: Baran, Rak, Waga i Koziorożec. Reprezentują witalność, ruch i dynamikę.
  2. Znaki zmienne: Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby należą do znaków zmiennych. Są znane ze swoich zdolności adaptacyjnych. Znaki te są zdolne do modyfikacji i zmian w życiu. Mogą wywołać zmiany w warunkach życia, w których żyją.
  3. Znaki stałe: Byk, Lew, Skorpion i Wodnik są zawarte w znakach stałych. Są znani ze swojej przyziemnej, stałej i stabilnej natury. Mają ogromną siłę woli i często wprowadzają znaczące zmiany ze względu na ich sztywny, twardszy charakter.

Astrologia to wiara. Nie ma sprawdzonych zapisów, które mogłyby ocenić jego autentyczność. Jeśli w to wierzysz, to jest świat dla ciebie, a jeśli nie, to nie istnieje. Dopasowywanie Kundali jest również częścią astrologii praktykowanej przez różne indyjskie rodziny przed podjęciem decyzji, czy dwie osoby będą kompatybilne, aby zawrzeć święty związek małżeński.