Czy wiesz, jak zrobić balsam do ust w domu?. Nasze usta są najbardziej odsłoniętą częścią naszego ciała, a tym samym najbardziej podatną na wysychanie. Ważne jest, aby nasze usta były nawilżone i nawilżone. Balsamy do ust to najczęstsze i idealne rozwiązanie na spierzchnięte lub popękane usta. Wszyscy kochają balsamy do ust. Są łatwo dostępne i występują w różnych odmianach.

Jak zrobić balsam do ust 3

Ale czy kiedykolwiek próbowałeś zrobić własny balsam do ust dla niego łatwo dostępnymi produktami w domu? Jeśli nie masz lub jesteś uzależniony od balsamu do ust, zdecydowanie powinieneś spróbować swoich sił w jego przygotowaniu. Jest szybki, łatwy i tani. Możesz użyć ich samodzielnie lub wypełnić w ładnych pojemnikach, aby podarować rodzinie i przyjaciołom.

Jak zrobić balsam do ust:

Czytaj dalej, aby poznać proste metody majsterkowania, aby stworzyć spersonalizowany balsam do ust w domu..

1. Zrób szybki balsam do ust:

Dodaj wymaganą ilość wazeliny do miski mikrofalowej i podgrzej ją w kuchence mikrofalowej lub w misce nad gotującą się wodą. Jeśli chcesz dodać trochę koloru balsamowi do ust, zeskrob małą ulubioną starą szminkę, cień do powiek lub róż. Dobrze wymieszaj i ponownie podgrzej. To doda odcień Twojemu balsamowi do ust. Aby dodać smaku, dodaj wybrany sok. Może to być wszystko, od pomarańczy po granat. Ostudź miksturę, a gdy stwardnieje, przełóż balsam do ładnego pojemnika. Twój balsam do ust jest gotowy do użycia.

2. Zrób balsam do ust z cytryną i limonką:

Zrób rozsmarowywalny, ale nie upłynniony balsam do ust z kombinacją substancji stałych i olejków. Wymieszaj ze sobą odpowiednio dwie łyżki oleju kokosowego i oliwy z oliwek, dwie łyżki wosku pszczelego i pięć kropli olejków eterycznych z cytryny i olejków eterycznych z limonki. Jeśli chcesz, możesz użyć innych olejków eterycznych jako substytutu. Użyj podwójnego bojlera lub jednego dużego garnka i jednego małego garnka do podgrzania mieszanki. Niech się stopi na małym ogniu. Mieszaj często mieszaninę. Dodaj zeskrobanie dowolnego odcienia szminki, cienia do powiek lub różu, aby nadać balsamowi trochę koloru. Wlej mieszaninę do pojemników i pozwól im ostygnąć. Twój balsam do ust o smaku cytrynowo-limonkowym jest gotowy. Możesz użyć go samodzielnie lub zapakować i podarować przyjacielowi. To naturalny balsam do ust.

3. Zrób uzdrawiający balsam do ust, aby leczyć przeziębienie:

Lecznicze balsamy do ust zawierają witaminę E i miętę pieprzową, które łagodzą usta i zatoki w przypadku przeziębienia. Postępuj zgodnie z tym przepisem, aby zrobić leczniczy balsam do ust. Wymieszaj łyżkę masła shea, dwie łyżki oleju ze słodkich migdałów, łyżkę posiekanego wosku pszczelego, po pięć kropli olejku z witaminą E i olejku miętowego. Stopić mieszaninę powoli na średnim ogniu w podwójnym bojlerze, często mieszając. Pozwól, aby mieszanina całkowicie ostygła po przelaniu jej do pojemnika. Jest gotowy do użycia na spierzchniętych ustach, gdy zachorujesz. Otworzy również twoje zatoki ze względu na obecność olejku eterycznego z mięty pieprzowej. To także przemyślany prezent dla osoby zamkniętej, która jest chora.

4. Zrób balsam do ust z miętą i miodem:

Aby zrobić miętowo-miodowy balsam do ust, podgrzewaj w mikrofalówce łyżeczkę wazeliny przez trzydzieści sekund i dodaj do niej trzy krople ekstraktu z mięty pieprzowej. Dobrze wymieszaj i wlej do niego łyżeczkę miodu. Wymieszaj i włóż mieszaninę do pojemnika. Pozostaw mieszankę bez przykrywania pokrywką na noc. Do następnego ranka mieszanina powinna idealnie związać. Przetestuj nowo sporządzony balsam na ustach i załóż powiekę. Miętowo-miodowy balsam do ust jest gotowy do użycia.