Klimat równikowy ma negatywny wpływ na skórę, ponieważ spala i wysusza nawilżoną skórę, powodując niepotrzebne opaleniznę, opaleniznę, powstawanie ciemnych plam i często jest przyczyną drobnych niedoskonałości, które pojawiają się na skórze. Jest to przede wszystkim przyczyna nierównej cery, w której przedramiona mają jasny, zdrowy kolor, a łokcie w dół są wypełnione ciemnymi i jasnymi plamami.

Jak stosować balsam do opalania?

Zbyt duża ekspozycja na promienie słoneczne często może jednak skutkować czymś więcej niż tylko opalaniem. Wielodniowa ekspozycja na słońce może skutkować poważnymi chorobami skóry, w tym najgorszym możliwym czynnikiem, rakiem skóry. Jednak późno czujesz się dość niepewnie co do swojego kremu przeciwsłonecznego. Wygląda na to, że krem ​​​​przeciwsłoneczny już nie działa i nadal nie wiesz, kogo winić, swoją tubkę kosmetyczną czy siebie. Dlatego w tym artykule pokażemy Ci, jak właściwie możesz wybrać i zastosować filtr przeciwsłoneczny, aby uzyskać jaśniejszą, długowieczną i zdrową skórę.

Jak nakładać balsam z filtrem przeciwsłonecznym na ciało i twarz:

Dowiedz się, z jakim sprzętem pracować:

krem przeciwsłoneczny do skóry

1. Zanim wyruszymy w naszą przygodę, niezwykle ważne jest, abyśmy znali odpowiedni rodzaj ochrony przeciwsłonecznej, który będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry. Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest rodzaj skóry. Zwykle są cztery rodzaje cery, tłusta, normalna, sucha i mieszana. Niezmiennie dzięki nowoczesnemu rynkowi komercyjnemu istnieje specjalistyczny krem ​​przeciwsłoneczny do każdego rodzaju skóry. Musisz tylko wiedzieć, jaki masz rodzaj skóry i odpowiednio dobrać produkt.

2. Następna jest preferowana marka, która nie jest tak naprawdę obowiązkowa, ale znowu jest kwestią preferencji. Często wiele osób skarży się, że dana marka nie żeluje dobrze z ich skórą, prawdopodobnie dlatego, że jej zawartość chemiczna była zbyt duża lub stosowane produkty organiczne są na Ciebie uczulone.

3. Ostatnią, ale nie mniej ważną bronią, o której musisz wiedzieć, jest SPF, który jest akronimem dla współczynnika ochrony przeciwsłonecznej. Im wyższy SPF, tym lepiej zadziała na Twoją skórę. SPF 30 oznaczałby trzydzieści razy większą ochronę w porównaniu z SPF15.

4. Wybierając filtry SPF, upewnij się, że wybierasz szerokie spektrum, które umożliwia również ochronę przed promieniami UVB, a nie tylko UVA.

5. Na koniec upewnij się, że wybierasz odporny na wodę lub pot ratunek przeciwsłoneczny.

Metoda nakładania kremu przeciwsłonecznego:

Krem do opalania

1. Filtry przeciwsłoneczne są często stosowane jako produkt bazowy, więc przed rozpoczęciem nakładania kremu upewnij się, że Twoja twarz jest czysta i pozbawiona jakichkolwiek uszkodzeń kosmetycznych.

2. Filtry przeciwsłoneczne są nie tylko do pielęgnacji twarzy, więc nigdy nie zapomnij o zwykle odsłoniętych miejscach, plecach i szyi, ramionach, a nawet nogach.

3. Wypełnij dłonie kremem przeciwsłonecznym i zacznij od spłukania dłoni, aby wyrównać plamę kremu. Teraz zacznij od wmasowania kremu opuszkami palców w twarz lub plecy, wykonując okrężne ruchy, które pomogą kremowi łatwo wtopić się w skórę.

4. Zacznij od twarzy i powoli przejdź do dłoni, pleców i wreszcie nóg, wykonując okrężne ruchy masowania, upewniając się, że krem ​​przeciwsłoneczny wnika w skórę.

5. Ten proces należy wykonać dobre trzydzieści minut przed wyjściem z domu. Natychmiastowa aplikacja i ekspozycja nie działają na skórę, ponieważ ochrona przeciwsłoneczna potrzebuje czasu, aby zacząć działać.

Jak stosować krem ​​przeciwsłoneczny

6. Często zaleca się noszenie przy sobie kremu przeciwsłonecznego i ponowne nakładanie go po odstępach czasu, w zależności od tego, jak wysoki jest Twój SPF. Ponowne nałożenie kremu z filtrem jest często przydatne, ponieważ warstwa podstawowa już działa, podczas gdy warstwa górna działa po prostu jako beneficjent.

7. Pod koniec dnia upewnij się, że przed pójściem do łóżka zmyłeś krem ​​z filtrem za pomocą płynu do demakijażu i wacika.