Bez względu na to, jak piękny jest Twój strój, noszenie odpowiedniej biżuterii dopełnia Twój ogólny wygląd! Co ciekawe, istnieje cały segment biżuterii przeznaczonej wyłącznie dla bogatych i zamożnych. Wiele marek luksusowej biżuterii zaspokaja stale zmieniające się potrzeby swoich klientów premium, łącząc jakość z innowacyjnością. Marki te mają swoje unikalne punkty sprzedaży pod względem ekskluzywnego wzornictwa, doskonałego wykonania i wykorzystania rzadkich elementów.

Od minimalistycznych elementów po awangardową biżuterię z limitowanej edycji, te marki mają je wszystkie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o 10 najdroższych markach biżuterii na świecie, które są synonimem wzrostu i elitarności.

Luksusowe marki luksusowej biżuterii

10 najlepszych marek luksusowej biżuterii na świecie, 2021:

Sprawdź najsłynniejsze marki biżuteryjne, które produkują najlepszą biżuterię, na zakup której większość na świecie nie może sobie pozwolić:

1. Chopard:

Chopard

Chopard to jedna z najdroższych marek jubilerskich na świecie, słynąca z występów na czerwonym dywanie. Marka z siedzibą w Genewie była pierwotnie luksusowym zegarmistrzem w XIX wieku. Stopniowo Chopard wszedł na elitarny rynek biżuterii i zdobył międzynarodowe uznanie za jedyne w swoim rodzaju wyroby. Oprócz drogich zegarków Chopard oferuje szeroki wybór wisiorków, naszyjników, kolczyków itp. Podstawowa cena zaczyna się od 1700 USD i może wynieść nawet kilka milionów dolarów. 201-karatowy zegarek stworzony przez Chopard to najdroższy zegarek na świecie wyceniony na niewiarygodne 25 milionów dolarów.

2. Cartier:

Cartier

Cartier to znana marka biżuterii z najwyższej półki, która uosabia „luksus” w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Założona w XIX wieku jako firma o niskich zyskach, Cartier stała się najdroższym producentem biżuterii. Ma głośną klientelę składającą się z osób królewskich, celebrytów, wpływowych osób i elity społeczeństwa. Podstawowa bransoletka miłosna od Cartiera kosztuje aż 5000 USD, a w zależności od jakości użytych diamentów ceny mogą wzrosnąć do nieba. Biżuteria Cartier ma również dużą wartość inwestycyjną, ponieważ w przyszłości ceny mogą wzrosnąć nawet wysoko.

3. Tiffany & Współ.:

Tiffany & Współ

Przed wejściem do segmentu luksusowej biżuterii, Tiffany i spółka. prowadziła sklep stacjonarny i galanteryjny w Nowym Jorku. W 1837 roku marka rozpoczęła działalność jubilerską i działała jako Tiffany & Młody. Dziś Tiffany jest wiodącym amerykańskim złotnikiem i jest znana z minimalistycznych diamentów. Marka ma spory udział w rynku pierścionków z brylantami, szczególnie pierścionków zaręczynowych w pasjansach. Cena początkowa wynosi 15 500 USD i może wzrosnąć do 15 milionów USD. Wyjątkowym aspektem Tiffany jest zaangażowanie w klasyczne projekty i obietnica, że ​​nigdy nie zastąpimy ich nowszymi wersjami.

4. David Yurman:

Dawid Jurman

David Yurman to luksusowa linia biżuterii założona przez Davida i Sybil Yurmanów w 1980 roku. Marka słynie z tworzenia wyrobów rzemieślniczych, które czerpią silne wpływy z Amerykańskiego Ruchu Rzemieślniczego. Drogocenna biżuteria jest najbardziej poszukiwana przez celebrytów i osoby zamożne. Kultowa bransoletka Cable Davida Yurmana to jeden z ich najlepiej sprzedających się projektów, który ma skręcony kabel z ozdobami z kamieni szlachetnych. Przedział cenowy wynosi od 300 do 50000 USD. Nowsze wzory i klasyczna biżuteria są wyceniane znacznie wyżej, ale sprzedają się w mniej niż kilka godzin!

5. Buccellati:

Buccellati

Buccellati to jeden z największych graczy w międzynarodowym segmencie luksusowej biżuterii. Włosi uważają Buccellati za najbardziej pożądaną markę biżuterii w kraju. Wyjątkowy aspekt sprzedaży tej marki, ponieważ większość artykułów z katalogu jest nadal projektowana przez rodzinę Buccellati, którzy są mistrzami w produkcji biżuterii. Projekty czerpią inspiracje z okresu renesansu Włoch, łącząc historię z modą. Buccellati słynie z tworzenia niezwykle ozdobnych bransoletek, zegarków, naszyjników itp. ze złota i kamieni szlachetnych. Przedział cenowy wynosi od 2000 do 5000 USD.

6. Bvlgari:

Bvlgari

Bvlgari, wymawiane jako „Bulgari”, to włoska marka luksusowej biżuterii założona w 1884 roku przez Sotirio Bulgari. Pomimo tego, że jest 137-letnią firmą, Bulgari nadal posiada wartość na rynku i jest jednym z czołowych graczy w światowym biznesie jubilerskim. Podczas gdy oryginalne projekty były bardziej klasyczne i wyrafinowane, nowsze łamią granice. Współczesna linia biżuterii Bulgari to geometryczne, odważne i kolorowe wzory, które są cenione przez koneserów biżuterii i sztuki. Nic dziwnego, dlaczego ta marka zyskała status „couture” i wyceniono od kilku tysięcy dolarów do kwot nienotowanych!

7. Graff:

Graff

Graff to brytyjska marka zegarków i biżuterii założona w 1960 roku przez Luarence’a Graffa. Jest to baza klientów premium, od nieżyjącej księżnej Diany po Melainę Trump. Zegarek do halucynacji Graff kosztuje aż 55 milionów dolarów, co czyni go jedną z najdroższych marek biżuteryjnych na świecie. Na metce wysokiej ceny wykorzystano duże diamenty i kamienie szlachetne o rzadkich szlifach i kolorach. Graff oferuje również wyjątkowe samotniki, drogie obrączki i pierścionki, które cechuje wyjątkowa uroda i rzadkość.

8. Boucheron:

Boucheron

Boucheron to jedna z najbardziej cenionych marek jubilerskich na świecie, która pochodzi ze światowej stolicy mody, Paryża. Francuski luksusowy dom został założony w 1858 roku przez Fredreica Boucherona, który wyznaczył wyjątkowo wysokie standardy w tworzeniu biżuterii. Boucheron jest pierwszą marką, która wykorzystuje w swojej biżuterii marmur z Makhrany i prawdziwe płatki kwiatów. Innowacja, jakość i ekskluzywność są znakami towarowymi Boucheron, a przedział cenowy wynosi od 1000 do 285 000 USD. Czy wiesz, że Boucheron miał w 1979 roku model czarnego perskiego kota do swojej ekskluzywnej diamentowej biżuterii??

9. Harry Winston:

Harry Winston

Harry Winston to amerykańska marka biżuterii high-end założona przez Harry’ego Winstona w 1920 roku. Marka słynie z tego, że zawiera w swojej biżuterii wiele znanych diamentów i kamieni szlachetnych, takich jak The Briolette of India, The Graff Pink itp. Nic dziwnego, dlaczego Harry Winston nazywany jest „Królem Diamentów”! Jego ceniona klientela to Maharah z Indore i księżna Windsoru. Dzięki zespołowi wysoko wykwalifikowanych rzemieślników Harry Winston jest mistrzem w łączeniu tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnymi technikami. Przedział cenowy wynosi od 4000 do 20 milionów dolarów.

10. Van Cleef & Arpele:

Van Cleef & Arpele

Van Cleef and Arpels, który używa VC jako krótkiej formy, to francuska marka luksusowej biżuterii, zegarków i perfum. Została założona przez Alfreda Van Cleefa i Salomona Arpelsa w 1896 roku i oferuje biżuterię inspirowaną naturą. VC ma długą listę zamożnych klientów, w tym aktorki filmowe, celebrytki, członkowie rodziny królewskiej itp. Marka posiada patent na rodzaj scenerii klejnotów zwanej Serti Mysterieux (Mystery Setting). VC ma wyższą cenę niż wiele innych luksusowych marek ze względu na poczucie ekskluzywności, jakości i doskonałego wykonania. Przedział cenowy wynosi od 1500 do 490000 $

To jedne z najlepszych na świecie luksusowych marek biżuterii, które są znane z eterycznych kreacji biżuterii i zegarków. Przedmioty pochodzące z tych domów są cenione nie tylko jako symbole statusu, ale także jako cenne dobra inwestycyjne. Nawet podstawowe akcesoria pochodzące od tych marek mają wysoką wartość odsprzedaży, dzięki czemu są warte każdego wydanego dolara!