W spisie kamieni jubilerskich i kamieni szlachetnych znajdują się listy nazwisk kilkuset z nich. Bez względu na to, czy są to szlachetne, czy półszlachetne, diamenty, koraliki, kamienie czy proste perły, rzadko spotykane kamienie stały się blizną na powierzchni ziemi. Znalezienie idealnego kamienia narodzin według daty miesiąca lub kamienia szlachetnego idealnego do rozwiązania ludzkiego zachowania to wnikliwa ankieta za kamieniami i ich wpływem na ludzi. Wśród kamieni szlachetnych rubin, diamenty, szmaragdy i szafiry uważane są za najcenniejsze kamienie występujące na ziemi.

Wzory biżuterii z kamieni szlachetnych:

Te kamienie szlachetne są cenne ze względu na swoją przezroczystość i bogactwo koloru, połysk, głębię oraz sposób cięcia, kształtowania i polerowania. Oto 15 naszych najlepszych biżuterii z kamieniami szlachetnymi w różnych wzorach.

1. Opalowy wisiorek:

Opal Wisiorek

Opal z kamienia szlachetnego mieni swoimi opalizującymi kolorami, gdy patrzy się na niego z różnych stron. Dostępny w różnych kolorach, takich jak żółty, pomarańczowy zielony, niebieski, fioletowy i czerwony, szlachetny opal wygląda niesamowicie w biżuterii. Gra kolorów w opalu jest tym, co ludzie w nim kochają.

2. Zestaw wisiorków z kamieni perydotowych:

Zestaw wisiorków z kamieni perydot

Starożytnym kamieniem szlachetnym, a także kamieniem półszlachetnym jest kamień oliwin. Oliwkowo-zielony kolor kamienia z oliwinu jest dobrze znany faraonom w Egipcie i wielu minerałom oliwinu. Biżuteria wykonana z jasnozielonych kamieni oliwinowych wygląda niesamowicie.

3. Cenny rubinowy naszyjnik:

Drogocenny rubinowy naszyjnik

Wśród nazw kamieni szlachetnych rubin jest prawie na szczycie listy. Rzadko spotykane prawdziwe rubinowe diamenty mają kolor od różowego do krwistoczerwonego. Biżuteria wykonana z rubinowych diamentów jest cenna i bogata. Naszyjnik z drogocennego rubinu to powód do dumy.

4. Naszyjnik z głębokiego szafirowego kryształu:

Naszyjnik z głębokiego szafirowego kryształu

Głęboki niebieski diamentowy kamień szafirowy jest bardzo rzadkim i jednym z najpopularniejszych niebieskich kamieni szlachetnych. Blask lśniącego, błyszczącego, niebieskiego szafiru jest tak cenny i sławny wśród bogatych. Szafiry, uważane za atut bogatych, sprawiają, że glam pozostaje zawsze w roli głównej.

5. Prive Spinel Diamond Ring:

Pierścionek Prive Spinel z brylantem

Lista biżuterii z kamieni półszlachetnych nosi nazwę spinelu, który ma ten sam czerwony kolor co rubin. Kamień szlachetny spinel jest twardym kamieniem i jest szeroko stosowany w biżuterii ze względu na lśniący czerwony połysk.

6. Surowy kamienny pierścień tanzanitowy:

Pierścionek z surowego kamienia tanzanitowego

Kamienie tanzanitowe są uważane za jeden z kamieni na liście kamieni szlachetnych. Jest widoczny w szerokiej gamie nasyconych kolorów i tonów. Słynący ze swoich niebieskich odcieni i twardości jest używany w surowej, a także polerowanej formie przy wykonywaniu ozdób.

7. Niebieska bransoletka z kamienia topazowego:

Bransoletka z niebieskim topazem

Kamienie topazowe są jednym z cennych niebieskich kamieni wśród szafirów i tanzanitów. Bransoletka z jasnoniebieskiego topazu wygląda tak efektownie i bogato dzięki swoim pięknym wzorom. Bardzo rzadko spotykane są niebieskie topazy, a nie brązowe, żółte, złote, różowe czy fioletowe.

8. Wisiorek naszyjnik z ciemnego bursztynu:

Naszyjnik z ciemnego bursztynu

Kamienie bursztynowe nie są właściwie kamieniami szlachetnymi, ale rodzajem uformowanej biżuterii półszlachetnej w celu wspomagania manifestacji. Wykonane ze skamieniałej żywicy ciemne bursztynowe kamienie pomagają zrównoważyć emocje i oczyścić umysł z negatywności. Jest to ciepły kamień i występuje w innych kolorach, takich jak żółty, zielony, czerwony, niebieski i czarny.

9. Wisiorek z kamienia ametystowego:

Wisiorek z ametystowym kamieniem

Wśród kamieni półszlachetnych bardzo rzadko spotykane są ametysty, ale pospolite kamienie, które słyną z wyrobu biżuterii modowej. Fioletowy odcień koloru wygląda po królewsku i nadaje porywający styl wybranemu opatrunkowi.

10. Naszyjnik z akwamarynem:

Naszyjnik z akwamarynem

Kamienie akwamarynowe o odcieniu kolorystycznym od zielonego do niebieskiego to jedne z najcenniejszych kamieni berylowych. Najsłynniejsze minerały zgrupowane w kamienie Akwamaryn to jedna z czterech perełek świata. Biżuteria wykonana z kamieni akwamarynu jest naprawdę niesamowita i wywiera wpływ na oświadczenie.

11. Naszyjnik z koralików z kamienia cytrynowego:

Naszyjnik z koralików z cytrynem

Kamienie cytrynowe są najczęściej występującymi kamieniami w skorupie ziemskiej. Naturalny kamień cytrynowy jest bardzo rzadkim i rodzajem półszlachetnych kamieni świata. Jasnożółty do ciemnożółtych odcieni cytrynu nie jest zbyt drogi, ale uważał, że biżuteria wykonana z kamieni wygląda niesamowicie.

12. Bransoletka z turmalinu i srebra:

Bransoletka z turmalinu i srebra

Turmalin jest kamieniem półszlachetnym, podobnym do kamieni granitowych. Kolory różnią się od szerokiej gamy od karmazynowego do turkusowego, zielonego łąkowego odcienia do jasnego, żywego, żółtawego odcienia. Kolor może nawet przejść od ciemnego do czarnego. Biżuteria wykonana z kamieni turmalinowych prezentuje się bardzo odważnie i efektownie, te nabierają blasku.

13. Turkusowy naszyjnik z kamienia:

Naszyjnik z turkusowym kamieniem

Kamienie turkusowe to nieprzezroczyste kamienie w odcieniach od niebieskiego do zielonego. Rzadko spotykany kamień jest cenny i jest jedną z nazw kamieni szlachetnych świata. Jest ceniony jako kamień szlachetny do celów zdobniczych i od tysięcy lat uważany jest za wyjątkowy ze względu na swój kolor.

14. Pierścionek zaręczynowy z kamieniem morganitu:

Pierścionek zaręczynowy z kamieniem morganitu

Kamienie Morganite to drogocenne kamienie świata, które najlepiej prezentują się na biżuteryjnych ozdobach dla urody kobiet i mężczyzn. Przynosi uzdrowienie i oczyszcza ze stresu i złych składników w ludzkim umyśle i ciele. Jasnoróżowy odcień kamienia delikatnie wpływa na serce i rozpala ducha.

15. Srebrne kolczyki z kamieniem księżycowym:

Kolczyki srebrne z kamieniem księżycowym

Wśród nazw kamieni szlachetnych kamień księżycowy jest jednym z najrzadszych kamieni świata. Szlachetność kamienia zależy od stopnia przejrzystości i błękitu jego dorastania. Również rozmiar i kształt sprawiają, że kamień jest bardziej wartościowy.

Wśród kamieni półszlachetnych znajdują się nazwy wielu kamieni pochodzących ze skorupy ziemskiej, które są nie tylko rzadkie, ale również niezwykle piękne w kolorach, odcieniach i połysku. Kamienie afgańskie, kamienie tanzanitowe, bursztyn, ametysty, benitoit, beryl, kamienie księżycowe mają piękne odcienie i odcienie, które tworzą piękne zdobienia. Koraliki z morganitu, turkusu i turmalinu wyglądają wspaniale, gdy zostaną połączone razem tworząc piękną biżuterię. Te piękne kamienie półszlachetne są również rzadkie i cenne. Wady bogactwa naszyjników i bransoletek wykonanych z tych kamieni.