Biżuteria świątynna to najstarsza tradycyjna sztuka rzemieślników Indii. Biżuteria świątynna po raz pierwszy została stworzona dla Boga i Bogini kultury indyjskiej. Następnie tancerze klasyczni zgodzili się nosić ozdoby jako część strojów tanecznych. Długie naszyjniki świątynne i bransoletki itp. były szeroko stosowane przez tancerzy Bharatnatyum i Kuchhipudi.

zabytkowa biżuteria świątynna

Powoli wszystkie kobiety w Indiach uwielbiały je nosić. A dziś wszystkie zagraniczne kraje też uwielbiają mieć dla siebie biżuterię świątynną.

Różne rodzaje antycznej biżuterii świątynnej:

Kiedy przychodzimy na zakup biżuterii świątynnej. Wśród skarbów złota i srebra najlepsza jest zabytkowa biżuteria świątynna. Oto kilka pięknych i niesamowitych unikalnych projektów zabytkowej biżuterii świątynnej:.

1. Antyczny naszyjnik z biżuterią świątynną:

antyczna-biżuteria-świątyniowa-antyczna-biżuteria-świątyniowa-naszyjnik

Jest to starożytny wzór naszyjnika z biżuterią świątynną. Piękno pracy widać w doskonałej pracy z dokładnością i ciężką pracą. Naszyjnik wykonany jest z symbolami bogiń w centralnej zawieszce i tak samo z innymi dodatkami naszyjnika.

2. Antyczna biżuteria świątynna z otwartą śrubą:

antyczna-biżuteria-świątyni-antyczna-biżuteria-świątyni-otwarte-bransoletki-zakręcane

Są to bransoletki z projektów biżuterii świątynnej. Tutaj wykorzystali monety ginni do wykonania starożytnego projektu biżuterii świątynnej, doskonałego dzieła. Prosta konstrukcja monet ginni nadaje bogaty efekt Twojemu dressingowi.

3. Antyczny wisiorek w biżuterii świątynnej:

antyczna-biżuteria-świątyniowa-antyczna-wisiorek-w-świątyni-biżuteria

Oto niesamowity projekt zestawu wisiorków, który jest pięknie wyrzeźbiony w złocie z wysadzanymi rubinami i szmaragdami. Antyczny wzór wisiorka jest najlepszym przykładem biżuterii świątynnej. Wisiorek wykonany ze złota z bardziej diamentowym wyglądem.

4. Starożytne dzieło w świątyni Tikka:

antyczna-biżuteria-świątyniowa-antyczna-praca-w-świątyni-teeka

Tutaj możesz zobaczyć ślubną tikkę wykonaną ze złotej biżuterii świątynnej. Praca na tikka jest wykonana z wysadzanych diamentami rubinów i pereł w złocie. Cudowne dzieło sztuki. Biżuteria świątynna jest używana do małżeństw; panna młoda zwykle wybiera tylko biżuterię świątynną.

5. Pas biodrowy z biżuterią świątynną:

antyczna-biżuteria-świątyniowa-biżuteria-świątynna-pas-talia

Mamy tutaj pas biodrowy z oryginalnym wzorem starożytnej biżuterii świątynnej. Niesamowita praca rzemieślników. Pas biodrowy jest w całości wykonany z symboli bóstw, aby nadać mu tradycyjny wygląd. Południowoindyjskie kobiety częściej noszą pas biodrowy niż inne kobiety. Ich wesela i tancerze klasyczni noszą paski w talii z wzorami świątyń.

6. Tradycyjna antyczna jhumka z nakshi:

antyczna-świątynia-biżuteria-tradycyjna-antyczna-jhumka-z-nakshi

Oto jhumki z tradycyjnym nakshikaam wykonane przez indyjskich rzemieślników. Jhumki są doskonałym przykładem zabytkowej biżuterii świątynnej. Jhumki są pięknie ukamienowane z wiszącymi rubinami, szmaragdami i perłami. Nadadzą Twojemu opatrunkowi etniczny efekt.

7. Bajuband antyczna biżuteria świątynna:

zabytkowa-biżuteria-świątyni-baajuband-zabytkowa-biżuteria-świątyni

Bajuband to bransoletka, rodzaj ozdoby noszonej na górnej części ramienia. To piękne dzieło bajubandu. Tutaj bajuband jest pięknie zaprojektowany i ozdobiony rubinami i szmaragdami na boskim projekcie. Bogu i boginiom ofiarowano bajubandy. Teraz nawet kobiety często je noszą.

8. Broszki w starożytnej biżuterii świątynnej:

antyczna-biżuteria-świątyniowa-broszki-w-starożytnej-biżuterii-świątyni

Oto szpilka sari wykonana w stylu biżuterii świątynnej noszonej przez wiele kobiet na swoich sari. Jest to oryginalna tradycyjna biżuteria świątynna. Broszki mają wiele wzorów i metali. Zwykle używany do przypinania sari.

9. Biżuteria świątynna zaprojektowana szpilki do włosów:

biżuteria-zabytkowa-świątyni-biżuteria-zaprojektowana-spinki-do-wlosów

Spinki do włosów są również zaprojektowane z pięknym dziełem biżuterii świątynnej. Dzieło tradycyjnej biżuterii jest bardzo lubiane na ślubnych okazjach. Tancerze klasyczni i indyjskie panny młode używali broszek do włosów podczas wesel i tańców.

Więc tutaj mamy wiele wzorów biżuterii, które są pięknie rzeźbione i ozdobione starożytną, antyczną biżuterią świątynną. Mamy naszyjniki, komplety ślubne, tikka, bransoletki, bajubandy, spinki do włosów, broszki itp. wiele innych ozdób, które są wykonane z wzorów zauszników oraz ze złota, srebra i innych metali.