Biżuteria Panchaloha wykonana jest z pięciu loha (metali). Te pięć metali to złoto, srebro, miedź, żelazo i ołów. W przeszłości wiedziano, że bożek hinduskiego boga i bogiń powstał ze stopów pięciu metali. Uznano ją za świętą, a czystość i energia tych pięciu metali była potężna jak najwyższy Bóg.

Później okazało się również, że noszenie biżuterii wykonanej z panchaloha sprawia, że ​​ludzie są pewni siebie, zdrowi, a także bogaci w przypadku fortuny. Mówiono, że nakszatry i znaki zodiaku w odniesieniu do księżyca i słońca każdej osoby różniły się w zależności od pozycji gwiazd i ich przyciągania do metali na ziemi. Naukowcy wzięli również pod uwagę, że ma to wpływ na ludzkie życie. Więc ludzie zaczęli nosić biżuterię, taką jak pierścionki, wisiorki, łańcuszki, bransoletki itp. wykonane z panchdhatu zgodnie ze swoim znakiem zodiaku.

Wzory biżuterii Panchalogam:

Stopniowo sztuka w biżuterii Panchaloha stała się tak urocza, że ​​ludzie noszą ją nawet według własnego wyboru. Oto 9 najlepszych wzorów biżuterii wykonanej z panchaloha.

1. Projekt naszyjnika Panchaloha:

biżuteria panchaloha

Oto piękny naszyjnik wykonany z panchaloha. Projekt jest tak tradycyjny, ze wzorem ginni wysadzanym rubinami i czerwoną perłą w kształcie łzy, co czyni go piękniejszym. Można nosić biżuterię panchdhatu bez obawy, że się zgubi lub zostanie skradziona, ponieważ biżuteria panchdhatu nie jest bardzo kosztowna.

2. Panchdhatu Rudraksha Mala:

panchaloha-biżuteria-panchadhatu-rudraksh-mala

Oto Rudraksha mala z panchdhatu. Mówi się, że rudraksza jest świętym nasieniem ze świętego drzewa Pana Shankara. Nasiona uważane są za święte i potężne pod względem swojej uniwersalnej energii. Ludzie noszą nasiona rudrakszy wyrzeźbione w biżuterii, dzięki czemu czują się pewni siebie i blisko Boga. Oto piękna mala nasion rudrakszy zrobiona z panchaloha.

3. Obrączka z diamentem Panchaloha Polka:

panchaloha-biżuteria-panchahola-polka-diament-obrączka

Wow, co za piękny projekt pary obrączki! Spójrz na ten wzór na kostkę. Jest to projekt z diamentami wysadzanymi i dzwoniącymi małymi dzwoneczkami pod każdym diamentem. Wykonany jest w panchaloha. Indyjskie panie noszą obrączki, aby dodać im urody.

4. Bransoletka Kada wykonana z Panchaloha:  

panchaloha-biżuteria-kada-bransoletka-wykonana-z-panchaloh

Oto kada rodzaj bransoletki o dużej grubości. Mężczyźni, którzy lubią biżuterię, również noszą kada o różnych wzorach. Oto kada dla kobiet wykonana z nakshikaam. Kolor różni się w przypadku wykonania z panchdhatu.

5. Długi kolczyk dla nowożeńców:

panchaloha-biżuteria-długie-dyndające-ślubne-kolczyki

Widać tutaj kolczyki wykonane z panchaloha. Ludzie decydują się nosić biżuterię panchaloha, ponieważ łatwo jest wysadzać kolorowe diamenty w panchdhatu, dzięki czemu idealnie pasuje do twojego stroju.

6. Pierścionki z diamentami Panchaloha:

panchaloha-biżuteria-panchaloha-pierścionki-diamentowe

Ludzie noszą pierścionki z diamentami z odpowiednim rodzajem kamienia. Kamienie mają ogromny wpływ na ludzkie życie. Mówi się, że kamienie mają swoją własną moc w ludzkim umyśle, gdy odbijają swoje promieniowanie w kierunku gwiazd horoskopu i tak dalej. Pierścionki wykonane w panchdhatu sprawiają, że diament jest bardziej skuteczny.

7. Zestaw zawieszek z Panchaloha:

panchaloha-biżuteria-zestaw-zawieszek-z-panchaloha

Oto zestaw wisiorków wykonany z pięciu metali. Projekt jest tak drobno rzeźbiony, że wygląda jak czyste złoto. Dziewczyny chciałyby nosić taki trzeźwy zestaw wisiorków.

8. Antyczne bransoletki:

panchaloha-biżuteria-antyczna-bransoletki

Oto piękna sztuczna bransoletka, którą dziewczyny naprawdę lubią. Tak piękną bransoletkę można dostać w znacznie większym stopniu niż złote i srebrne ozdoby. Ozdoby Panchaloha można zaprojektować w bardzo wyjątkowy sposób niż złoto.

9. Unikalny pierścień węża:

panchaloha-biżuteria-unikalny-wąż-pierścień

Oto kolejny pierścień panchaloha. Ludzie noszą proste pierścionki bez diamentów na palcu. Zwykłe pierścienie panchaloha są bardzo często noszone przez ludzi. Mówi się, że daje dobrą odporność na zdrowie. Oto zupełnie inna skórka w kształcie węża.

Te dziewięć wzorów biżuterii wykonanej z panchaloha. Mówi się, że stop pięciu metali użytych w biżuterii panchaloha różnie reaguje na ludzką naturę. Składniki tych metali reagują silnie, gdy nakshatry danej osoby znajdują się na swoich pozycjach.