Po wysłuchaniu tego, przychodzi nam na myśl wiele twarzy sławnych gwiazd Bollywood. Bollywood to największy światowy przemysł filmowy, więc możesz sobie wyobrazić, ilu aktorów przychodziło i odchodziło. Miasto B ma bardzo długą historię. Kino indyjskie skończyło ponad 100 lat iw tym okresie dostarczają wielu klasycznych i rozrywkowych okresów. Wiele znanych celebrytów płci męskiej utrzymuje swoją pozycję ze względu na swój talent, a także uzyskało znaczną aprobatę w indyjskich filmach, z wyjątkiem pochwał za darowiznę dla hollywoodzkich filmów.

Znani aktorzy Bollywood

Męscy celebryci są sławni, ponieważ mają nie tylko talent, ale także atrakcyjną osobowość o budowie superbohatera i wysokim wzroście. Dlatego w tym artykule zapoznam się z opisem top 30 znanych męskich celebrytów.

Lista 30 najlepszych aktorów Bollywood ze zdjęciami:

1. Shahrukh Khan:

najlepiej opłacany aktor w bollywood

Jest znany jako jeden z najpotężniejszych aktorów w Bollywood, a ponadto jest pierwszym indyjskim aktorem, który wkracza do hinduskiego przemysłu filmowego później niż małżeństwo. Prowadzi także Bollywood bez żadnego wsparcia ze strony Ojców Chrzestnych. Dlatego jest często cytowany jako „Król Bollywood”. Dla swoich fanów jest ponadto rozpoznawany jako King Khan. Zanim zbudował swoje wejście na srebrnym panelu, pojawia się w niektórych serialach telewizyjnych. W końcu zadebiutował jako główny aktor w Deewana (1992). Nie dalej, zagrał w ponad 70 filmach hindi. W imieniu swojego wkładu w kino indyjskie otrzymał Padma Shri za pośrednictwem rządu Indii w 2005 roku.

2. Aktor Ajay Devgan:

Ajay Devgan

Jego oryginalne imię brzmiało Vishal Veeru Devgan, urodzony 2 kwietnia 1969 roku. Jest indyjskim reżyserem filmowym, producentem i najbardziej znanym jako aktor. Ze względu na swoją ciężką pracę rozpoznał siebie jako singla z kina Bollywood lub hindi. Otrzymał również dwie nagrody krajowe. Ajay Devgan rozpoczął karierę aktorską występując w filmie Pyari Behma jako aktor dziecięcy, karierę zawodową rozpoczął sześć lat później w 1991 roku w filmie Phool Aur Kaante i otrzymał nagrodę Filmfare za najlepszy debiut płci męskiej. Devgn był pierwszą gwiazdą Bollywood, która nabyła sześciomiejscowy prywatny odrzutowiec do transportu do miejsc fotografowania, promocji i osobistych podróży. Teraz pracuje jako główny bohater i szczęśliwie mieszka z żoną Kajol i dwójką dzieci Nyasą i Yugiem.

3. Akshay Kumar:

Akshay Kumar

Jego oryginalne imię to Rajiv Hari Om Bhatia i jest bardzo znanym indyjskim aktorem filmowym, artystą sztuk walki i producentem. Wystąpił jako aktor w ponad 125 filmach. Według pewnego raportu szacuje się, że jego filmy w kolekcji kasowej osiągnęły 310 milionów dolarów lub 2000 crore i są obecnie jedynym Bollywood (1) artysta do zarobienia, plus rozpoznał się jako główny istniejący wykonawca kina hindi. Jest również znany ze swojego wyczynu i dlatego nazwany jako Indian Jackie Chan. Założył firmę producencką Hari Om Entertainment w 2009 roku. Akshay ożenił się z Twinkle khanna, córką Rajesha Khanny i dołka Kapadii. Teraz ma dwoje dzieci Arav i Nitara.

4. Aamir Khan:

najbogatszy aktor bollywoodzki

Popularny bollywoodzki celebryta, reżyser i producent, a także aktor, Aamir Hussain Khan, urodził się 14 marca 1965 roku. Po raz pierwszy pojawia się w 1973 roku jako aktor dziecięcy w Yaadon Ki Baaraat. Swoją karierę zawodową rozpoczął od filmu holi i odniósł sukces dzięki Qayamat Se Qayamat Tak. Teraz jest znanym aktorem i często nazywanym Panem Perfekcjonistą z B-town. Jest również uważany za jednego z najbardziej wpływowych aktorów. Aamir Khan stał się synonimem sukcesu. Obecnie ostatnio występował w Dhoom-3 i satymaveJayate. Został również wybrany jako krajowy przedstawiciel marki UNICEF do promowania żywienia dzieci w 2011 r..

5. Hrithik Roshan:

Hrithik Roshan

Hrithik jąkał się, gdy był dzieckiem. W ten sposób okazuje się być nieśmiałym i samotnym dzieckiem. Urodził się 10 stycznia 1974 roku, a teraz jest popularny jako indyjski artysta filmowy, a także najbardziej rozpoznawany jako aktor zdolny do adaptacji, a także etyka wysiłku i ogromny zasięg uderzeń. W wieku 21 lat zdiagnozowano u niego chorobę zwaną skoliozą. Jednak pokonuje ten problem i dzięki ciężkiej pracy staje się miłym tancerzem, aktorem. Ukończył swoją karierę filmową w głównej roli w Kaho Naa…Pyaar Hai z 2000 roku, a także zdobył nagrody Filmfare dla najlepszego aktora, a także najlepszy męski debiut swoim występem w tym filmie. Ożenił się z Suzanne Khan i ma dwóch synów, Hridhaana i Hrehaana.

6. Saif Ali chan:

Saif Ali Khan

Znany jest również jako Nawab Saif Ali Khan urodzony w 1970 roku. Swoją popularność zdobył dzięki roli w filmach Bollywood. Saif przygotował swój pierwszy występ aktorski w filmie Parampara Yasha Chopry. Zagrał w wielu filmach. Teraz gra główną rolę w wielu obrazach. Saif jest synem Mansoora Ali Khana, krykieta i ostatniego tak zwanego Nawaba z Pataudi z matką, aktorką Sharmilą Tagore. Po długim związku poślubił celebrytę Kareenę Kapoor.

7. Amitabh Bachchan:

Amitabh Bachchan

Jest najbardziej kultowym aktorem Bollywood. Amitabh urodził się 11 października 1942 roku w Allahabadzie. Początkowo zyskał reputację w latach 70. jako „zły młody człowiek” filmów hindi, a także pracował w 180 indyjskich filmach w karierze, która trwała ponad cztery dekady. Ten wspaniały aktor będzie zawsze brany pod uwagę ze względu na jego wyjątkowe umiejętności taneczne, a także wyrazisty styl mówienia dialogów . Teraz ma około 70 lat i jest jednym z najbardziej podziwianych aktorów w indyjskim kinie, a także uznawany jest za sławnego aktora w Bollywood. Dla swoich fanów jest również rozpoznawany jako Big B.

8. Salman Khan:

najlepsi aktorzy z Bollywood

Jest jednym z najbardziej kultowych gwiazd bollywoodzkich. I jest często rozpoznawany jako „niegrzeczny chłopiec” z miast B, jego umiejętność wchodzenia w problem przyćmiła wgląd ludzi w niego jako wykonawcę. Jest dzieckiem znanego scenarzysty Salima Khana i jego pierwszą małżonką Salmą. Był to jego drugi film Maine Pyar Kiya, w którym zagrał główną rolę, która zapewnia mu nagrodę Filmfare za najlepszy męski debiut. Około 8 filmów, w których wystąpił, ma łączną pensję brutto przekraczającą 100 crore INR lub 17 milionów dolarów na całym świecie. Pracuje w ponad 80 filmach w języku hindi i został czołowym wykonawcą kina hindi. Jest mierzony jako jeden z najbardziej poszukiwanych kawalerów w wieku 45.

Czytaj więcej: Salman Khan Zdjęcia z dzieciństwa

9. Dharmendra:

Dharmendra

Ta lista jest niepełna bez tej nazwy. Jest bardzo znany wśród fanów ze względu na swoje przystojne spojrzenie. W przemyśle nazywany jest „Garamem” Dharamem, człowiekiem kina hindi i przystojnym mężczyzną. Dharmendra rozpoczął swoją profesję od Dil Bhi Tera Hum Bhi Tere Arjuna Hingoraniego (1960). Jednak wznosi się do wyróżnienia jako samotny bohater z Phool Aur Patthar (1966). W 1997 roku otrzymał Filmfare Lifetime Achievement Award. Ożenił się dwa razy i ma sześcioro dzieci, dwóch synów – Sunny Deola i Bobby’ego Deola, a także dwie córki, Vijeetę i Ajeetę, Eshę i Ahanę..

10. Abhishek Bachchan:

najlepszy aktor bollywoodzki

Abhishek Bachchan jest znanym indyjskim aktorem filmowym, a także synem Amitabha Bacchana. Otrzymał 3 nagrody Filmfare za występy i Nagrodę Narodową od producenta Paa w 2010 roku. Jest także jednym z najlepiej opłacanych aktorów w bollywood. Karierę rozpoczął w 2000 roku od filmu Refugee. Abhishek poślubił Aishwaryę Rai, indyjską aktorkę i miss świata z 1994 roku. Abhishek i Aishwarya w The Oprah Winfrey Show przedstawiali się jako dodatkowe gwiazdy w Bollywood. Mają córkę grzywiastą Aaradhyę Bachchan.

11. Ranbir Kapoor:

przystojni aktorzy z Bollywood

Ranbir jest synem riszi kapoora urodzonym 28 września 1982 roku w Mumbai Maharasztra. Jest słynnym aktorem Bollywood, który z pewnością sprawił, że serca tysięcy kobiet zabiły świat. i jest czule związany z szeregiem kobiet, a ponadto był w długotrwałym związku z aktorką Deepiką Padukone, która wzbudziła poważne zainteresowanie mediów. Ranbir otrzymał ponad pięć nagród filmowych za swój występ, gdy łapie tantiemę od swojego dziadka, wielkiego aktora Bollywood, Raja Kapoora. Jest jednym z najbardziej prestiżowych i podziwianych indyjskich aktorów naszych czasów.

12. Rishi Kapoor:

Rishi Kapoor hindi aktor

Urodzony w południowym Bombaju, jest drugim dzieckiem reżysera filmowego, a także aktora Raja Kapoora. Jest mierzony jako jeden z głównie przystojnych z atrakcyjnymi aktorami w indyjskim kinie. Rozpoczął karierę w filmie swojego ojca Mera Naam Joker, 1970, w roli jego ojca z dzieciństwa. Debiutował jako dorosły z filmu Bobby w 1973 roku. W czasie swojej kariery odnosi sukcesy jako aktor. Ożenił się z Neetu Singh plus ma dwoje dzieci – Ranbir Kapoor i Riddhima Kapoor Sahni.

13. Rajesh Khanna:

Aktor Rajesh Khanna

Dziś nie ma go z nami, ale zawsze pojawia się na liście pof celebrytów. Jest uważany za jednego z najbardziej atrakcyjnych i wpływowych aktorów w historii kina indyjskiego. Ten sławny aktor znany jest również jako „Pierwsza Supergwiazda” kina indyjskiego. Zdobył nagrody dla najlepszego aktora 4 razy i został wyznaczony 27 razy w podobnej kategorii. Otrzymał także nagrodę Filmfare Lifetime Achievement Award w 2005 roku. W swojej karierze zagrał w ponad 160 filmach.

14. Kunal Kapoor:

najnowsi aktorzy z Bollywood

Jest 36-letnim aktorem i znanym w świecie Bollywood. Urodzony w Bombaju 18 października 1977 roku, ta gwiazda filmu hindi jest prawdopodobnie lepiej znana ze swojej roli w nagradzanym filmie Rang De Basanti, który w 2006 roku zdobył nagrodę Filmfare dla najlepszego aktora drugoplanowego. Początkowo jest wykwalifikowanym pilotem i obejmuje latanie jako jedno z jego ulubionych hobby. Obecnie przygotowuje się do startu w krajowych zawodach rajdowych poniżej byłego mistrza sportu.

15. Vivek Oberoi:

Vivek Oberoi

Urodził się 3 września 1976 roku oraz uczęszczał do Mayo College w Ajmer. W warsztacie aktorskim w Londynie wyróżnia się niczym innym, jak szefem NYU, który (oczywiście) zabiera Viveka do Nowego Jorku, gdziekolwiek ukończył studia magisterskie w dramacie filmowym. Teraz pracował jako scenarzysta i kupuje swój pierwszy samochód za pieniądze, które z tego zarobił. Jest bardzo sławny, gdy angażuje się w aishwarya rai.

16. Zayed Khan:

Zayed Chan

Urodził się 5 lipca 1980 roku, a teraz jest indyjskim aktorem i producentem, który pojawił się w wielu filmach hindi; najbardziej rozpoznawalny za swoją prezentację w Main Hoon Na. Jego rodzice są wcześniejszym aktorem Bollywood Sanjay Khan i projektantką wnętrz Zarine Khan. Jest najmłodszym z czwórki dzieci. W 2005 roku ożenił się ze swoją ukochaną z dzieciństwa Mallaiką Parekh i ma dwóch synów, Zidaana i Aariza. Musisz wiedzieć, że słynie ze swoich ubrań, dobierania butów, fryzur, często męczących banijanów bez rękawów, białych butów niedźwiedzich niż chappals.

17. Anil Kapoor:

popularni aktorzy z Bollywood

Znajduje się również na liście najbardziej kultowych celebrytów. Po przekroczeniu 50. roku życia z pewnością konkuruje z wieloma aktorami w stawkach „gorących”. Ten dżentelmen jest trochę duży na odwrót; urodził się w Wigilię 1956 roku. Jest zarówno aktorem, jak i producentem. i ma imponującą karierę, która trwała ponad trzydzieści dekad, co dało mu doskonałe doświadczenie, aby spróbować swoich sił w produkcji. Śpiewa też w wielu filmach dla siebie. Anil wyprodukował film Gandhi, My Father w 2007 roku i zdobył wiele nagród, takich jak National Film Award, w tym najlepszy scenariusz, drugoplanowy aktor oraz specjalna nagroda jury.

18. Fardeen Khan:

Fardeen Khan

Jest także jednym z celebrytów urodzonych 8 marca 1974 roku, znanym z dominującej kariery aktorskiej w Bollywood. W 1998 rozpoczął karierę aktorską w filmie hindi Prem Agan, za co otrzymał nagrodę Filmfare dla najlepszego debiutu. Fardeen Khan jest żonaty z Natashą Madhwani.

19. Dino Morea:

Dino Morea

Urodził się 9 grudnia 1975 roku w Banglore, jest celebrytą jako aktor, a także modelem, który pojawia się w filmach Bollywood. Początkowo występował w Pyaar Mein Kabhi Kabhi u boku Rinke Khanna. Następnie zagrał w Raaz, Ssshhh…Rakht i Fabryce Kwasu, Baaz: A Bird in Danger, Gunaah. Jest również znany ze swojego wyglądu i talentu.

20. Deweloper Anand:

Dev Anand

Późny Dev Anand był młodym aktorem w indyjskim kinie, na zawsze zostanie zapamiętany ze względu na jego sposób na szybkie dialogi i zamiłowanie do kręcenia głową podczas rozmowy. Staje się marką Deva w kinie hindi. Od Ziddiego w 1948 otrzymał swoje główne osiągnięcie. Wchodząc na rynek jako dorosły, miał ponad pięć dekad i zagrał w ponad 110 filmach. W całej swojej karierze pojawia się w odmiennych cechach. Rząd indyjski przyznał mu nagrodę Padma Bhushan w 2001 r., a także nagrodę Dadasaheb Phalke w 2002 r. Poślubił Kalpanę Kartik i miał syna Suneila Ananda w 1956 r..

21. Arbaaz Khan:

Arbaaz Chan

Brata Salmana Khana nie wystarczy przedstawić, ponieważ jest on także słynnym indyjskim producentem filmowym, aktorem i reżyserem urodzonym w Maharashtra 4 sierpnia 1967 roku. . Otrzymał wiele nagród, takich jak Stardust Awards, IIFA Awards, Apsara Awards „Najlepszy złoczyńca”, Nagrody Filmfare, „Najlepszy aktor drugoplanowy”, „Najgorętszy nowy film” i „Najlepszy film” itp..

22. Jan Abraham:

Jan Abraham

Jest znanym byłym modelem, producentem i aktorem filmowym. Rozpoczął karierę w filmie Jism w 2003 roku. Później pracował jako model komercyjny dla firm reklamowych i firm, gdzie zdobył nominację do nagrody Filmfare Best Debut Award, a następnie jego pierwsze komercyjne osiągnięcie, Dhoom w 2004 roku. Założył własną firmę filmową John Abraham Entertainment i stworzył film Madras Cafe, w którym jest także głównym aktorem. Jego atletyczna, muskularna i muskularna osobowość sprawiła, że ​​stał się jednym z najprzystojniejszych i najpotężniejszych symboli seksu Bollywood. Teraz jest w związku z Priyą Runchal, która jest analitykiem finansowym NRI i bankierem inwestycyjnym z USA pochodzącą z McLeodgani.

23. Arjun Rampal:

Arjun Rampal

Jest 41-letnim skwierczącym aktorem Bollywood z pewnością przez lata przygotował dla siebie imię. Uważa się, że jest aktorem Bollywood, a także produkuje, prowadzi programy telewizyjne, modele i inne. Jako wszechstronnie utalentowany aktor słynie z dobrego wyglądu i atrakcyjności. Jest więc określany jako „przystojniak”, a w 2012 roku został wybrany „Najbardziej pożądanym mężczyzną” Times of India. Poślubił piękną Miss India Mehr Jesia i ma dwie córki.

24. Prabhu Deva:

Prabhu dewa

Jest wszechstronnie utalentowanym celebrytą, który pracował jako reżyser, tancerz sceniczny, aktor, ale dobrze znany jako indyjski choreograf filmowy. Deva spędza 25 lat w przemyśle filmowym jako wszechstronny artysta estradowy. Zdobył dwie Narodowe Nagrody Filmowe za najlepszą choreografię, a także znany jako Michael Jackson z Indii. Prabhu jest dobrze skupiony, gdy jest w związku z Nayantara.

25. Mithun Chakraborty:

Mithun Chakraborty

Jego oryginalne imię to Gouranga Chakraborty jest znanym aktorem i przedsiębiorcą oraz pracownikiem socjalnym. Zdobył 3 Narodowe Nagrody Filmowe. Ukończył swoją karierę aktorską dramatem artystycznym Mrigayaa (1976), za który zdobył początkową Narodową Nagrodę Filmową dla najlepszego aktora. Chakraborty jest uważany za jednego z największych i najbardziej wpływowych aktorów w historii kina indyjskiego. Nazywany jest tancerzem disco. Teraz jest postrzegany jako sędzia w programie DID lub Dance India Dance.

26. Sanjay Dutt:

Sanjay Dutt

Jest także jedną z kultowych gwiazd Bollywood, która jest zarówno aktorem, jak i producentem. Jest synem Sunila Dutta i Nargisa Dutta. Mimo że Dutt odniósł główne zwycięstwo w gatunkach filmowych, od romansu po komedię, to rola gangsterów, bandytów, policjantów w filmach na rzecz gatunków akcji zdobyła Dutt niezrównane uwielbienie, przez fanów i indyjskich krytyków filmowych podobnych dla niego, ponieważ „Deadly Dutt”, za jego maratonowe przedstawienie takiej czcionki.

27. Shahid Kapoor:

młodzi aktorzy z bollywoodu

Ostatnio widzieliście go w filmie Haider i gra główną postać w filmie, a zapowiada się super. Nazywany jest najsłodszymi żyjącymi ludźmi urodzonymi w Delhi, 25 lutego 1981 roku. Rozpoczyna karierę od reklam, a także od reklam dołączając teledyski do jego kolekcji prac. Shahid wystąpił w pierwszym filmie hos w 2003 roku Ishq Vishk jako główna rola, za którą zdobył nagrodę dla najlepszego męskiego debiutu na Filmfare Awards. Zwrócił na siebie uwagę podczas związku z kareeną kapoor.

28. Ayushmann Khurrana:

hinduski aktor filmowy

Teraz jest najmłodszym chłopakiem na tej liście. Mając zaledwie 29 lat, indyjski aktor, Ayushmann oddzielił się… mnóstwo! On w obecnych programach telewizyjnych, śpiewa i prezentuje! Jego film wejściowy z pewnością strzelił go do wspaniałej sławy, a kiedy ukazał się hit Vicky Donor z 2012 roku, mógł mieć zakrzywione głowy, z wyjątkiem tego, że pomogło mu w pozytywnym otrzymaniu jego uwagi.

29. Naseeruddin Shah:

hinduska galeria zdjęć aktora

Jest jednym z najbardziej kultowych wykonawców i liderów Bollywood. Jest szeroko oceniany jako jeden z najlepszych indyjskich aktorów scenicznych oraz aktorów filmowych. Naseeruddin jest znaczącym aktorem kina indyjskiego Parallel (nowej fali). Zdobył wiele nagród w swojej karierze, w tym trzy krajowe nagrody filmowe, trzy nagrody Filmfare dla najlepszego aktora, a także nagrodę dla najlepszego aktora (The Volpi Cup) na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Został uhonorowany przez rząd Indii wraz z Padma Shri oraz cywilnymi nagrodami Padma Bhushan za pomoc dla indyjskiego kina. szach ma dwóch synów z następnego małżeństwa Vivaan i Imaad.

30. Armaan Verma:

Jestem aktorem Verma

Armaan Verma urodził się w Bombaju 23 marca 1999 roku, indyjski aktor z filmów Bollywood, znany ze swojej roli w mega-budżetowym filmie Ra.One z 2011 roku, wcielający się w rolę syna gry projektantka, z udziałem aktorów z Bollywood, Kareeny Kapoor, Shahrukha Khana i Arjuna Rampala.