„Bransoletki” są zawsze dostępne w przystępnej i niedrogiej gamie klejnotów. Indyjskie kobiety znane są z noszenia złotych ozdób, które są tradycyjną kulturą indyjską. Kobiety noszące złoty kolczyk, łańcuszek i bransoletki w codziennym, rutynowym życiu są często widywane. Chociaż koncepcja noszenia ozdobnej i ciężkiej złotej biżuterii powoli zanika ze względu na niedawną modę noszenia lekkich i prostych ozdób ze złota, która weszła w grę. Obecnie powszechnie widuje się zwykłe złote bransoletki, które można nosić zarówno regularnie, jak i przy każdej okazji.

Zwykłe wzory bransoletek w kolorze złotym:

Oto lista 9 tradycyjnych i pięknych złotych bransoletek dla indyjskich kobiet.

1. Zwykła złota gruba bransoletka:

proste złote bransoletki

Gładka, gruba bransoletka może być najprostszą i idealną ozdobą na okazję, która będzie pasować do etnicznego stroju. Bransoletka o grubości i szerokości 3 mm będzie prawie przypominać bransoletkę kada bez żadnego wzoru.

2. Zwykłe cienkie złote bransoletki:

Zwykła cienka złota bransoletka

Cienkie, gładkie złote bransoletki można łączyć z dowolnym rodzajem kolorowej szklanej bransoletki, która może być dobrym połączeniem. Cienka bransoletka może być lżejsza i cięższa, co zależy od osobistego wyboru.

3. Rowkowane zwykłe złote bransoletki:

żłobiona zwykła złota bransoletka

Bransoletki z ząbkowanym wykończeniem na bransoletce, które mogą być ręcznie rzeźbione, a także obrabiane maszynowo lub laserowo. Ręcznie rzeźbione bransoletki zajmują dużo czasu, aby ukończyć projekt bransoletki. Rowkowane bransoletki będą pasować jako środkowa bransoletka wraz z bransoletkami kada.

4. Zwykła bransoletka z motywem kwiatowym dla dziewczynek:

Zwykła bransoletka w kwiatowy wzór

Kwiatowy wzór to najczęstszy wzór widoczny na bransoletce. Kwiatowy wzór jest zwykle wygrawerowany na bransoletce przy użyciu zmodernizowanych technik w połączeniu z błyszczącym lub matowym wykończeniem.

5. Laserowo zaprojektowane złote bransoletki:

Laserowo zaprojektowana złota bransoletka

Cięcia laserowe zapewniają precyzyjną pracę dzięki starannemu cięciu wykonanemu przez maszyny laserowe, które są instalowane przez dane wejściowe projektu na tych maszynach laserowych. Projekty mogą mieć wzór liniowy lub okrągły.

6. Błyszczące, gładkie bransoletki maszynowe:

Błyszcząca zwykła bransoletka wycinana maszynowo

Bransoletki cięte maszynowo są obecnie produkowane bardzo często ze względu na dokładny wzór pracy wokół bransoletki. Ta złota bransoletka jest błyszcząca, gdy wzór wycięty maszynowo jest wytłoczony na bransoletkach. Zazwyczaj rogi bransoletek są błyszczące.

7. Shinny Laser Work Zwykły Bransoletka:

Shinny Laser działa Zwykły Bransoletka

Wycinane laserowo bransoletki są najtrwalsze i mają wysoką odporność na obciążenia i zużycie. Zaprojektowany laserowo można nosić na co dzień w porównaniu z innymi cienkimi konstrukcjami.

8. Filigranowa, gładka złota bransoletka:

Filigranowa, gładka złota bransoletka

Ten typ konstrukcji jest również nazywany Tarakasi, który wywodzi się z Orisy. W tym wzorze bransoletek złoto jest topione i formowane są druty ze złota, a następnie są one projektowane w różne wzory. To bardzo delikatna bransoletka.

9. Płaska zwykła złota bransoletka:

Płaska zwykła złota bransoletka

Złota bransoletka może mieć różne formy. Najpopularniejszym wzorem jest okrągła zaokrąglona krawędź, a następnym na liście jest płaska złota bransoletka. Ten rodzaj bransoletki noszony jest głównie przez osoby starsze ze względu na prosty wzór. Płaskie złoto z wzorami jest noszone przez wszystkie grupy wiekowe.

Wybór odpowiedniego projektu do codziennego użytku jest bardzo ważny przy odpowiedniej ilości złota, a kluczem jest inna kombinacja stopów. Projekty takie jak płaska zwykła złota, zwykła gruba bransoletka to zdecydowany wybór, ponieważ osad brudu będzie stosunkowo mniejszy niż zaprojektowana bransoletka. Projekty takie jak całkowicie gładka bransoletka, która nie ma żadnych wydrążonych powierzchni wewnętrznych, są najlepsze do noszenia na co dzień, co nie daje szansy na gromadzenie się kurzu. Wybieranie bransoletek z czystego złota, które mogą być bardzo delikatne, więc należy zachować ostrożność podczas rutynowego noszenia.