Każdy mężczyzna zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna dla jego osobowości i wyglądu jest broda i jej pielęgnacja. Jednak broda nie jest łatwa do zapuszczenia, pielęgnacji i pielęgnacji. Wiedza o tym, jak uzyskać brodę na twarzy, zajmuje dużo czasu, potem pielęgnacja wymaga dużo uwagi, a pielęgnacja wymaga dużo wysiłku. Ale powiedziawszy to, sama pielęgnacja i pielęgnacja nie wystarczą. Musisz również zwrócić uwagę na wybór stylów zarostu, które będą Ci odpowiadać. Ten styl to w zasadzie połączenie kształtu brody i rozmiaru włosów na brodzie.

W tym celu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kształt twarzy. Po upewnieniu się co do kształtu twarzy, możesz poszukać różnych stylów brody dla kształtów twarzy, a następnie wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego kształtu twarzy. Ale jak ustalić, jaki jest kształt twojej twarzy? W tym celu musisz uważnie obserwować 4 główne czynniki, które określają wymiary twojej twarzy, a mianowicie linię szczęki, kości policzkowe, czoło i długość twarzy. Wszystkie te cztery czynniki ogólnie tworzą 7 kształtów twarzy, a mianowicie kwadrat, owal, prostokąt, trójkąt, serce, diament i okrągły.

Najlepsze typy brody dla kształtów twarzy z obrazami:

Poniżej znajduje się 15 najlepszych stylów brody w zależności od dopasowania do kształtu twarzy.

1. Okrągła broda dla kwadratowej twarzy:

Kwadratowa broda

Jeśli chodzi o style brody o kwadratowej twarzy, istnieje wiele opcji do wyboru. Spośród nich okrągła broda wokół ust jest najpopularniejszym i najbardziej popularnym stylem brody. Musisz regularnie przycinać brodę na cienką lub średnią długość w okrągłym kształcie wokół ust. Oczywiście trzeba mu towarzyszyć z wąsami.

2. Broda cesarska dla kwadratowej twarzy:

Broda w kształcie kwadratu

Ten styl z kwadratową twarzą jest nieco oldschoolowy i sięga czasów, gdy panowali cesarze i książęta. W tamtych czasach władcy zachowywali ten autorytarny wygląd. W tym stylu brody musisz całkowicie przyciąć obszar pod ustami, zachowując ciągłą brodę jako przedłużenie obu końców wąsów wokół końców policzków, stykających się z włosami w pobliżu uszu. Powyższy obrazek pomoże Ci lepiej zrozumieć.

3. Broda podbródka dla kwadratowej twarzy:

Styl brody dla kształtu twarzy

Broda podbródkowa jest odpowiednia dla mężczyzny o kwadratowej twarzy, ponieważ podstawową ideą brody podbródkowej jest rozłożenie w średnim pasie poziomo wzdłuż podstawy podbródka, gdzie można go również rozciągnąć wzdłuż policzków, jeśli chcesz. Temu stylowi brody zwykle nie towarzyszą żadne wąsy.

4. Broda w kształcie podkowy na owalną twarz:

Style brody na owalną twarz

Podkowa od dawna jest najlepszym stylem brody na owalną twarz. Główną intencją stylizacji brody w kształcie podkowy jest pokrycie całej długości twarzy od wąsów do podbródka, bez zbytniego brudzenia okolicy podbródka.

5. Broda z kaczego ogona na owalną twarz:

Broda na owalną twarz

Jest to legendarny styl brody na owalną twarz, ponieważ jest używany przez prawie połowę wszystkich gwiazd ostrokrzewu, w tym obecne gwiazdy. Nazwa wskazuje na sposób pielęgnacji, w którym broda musi rosnąć przez jakiś czas, jednocześnie przycinając ją w okresie wzrostu w taki sposób, aby rosła jak kaczy ogon.

6. Broda kozia bródka do twarzy kwadratowej:

Rodzaje brody dla kształtów twarzy

Jak wiecie, kozia bródka wywodzi swoją nazwę od zarostu kozy. Kozia bródka idealnie pasuje do Twojej kwadratowej twarzy. Możesz wybrać dowolny styl koziej bródki o kwadratowej twarzy. Na przykład drobna kozia bródka polega na delikatnym przycinaniu włosów na brodzie, podczas gdy szorstka kozia bródka pozwala na zapuszczanie długiej i niechlujnej brody, aby uzyskać męski wygląd.

7. Broda rewolwerowca na prostokątną twarz:

Broda na prostokątną twarz

Zdecydowanie możesz zaliczyć ten styl do jednego z najlepszych stylów brody na długą twarz. Jest to w zasadzie boczne przedłużenie brody w stylu podkowy, w którym końce kształtu podkowy są wydłużone jako cienki pasek wzdłuż granic obu policzków.

8. Broda z kotletem baranim dla prostokątnej twarzy:

Najlepsza broda na prostokątną twarz

To kolejna opcja dla Ciebie spośród stylów brody na długą twarz. Ten styl brody zwykle nie jest przestrzegany, ponieważ jest staromodny w swoim wyglądzie, ale także jest nadal śledzony w różnych stylach remiksów. Na przykład słynny aktor Hugh Jackman wynalazł własną brodę w stylu „Rosomaka”, która jest delikatniejszą i bardziej przyzwoitą wersją brody z kotletem baranim.

9. Broda z paskiem podbródka do twarzy prostokątnej:

Ten styl brody jest modny, a większość mężczyzn ma długą lub prostokątną twarz. Dzieje się tak po prostu dlatego, że w ten sposób najlepiej pasuje do wymiarów twojej twarzy. Pielęgnacja jest najłatwiejsza, gdy musisz utrzymać tylko mały pasek pod dolną wargą, sięgający do podbródka.

10. Broda Van Dyke dla okrągłej twarzy:

Stylowa broda na okrągłą twarz

Jest to obecnie jeden z najnowszych stylów brody na okrągłą twarz. Ten styl był używany przez wiele popularnych celebrytów, takich jak aktorzy, sportowcy itp. Broda jest w zasadzie odwróconym trójkątem z dolnym czubkiem skierowanym do dolnej wargi, a trójkąt uformowany w dół w kierunku podbródka, a następnie końce trójkąta są wtedy dalej rozciąga się wzdłuż twoich policzków.

11. Pełna broda dla okrągłej lub kwadratowej twarzy:

Chociaż pełna broda jest szeroko obserwowana, dla wielu mężczyzn wciąż jest to duże pytanie, jak uzyskać pełną brodę na twarzy. Odpowiedź jest taka, że ​​musisz zadbać o odpowiednie odżywienie i utrzymanie zarostu. Jeśli nie rośnie w pożądanym czasie, możesz również użyć witamin do brody i olejków do brody. Pełna broda idealnie zakrywa twoją kwadratową twarz.

12. Krótka broda w pudełku dla okrągłej twarzy:

Kształt brody na okrągłą twarz

Ten styl brody jest bardziej bliźniaczym stylem okrągłej brody wokół ust. Jedyną różnicą jest to, że broda ta przybiera kształt małego pudełeczka wokół ust. Kolejną różnicą jest to, że ponieważ pod ustami pozostaje niewielka przestrzeń, możesz również dołączyć do tej brody łatkę duszy. Jest to jeden z najlepszych stylów brody dla mężczyzn o okrągłej twarzy.

13. Broda Balbo dla okrągłej twarzy:

Okrągła twarz z brodą

Innym znanym kształtem brody o okrągłej twarzy jest kształt brody Balbo. Chociaż wielu mężczyzn używa tego stylu brody, niewielu zna nazwę tego stylu. Ten styl jest przedłużeniem brody w stylu koziej bródki, w której wystarczy rozciągnąć dolne rogi koziej bródki w poziome paski wokół policzków.

14. Zakotwiczona broda dla okrągłej lub diamentowej twarzy:

Style brody w kształcie diamentowej twarzy

Ten styl brody jest prawie identyczny z brodą w stylu Van Dyke. Jedyna różnica polega na tym, że obszar między brodą a dolną wargą jest pokryty różnymi kształtami. W Van Dyke kształt jest jak odwrócony trójkąt, podczas gdy tutaj, w Anchor, zgodnie z nazwą, kształt jest jak „Kotwica” statku. Został spopularyzowany przez aktora Roberta Downeya Jr. jako broda „Tony Stark aka Iron Man”.

15. Broda podbródkowa dla okrągłej twarzy:

Styl brody w zależności od kształtu twarzy

Ten styl brody jest przedłużeniem brody z paskiem podbródka. Podczas gdy broda z paskiem podbródka rozciąga się od dolnej wargi do podbródka, ta broda rozciąga się również poniżej podbródka. Jego kształt jest również wyjątkowy, jak wydłużona kropla deszczu.

Widziałeś w ten sposób, jak ważna jest twoja twarz kształtu w określaniu, jaki styl brody może pasować do twojej twarzy. Chociaż istnieje tak wiele różnych kształtów twarzy, takich jak kwadratowy, okrągły, owalny, prostokątny itp., musisz upewnić się, że obserwujesz kształt swojej twarzy przed stylizacją brody. W związku z tym po zapoznaniu się z kształtem twarzy będziesz wiedział, jaki styl chcesz wybrać dla swojej brody.