Modny, męski, lekki i elegancki. To właśnie definiuje nowoczesne i ostre style zarostu. Brody z zarostem należą do najłatwiejszych w pielęgnacji. Albo chcesz mieć brodę z mniejszym wzrostem włosów, albo wolisz czystą i lżejszą wersję w oświadczeniu; zarost jest zawsze idealny i trafny.

Zebraliśmy najlepsze style zarostu dla mężczyzn w różnych grupach wiekowych. Czy to impreza, swobodny wygląd lub formalny wygląd; nigdy nas nie zawodzą.

15 stylów lekkiego i ciężkiego zarostu z obrazami:

Poniżej znajduje się 15 najlepszych stylów zarostu, które pomogą Ci wybrać żądany.

1. Broda z zarostem w tradycyjnym stylu:

Wygląd zarostu

To najstarsza forma krótkiego zarostu. Do wykonania tych stylów potrzebna jest golarka do zarostu. Poza tym nadal jest bardzo modny. Aby utrzymać ten styl, musisz przynajmniej co tydzień przycinać zarost. Polega na utrzymaniu wszystkiego po trochu, tj. lekkiego wąsika, krótkiego zarostu i przedłużenia brody na inny styl jako kombinację itp..

 • Najlepszy rodzaj skóry: Każdy rodzaj skóry pasuje do tego stylu.
 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat każdy może tutaj wyglądać szykownie i przystojnie.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Mężczyźni o owalnej i romboidalnej twarzy mogą podbić ten styl. Ci, którzy mają duży nos i cienkie linie, mogą również podbić ten wygląd.

2. Lekka broda z przyciętym zarostem:

Wygląd zarostu

Jeśli jesteś jednym z facetów, którzy nie lubią dużo włosów na twarzy, ale nadal chcesz przyzwoitego męskiego wyglądu, możesz wybrać lekki zarost. Polega ona głównie na przycinaniu włosów brody w lekkiej konsystencji za pomocą dobrej jakości trymera. Musisz być ostrożny przy wyborze odpowiedniego trymera, ponieważ dokładne przycinanie może pozostawić oparzenia, jeśli nie masz wysokiej jakości trymera.

 • Idealna grupa wiekowa: Ci mężczyźni po trzydziestce i czterdziestce mogą wyglądać świetnie i dobrze się tym obnosić.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Mężczyźni o mieszanej karnacji mogą wyglądać w tym stylu dobrze niż inni.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Ten wariant długiego zarostu jest dobry dla okrągłej lub owalnej twarzy z szerokimi ustami.

3. Nowoczesny zarost:

Mężczyźni z zarostem

Jest to obecnie najlepszy styl z krótkim zarostem w męskich stylach pielęgnacyjnych. Polega na odnowieniu tradycyjnego zarostu, w którym łączysz różne style brody i wąsów, zachowując przy tym symetrię. Na przykład możesz wybrać kombinację koziej bródki i baków, a broda o niewielkich włosach sprawia, że ​​wygląda jak zarost.

 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni po dwudziestce mogą dobrze wyglądać w tym stylu.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Każdy mężczyzna może wypróbować ten styl, ponieważ pasuje do wszystkich typów.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Mężczyźni o owalnej twarzy z gęstymi brwiami i brodą mogą wyglądać szykownie i gorąco w tym stylu.

4. Długi zarost:

Długi zarost

Nazwa tej brody jasno określa jej wygląd i wymagania dotyczące pielęgnacji. Musisz pozwolić swojej brodzie rosnąć przez długi czas, powiedzmy około miesiąca, a następnie symetrycznie ukształtować brodę lub możesz również przyciąć kręcone włosy i sprawić, by zarost wyglądał naturalnie długo. Tutaj jest dekolt z zarostem.

 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni w latach 40. i 50. mogą tu wyglądać szykownie.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Ci, którzy mają tłustą cerę, mogą całkowicie wypróbować ten styl.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Mężczyźni o owalnej twarzy z gęstą brodą i wąsami mogą wybrać ten look.

5. Broda z zarostem na całej szyi:

Męski zarost

Wielu mężczyzn zazwyczaj usuwa wszystkie włosy, które rosną na szyi, a ich broda składa się tylko z zarostu. Jednak unikalny zachodni trend w brodzie, który można zaobserwować wśród wielu mężczyzn z Europy, Stanów Zjednoczonych i Australii, polega na tym, że utrzymują włosy na szyi i przycinają je nieco w kształcie. Kiedy taki włos na szyi łączy się z zarostem, może się nazywać lekkim zarostem na całej szyi, ale musisz upewnić się, że używasz odpowiedniej jakości trymera, takiego jak na przykład maszynka do strzyżenia Wahl Lithium Ion, która pomoże Ci w płynnym, dokładnym przycinaniu szyi . W ten sposób możesz mieć brodę i zarost Wahl na szyi i twarzy.

 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni po trzydziestce mogą najlepiej pasować i preferować ten wygląd.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Ci, którzy mają cerę tłustą i mieszaną, mogą wypróbować ten styl.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Każdy kształt twarzy o wydłużonych rysach może wypróbować ten styl.

6. Średni zarost:

Broda ze średnim zarostem

Innym powszechnie stosowanym stylem gęstego zarostu na całym świecie jest broda ze średnim zarostem. Wymaga, aby włosy urosły tylko do pewnego rozmiaru, gdzie można je skutecznie lekko przyciąć do średniego kształtu. Średni kształt jest idealny i pasuje do większości kształtów twarzy.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Każdy rodzaj skóry, czy to sucha, czy mieszana, może zadziałać na ten wygląd.
 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni w późnych latach 20. i wczesnych 30. w swojej karierze mogą nosić ten styl na co dzień.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Wszystkie kształty i cechy twarzy pasują do tego rodzaju fryzury z gęstym zarostem.

7. Kozia bródka:

Broda w stylu zarostu

Jak wspomniano wcześniej, broda z kozią bródką może być stylizowana na niezliczone odmiany. Jedną z takich odmian jest broda kozia bródka, ale o niewielkich włosach, co czyni ją zarostem koziej bródki. Aby utrzymać ten zarost, należy podjąć odpowiednie działania podczas jego uprawy, aby zachować tylko włosy, co przyczynia się do ukształtowania kształtu koziej bródki, podczas gdy pozostałe włosy należy całkowicie przyciąć.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Osoby z suchą skórą mogą dobrze pracować nad tym wyglądem.
 • Idealna grupa wiekowa: Ten średni zarost odpowiedni dla mężczyzn po 30. roku życia niż inni.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Wydłużona twarz z ostrym nosem i szerokimi oczami może wypróbować ten styl.

8. Zarost w kształcie litery V:

Kształtny zarost

Jeśli chcesz zarost, ale nie chcesz, aby wyglądał stereotypowo, możesz wybrać ten wyjątkowy styl. Polega na uformowaniu zarostu na policzku w odwrócony kształt litery V, a także przycinanie musi być takie, aby cały zarost wyglądał jak V, gdy patrzy się z przodu. Dlatego musisz ponownie pielęgnować ten zarost w kształcie litery V z dużą precyzją i starannością.

 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni po trzydziestce mogą wyglądać w tym stylu super gorąco.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Każdy rodzaj cery może całkowicie działać na ten wygląd.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Osoby o wydłużonej twarzy mogą świetnie wyglądać w tym stylu.

9. Ciężki zarost:

Ciężki zarost

Ciężki zarost to idealny styl zarostu, jeśli szukasz mocnego i rustykalnego wyglądu, ale nie chcesz zbyt dużo włosów, aby dopełnić ten wygląd. Podobnie jak w przypadku długiego zarostu, ta broda również wymaga, abyś zapuścił dużo włosów na twarzy, ale musisz upewnić się, że nie przekraczają one cala poniżej podbródka. Gdy osiągniesz ten rozmiar, musisz przyciąć puszenie i końcówki, aby zachować pełniejszy wygląd zarostu. Ten zarost wygląda bardzo męsko i seksownie, dlatego nazywa się go Ciężkim zarostem.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Mężczyźni z tłustą skórą mogą spróbować tego stylu.
 • Idealna grupa wiekowa: Ten ciężki zarost jest odpowiedni tylko dla mężczyzn po 40. i 50. roku życia.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Osoby o owalnej twarzy z ciężkimi rysami mogą przyjrzeć się temu stylowi.

10. Leniwy wyglądający niechlujny zarost:

Jasny wygląd zarostu

Czasami uważa się, że żadna moda nie jest modą samą w sobie. Jeśli jesteś taką osobą, to jest to idealny styl dla Ciebie. W ogóle nie musisz się martwić o przycinanie. Po prostu pozwól swojej brodzie i tak zarosnąć, ale tylko do średniej długości i zachowaj niechlujny, naturalny wygląd.

 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni po 50. i 60. roku życia mogą świetnie wyglądać w tym stylu.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Osoby z suchą i tłustą skórą mogą dobrze pracować nad tym stylem.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Do tego spojrzenia najlepiej nadają się mężczyźni o wydłużonych kształtach twarzy i długiej brodzie.

11. Wąsik z kierownicą połączony zarost:

Zarost na twarzy Celerity

Wąsy w kształcie bezpodstawnego prostokąta nazywane są wąsami kierownicy, ponieważ przypominają kierownicę motocykla. Ten styl wąsów jest uniwersalny i pasuje do każdej brody. Dzięki temu możesz dopasować ten wąsik w stylu połączonym ze swoim zarostem.

 • Idealna grupa wiekowa: Mężczyźni po czterdziestce i trzydziestce mogą tu dobrze wyglądać.
 • Najlepszy rodzaj skóry: Mężczyźni ze skórą mieszaną mogą dobrze wypróbować wariant zarostu.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Świetnie mogą tu wyglądać długie i owalne twarze z szerokimi oczami.

12. Broda z okrągłym zarostem:

Golenie zarostu Broda

To kolejny popularny styl brody z zarostem, w którym musisz nadać zarostowi okrągły kształt. Ten zarost również wymaga stałej pielęgnacji podczas pielęgnacji, aby zapewnić okrągły kształt, a także zachować kształt, jeśli chcesz mieć brodę przez dłuższy czas.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Osoby z suchą skórą mogą kołysać tym stylem.
 • Idealna grupa wiekowa: Ten zarost na brodzie jest dobry tylko dla mężczyzn po 30. roku życia.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Mężczyźni z twarzą w kształcie diamentu i owalu z jasnymi, cienkimi włosami mogą się tu świetnie prezentować.

13. 3-dniowy zarost:

3-dniowy zarost

Jeśli nie masz nic przeciwko częstemu przycinaniu brody, tj. nawet do tego stopnia, że ​​robisz to na zawsze przez 3 dni, to jest to styl zarostu skrojony na miarę. Wystarczy przycinać brodę co 3 dni i pozwolić im rosnąć przez kolejne 3 dni. Daje to naturalny zarost o minimalnym rozmiarze włosów, ponieważ rosną tylko przez 3 dni.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Każdy rodzaj skóry może dobrze uzupełnić ten wygląd.
 • Idealna grupa wiekowa: Ci młodzi faceci i mężczyźni pod koniec lat 20. i 30. mogą tu wyglądać świetnie.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Każdy typ twarzy z ostro zakończonym nosem może być tutaj świetny.

14. Symetrycznie ukształtowana broda zarostowa:

Krótki lub długi zarost

Jeśli chcesz wprowadzić odrobinę kreatywności w stylizację brody, możesz przyciąć zarost na obu policzkach w unikalnym kształcie, ale jednocześnie sprawić, by wyglądał identycznie z obu stron. Na przykład, jeśli nadasz krzyżyk na jednym policzku, możesz nadać ten sam kształt również z drugiej strony i sprawić, by wyglądał symetrycznie, aby uzyskać bardziej atrakcyjny wygląd brody.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Mężczyźni z cerą mieszaną i tłustą mogą wypróbować ten punkt obserwacyjny.
 • Idealna grupa wiekowa: Ten symetryczny zarost jest idealny dla formalnych mężczyzn w wieku 30 i 40 lat.
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Twarz owalna, kwadratowa i w kształcie rombu z szerokim lub cienkim nosem może wyglądać dobrze, jak pokazano na zdjęciu.

15. Odczepiane wąsy z przeszyciem duszy i zarostem:

Gwiazda Zarost Dadhi

Być może często widywałeś to spojrzenie wśród gwiazd filmowych i innych celebrytów. Daje ci większy niż życie wygląd. Wystarczy utrzymać wąsy i regularny zarost, ale wąsik musi być odpięty.

 • Najlepszy rodzaj skóry: Normalny typ skóry może najlepiej wyglądać w tym stylu
 • Odpowiedni typ twarzy i rysy twarzy: Każdy kształt twarzy z niebieskimi oczami może wyglądać świetnie.
 • Idealna grupa wiekowa: Wszyscy mężczyźni po trzydziestce mogą wyglądać świetnie w tym małym zarostu, aby zrobić świetne pierwsze wrażenie.

Dodatkowe wskazówki:

 1. Style zarostu pasują do twarzy dziecka. Więc młodzi mężczyźni nie muszą się dwa razy zastanawiać.
 2. Golenie to ważna wskazówka dotycząca pielęgnacji brody. Dokładnie ogol się, a broda dobrze odrośnie. W tym przypadku nastąpi nawet zdrowy wzrost.
 3. Możesz użyć trymerów do dalszego precyzyjnego przycinania brody.
 4. Nie zapomnij o pielęgnacji brody. Pielęgnacja będzie widoczna w postaci zdrowej i lśniącej brody. Dlatego regularnie stosuj olejek i krem ​​do brody, aby je utrzymać.
 5. Nie nadrabiaj kształtu i pracuj nad brodą. Zawsze pamiętaj, że wyglądają świetnie i stylowo, gdy są naturalne.

Mam nadzieję, że spodobały Ci się te style zarostu. Broda jest jednym z wielkich wzmacniaczy męskiej osobowości, którą można stylizować na różne sposoby, a zarost jest jednym z ulubionych stylizacji wielu mężczyzn. Możesz z łatwością pracować nad tym stylem bez pośpiechu. Istnieje niezliczona ilość wariantów, dlatego wybierz to, co najbardziej Ci się podoba, i cechy twarzy, które najbardziej Ci odpowiadają i dobrze je dostosuj. W zależności od kształtu twarzy i preferencji możesz z łatwością wybrać jedną!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jakie ustawienie jest dobre na trymerze, aby uzyskać styl zarostu?

Odp.: Jeśli chcesz przyciąć brodę i uzyskać zarost, ustaw trymer na około 1-3 cm. Przycinaj brodę równomiernie i dokładnie. Jeśli chcesz mieć ciężki zarost, możesz zwiększyć jego długość. Lepiej i bezpieczniej jest zacząć od dłuższego zarostu i przesuwać się w dół, aż poczujesz, że uzyskano idealny wygląd.

Q2. Jak długo to oznacza ciężki zarost?

Odp.: Zarost może być lekki, średni lub ciężki, zgodnie z Twoim życzeniem. Nawet ciężki zarost nie jest bardzo długi. Maksymalna grubość ścierniska może wynosić tylko około 4-5 mm. To wariant stylu preferowany przez wielu.

Q3. Jak sprawić, by zarost zmiękł przed goleniem??

Odp.: Ważnym kluczem jest tutaj nawodnienie. Dobrze umyj twarz; może to również pomóc zmiękczyć włosy. Nawilż skórę ciepłą wodą, aby ułatwić golenie.