Posiadanie brody to niemal marzenie każdego mężczyzny. Prowadzona jest od lat dla tego standardowego wyglądu. Od nastolatków w college’u po dorosłych, broda była ważna dla mężczyzn, aby uzyskać ten oszałamiający wygląd. Dlatego często zadawane jest pytanie, jak zapuścić brodę. Jednak faktem jest, że mężczyźni mogą zapuścić brodę w pożądanym kształcie lub stylu, jaki chcą. Ale nie wszyscy mężczyźni są w stanie zapuścić brodę, co zwiększa szanse na użycie różnych rzeczy, które pomogłyby ci w zapuszczeniu brody.

Przydatne i najlepsze wskazówki dotyczące wzrostu brody

Wskazówki, jak zwiększyć wzrost brody:

Oto kilka wskazówek dotyczących wzrostu brody, które pomogą Ci w naturalnym wzroście.

1. Proces złuszczania i oczyszczania twarzy:

Pierwszym krokiem do szybszego zapuszczenia brody jest złuszczanie. Upewnij się, że złuszczasz skórę raz w tygodniu. Zdobądź środek czyszczący, który usunie martwe komórki naskórka i pomoże we wzroście nowych włosów. Możesz również wypróbować welon do peelingu skóry, który musi pozostać na skórze przez 10 – 30 minut. Oprócz tego musisz również dbać o czystość i czystość skóry twarzy. W tym celu możesz po prostu użyć gorącej wody wraz z innymi środkami czyszczącymi, takimi jak mycie twarzy. Upewnij się, że czyścisz skórę minimum dwa razy dziennie, czyli w dzień iw nocy. Im bardziej Twoja skóra byłaby czysta, tym większy miałbyś wzrost.

2. Przygotuj się na proces wzrostu:

Jeśli szukasz sposobu na naturalne zapuszczanie brody, musisz być na to również przygotowany psychicznie. Proces nie trwa dzień lub dwa; Uzyskanie pożądanego wyglądu brody zajmuje miesiąc. W tym okresie skóra pod włosami może również swędzieć i od czasu do czasu możesz ją drapać. Zamiast tego, możesz szukać sposobów na zmniejszenie podrażnienia, używając dowolnego kremu lub balsamu. Poza tym potrzeba czasu, aby wypełnić miejsca na skórze, na które trzeba być spokojnym. Zirytowanie się i golenie zdecydowanie nie jest dobrym wyborem, gdy szukasz sposobu na szybsze i gęstsze naturalne zapuszczanie brody.

3. Używaj kremów i balsamów i obserwuj włosy na twarzy:

Tak, na rynku dostępnych jest wiele kremów i balsamów, które zwiększają wzrost brody. Jednak przede wszystkim polecane są kremy i balsamy, które zawierają w sobie eukaliptus. Pomagają brodzie szybko rosnąć. Upewnij się również, że wyrywasz skórę lub utrzymujesz suchą skórę, aby była nawilżona. Im bardziej nasycona byłaby Twoja skóra, tym większe są szanse na porost włosów. Wraz z tym uważaj na wrastające włosy, ponieważ będą one przeszkodą dla brody w jednorodnym wzroście.

4. Rozwiń zdrowe nawyki:

Kiedy szukasz sposobu na zwiększenie wzrostu brody, istnieje kilka zdrowych nawyków, które należy rozwinąć, aby uzyskać naturalny wzrost brody. Zarządzaj poziomem stresu, kontynuuj ćwiczenia, ćwicz takie pozycje, które poprawią krążenie krwi w kierunku twarzy, zadbaj o odpowiedni sen itp. To zwiększy wzrost włosów na twarzy. Spożywaj produkty spożywcze i suplementy bogate w biotynę, witaminę B i białka. Miej owoce i warzywa, które zawierają minerały i witaminy luzem oraz inne składniki, takie jak orzechy, jajka, ryby, mięso, fasola, papaja, cytryny, nasiona słonecznika, brukselka, kiełki, szpinak, nasiona lnu, awokado, ananas itp. wzrost włosów na twarzy.

5. Przycinaj brodę, gdy zaczyna rosnąć:

Myśląc o tym, jak naturalnie zapuścić brodę szybciej, ważne jest również przycięcie brody. Wyrób nawyk przycinania go lub kształtowania za pomocą wąsów. Jeśli jednak szukasz zbyt długiej brody, pozwól jej zarosnąć przez prawie 4 do 6 tygodni przed przycięciem. W takiej sytuacji trzeba przyciąć brodę po 4 do 6 tygodniach, kiedy urosła do szczytu. Upewnij się również, że przycinasz za pomocą czystych i higienicznych narzędzi. Przytnij brodę w takim kształcie lub rodzaju, jaki chcesz, aby zarosła. Postaraj się nie dotykać brody w pierwszym miesiącu, ponieważ może to zmniejszyć wzrost brody. Przycinanie brody sprawia, że ​​staje się ona grubsza również jest mitem, dlatego pamiętaj o przycinaniu brody, gdy jest to konieczne.

6. Utrzymanie brody:

Kiedy broda w końcu zarośnie, twoje zadanie nie kończy się tutaj. Musisz nauczyć się pielęgnować brodę, gdy urosła tak, jak chcesz. W tym celu należy odpowiednio oczyścić brodę i skórę pod nią. Możesz również użyć środków do czyszczenia brody, żeli, szamponów, odżywek itp., które są dostępne na rynku specjalnie do czyszczenia brody. Upewnij się również, że przycinasz go w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać go w odpowiednim kształcie. Unikaj używania regularnych mydeł lub środków do mycia twarzy do brody, ponieważ może to prowadzić do szorstkiej brody. Możesz również wybrać styl brody, który można przycinać w różnych kształtach, pozwalając jej rosnąć po przycięciu.

7. Trzymaj się z dala od niektórych mitów i oszustw dotyczących zapuszczania brody:

Gdy zaczynałbyś od poszukiwania najlepszego sposobu na zapuszczanie brody, natknąłbyś się na różne mity z tym związane. Otrzymasz wiele sztuczek, aby szybko zapuścić gęstą i długą brodę, ale nie wszystkie sposoby są skuteczne. Oprócz tego na rynku dostępnych jest wiele suplementów, które pomagają w zapuszczaniu brody. Upewnij się, że otrzymasz zalecenie od lekarza, zanim zaczniesz go szukać. Sugeruje się również stosowanie wielu olejków i sprayów, co również może być dużą porażką. Upewnij się więc, że nie wierzysz w mity i szukaj faktów.

Dlatego zawsze zaleca się podążanie za naturalnymi sposobami zapuszczania brody. Odżywianie, odpowiednia dieta, ćwiczenia itp. z pewnością zapewnią Ci wygląd brody, którego szukasz. Ponadto, zanim zaczniesz proces zapuszczania, zdecyduj, w jakim wyglądzie chcesz się pojawić, na podstawie którego będziesz musiał przycinać brodę i pomagać jej rosnąć.