Czy Twój brzuch często wyskakuje z koszuli? Czy chciałbyś wrócić do swojego szczuplejszego ja? Masz idealne rozwiązanie w postaci Jogi na redukcję tkanki tłuszczowej z brzucha, w połączeniu z odpowiednią dietą i stylem życia. Dzięki odpowiedniemu połączeniu ćwiczeń, technik oddechowych i medytacji, joga może również pomóc w ogólnej kontroli wagi. Wykonując je regularnie, z pewnością zauważysz mocniejszy brzuch, ujędrniony obszar brzucha, a także lżejsze ja!

Wykonując jogę, aby stracić tłuszcz z brzucha, osoby mogą doświadczyć wewnętrznego spokoju, a także pozostać w formie. Czas zwiększyć Twoją pewność siebie i zredukować niechciany „bagaż” w Twoim życiu!

Najlepsze asany jogi w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha

Asany jogi w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha:

Nasz niezdrowy styl życia i nawyki żywieniowe, a także brak ruchu doprowadziły do ​​wielu przypadków otyłości. Większość tłuszczu jest magazynowana w okolicach żołądka i bardzo trudno się go pozbyć. Joga to sprawdzona metoda redukcji tłuszczu z brzucha, a także zapewnia zdrowe ciało i umysł, zapewniając ogólne dobre samopoczucie.

Regularna praktyka jogi wzmacnia mięśnie tułowia i brzucha, a tym samym przyczynia się do bardziej płaskiego brzucha. Możesz ćwiczyć jogę, aby zredukować tłuszcz z brzucha, a asany, które wymagają zginania i skręcania, również pomagają uwolnić się od nagromadzenia gazu, który powoduje wzdęcia. Tłuszcz trzewny jest przechowywany w żołądku i stwarza ryzyko wielu chorób. Niektóre asany jogi do utraty tłuszczu z żołądka pomogą spalić ten uporczywy tłuszcz i zmniejszą ogólną tkankę tłuszczową. Badania dowiodły, że regularna praktyka jogi przez rok pomogła zredukować tkankę tłuszczową i cale w talii.

Tutaj wyjaśniamy, jak zredukować tłuszcz z brzucha za pomocą asan jogi. Te pozycje jogi nie tylko dla tłuszczu z brzucha i są pomocne dla kondycji i zdrowia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Przedstawiliśmy jedne z najlepszych pozycji jogi, aby zredukować tłuszcz z brzucha za pomocą zdjęć:

1. Pozycja koła jogi (Chakrasana):

Chakrasana lub pozycja koła to wspaniałe ćwiczenie na redukcję tłuszczu z brzucha. Może rozciągnąć mięśnie brzucha, a także odblokować czakrę serca. To jedno z najlepszych ćwiczeń jogi na redukcję tłuszczu z brzucha.

Jak zrobić?

 • Połóż się na plecach, podkręć kolana. Twoje stopy muszą pozostać na podłodze i trzymać się bliżej pośladków. Połóż ręce na ziemi, dłonie muszą być wyprostowane oraz ramiona i ramiona.
 • Teraz podnieś głowę i ramię, a następnie podnieś biodra z ziemi i ułóż się na rękach i stopach.
 • Możesz spróbować unieść jedną nogę w powietrze przez 20 sekund. Musisz powtórzyć to samo drugą nogą.
 • Wypróbuj tę jogę na utratę tłuszczu z brzucha.

Jak to pomaga?

 • Ta asana jest idealna i jest jedną z najskuteczniejszych asan jogi do utraty tłuszczu w żołądku. Rozciąga mięśnie brzucha, a także działa na górną część ciała i plecy, wzmacniając w ten sposób okolice brzucha.

Środki ostrożności: Kobietom w ciąży nie wolno praktykować czakrasany. Unikaj tej pozycji, jeśli masz poważne problemy z rdzeniem kręgowym.

2. Pozycja szewca jogi:

Nazywana również Baddha Konasana, poza szewca jest jedną z najprostszych asan jogi. Pomaga w utracie wagi i może być wykonywany również przez początkujących. Leczy również szereg dolegliwości innych niż redukcja tłuszczu z brzucha. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami jogi, aby zmniejszyć tłuszcz z brzucha:

Jak zrobić?

 • Poza szewca jest jedną z najłatwiejszych i zobowiązujących pozy jogi. Musisz siedzieć prosto przy kręgosłupie.
 • Twoje kolana muszą być skręcone, a podeszwy stóp muszą znajdować się naprzeciwko siebie.
 • Musisz jednocześnie popchnąć podeszwy i uchwycić tę pozę przez co najmniej minutę.

Jak to pomaga?

 • Ta asana poprawia elastyczność, otwierając pachwinę i biodro.
 • To również wzmacnia twoje kolana i uda, a tym samym zmniejsza tłuszcz z brzucha.
 • Stymuluje mięśnie brzucha i poprawia trawienie.

Przestrogi: Unikaj tego ćwiczenia, jeśli masz kontuzję pachwiny. Możesz również umieścić pod spodem materac, aby uzyskać dodatkowe wsparcie.

3. Pozycja łodzi:

Pozycja łodzi lub Navasana świetnie nadaje się do wzmacniania mięśni brzucha. Może poprawić twoją elastyczność i wzmocnić twoje ciało. To najlepsza joga do spalania tłuszczu z brzucha.

Jak zrobić?

 • Usiądź na macie i wyprostuj nogi. Twoje kolana powinny być podciągnięte, uda powinny być napięte, a palce u nóg skierowane.
 • Teraz spróbuj podnieść stopy z ziemi i podnieś nogi pod kątem 45 stopni. Zrób wdech, podnosząc stopy i unikając skręcania kolan.
 • Kręgosłup powinien być prosty, a ciało powinno mieć kształt litery V. Podnieś ręce na wysokość ramion.

Jak to pomaga?

 • Znana również jako Nauk Asana, pozycja łodzi wzmacnia rdzeń i napina mięśnie brzucha. Udowodniono, że regularna praktyka tej asany jogi ujędrnia i przynosi pożądane rezultaty.

Ostrożność: Nie wykonuj tego ćwiczenia, jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz na przewlekłe problemy z kręgosłupem.

4. Joga Kapotasana (pozycja króla gołębia):

Oto kolejne ćwiczenie jogi na tłuszcz z brzucha. Kapotasana lub pozycja King Pigeon rozciągają brzuch i tonizują mięśnie. Jest to zaawansowana pozycja, którą należy wykonać, gdy dobrze zorientujesz się w podstawowych pozycjach.

Jak zrobić?

 • Usiądź na nogach, opierając się na kolanach i łydkach połączonych razem. Możesz użyć kilku miękkich ściereczek pod sobą, aby uniknąć bólu.
 • Teraz podejdź na kolana i połóż ręce na biodrach. Wyciągam tułów, patrzę na górę.
 • Powoli chwyć pięty, jedną ręką za drugą. Zakręć do tyłu i poszerzyć klatkę piersiową brzuchem.
 • Zegnij bardziej tułów i umieść głowę między stopami i pozostań 20 sekund.

Jak to pomaga?

 • Możesz doświadczyć masy w swoich ramionach. Ta pozycja jest cenna dla upłynnienia tłuszczu w przybliżeniu we wszystkich obszarach ciała. Ćwiczy również kręgosłup i kończyny, czyniąc je bardziej elastycznymi.

Ostrożność: Osoby z problemami z ciśnieniem krwi muszą powstrzymać się od wykonywania tego ćwiczenia.

5. Osioł kopie jogę:

Kopnięcie osła Joga polega na rozciąganiu mięśni pleców, aby poprawić siłę tułowia. Jest tak samo skuteczny jak brzuszki, aby spalić komórki tłuszczowe w jamie brzusznej i ujędrnić ciało. To jedna ze skutecznych asan jogi na tłuszcz z brzucha.

Jak zrobić?

 • Zacznij od Downward Dog, zgnij kolana lekko do ziemi, a następnie podskocz nogi, próbując w końcu obciąć kolana powyżej bioder.
 • Doświadczysz podobnego do tego, jak przygotowujesz się do wskoczenia do stania na rękach. Powtarzaj te kopnięcia szybko – następne twoje stopy uderzają w ziemię, wzbijaj się z powrotem – 25 do 50 razy.

Jak to pomaga?

 • Ta joga angażuje mięśnie brzucha, a tłuszcz z brzucha znika w mgnieniu oka. Ta asana pomaga pozbyć się niechcianego tłuszczu z brzucha.

Ostrożność: Użyj swojej samokontroli, aby wykonać kopnięcia. Staraj się zrównoważyć ciężar na ramionach i uważaj na ruchy.

6. Pozycja Szarańczy Jogi (Shalabhasana):

Shalabhasana lub Locust Pose to doskonałe ćwiczenie kręgosłupa, które może również działać na mięśnie brzucha. Może ujędrnić mięśnie brzucha i pomóc w naturalnym spalaniu komórek tłuszczowych. To jedna z najlepszych pozycji jogi, aby stracić tłuszcz z brzucha.

Jak zrobić?

 • Połóż się twarzą w dół, trzymając dłonie naprzeciwko ziemi. Podczas wdechu musisz podnosić nogi bez skręcania kolan.
 • Twoja górna część tułowia i dłonie również muszą być uniesione, co daje rozciągnięcie mięśni brzucha.
 • Połóż się na brzuchu. Ta pozycja jest bardzo korzystna dla zmniejszenia tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej.

Jak to pomaga?

 • Ta postawa wywiera duży nacisk na żołądek i rozciąga mięśnie, pomaga pozbyć się brzucha, a także napina mięśnie w okolicy brzucha.

Ostrożność: Nie wykonuj tej asany, jeśli jesteś w ciąży lub cierpisz na poważne dolegliwości.

7. Surya Namaskar (Pozdrowienie Słońca):

Surya Namaskar to zestaw asan jogi do utraty tłuszczu z brzucha. Jest to połączenie 12 pozycji jogi, plus krzywizna do przodu i do tyłu umożliwia rozciąganie, podczas gdy głębokie oddychanie wykonywane podczas pracy pomaga w detoksykacji.Wykonuj Surya Namaskar codziennie rano naprzeciw słońca, aby uzyskać jak największe korzyści. To najlepsza joga, aby zredukować tłuszcz z brzucha w 1 tydzień.

Jak zrobić?

 • Postępuj zgodnie z instrukcjami każdej z asan.
 • Rozpocznij powoli, przez pięć rund, podnosząc liczbę powoli ponad czas.
 • Zwiększ liczbę do 12-13 rund, w zależności od wykonalności.

Jak to pomaga?

Oprócz wzmacniania mięśni pleców i górnej części ciała, suryanamaskar pomaga spalić tłuszcz na całym ciele. Kiedy optymalny tłuszcz został spalony, skupia się na tłuszczu wokół brzucha. Poprawia również elastyczność, pomagając w efektywnym ćwiczeniu.

Ostrożność: Surya Namaskar nie wolno wykonywać podczas miesiączki lub ciąży. Osoby z przepukliną lub problemami z kręgosłupem muszą unikać tej sekwencji.

8. Skłon do przodu w pozycji siedzącej:

Znany również jako paschimottanasana, gdzie osoba musi siedzieć z nogami wyciągniętymi przed nią, a następnie z wyciągniętymi rękami skierowanymi do góry, należy wykonać wdech. Jest to zgodne z wzorcem wydechu, w którym dłonie wraz z górną częścią ciała zginają się w kierunku stóp z wyprostowanym kręgosłupem i dłońmi przytrzymującymi stopy. To świetny sposób na ćwiczenia brzucha, których naprawdę potrzebujesz, aby spalić nadmiar tłuszczu w swoim ciele.

Oto jak to zrobić:

 • Rozciągnij nogi i usiądź prosto.
 • Podnieś ręce i wdychaj powoli.
 • Podczas wydechu pochyl się do przodu i dotknij palców u nóg. Upewnij się, że nie zginasz kolan.
 • Przyłóż głowę do ud i trzymaj palce u nóg.
 • Pozostań w tej pozycji przez około 20 sekund.
 • Powtarzać.

Jak to pomaga?

 • Ta asana to świetna technika relaksacyjna, a także tonizuje i wzmacnia całe ciało.

Ostrożność: Unikaj tej asany, jeśli cierpisz na astmę lub biegunkę.

9. Joga Ustrasana:

Ustrasana lub pozycja wielbłąda to joga do redukcji tłuszczu z brzucha i wzmocnienia mięśni. Może ujędrnić okolice brzucha, uda i ramiona, aby poprawić elastyczność. To zaawansowana i najlepsza joga do redukcji tłuszczu z brzucha.

Jak to zrobić?

 • Uklęknij na kolanach, a następnie wygnij tułów do tyłu w łuku w kierunku pięt, podczas gdy jego ramiona cofną się, podtrzymując górną część ciała na tylnej części stopy.
 • Sztuka polega na tym, aby przez chwilę utrzymać pozycję, kontynuując wdech, a następnie wrócić do podstawowej pozycji i zrobić to od nowa.
 • Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy to robić kolejno przez kilka następnych dni.

Jak to pomaga?

 • Wzmocni mięśnie brzucha, co jest niezbędne do redukcji tkanki tłuszczowej z brzucha. Dzięki temu wzmocni się również Twój kręgosłup, a z czasem Twój kręgosłup stanie się mocny i elastyczny.

Ostrożność: Ta pozycja może nadwyrężyć mięśnie szyi. Więc powstrzymaj się, jeśli masz problemy związane z szyją.

10. Pozycja kobry:

Pozycja Cobra to kolejna skuteczna asana, która zmniejsza tłuszcz z brzucha. Jest szczególnie pomocny dla kobiet w zrzucaniu wagi poporodowej. To ćwiczenie rozciągające jest łatwe do wykonania nawet dla początkujących i jest najlepszą jogą, aby zredukować tłuszcz z brzucha w 15 dni.

Jak zrobić?

 • Zacznij od leżenia na przodzie, ręce opierając się po bokach.
 • Teraz usztywnij szpik, napinając brzuch i zacznij unosić ramiona, pas do góry.
 • Możesz użyć dłoni i łokcia jako podparcia, gdy przechylasz głowę, tworząc lekkie wgniecenie szpiku.
 • Pozostań w tej pozycji przez około 30 sekund.
 • Powtórz dwa razy.

Jak to pomaga?

 • Ta asana jest znana z redukcji tłuszczu z brzucha, a także tonowania mięśni pleców.

Ostrożność: Osoby z problemami z przepukliną i plecami muszą powstrzymać się od wykonywania tego ćwiczenia.

11. Pozycja na ramię:

Pozycja stojąca na ramię lub Sarvangasana jest idealna do wzmacniania mięśni brzucha, ud i pośladków. Poprawia również elastyczność i wzmacnia kręgosłup.

Jak zrobić?

 • Pierwsze kroki obejmują leżenie na plecach z rękoma spoczywającymi obok siebie. tutaj musisz użyć siły górnej części ciała, aby zrównoważyć całą dolną część.
 • Na początkowych etapach możesz potrzebować dodatkowej pary rąk, aby pomóc.
 • Zacznij od podniesienia kończyn dolnych do punktu, w którym staną się prostopadłe do ciała.
 • Teraz użyj łokci, aby podeprzeć ciało, gdy unosisz biodra w powietrzu, opierając cały ciężar na ramieniu i górnej części ciała.

Jak to pomaga?

 • Joga ma poważną skręcającą pozycję, która poprawi trawienie, usuwając w ten sposób złogi tłuszczu w brzuchu. Kiedy angażujesz mięśnie nóg i ramion, to co robisz, to umożliwiasz budowanie większej ilości mięśni, a tym samym spalanie nadmiaru tłuszczu.

Ostrożność: Nie możesz wykonywać tej asany, jeśli masz ciśnienie krwi, biegunkę, miesiączkę i urazy kręgosłupa.

12. Pozycje łuku:

Pozycja łuku to dobra joga, aby zmniejszyć tłuszcz z brzucha. Tutaj, w tej sekcji, twoje ciało faktycznie imituje kształt łuku i na początek połóż się na przodzie. Weź głęboki oddech i jednocześnie podnieś górną i dolną część ciała z obu końców, utrzymując równowagę na brzuchu. Twoje ramiona z tyłu mogą teraz używać nóg jako uchwytu, aby stworzyć szarpnięcie, gdy doskonalisz równowagę.

Oto jak to robisz:

 • Połóż się płasko na brzuchu.
 • Zegnij obie nogi i lekko podnieś klatkę piersiową.
 • Trzymaj kostki i delikatnie podnieś uda.
 • Gdy twoje uda i klatka piersiowa są uniesione, asana skupia się na brzuchu.
 • Pozostań w tej pozycji przez około 30 sekund.
 • Powtórz dwa razy.

Jak to pomaga?

 • Ta pozycja, pozycja łuku, jest znana z tego, że twój kręgosłup jest naprawdę elastyczny, a także skupia się na tłuszczu na brzuchu, zmniejszając go w ten sposób.

Ostrożność: Unikaj tej pozycji, jeśli masz urazy kręgosłupa.

13. Pozycja łagodząca wiatr:

Pewnie zastanawiasz się, jak zredukować tkankę tłuszczową z brzucha za pomocą pozy odciążającej wiatr lub Pavanamuktasana? Tutaj wykorzystujemy napięcie powstałe w okolicy brzucha, aby zmniejszyć kilogramy na brzuchu.

Jak zrobić?

 • Zacznij od położenia się na plecach.
 • Złóż kolana i przyłóż je do brzucha.
 • Przygnieciony dolny brzeg spróbuj teraz unieść głowę, zbliżając podbródek jak najbliżej kolana.
 • Twój brzuch powinien być teraz napięty i zawiązany, tworząc ucisk, który spala istniejący tłuszcz.

Jak to pomaga?

 • Ta asana, znana również jako Pawanmuktasana, musi być praktykowana z ostrożnością. Wzmacnia i tonizuje mięśnie brzucha, nóg, ramion i dolnej części pleców. Wspomaga trawienie i lepsze krążenie krwi.

14. Pozycja skrętu wojownika:

Jest to odmiana zwykłej pozy wojownika. Skręca mięśnie brzucha oraz wzmacnia plecy i uda. Pomaga również w spalaniu komórek tłuszczowych wokół brzucha:

Jak zrobić?

 • Uformuj pozycję wojownika, w której jedna z twoich kończyn umieszczona przed drugą tworzy szarpnięcie pomiędzy, a kończyna z tyłu jest wyciągnięta z tyłu.
 • Teraz zamiast odchylać się do tyłu, tym razem przekręć górną część ciała na bok, możliwie maksymalnie.
 • Ręce mogą być złożone przed klatką piersiową, aby pomóc w skręcie.
 • Pozostań w tej pozycji przez około 5 oddechów, aby twój rdzeń był zaangażowany.
 • To dobry sposób na redukcję tkanki tłuszczowej poprzez jogę.

Jak to pomaga?

 • Ta pozycja wzmacnia uda, a także tonizuje ramiona, ramiona i uda. Wzmacnia również mięśnie tułowia, zmniejszając w ten sposób tłuszcz z brzucha.

Ostrożność: Unikaj tej pozy, jeśli masz problemy z rdzeniem kręgowym lub dyskiem.

15. Pozycja mostu:

Joga na tłuszcz z brzucha zawiera również pozę mostka w swoim ekwipunku. Ta pozycja rozciąga również obszar brzucha i pomaga zmniejszyć rozmiar brzucha. Świetnie nadaje się również do łagodzenia bólu w dolnej części pleców.

Oto jak to robisz:

 • Połóż się na plecach.
 • Tym razem twoje ciało jest ekstremalne, szyja i palce pozostają na ziemi, gdy tworzysz deskę swoim ciałem.
 • Ramię przyjmuje niewielki nacisk, gdy podnosisz ciało, jednocześnie utrzymując palce u stóp przyklejone do podłoża.
 • Połóż dłonie obok siebie lub użyj go jako chwytaka dla palców stóp, aby utrzymać równowagę.

Jak to pomaga?

 • Ta asana jogi pomaga poprawić twoją postawę i pomaga w lepszym trawieniu. Otwiera klatkę piersiową i tonizuje uda, aż do brzucha. Stajesz się bardziej elastyczny, a to rozciąga dolne partie ciała i napina je.

Ostrożność: Unikaj, jeśli odczuwasz ból lub dyskomfort w szyi.

Co robić, a czego nie, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha za pomocą jogi:

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zmaksymalizować korzyści płynące z programu jogi:

Co należy:

 • Stosuj zdrową dietę składającą się ze świeżych owoców i warzyw.
 • Pij dużo wody i bądź nawodniony.
 • Podziel posiłki na małe porcje, aby ułatwić trawienie.
 • Włącz do swojej diety dużo błonnika, aby poprawić wypróżnienia.
 • Obniż poziom stresu i zachowaj spokój umysłu.
 • Śpij co najmniej 7-8 godzin dziennie.

Nie wolno:

 • Ściśle unikaj fast foodów oraz napojów i deserów przeładowanych cukrem.
 • Powiedz nie nadmiarowi węglowodanów.
 • Unikaj objadania się i późnych nocnych uczt.
 • Nie śpij ani nie śpij. Po prostu zapewnij sobie odpowiedni odpoczynek, którego potrzebuje Twój organizm.
 • Nie ograniczaj się do jednego miejsca. Ruszaj się i bądź aktywny.

Dla wielu utrata tłuszczu z brzucha jest odległym marzeniem. Nie będzie dla ciebie, jeśli będziesz regularnie wykonywać te pozy (asany jogi). Joga działa nie tylko na ciało, ale także na inne narządy, a rdzeń jest głównym celem. Oprócz tonizowania stymuluje również gruczoły, poprawiając w ten sposób wydajność narządów. Pomaga zachować równowagę, a także stracić tłuszcz z brzucha dzięki regularnej praktyce i wytrwałości. Zawsze ćwicz pod okiem wyszkolonego instruktora jogi i zasięgnij porady medycznej, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy zdrowotne. Zacznij żyć zdrowo od dziś!

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Jak długo trwa joga, aby zmniejszyć tłuszcz z brzucha??

Odpowiedź na to pytanie zależy od ogólnego stylu życia, determinacji i ilości czasu spędzonego na jodze. Jeśli zaczniesz regularnie jogę, a także zdrową dietę, prawdopodobnie zauważysz widoczne rezultaty po około 3-4 tygodniach. Ponownie, ten czas może się różnić w zależności od osoby w zależności od pierwotnej przyczyny problemu.

2. Czy mogę uzyskać płaski brzuch dzięki jodze??

Tak! Dzięki jodze można uzyskać płaski brzuch! Joga obejmuje wiele ćwiczeń rozciągających, które mogą poprawić elastyczność i ujędrnić mięśnie. Niektóre z tych asan są równe brzuszkom pod względem efektu i skutku na ciele. Trzeba regularnie go zażywać, aby zauważyć szczuplejszą talię i ostatecznie płaski brzuch.

3. Jak często powinienem ćwiczyć jogę w celu redukcji tłuszczu z brzucha??

Aby uzyskać dobre wyniki, zaleca się codzienne zażywanie jogi. Joga może pomóc w spaleniu dodatkowych kalorii i utrzymaniu sprawności i lekkości. Aby czerpać maksymalne korzyści, zażywaj jogę co najmniej 3-4 dni w tygodniu i 1-2 godziny dziennie. Kluczem jest regularna praktyka i poczucie dyscypliny w swoim życiu.

4. Czy możesz przybrać na wadze po zaprzestaniu jogi??

Joga, jak każde ćwiczenie fizyczne, spala nadmiar kalorii w organizmie. Kiedy przestaniesz jogę, kalorie uzyskane z jedzenia nie zostaną skonsumowane z powodu braku ruchu. Może się to skończyć odkładaniem się w postaci tłuszczu, szczególnie w okolicach talii. Dlatego musisz odpowiednio go zażywać, aby osiągnąć właściwe rezultaty.

5. Jakie są najlepsze pokarmy redukujące tłuszcz z brzucha??

Oprócz jogi, zdrowa dieta również odgrywa ważną rolę w maksymalizacji korzyści. Pokarmy takie jak świeże owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, zielona herbata, jagody, chude mięso itp. mogą pomóc w utracie wagi bez uszczerbku dla wartości odżywczych. Możesz codziennie łączyć zestaw tych pokarmów, aby uzyskać zdrową dietę.