Czy uważasz, że stres odgrywa ważną rolę w budowaniu tłuszczu z brzucha? Wiem, że trudno się z tym pogodzić, ale to prawda. Wśród wielu dostępnych dzisiaj produktów odchudzających, które oferują najlepsze rozwiązanie dla utraty tkanki tłuszczowej, znajdują się produkty, które mają zapobiegać utracie wagi w inny sposób poprzez tłumienie kortyzolu. Przede wszystkim musisz wiedzieć o kortyzolu.

Czy stres może powodować tłuszcz z brzucha??

Dlatego dzisiaj w tym artykule omawiamy związek stresu z tłuszczem z brzucha.

Czy stres może powodować tłuszcz z brzucha?

Definicja kortyzolu:

Kortyzol to nic innego jak hormon steroidowy, który wydziela nadnercza w odpowiedzi na stres. Jest klasyfikowany jako glukokortykoid, czyli hormon podnoszący poziom cukru we krwi. W obliczu wyjątkowo stresującej, a nawet poważnej sytuacji, organizm wytwarza kortyzol, który przygotowuje system do działania w odpowiedzi w postaci walki lub ucieczki, w zależności od życia zagrożenia.

Kortyzol, który odgrywa rolę w walce lub ucieczce, odpowiada za pętlę fizjologiczną, która przygotowuje organizm do walki w obliczu niebezpieczeństwa, które w przeciwnym razie ucieknie o twoje życie. Jak tylko kortyzol jest zbyt wysoki przez zbyt długi czas, może zwiększyć ilość tłuszczu, który chwytasz w brzuchu, a ponadto nazywamy tłuszcz trzewny. Ponieważ kortyzol wzrasta z powodu stresu, należy połączyć dietę poprzez zarządzanie stresem, aby zmniejszyć nadwagę z kortyzolu.

Z drugiej strony rodzaj stresu może być różny, a nie wszystkie stresujące sytuacje wymagają podwyższonego poziomu cukru we krwi. Fizyczny, emocjonalny, poza tym stres psychiczny, a nawet stres w ciele spowodowany rygorystycznymi ćwiczeniami, w przeciwnym razie okropnie niskokaloryczna dieta może aktywować wydzielanie kortyzolu. Ze względu na to, że obecne życie jest tak tuczące przez stabilne wyzwalanie stresowe, od czasu zakończenia pracy do zdarzeń drogowych, które prawie wypadły, nie jest rzadkością, że poziom kortyzolu pozostaje nienormalnie wysoki. Ciało w ogóle nie ma prawdopodobieństwa, że ​​zrelaksuje się w wyniku reakcji relaksacyjnej później niż minione stresujące wydarzenie, ponieważ zaraz po tym następuje jeszcze jedno stresujące wydarzenie..

Związek kortyzolu z nałożoną wagą?

1. Te długo utrzymujące się podwyższone poziomy kortyzolu mogą prowadzić do różnych niepożądanych skutków ubocznych, wraz z:

  • Nierówność poziomu cukru we krwi
  • Poprawiony tłuszcz brzuszny
  • Doskonałe ciśnienie krwi
  • Zmniejszona odpowiedź immunologiczna

2. Kortyzol rozpala organizm, aby spalić dodatkowy tłuszcz, budując dodatkową energię, którą można uzyskać, aby uciec przed niebezpieczeństwem, które powoduje walkę, w przeciwnym razie reakcja ucieczki w początkowym miejscu.

3. Stres zamienia niegdyś zdrowy tłuszcz obwodowy w szkodliwy tłuszcz trzewny (tłuszcz w brzuchu, który otacza narządy), który zwiększa obrzęk i walkę z insuliną w organizmie. Ten tłuszcz brzuszny następnie prowadzi do większej ilości kortyzolu, ponieważ ma wyższe stężenie enzymu, który przekształca nieruchomy kortyzon w energiczny kortyzol.

4. Wiele osób nadal odpowiada na stres związany z produkcją kortyzolu, spożywając więcej, a także spożywając żywność o wyższej zawartości węglowodanów. Prowadzi to do przybierania na wadze, poza samym kortyzolem nie jest to przyczyną. Ponadto badania, które pokazują, że wybitne poziomy kortyzolu są powiązane z wyższymi poziomami tłuszczu w jamie brzusznej, nie dostarczyły żadnego dowodu na to, że powstrzymywanie kortyzolu pomoże organizmowi pozbyć się tego tłuszczu.

5. Skrócenie reakcji napięciowej może być tak proste, jak urzekający czas na relaks każdego dnia. Pozwól ciału przejść do pełnego spokoju podczas jogi, medytacji, prowadzenia dziennika, w przeciwnym razie dodatkowe techniki zmniejszą stres, zmniejszą produkcję kortyzolu, a na dłuższą metę pozbędą się konsumpcji związanej ze stresem, a także okrutnego koła, które prowadzi do przyrostu masy.

Tak więc, aby uzyskać płaski brzuch, unikaj stresu, poprawiając swój styl życia poprzez dietę i ćwiczenia.