Martwisz się o tłuszcz z górnej części brzucha? Wielu z nas jest sfrustrowanych tłuszczem wokół brzucha, ponieważ jest nie tylko nieestetyczny, ale także powoduje poważne problemy zdrowotne. Twój styl życia, genetyka i wiele innych czynników odgrywają rolę w określaniu magazynowania tłuszczu w twoim ciele, a tłuszcz w górnej części żołądka jest trudny do spalenia dla wielu z nas. W tym artykule przedstawiamy atrakcyjne opcje redukcji tkanki tłuszczowej w górnej części brzucha.

Jak szybko zredukować tłuszcz w górnej części żołądka?

Przyczyny tłuszczu z górnej części brzucha:

1. Niezdrowe nawyki żywieniowe:

Kto nie lubi rozpieszczać się naszymi ulubionymi przekąskami? Chociaż pokarmy takie jak ciasta, hamburgery, serowe frytki mogą zaspokoić Twoje pragnienia, regularne spożywanie ich bez ograniczeń jest główną przyczyną tłuszczu w górnej części brzucha. Te rodzaje żywności są pyszne, ale mają niewielką lub zerową wartość odżywczą i zmniejszają tempo przemiany materii, powodując gromadzenie się tłuszczu.

2. Brak ćwiczeń:

Życie zawodowe wielu ludzi w dzisiejszych czasach nie daje im wystarczająco dużo czasu na jakiekolwiek ćwiczenia lub aktywność fizyczną. Ponieważ istnieje spożycie kalorii, które nie mają źródła spalenia, może to spowodować nagromadzenie tłuszczu w górnej części brzucha. Jeśli prowadzisz nieaktywny tryb życia, tłuszcz w górnej części brzucha jest jednym z istotnych skutków ubocznych.

3. Stres:

Stres stał się dla wielu z nas codziennym towarzyszem z wielu powodów, takich jak terminy, korki i wiele innych. Kortyzol to hormon wytwarzany przez nasz organizm, który zmusza wątrobę do uwalniania nadmiaru cukru z wątroby, co powoduje powstanie tłuszczu trzewnego w górnej części żołądka. Wpływa również na aktywność metaboliczną organizmu.

4. Problemy zdrowotne:

Kilka powodów może powodować gromadzenie się tłuszczu w górnej części brzucha. Mogą to również powodować niektóre schorzenia, które mogą nie mieć żadnego związku z Twoją dietą lub aktywnością fizyczną. Choroby serca, tarczyca lub brak równowagi hormonalnej w twoim ciele również powodują powstawanie tłuszczu w górnej części brzucha.

5. Nadmierne leki:

Wielu z nas stosuje leki czasami z konsultacją lekarską, a wiele razy bez niej. Niektóre leki są niezbędne do utrzymania zdrowego organizmu, ale mogą powodować działania niepożądane. Ale jeśli nie prowadzisz zdrowego stylu życia, ale używasz leków w nadmiarze, może to spowodować stłuszczenie w górnej części brzucha.

6. Starzenie się:

Starzenie się jest nieuniknioną fazą w życiu każdego człowieka; z wiekiem zachodzą w naszym organizmie zmiany polegające na zwiększaniu się tkanki tłuszczowej trzewnej, które są wynikiem spowolnienia metabolizmu. Wiele chorób cywilizacyjnych, takich jak przyrost masy ciała, jest wynikiem zmniejszonego tempa metabolizmu starzejącego się organizmu.

7. Nieregularny czas snu:

Zdrowy styl życia obejmuje również wymagane godziny snu. Wiele badań pokazuje, że brak snu lub nieregularny cykl snu powoduje przyrost masy ciała. Czujesz się mniej energiczny w ciągu dnia, gdy nie śpisz dobrze. Napadowe objadanie się jest również jednym ze skutków ubocznych mniejszej ilości snu.

Jak szybko zredukować tłuszcz w górnej części brzucha:

Zdrowe nawyki żywieniowe i porady dietetyczne:

1. Żywność bogata w wapń lub beztłuszczowe produkty mleczne:

Nasz organizm potrzebuje 1000 mg wapnia dziennie, aby utrzymać zdrowe ciało. Wielu z nas nie może zaspokoić podstawowego dziennego zapotrzebowania na ten minerał. Wszystkie produkty mleczne, takie jak mleko, ser, jogurt, są bogate w wapń, a także wiele innych niezbędnych minerałów. Możesz zdecydować się na mleko odtłuszczone lub odtłuszczone zamiast pełnej śmietany. Niektóre inne pokarmy, które są bogatym źródłem wapnia, to warzywa liściaste, rośliny strączkowe, tofu itp. Pomagają wyeliminować tłuszcz z górnej części brzucha.

2. Ogranicz spożycie kalorii:

Ograniczenie liczby spożywanych kalorii to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się tłuszczu z górnej części brzucha. Możesz albo zmniejszyć spożycie kalorii, albo zwiększyć aktywność, która pomaga spalić więcej kalorii niż konsumujesz. Tworząc deficyt kalorii, sprawiasz, że Twoje ciało wykorzystuje kalorie zgromadzone w organizmie.

3. Zmniejsz poziom cukru w ​​swojej diecie:

Zdrowy plan diety o niskiej zawartości węglowodanów jest niezbędny, aby spłaszczyć górną część brzucha. Ale należy również uważać i unikać pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym, które wytwarzają nadmiar cukru, co powoduje odkładanie się tłuszczu. Pamiętaj, aby unikać smażonych produktów, słodyczy lub jakichkolwiek produktów spożywczych, które zawierają duże ilości cukru.

4. Dodaj do diety pokarmy redukujące stres:

Stres jest jedną z głównych przyczyn odkładania się tłuszczu w naszym ciele. Wprowadzając do swojej diety pokarmy redukujące stres, możesz nie tylko stracić tłuszcz w górnej części brzucha, ale także zapobiec dalszemu gromadzeniu się tłuszczu. Owies jest jednym z pokarmów, które zwiększają produkcję serotoniny i można dodać owoce bogate w witaminę C, które są znanymi pokarmami zwalczającymi stres. Kokosy, soczewica to inne produkty, które możesz dodać do swojej diety, aby uzyskać pozytywną energię.

Zmiany stylu życia w celu utraty tłuszczu z górnej części brzucha:

1. Sen Minimum 6-8 godzin:

„Wcześnie spać wcześnie, aby wstać, czyni człowieka zdrowym, bogatym i mądrym” to cytat, który często słyszymy i jest on aktualny. Sen pomaga organizmowi odpocząć i zregenerować się po męczącym dniu. Brak wystarczającej ilości snu może spowodować przyrost masy ciała, dlatego aby naturalnie zmniejszyć górną część brzucha, musisz spać co najmniej 8 godzin.

2. Rzuć palenie i alkohol:

Alkohol i palenie są nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale także zwiększają ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu. Napoje alkoholowe zawierają nadmiar cukru, który może wpływać na wagę ciała. Jeśli chcesz szybko pozbyć się tłuszczu z górnej części brzucha, najlepszym sposobem jest wyeliminowanie spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

3. Unikanie fast foodów:

Zbilansowana i zdrowa dieta to kolejny sposób na redukcję tkanki tłuszczowej w górnej części brzucha. Zdrowy plan żywieniowy nie tylko pomaga utrzymać zdrową wagę, ale także pozytywnie wpływa na organizm. Najlepiej unikać pokarmów zawierających rafinowane węglowodany, pełnych cukru i zastąpić je świeżymi owocami i warzywami wraz z węglowodanami złożonymi i chudym białkiem.

4. Regularne ćwiczenia i medytacja:

Styl życia, w którym aktywność fizyczna jest niewielka lub żadna, może nie tylko powodować problemy zdrowotne, ale także powodować przyrost masy ciała. Możesz włączyć takie czynności, jak medytacja, aby złagodzić stres, a także możesz spróbować zmniejszyć tłuszcz w górnej części brzucha za pomocą jogi. Regularne ćwiczenia pomagają w walce z tłuszczem z brzucha poprzez łączenie części treningu tak, aby pasowały do ​​Twojego typu ciała i pomagały skutecznie zrzucić tłuszcz z brzucha.

5. Pij więcej wody:

Woda jest naturalnym źródłem szybkiego pozbycia się tłuszczu z górnej części brzucha i jest naturalnym sposobem na utrzymanie zdrowego ciała. Picie wystarczającej ilości wody pomaga wypłukać toksyny z organizmu, które pomagają radzić sobie z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak stany zapalne, zaburzenia trawienia. Pomaga utrzymać nawodnienie organizmu podczas treningów.

6. Zmniejsz poziom stresu:

Stres jest obecnie nieodłączną częścią życia każdego człowieka ze względu na wybory zawodowe i styl życia. Organizm uwalnia hormon zwany kortyzolem, który zwiększa apetyt, gdy organizm jest zestresowany, dodając tłuszcz w niepotrzebnych obszarach. Wprowadzenie praktyk, takich jak medytacja, uważność i joga, pomoże Ci schudnąć w górnej części brzucha.

Ćwiczenia Aby pozbyć się tłuszczu z górnej części brzucha:

1. Ćwiczenia aerobowe:

Kiedy wykonujesz aerobik, oddychanie przyspiesza, a ćwiczenia aerobowe z definicji oznaczają z tlenem. Innymi słowy, jest to kondycjonowanie układu krążenia w twoim ciele. Szybki marsz, pływanie, jazda na rowerze i bieganie to jedne z najlepszych przykładów ćwiczeń aerobowych, które redukują tkankę tłuszczową w górnej części brzucha poprzez ćwiczenia.

2. Spal więcej kalorii:

Trening powinien być niezbędnym elementem naszego życia, wraz z odpowiednią dietą dla zdrowego organizmu. Ćwicząc więcej, możesz spalić wszystkie nadmiarowe kalorie, w tym tłuszcz wokół brzucha. Możesz schudnąć w górnej części brzucha chodząc schodami zamiast windą, idź energiczny spacer, gdy tylko jest to możliwe, aby uzyskać niezbędne spalanie kalorii.

3. Wzmacniaj mięśnie brzucha:

Jednym z najlepszych sposobów na spalanie tłuszczu w górnej części brzucha jest wykonywanie rutynowych ćwiczeń, które obejmują rozciąganie i treningi, które nie tylko pomagają stracić tłuszcz w górnej części brzucha, ale także wzmacniają mięśnie brzucha. Niektóre z rozciągań, które możesz wypróbować, to:

 • Deski.
 • Połowa wstawek.
 • Chrupki kablowe.
 • Podkolanówki.
 • Wiszące podnośniki nóg.

Najlepsze ćwiczenia na spłaszczenie górnej części brzucha dla mężczyzn i kobiet:

Ćwiczenia są koniecznością dla każdego z nas, aby utrzymać zdrowe ciało. W zależności od typu sylwetki możesz wybrać taki trening, który nie tylko pomoże szybko stracić tłuszcz w górnej części brzucha, ale także wzmocni mięśnie ciała. Oto lista najlepszych ćwiczeń, które możesz wypróbować w zaciszu swojego domu.

 1. Odwrotne brzuszki
 2. Podwójne brzuszki
 3. Zgięcie z boku na stojąco
 4. Twist brzuszki
 5. Skręt z wykroku
 6. Deska do skręcania
 7. Ćwiczenia rowerowe
 8. Pionowe chrupanie nóg
 9. Odkurzacz żołądka
 10. Krzesło Kapitana.

Jednym z frustrujących elementów utraty wagi jest spalenie zbędnych kilogramów w okolicy górnej części brzucha. Zamiast się o to martwić, możesz wrócić do formy, stosując zdrową rutynę, która obejmuje odpowiednią dietę wraz z rutynowym treningiem. Dzięki opcjom, które przedstawiliśmy w tym artykule na temat redukcji tkanki tłuszczowej w górnej części brzucha, możesz zacząć planować dobry dzień na mniej tłuszczu na brzuchu, dzięki czemu możesz ponownie nosić swój ulubiony top.

Zastrzeżenie: Informacje przedstawione w tym artykule są jedynie sugestiami i nie mogą być traktowane jako zamiennik porady medycznej. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne.

Często Zadawane Pytania:

1. Które ćwiczenie jest najlepsze, aby zredukować tłuszcz w górnej części brzucha??

Odp.: Jeśli chodzi o tłuszcz z górnej części brzucha, nie ma szans na redukcję przebarwień. Musisz zaplanować trening, który utrzyma podstawowe zdrowie twojego ciała. Surya Namaskar, brzuszki skrętne, brzuszki rowerowe to tylko niektóre z ćwiczeń, które możesz wypróbować.

2. Dlaczego górna część brzucha wygląda bardziej wydajnie niż dolna część brzucha??

Odp.: Na sposób gromadzenia się tłuszczu w okolicy brzucha wpływa wiele czynników. Styl życia, nawyki żywieniowe, cykl snu to tylko niektóre z powodów, dla których wokół brzucha można znaleźć tłuszcz trzewny, który sprawia, że ​​górna część brzucha wydaje się większa.

3. Jaki rodzaj rutyny powinienem stosować, aby zrzucić tłuszcz z górnej części brzucha??

Odp.: Właściwa dieta i trening to idealne połączenie, aby uzyskać idealnie stonowany brzuch. Jedną z najlepszych technik treningowych jest stosowanie treningów interwałowych. Wykonuj ćwiczenia rozciągające, takie jak podskoki, przysiady, deski z odpoczynkiem w regularnych odstępach czasu.