Po urodzeniu dziecka, oprócz dużej radości większość kobiet martwi się o swój brzuch? Tłuszcz brzucha jest trudny. Może być uparta w ruchu, a ponieważ jest po prostu zdobyta, może być jednym z najbardziej wymagających rodzajów ciąży tłuszczowej. Ciąża powoduje przyrost tkanki tłuszczowej wokół brzucha z dwóch powodów; jeden, aby nasza skóra mogła się rozciągnąć, aby utrzymać dziecko i dwa, aby dziecko było amortyzowane, a także chronione.

zmniejszyć brzuch po porodzie

Najlepsze sposoby na zmniejszenie brzucha po porodzie:

1. Pokrycie brzucha po ciąży:

Metoda owijania brzucha od dawna jest stosowana po ciąży, aby zmniejszyć obrzęk i wzmocnić mięśnie z tkankami, aby powrócić do swojej poprzedniej świetności. Tradycyjna metoda uzyskiwania pośladków brzucha do formy sprzed ciąży, która jest niezbędna, zostaje stylowo zmieniona przez krętacza brzucha. Możesz znaleźć prosty domowy pasek na brzuch, teraz owijaj elastyczny bawełniany kawałek wokół talii przez 1 tydzień często po porodzie, który zgnieci twój brzuch i utrzyma plecy.

2. Zielona herbata:

Codzienne spożywanie zielonej herbaty może ponadto pomóc w zmniejszeniu talii i zmniejszeniu nadmiernej ilości tłuszczu w jamie brzusznej. Zielona herbata odgrywa skuteczną rolę w spalaniu komórek tłuszczowych poprzez zwiększenie metabolizmu.

3. Cytryna plus woda miodowa:

Zacznij dzień od wypicia szklanki ciepłej wody na goły żołądek. Możesz dodać 1 łyżkę czystego soku z cytryny i częściowo łyżeczkę miodu, aby odzyskać smak i efekt. Ten domowy lek jest niezwykle skuteczny w szybkim spalaniu tłuszczu z brzucha. Przeznaczony dla szybkich rezultatów połknij ten kielich letniej wody dodatkowy miód cytrynowy przed każdym posiłkiem.

4. Zupa na bazie bulionu:

Zwiększ spożycie zup na bazie bulionu, szczególnie zupy z warzyw krzyżowych podobne do brokułów, kapusty, jarmużu, kalafiora, brukselki i zieleniny Collard. Ta kolekcja pokarmów roślinnych zawiera określone składniki odżywcze – substancje, które starają się wspierać pokonanie tłuszczu z brzucha.

5. Karmienie piersią:

Jest to kolejna skuteczna metoda zmniejszenia rozmiaru brzucha poprzez zwężenie macicy oraz skurczenie macicy do normalnego rozmiaru. Karmienie piersią może spalić do 500 kalorii dziennie. Pod warunkiem, że karmisz piersią, spalisz kolejne kalorie, aby wytworzyć mleko. Możesz schudnąć w ciąży znacznie szybciej niż mamy karmiące swoje dzieci butelką

Zmniejsz brzuch po porodzie

6. Trening aerobowy:

Musisz zaplanować od 30 do 60 minut ćwiczeń aerobowych każdego dnia tygodnia. Na początek wykonuj lekką aktywność fizyczną, na przykład jazdę na rowerze, chodzenie lub pływanie. Powoli zwiększaj siłę swojego treningu. Można zaliczyć również ćwiczenia aerobowe np. bieganie, jazda na rowerze, taniec; wchodzenie po schodach, plus ćwiczenia jogi.

7. Chodzenie:

Chodzenie jest jednym z najprostszych sposobów na złagodzenie nawyku fitness po porodzie. Rozpocznij od łatwego spaceru. W końcu będziesz pracować na swój sposób, równy spacerowi z pompą. Jednak spokojny spacer może zaskoczyć Ciebie i Twoje ciało, szczególnie na początku. Używany dla różnicy, próbuj chodzić z powrotem, w przeciwnym razie chodzić w układzie krzyżowym, aby pomóc w zgadywaniu mięśni.

8. Jabłka:

Jabłka zawierają oprócz pektyny przeciwutleniacze, które pomagają spalić tłuszcz z brzucha. Pektyna ogranicza zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczu, który jest wrażliwy na komórki, a przeciwutleniacze powstrzymują zaburzenia metaboliczne, które mogą powodować gromadzenie się nadmiaru tłuszczu.

9. Podnoszenie głowy:

Oprzyj się na plecach z ramionami po bokach. Utrzymuj rumieniec w dolnej części pleców na podłodze; podkręć kolana, trzymając stopy płasko na ziemi. Rozluźnij brzuch podczas wdechu. Podczas wydechu stopniowo podnoś głowę i szyję nad podłogę. Sapnij, gdy opuszczasz głowę do tyłu.

10. Migdały i Porzeczki:

Zmiażdż w moździerzu i utwórz 2 tabletki z 10 pestkami migdałów plus 10 pozbawionych nasion Porzeczek (Munaqa) i popij filiżanką letniego mleka przez pierwsze 10 dni po normalnym porodzie. Są pełne siły pękania brzucha i bardzo współpracują w kształtowaniu konturu brzucha.