Chcesz pozbyć się upartego tłuszczu z brzucha? Nagromadzenie tłuszczu w organizmie jest różnego rodzaju. Niektóre znajdują się wokół mięśni i nazywane są tłuszczem śródmięśniowym, inne znajdują się w środkowej części ciała, wokół różnych narządów i są znane jako tłuszcz trzewny. Tłuszcz znajdujący się pod skórą nazywany jest tłuszczem podskórnym. To najbardziej uparty tłuszcz i trzeba robić wiele rzeczy, aby się go pozbyć. Gorzka rzeczywistość jest taka, że ​​nie możesz zredukować tłuszczu z brzucha poprzez samą dietę.

W rzeczywistości mniej jedzenia i więcej ćwiczeń może spowodować, że obszary tłuszczowe staną się grubsze. W większości przypadków, jeśli chcesz zredukować tkankę tłuszczową przechodząc na dietę, po powrocie do normalnej diety istnieje duże prawdopodobieństwo, że przybędziesz z powrotem. Musisz też wykonać kilka ćwiczeń.

uparty tłuszcz z brzucha

Jak pozbyć się upartego tłuszczu z brzucha:

Krok 1- Reguluj i zmieniaj dietę:

Musisz przestać jeść mniej. Musisz zmieniać dietę w taki sposób, aby spożywanie posiłków odbywało się częściej. I powinieneś skonsultować się z dietetykiem lub dietetykiem i przygotować dla siebie kompletną kartę pokarmową.

Dieta cykliczna powinna przebiegać zgodnie z pewnym reżimem, w którym będziesz mieć okres mniejszej ilości jedzenia i ćwiczeń fizycznych z naprzemiennymi okresami większej ilości jedzenia i ćwiczeń. Rodzaj ćwiczeń będzie się również różnić w obu przypadkach. Poprawi to spalanie tłuszczu i zbuduje mięśnie. Ta cykliczna dieta uchroni Cię przed otyłością i chudością.

Krok 2 – Reżim treningu na czczo:

Kiedy twoje ciało jest na czczo, insulina jest również na poziomie podstawowym, a ciało zależy od zmagazynowanej energii. Posiłek o umiarkowanej wielkości, aby wejść w ten stan, zajmuje około czterech do pięciu godzin.

Tak więc, po przerwie od czterech do pięciu godzin, jeśli ćwiczysz, procedura utraty tłuszczu zostanie zwiększona. Trening siłowy w stanie jest również bardzo skuteczny. Kiedy jesteś na czczo, zwiększa się również przepływ krwi w okolicy brzucha. Tak więc mobilizacja tłuszczu wzrasta, co skutkuje zrzuceniem kilku kilogramów. Rano twoje ciało ma maksymalną zdolność do spalania tłuszczu. Tak więc, jeśli możesz zrobić reżim treningowy rano, to będzie najlepsze.

Krok 3 – Przyjmuj kofeinę:

Choć może to zabrzmieć nieco dziwnie, badania wykazały, że spożycie kofeiny przed jakimkolwiek reżimem ćwiczeń powoduje większą mobilizację tłuszczu. Tak więc przed ćwiczeniami możesz wypić filiżankę kawy. Jednak ilość spożywanej kofeiny powinna być na poziomie twojej tolerancji.

Postępowanie zgodnie z tymi wskazówkami ekspertów z pewnością pomogłoby Ci zrzucić upartą tkankę tłuszczową z brzucha. Wraz z tymi trzema podstawowymi wskazówkami musisz się wyspać i odpoczywać. Każdy dorosły człowiek potrzebuje średnio od sześciu do ośmiu godzin snu, aby organizm mógł funkcjonować. Powinieneś także wypić co najmniej osiem do dziesięciu szklanek wody, aby przyspieszyć metabolizm. Zacznij już dziś, aby w ciągu kilku miesięcy uzyskać płaski brzuch!