Ciąża to cudowny czas dla kobiety i rodziny. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​po urodzeniu pięknego i zdrowego dziecka zostajesz z wiotkim brzuchem. Chociaż utrata tłuszczu z okolic brzucha jest trudna, przy odpowiedniej diecie i odpowiednich ćwiczeniach można zredukować tłuszcz z brzucha po porodzie bez negatywnego wpływu na zdrowie. Ten artykuł zawiera wskazówki i czynności, których możesz przestrzegać, aby zmniejszyć ilość tłuszczu z brzucha po porodzie.

Jak zmniejszyć brzuch po porodzie

Przyczyny tłuszczu w żołądku:

Oto niektóre z powodów, dla których wokół brzucha pojawia się wiotkość. Zobaczmy:

1. Hormony:

Regulacja hormonów jest niezbędna w utrzymaniu zdrowego organizmu. Odgrywają kluczową rolę w opiece nad dzieckiem w czasie ciąży i pomagają wyzdrowieć po procesie porodu. Nadmierna produkcja estrogenu podczas ciąży powoduje wiotczenie brzucha, a czasem także ud. Chociaż brak elastyczności w okolicy brzucha może również powodować gruby brzuch.

2. Ciąża:

Ciąża niesie za sobą wiele fizycznych i emocjonalnych zmian w naszym ciele. Macica rozszerza się wystarczająco w ciągu 9 miesięcy, aby mogła pomieścić dziecko. Tłuszcz odkłada się również w okolicach brzucha ze względu na spożycie węglowodanów, które wspomagają rozwój dziecka.

3. Stres:

Stres jest obecnie znaczącym czynnikiem przyczyniającym się do gromadzenia tłuszczu w naszych ciałach. Młoda mama jest pod dużą presją zaspokojenia wszystkich potrzeb noworodka, co skutkuje wiotkim brzuszkiem. Twoje ciało wytwarza kortyzol, aby zwalczyć stres w takich sytuacjach, a nadmierna produkcja kortyzolu powoduje powstawanie tłuszczu wokół brzucha.

Jak zmniejszyć ilość tłuszczu z brzucha kobiet po porodzie:

1. Dieta bogata w błonnik i białko:

Kiedy już zdecydujesz się zrzucić te dodatkowe kilogramy, wprowadzenie pewnych zmian w diecie w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha po porodzie jest zdrowym sposobem na pójście naprzód. Utrzymanie prawidłowego trawienia jest podstawą zdrowego organizmu, co można osiągnąć poprzez spożywanie rozpuszczalnego błonnika. Innym sposobem na dostarczenie organizmowi pożywienia bez dodawania dodatkowych kilogramów jest spożywanie jajek, ryb, nabiału i chudego mięsa, które są bogatym źródłem białka. Zarówno błonnik, jak i białko zmniejszają spożycie kalorii i przyspieszają metabolizm Twojego organizmu.

2. Pij więcej wody:

Woda odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu zdrowego organizmu zarówno podczas ciąży, jak i po ciąży. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest niezbędne i jest jednym z łatwych sposobów na redukcję tłuszczu z brzucha po porodzie. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to czy mocz jest żółty, co oznacza, że ​​musisz pić więcej wody, a jeśli kolor moczu jest klarowny, to wszystko jest w porządku. Miej oko na przejrzystość wydalanego moczu.

3. Małe i częste posiłki:

Utrzymanie odpowiedniego czasu i ilości, którą spożywasz, odgrywa kluczową rolę w redukcji tłuszczu z brzucha po ciąży. Zamiast jeść trzy duże posiłki dziennie, powinieneś spożywać od pięciu do sześciu posiłków w regularnych odstępach czasu. Wiele kobiet koordynuje posiłki zgodnie z harmonogramem karmienia dziecka. Jedzenie podczas karmienia oszczędza czas i odżywia również Twoje dziecko.

3. Wczesna kolacja:

Niezbędne jest również utrzymywanie odpowiednich terminów posiłków, zwłaszcza kolacji. Cokolwiek jesz, między obiadem a pójściem spać powinna być dwugodzinna przerwa. Możesz mieć owoce pomiędzy, jeśli masz głód. Wczesna kolacja pomaga organizmowi dobrze trawić pokarm, dostarczając mu potrzebnego pożywienia. Pomaga również spalić tłuszcz z brzucha po porodzie, wykorzystując wszystkie kalorie.

4. Unikaj spożywania żywności na zewnątrz:

Jedną z rzeczy, które wpływają na zdrowie każdej osoby, jest spożywanie przetworzonej żywności. Wszystkie te produkty kupowane z zewnątrz zawierają wysoki poziom cukru, soli i kalorii, które gromadzą tłuszcz w twoim ciele. Czasami dostępne jedzenie zawiera chemikalia lub dodatki, które mogą nie być dobre dla dziecka, zwłaszcza jeśli karmisz piersią. Jeśli chcesz stracić tłuszcz z brzucha po porodzie, zdrową metodą jest włączenie warzyw, węglowodanów złożonych, białka i owoców.

5. Ograniczanie cukru, soli i węglowodanów:

Należy zwracać uwagę na to, co jesz, zwłaszcza jeśli chcesz zredukować tkankę tłuszczową brzucha po porodzie. Chociaż rafinowane węglowodany i żywność bogata w cukier dostarczają potrzebnej energii, mają tylko puste kalorie, które nie zawierają żadnych składników odżywczych. Wiele napojów instant, ciasteczek i ciast dostępnych na rynku jest również wypełnionych cukrem i węglowodanami, które powodują problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, problemy z sercem itp..

6. Karmienie piersią:

Karmienie piersią jest całkowicie naturalnym i ostatecznym sposobem na pozbycie się tłuszczu z brzucha po porodzie, niezależnie od tego, czy poród odbywał się naturalnie, czy przez cesarskie cięcie. Twoje ciało spala dodatkowy tłuszcz w odpowiedzi na karmienie piersią, co powoduje produkcję mleka. Cały ten proces pomaga skurczyć się brzuch. O ile nie ma schorzenia, które Cię powstrzymuje, lekarze zalecają karmienie piersią noworodka przez co najmniej sześć miesięcy. (1)

Ćwiczenia po porodzie zmniejszające żołądek:

1. Deska przedramienia:

Jest to część asan jogi, którą można wykonać w zaciszu własnego domu. Mięśnie bioder, ud, brzucha i skośnych są ukierunkowane podczas tego rozciągania, pomagając w redukcji brzucha po porodzie.

Jak zrobić:

 • Ustaw swoje ciało w pozycji deski.
 • Utrzymuj biodra w górze i napięte mięśnie brzucha.
 • Staraj się utrzymać pozycję przez 30 do 50 sekund.
 • Upewnij się, że Twoje kolana są proste i nie dotykają podłogi.
 • Powoli ugnij kolana i odpocznij przez 30 sekund.
 • Powtórz ten proces od 4 do 5 razy.

2. Odwrotny chrupnięcie:

Odwrotny brzuszek jest jednym z ćwiczeń pośrednich, które możesz wypróbować, w którym mięśnie poprzeczne brzucha są najgłębszymi mięśniami, które pomagają zmniejszyć tłuszcz z brzucha po porodzie.

Jak zrobić:

 • Ułóż się w pozycji do spania, z rękami po bokach i wyprostuj kolana.
 • Trzymaj dłonie skierowane w dół i powoli podnoś nogi, zginając kolana.
 • Teraz podnieś nogi, podnosząc biodra i stopy do sufitu.
 • Postaraj się pozostać w tej pozycji przez 20 do 30 sekund, a następnie powoli ustaw nogi w miejscu spoczynku.

3. Kopnięcia nożycowe:

Podczas wykonywania kopnięć nożycowych celowane są mięśnie rdzenia. Jest to ćwiczenie mające na celu utratę tłuszczu z brzucha po porodzie, które należy uwzględnić w sesji treningowej. Możesz wykonywać ten odcinek dwa do trzech razy w tygodniu.

Jak zrobić:

 • Ułóż się w pozycji do spania z rękoma z boku i dłońmi skierowanymi w dół.
 • Trzymaj miednicę przyklejoną do podłogi podczas ćwiczenia.
 • Powoli podnieś prawą nogę, która rozpocznie ruch nożycowy.
 • Podnoś nogi naprzemiennie, od 10 do 15 razy.
 • Powtórz ten proces 2 do trzech razy.

4. Kolarstwo:

Jazda na rowerze to łatwy i przyjemny sposób na utratę tłuszczu z brzucha po porodzie. Pomaga zmniejszyć objętość tłuszczu z brzucha, spalając wszystkie dodatkowe kalorie w twoim ciele. W przeciwieństwie do innych ćwiczeń, jazda na rowerze daje możliwość wyjścia z domu na przejażdżkę na świeżym powietrzu.

5. Chodzenie:

Chodzenie to jeden z prostych, ale skutecznych sposobów na zachowanie formy. Cuda, jakie szybki spacer zrobi z twoim ciałem, są niezaprzeczalne. Rozpoczęcie spokojnego spaceru załatwi sprawę i możesz powoli zwiększać prędkość, co pomoże zmniejszyć brzuch po porodzie. Możesz też zabrać dziecko w wózku na wieczorny spacer; dodatkowa waga zapewnia twojemu ciału bardzo potrzebny nacisk.

6. Aerobik:

Aerobik to kolejny najlepszy sposób na zmniejszenie tłuszczu z brzucha po porodzie. Możesz ustabilizować metabolizm spalając kalorie dzięki regularnym treningom aerobowym. Możesz to zrobić ćwicząc i wykonując aerobik przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Czy pasy po ciąży pomagają zmniejszyć ilość tłuszczu z brzucha po porodzie??

Młode matki wyraźnie starają się zmniejszyć brzuch po porodzie za pomocą pasów, które są powszechnie nazywane pasami po ciąży lub pasami macierzyńskimi. Pasy te pomagają stworzyć owinięcie wokół mięśni brzucha i narządów, które pomagają je umieścić na swoim miejscu. Wielu lekarzy sugeruje odczekanie kilku dni, zanim będziesz mógł użyć tych pasów dla kobiety, która urodziła dziecko w sposób naturalny – co najmniej sześć do ośmiu tygodni czasu oczekiwania na kobiety urodzone przez cesarskie cięcie, ponieważ rana po cesarskim cięciu wymaga czasu na zagojenie.

Z pięknym dzieckiem w dłoniach, z ciążową błogością, wiele kobiet po porodzie zostaje z wiotkim brzuszkiem. Szczegółowe informacje na temat zmian, które możesz wprowadzić w swojej diecie, wraz z regularnymi ćwiczeniami, pomogą Ci szybko wrócić do formy. Postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami i skutecznie zredukuj tłuszcz z brzucha po porodzie.

Zastrzeżenie: Ten artykuł przedstawia kilka szybkich i łatwych sposobów na zmniejszenie brzucha po porodzie, ale nie zastępuje profesjonalnej porady. Wymienione tu opinie to tylko sugestie i lepiej porozmawiać z lekarzem, zanim zaczniesz coś nowego.

Często Zadawane Pytania:

1. Ile czasu zajmuje powrót do formy po porodzie??

Ans. Potrzeba dziewięciu miesięcy ciągłej opieki, aby dziecko rosło i urodziło się zdrowo. Utrata całego tłuszczu nie jest możliwa w mgnieniu oka, wymaga czasu i cierpliwości. Dzięki odpowiedniej diecie i regularnym ćwiczeniom możesz zredukować tłuszcz z brzucha po porodzie i szybko wrócić do formy.

2. Jakie środki ostrożności należy podjąć, aby schudnąć po porodzie??

Ans. Przede wszystkim, zanim zaczniesz nową dietę lub sesję treningową, musisz uzyskać zgodę od swojego lekarza. Nawet przy prostych ćwiczeniach upewnij się, że nie przemęczasz się i nie pijesz dużej ilości wody wraz z wystarczającą ilością odpoczynku. Jeśli chcesz zmniejszyć ilość tłuszczu z brzucha po porodzie, istnieje mnóstwo opcji, które mogą być skuteczne tylko wtedy, gdy przestrzega się również samoopieki.

3. Jak mogę liczyć zużyte kalorie??

Ans. Kalorie są niezbędne, zwłaszcza po porodzie, ponieważ twoje ciało przygotowuje pokarm dla drugiego człowieka. Ale przy odpowiednim utrzymywaniu kalorii i ich liczeniu pomoże ci zaspokoić potrzebę, nie dodając dodatkowego tłuszczu do twojego ciała. Dostępnych jest wiele aplikacji, które pomogą Ci liczyć spożyte kalorie, aby zredukować tłuszcz z brzucha po porodzie.