Te dziewięć miesięcy to taki okres w Twoim życiu, którego nie zapomnisz w pośpiechu. Nie tylko przynosi mnóstwo nowych doświadczeń i uczuć. Ale także sprawia, że ​​jesteś bardzo ostrożny jako jednostka. Wszystko, co jesz, nosisz, robisz, a nawet coś, co stosujesz, przechodzi przez skaner. Oto lista niektórych olejków eterycznych, których należy unikać w czasie ciąży.

Olejki eteryczne, których należy unikać podczas ciąży

Najlepsze olejki eteryczne, których należy unikać podczas ciąży:

1. Bazylia (olejek eteryczny):

Należy unikać podczas ciąży i karmienia piersią. Ponieważ wiadomo, że nadmierne spożycie zwiększa częstość akcji serca i powoduje pieczenie w gardle i ustach. Prowadzi również do wydzielania krwi z moczem, płytkiego oddychania, drgawek i w skrajnych przypadkach przecinków. Dlatego najlepiej, aby kobiety w ciąży unikały tych olejków eterycznych.

2. Cedr (olejek eteryczny):

Olejki eteryczne, których należy unikać podczas ciąży-drewno cedrowe

Należy unikać podczas ciąży i karmienia piersią. W czasie ciąży dochodzi do uwolnienia wielu nowych hormonów. W ciele i skórze przyszłej mamy również staje się trochę wrażliwa w porównaniu do innych czasów. Stosowanie olejku cedrowego w takiej sytuacji może więc prowadzić do uczulenia skóry. Zawsze można bezpiecznie wykonać test skórny na stopach przed nałożeniem go bezpośrednio na skórę.

3. Koper włoski (olejek eteryczny):

Olejki eteryczne, których należy unikać podczas ciąży Koper włoski

Kobiety w ciąży mogą rozwinąć alergię na pewne rzeczy, gdy się spodziewają, a koper włoski znajduje się na szczycie listy substancji. Na które kobiety stają się uczulone. Badanie wykazało również, w jaki sposób u dwóch niemowląt rozwinęły się zaburzenia nerwowe. Bo ich mama piła herbatę z olejkiem z kopru włoskiego. Dlatego najlepiej unikać w czasie ciąży.

4. Geranium (olejek eteryczny):

Najlepiej unikać w czasie ciąży, ponieważ wiadomo, że kobiety stają się na nie uczulone. Jeśli jednak je przyjmujesz, trzymaj go w małych ilościach, ponieważ skutki uboczne nie są dokładnie znane.

5. Imbir:

Olejki eteryczne, których należy unikać podczas ciąży Olejek imbirowy

Chociaż sok imbirowy jest uważany za korzystny dla kobiet w ciąży. Imbir to olejek eteryczny, którego należy unikać podczas ciąży. Wśród naukowców wciąż trwa debata na temat wpływu imbiru jako olejku eterycznego w czasie ciąży. Ale najlepiej jest tego unikać. Podejmowanie ryzyka w czasie ciąży może być szkodliwe dla Twojego małego aniołka.

6. Jaśmin (olejek eteryczny):

Olejki eteryczne, których należy unikać podczas ciąży Jaśmin

Najlepiej unikać podczas ciąży i karmienia piersią. Ponieważ wiadomo, że wywołuje toksyczność u Twojego dziecka.

7. Trawa cytrynowa (olejek eteryczny):

Olejki eteryczne, których należy unikać w czasie ciąży Trawa cytrynowa

Chociaż zaleca się stosowanie trawy cytrynowej zwykle, ponieważ jest ona zdrowa i pomaga w leczeniu kilku dolegliwości medycznych, należy jej unikać podczas ciąży i karmienia piersią.

8. Róża (olejek eteryczny):

Olejki eteryczne, których należy unikać w czasie ciąży Róża

Olejek różany ma przyjemny zapach i można go bezpiecznie używać w innej porze roku, kiedy się tego nie spodziewasz. Najlepiej trzymać je na półce, gdy w Twoim wnętrzu rozwija się dziecko. Jest to jeden z olejków eterycznych, których należy unikać w czasie ciąży.

9. Tymianek (olejek eteryczny):

Olejki eteryczne, których należy unikać w czasie ciąży Tymianek

Nie należy spożywać podczas karmienia piersią, ponieważ niekorzystnie wpływa to na dziecko.

Chociaż oleje te są uważane za bardzo dobre dla Twojej skóry i zdrowia w innych okresach, w czasie ciąży najlepiej ich unikać, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że olej przedostanie się do łożyska i niekorzystnie wpłynie na Twoje dziecko. Stwarza to ryzyko zatrucia dziecka. Chociaż powszechnie uważa się, że spożycie tych olejków spowoduje poronienie i wady wrodzone u Twojego dziecka, istnieje niewiele dowodów na to, że to stwierdzenie jest prawdziwe. Ta lista zawiera niektóre z olejków eterycznych, których należy unikać w czasie ciąży, jednak najlepiej skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydujesz się na cokolwiek, ponieważ wie, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka.