Spożywanie alkoholu w ciąży nie jest czymś, na co chcemy stawiać. Ryzyko jest większe, uszkadzając nie tylko Twój wzrost, ale także wzrost Twojego dziecka w embrionie. Istnieje wiele potencjalnych zagrożeń, których możesz nie być świadomy. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o alkoholu i ciąży.

Alkohol podczas ciąży

Przez lata naukowcy spędzili rolki papieru, próbując dowiedzieć się, czy picie w czasie ciąży jest szkodliwe (1). Następnie stwierdzono, że przesadzanie ze swoim alkoholem, gdy się tego spodziewasz, jest rzeczywiście szkodliwe. W rzeczywistości wystarczy niewielka ilość alkoholu, aby spowodować uszkodzenie i wadę wrodzoną płodu.

Czy spożywanie alkoholu podczas ciąży jest uważane za bezpieczne??

Nie! silne nie! Niebezpieczeństwa związane z alkoholem w czasie ciąży są wielorakie. Alkoholowy zespół płodowy jest powszechnym zjawiskiem u wszystkich ciężarnych matek spożywających alkohol. Alkohol może przenikać do łożyska, a tym samym do krwiobiegu dziecka. Jeśli nadal decydujesz się na picie będąc w ciąży, nie zaleca się wypicia więcej niż jednej lub dwóch jednostek.

Skutki uboczne picia alkoholu w ciąży:

Jeśli myślisz, to całkiem w porządku jest od czasu do czasu dać się pić, ale tylko okazjonalnie. Okazjonalne picie na przyjęciach i innych spotkaniach towarzyskich prawdopodobnie nie wpłynie negatywnie na Twoje dziecko. Jeśli spodziewasz się i zastanawiasz nad skutkami spożywania alkoholu podczas ciąży, oto ostrzeżenie.

1. Wątroba jest jednym z ostatnich narządów, które rozwijają się u Twojego dziecka, dlatego gdy masz alkohol, jak każdy inny składnik odżywczy, który dostaje się do organizmu, alkohol niezmiennie dociera do Twojego dziecka, a także z powodu braku wątroby lub posiadania bardzo mała wątroba, organizm dziecka nie może przetwarzać alkoholu tak dobrze, jak ty. To negatywnie wpływa na wzrost dziecka. Nadmierne picie lub nadmierne picie alkoholu w czasie ciąży jest szkodliwe dla Twojego dziecka. Jeśli matka nadużywa alkoholu, jej dziecko prawdopodobnie będzie odczuwać skutki alkoholu nawet po urodzeniu, a skutki te mogą utrzymywać się przez całe życie.

2. Zaburzenia u dzieci, jeśli matka pije alkohol w ciąży:

Główne zaburzenia występujące u niemowląt, których matki spożywają alkohol w czasie ciąży, to słaby wzrost, problemy behawioralne, nieprawidłowości twarzy i trudności w nauce u dziecka. Picie alkoholu podczas ciąży może również prowadzić do poważniejszych zaburzeń, takich jak problemy ze wzrokiem przez całe życie, problemy ze słuchem, problemy ze snem, opóźnienia w mowie, niska masa urodzeniowa dziecka. W niektórych przypadkach lekarze stwierdzili również, że skutki picia alkoholu w czasie ciąży prowadzą do poronienia, przedwczesnego porodu lub urodzenia martwego dziecka.

3. Uszkodzenie mózgu i poród martwy:

Uszkodzenie mózgu i urodzenie martwego dziecka to inne skutki uboczne alkoholu we wczesnej ciąży. Dziecko nie rośnie w macicy lub może nawet stracić życie.

4. Wady wrodzone:

Wady wrodzone, takie jak problemy ze wzrokiem, problemy ze słuchem itp. są możliwymi wadami, które może rozwinąć się u dziecka. Pamiętaj, że wady są długotrwałe.

Jeśli nadal myślisz o piciu alkoholu w czasie ciąży, naszym słowem przestrogi jest spożywanie okazjonalnych drinków i pamiętanie o jego ilości. Nie marnuj się i pamiętaj, jak bardzo wpływa to na twoje ciało. Alkohol jest dla dziecka substancją toksyczną, ponieważ z powodu braku odpowiednich narządów do rozkładania alkoholu, rozwijające się dziecko ma tendencję do silnego stężenia alkoholu we krwi, jeśli matka pije, ponieważ napój ten przechodzi na dziecko. Zdarzają się przypadki, w których kobiety intensywnie piły, oczekując, że urodziły doskonale piękne dzieci bez wad, podczas gdy inne, które ledwo wypiły drinka lub dwa, miały pewne zaburzenia u swoich dzieci, więc najlepiej jest być ostrożnym. Każdy poród jest inny, każda przyszła mama jest inna, podobnie jak jej ciało.

Badania wykazały, że nawet szklanka lub dwie dowolnego napoju, czy to wina, piwa, wódki, rumu, niezmiennie wpłynie na Twoje dziecko. Gdy widzisz, jak Twoi znajomi piją, pamiętaj, że ich ciało może to znieść. Być może nie możesz. Jeśli regularnie pijesz, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zaprzestanie spożywania alkoholu, gdy dowiesz się, że jesteś w ciąży. W ten sposób możesz powstrzymać choroby i urodzić zdrowe, szczęśliwe dziecko.

Skutki spożywania alkoholu w czasie ciąży:

Jak już powiedzieliśmy, nie wierzymy w alkohol w czasie ciąży. Niemniej jednak, jeśli to zrobisz, oto niektóre z efektów, które zobaczysz u swojego dziecka.

A. Cechy twarzy: Dziecko może mieć charakterystyczne rysy twarzy. Może mieć małą głowę, z płaską twarzą i czasami wąskimi otworami na oczy.

B. Problemy wzrostu: Problemy ze wzrostem pojawią się wraz z wiekiem. Dzieci, których matki piły alkohol w czasie ciąży, będą zwykle mniejsze niż inne w ich wieku.

C. Z czasem pojawią się również problemy z nauką i zachowaniem.

D. Zaobserwowano również wady wrodzone i problemy z nawiązaniem więzi z noworodkiem, a także problemy z karmieniem.

Alkohol podczas ciąży

Sposoby zaprzestania spożywania alkoholu podczas ciąży:

  • Pierwszym sposobem jest pełne zrozumienie, że jest to niezwykle szkodliwe dla Ciebie i dziecka. Wiedząc o tym, spróbuj odwrócić uwagę, robiąc rzeczy, które wymagają całkowitej uwagi. Rozproszenie uwagi to cała możliwa droga.
  • Zrozum swój czas głodu alkoholu. Kiedy już to wiesz, spróbuj przejść się lub staraj się nie przebywać w pobliżu. Rób rzeczy, które sprawią, że będziesz z dala od dostępności alkoholu.
  • Porozmawiaj z lekarzem, aby uzyskać więcej środków zaradczych.

Chociaż rzucenie palenia może być z pewnością trudne, samokontrola jest pierwszą rzeczą, którą musisz ćwiczyć. Dzięki temu wszystko się ułoży.

Jak alkohol przechodzi do dziecka w łonie matki??

Alkohol przejdzie z krwi matki do krwi dziecka. Wchodzi do dziecka przez łożysko, które łączy matkę z dzieckiem. Łożysko idealnie nadaje się do karmienia dziecka pożywnym pokarmem, którego potrzebuje do wzrostu.

Czy możesz pić alkohol w ciąży??

Odpowiedź na pytanie, czy można pić alkohol w ciąży, jest dość prosta. Tak oczywiście możesz. Jednak WARTO pić alkohol w ciąży, jest bardzo subiektywne. Moim zdaniem nie powinieneś. Niespożywanie alkoholu przez całe dziewięć miesięcy przyniesie korzyści tylko Twojemu ciału. Jeśli jednak nadal chcesz oddawać się piciu, czy to sporadyczne, czy ciężkie, najlepiej, abyś był dobrze poinformowany o reperkusjach swoich czynów. Bardzo pomaga rozmowa z lekarzem i obalanie tych mitów i dotarcie do prawdy. Zasięgnij opinii lekarza w tym zakresie i upewnij się, że wiesz, co robisz, ponieważ to, czy Twój napój będzie miał duży wpływ na Twoje dziecko.

Zapytaj swojego lekarza, co jest dla Ciebie najlepsze i trzymaj się zdrowej diety. Jeśli regularnie imprezujesz i pijesz alkohol przy takich okazjach, staraj się unikać takich spotkań towarzyskich, ponieważ alkohol nie stanie się mniej toksyczny, ponieważ są urodziny twojej najlepszej przyjaciółki lub ślub twojej siostry. Spróbuj i oddaj się innym czynnościom, które zrelaksują Ciebie i Twoje dziecko. Możesz iść do spa lub poczytać książki, a nawet posłuchać dobrej muzyki. Możesz też ugotować coś zdrowego dla siebie i swojego dziecka.

Korzystne jest ostrzeganie kobiet, aby nie piły alkoholu w ciąży lub ograniczały spożycie takich napojów, które na dłuższą metę mogą okazać się szkodliwe dla dziecka. Ludzie ostrzegają, ponieważ życzą jak najlepiej matce i dziecku. Lekarze zawsze wybierają zdrowe dziecko zamiast imprezowego życia matki i dlatego radzą swoim pacjentom powstrzymać się od napojów alkoholowych, aby wyeliminować możliwość, w rzeczywistości, najrzadsze możliwości urodzenia dziecka z nieodwracalnymi szkodami.

Mnóstwa bólu i żalu można uniknąć, jeśli trzymasz alkohol z daleka przez dziewięć miesięcy i dopóki nie przestaniesz karmić dziecka. Chodzi tylko o pewną kontrolę, która może ci pomóc w tym procesie. Kiedy wiesz, że jesteś w ciąży, trzymaj w domu wolne od butelek po alkoholu, a nawet jego zapachu. To będzie w zasadzie twój pierwszy krok do rzucenia palenia.