Ciąża to ten czas w Twoim życiu, kiedy zaczynasz mieszkać w łazience bardziej niż w swoim mieszkaniu. Od częstych wizyt spowodowanych nieodpartą chęcią opróżnienia pęcherza, po problemy żołądkowe, które nie przestaną Cię dokuczać, ciąża jest trudna. Co gorsza, uderza właśnie wtedy, gdy w końcu byłeś przekonany, że można bezpiecznie wyjść z toalety.

Błędy żołądka podczas ciąży

Co to są błędy żołądka??

To nic, jak sugeruje nazwa. Nie obejmuje gigantycznych owadów biegających we wszystkich kierunkach w twoim żołądku. Tak zwane robaki to zazwyczaj wirusy, choć czasami sprawcą mogą być bakterie. Jakby nie było wystarczająco źle, że mikroskopijne organizmy dostają się do naszego organizmu, kiedy i kiedy będą.

Co musisz wiedzieć

Bardzo często paskudne błędy stojące za zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi pozostają niewykryte. W końcu tak trudno je odróżnić od ich bardziej powszechnego odpowiednika, porannej choroby. Jeśli we wczesnych tygodniach ciąży jeszcze łatwiej jest pomylić między nimi. Jest oczywiście sposób na oddzielenie tych dwóch i nie bez powodu. Jeśli po prostu wymiotujesz w swoim pokoju i czujesz się słabo, prawdopodobnie masz zwykłe poranne mdłości. Jednak w przypadku, gdy następują skurcze lub gorączka, są szanse, że zostaniesz dotknięty błędem, no cóż, technicznie milionami błędów. Inną możliwością może być to, że cierpisz na zatrucie pokarmowe, którego objawy są prawie takie same jak w przypadku infekcji żołądkowej.

Co możesz zrobić:

1. Zdobądź resztę, której twoje ciało tak mocno zachęca do podjęcia:

Daj odpocząć swojemu przepracowanemu życiu i oceń. Jeśli twój żołądek daje sobie radę z powodu hormonów ciążowych, czy jest to wirus, który się przedostał. Może to być również burger wczesnym rankiem, którego zagryzłeś ze względu na dziwne zachcianki na jedzenie. Leczenie wszystkich trzech jest oczywiście takie samo. Odpoczynek i mnóstwo tego.

2. Płyny Odpowiedź:

Ponieważ te trzy zaburzenia usuwają płyny z organizmu, spróbuj odzyskać utraconą wodę i minerały, zwłaszcza jeśli po luźnym ruchu pojawiają się wymioty lub odwrotnie. Tak, żadne zaprzeczanie pokarmom stałym nie jest ważne, ale ciąża z grypą żołądkową nie stanowi ich dodatkowej korzyści. To jest woda. Pij go dużo, aby się nawodnić. Rozcieńczony sok, taki jak winogrona i cytryna, powinien pomóc ci przebić się przez gaz. Podejmij zbyt mało oddawania moczu jak na znak i pozwól wodzie wlać się.

3. Coś dla Twojego słodkiego zęba:

Jeśli jesteś zbyt odwodniony, by żuć, possij trochę kawałków lodu i Popsicle. Nawet jeśli masz ciała stałe, zachowaj prostotę. Coś raczej beztłuszczowego i prostego, jak biały ryż lub krem ​​z płatków ryżowych, może tost z masłem, mus jabłkowy lub banany powinny wystarczyć.

4. Dobra imbiru:

Jeśli jest coś, co zawsze powinnaś mieć przy sobie w ciąży, to jest to imbir. Nie ma środka spożywczego, który mógłby pokonać imbir, jeśli chodzi o właściwości lecznicze. Wielokrotnie udowodnił swoją wartość wśród kobiet w ciąży na całym świecie. Możesz spróbować albo surowego piwa imbirowego, używając go w herbacie, albo spróbować cukierków imbirowych, aby szybko naprawić bez zbytniego kłopotu.

Oto najczęstsze sposoby radzenia sobie z żołądkiem w ciąży. Jeśli jednak nic nie działa na Twoją korzyść i nic nie działa, prawdopodobnie będziesz musiał zostać hospitalizowany. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub lekarzem i upewnij się, że nie jesteś ofiarą zaawansowanego odwodnienia. Jest to problem dla każdego z bólem brzucha i nie zawsze woda może działać jak magiczny składnik. W takich przypadkach lekarz prawdopodobnie zasugeruje Ci jakiś doustny roztwór do ponownego nawadniania, na przykład Pedialyte, który powinien wystarczyć. Wystarczy wstać i sięgnąć po pomoc.

Dobrze poznaj swoje leki zobojętniające sok żołądkowy na wypadek, gdyby lekarz nie był dostępny i musisz samodzielnie podawać leki. Sięgnij po apteczkę i wypróbuj środki zobojętniające sok żołądkowy, takie jak Tums i Maalox. Są zwykle uważane za bezpieczne, gdy jesteś w ciąży. Niektóre inne środki odciążające gaz, które są uważane za równie bezpieczne, to Gas-X i Mylicon. Twój lekarz może zasugerować leki przeciwbiegunkowe. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo, aby przejść i sprawdzaj z nim od czasu do czasu, więc nie ma ryzyka, a i tak lepiej jest być bezpiecznym niż żałować.

Zdarza się, że czasami leki nie są tak naprawdę bezpieczne po pierwszym trymestrze ciąży. W takim przypadku być może będziesz musiał po prostu poczekać i spróbować złagodzić dyskomfort, używając jakiegoś naturalnego składnika, a gdy poczujesz się lepiej niż wcześniej, usiądź i sporządź listę wszystkich spożytych pokarmów, które doprowadziły cię do dna robaka . Usuń to z listy zakupów, dopóki nie porodzisz, a twój układ odpornościowy znów będzie działał. Nawet jeśli ból żołądka w ciąży nie jest taki zły, ale upewnij się, że trzymasz się z dala od rzeczy, które mogą narazić Twoje dziecko na ryzyko.

Teraz, gdy wiesz, że minął już pierwszy trymestr, próby naprawienia chorego brzucha będą daremne. Dobrą wiadomością jest to, że robaki żołądkowe ustępują w ciągu dnia lub dwóch. To z pewnością oznacza, że ​​gdy już wyjmiesz to, co masz w żołądku, możesz znowu iść. Skoncentruj się na tym, jak możesz po prostu popracować nad zmniejszeniem dyskomfortu, podczas gdy robaki odchodzą po zakończeniu swojej pracy. Dosłownie!