Dowiedziałeś się, że jesteś w ciąży? Czy zamiast być szczęśliwym, czujesz się rozczarowany i zdenerwowany? Nie jesteś sam! Wiele kobiet przeżywa te same emocje, gdy są nieprzygotowane na dziecko, czy to fizycznie, czy psychicznie. Niezależnie od tego, czy chodzi o lukratywną karierę, zły stan zdrowia, czy z jakiegokolwiek innego powodu, domowe sposoby na aborcję mogą pomóc ci wyjść z niechcianej ciąży.

Jeśli chcesz obrać tę trasę, ten artykuł służy jako obszerny przewodnik, aby lepiej się do niej przygotować. Możesz wybrać między dwoma rodzajami metod aborcji – zabiegami medycznymi i chirurgicznymi, aborcją własną przy użyciu domowych środków zaradczych. Poznajmy dogłębnie naturalne środki na potencjalne korzyści, zagrożenia i skutki uboczne aborcji. a także zapoznaj się z domowymi sposobami na porady i oznaki aborcji po wyzdrowieniu.

najlepsze domowe sposoby na aborcję

Co to jest aborcja:

Aborcja to celowa próba usunięcia płodu lub embrionu, zanim narodzi się on jako żywe dziecko. Inne nazwy aborcji to terminacja i płodność.

(Aborcja kontra poronienie)

U ludzi cały okres ciąży wynosi około 39 tygodni, podczas których pierwsze 8 tygodni to stadium embrionalne, a reszta to faza płodowa. Niektóre kobiety mogą mieć naturalną aborcję, zwaną „poronieniem”, gdy embrion lub płód zostaną naturalnie wydalone. Rzeczywisty termin aborcji ma zastosowanie tylko wtedy, gdy jest indukowany zewnętrznie określonymi metodami, aby dobrowolnie przerwać ciążę. Można to zrobić przed etapem żywotności, czyli 20 tygodni lub masy płodu <500 gramów

Mówiąc o aborcji, musimy również zrozumieć terminy – całkowita aborcja i pominięta aborcja.

 • Całkowita aborcja ma miejsce, gdy płód całkowicie wyjdzie z macicy i jest określany jako przypadek udany.
 • W przypadku nieudanej aborcji cały płód lub jego części pozostają w macicy, powodując infekcje. W takim przypadku konieczna jest interwencja chirurgiczna!

Historia aborcji:

Jeśli myślałeś, że aborcja jest współczesną koncepcją, bardzo się mylisz! Najwcześniejsze znane przypadki aborcji dobrowolnej, zwanej także aborcją indukowaną, zostały odnotowane w epoce egipskiej. Stosowano surowe, niechirurgiczne praktyki, takie jak forsowna praca, polewanie gorącą wodą brzucha itp., co skutkowało przedwczesną śmiercią kobiet. Jednak wraz z obserwacją i postępem wiedzy medycznej te barbarzyńskie praktyki ustąpiły miejsca sprawdzonym metodom naukowym.

W rzeczywistości wielu historyków uważa, że ​​aborcja w latach dwudziestych była śmiertelną procedurą w porównaniu z samym procesem porodu. Dopiero po tym okresie powstała koncepcja bezpiecznej aborcji. Zamiast podejmowania przez kobiety niebezpiecznych praktyk, takich jak dźganie nożem, siadanie na wrzącym garnku itp., dokonywano aborcji pod nadzorem przeszkolonych położnych. W latach 70. aborcja medyczna została po raz pierwszy zastosowana w Stanach Zjednoczonych, w których do przerwania ciąży stosowano pigułki lecznicze.

Dziś udostępniamy nam szeroką gamę zabiegów aborcyjnych, które są przyjmowane w zależności od trymestru i stanu zdrowia matki lub dziecka.

Czy aborcja jest właściwa:

Odkładając na bok legalne i nielegalne aspekty aborcji, wiele osób uważa, że ​​praktyka ta wiąże się z wymuszonym zakończeniem cennego ludzkiego życia i jego przyszłości. Nie oznacza to, że aborcje powinny być całkowicie zakazane, ponieważ można je usprawiedliwić tylko w określonych sytuacjach, gdy istnieje zagrożenie dla życia matki lub potencjalne ryzyko dla dziecka. Każdy inny powód, osobisty, finansowy lub zawodowy, jest uważany za niemoralny i wiktymizację niewinnego człowieka.

Jak mówią: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, aborcji najlepiej zapobiegać, aby chronić twoje życie, a także uchronić cię od winy moralnej. Możesz wybrać bezpieczną metodę antykoncepcji, taką jak pigułki, prezerwatywy itp., aby zmniejszyć ryzyko niechcianej ciąży.

Rodzaje aborcji: historia i przyczyny

Różne rodzaje aborcji:

Jak wspomniano wcześniej, w Indiach w ciągu 20 tygodni ciąży dostępne są różne procedury aborcji, które należą do tych trzech kategorii:

 • Bezpieczna aborcja: Wykonują ją położne, przeszkoleni pracownicy służby zdrowia i sprawdzone metody medyczne.
 • Mniej bezpieczna aborcja: Chociaż przeprowadzana przy użyciu bezpiecznych metod, takich jak pigułki, jest wykonywana bez odpowiedniego nadzoru i wiedzy.
 • Najmniej bezpieczna aborcja: obejmuje procedury zagrażające życiu, takie jak inwazyjna operacja aborcji przy użyciu nieuznawanych metod.

Teraz, gdy zrozumiałeś już klasyfikację aborcji, przyjrzyjmy się niektórym nazwom i procedurom Bezpiecznej Aborcji przeprowadzonych w Indiach, wraz ze szczegółami dotyczącymi etapu ciąży i kosztów:

1. Wczesna aborcja niechirurgiczna:

Po potwierdzeniu ciąży za pomocą wstępnego badania domowego lub skanu możesz zdecydować się na wczesną metodę nieinwazyjną. Podany zostanie chemiczny lek aborcyjny, który spowoduje ból miednicy, skurcze, krwawienie w celu wyeliminowania nienarodzonego płodu w ciągu kilku godzin.

 • Kiedy jest to możliwe? 2-10 tygodni ciąży
 • Czas na wykonanie: wyniki mogą być w ciągu jednego dnia
 • Przybliżony koszt: INR 500-1000

2. Aspiracja próżniowa:

W tej procedurze w okolicy szyjki wstrzykuje się miejscowy środek znieczulający i wprowadza się rurkę. Łożysko jest następnie odsysane za pomocą odkurzacza do aborcji, a cała macica jest czyszczona, aby usunąć wszelkie ślady.

 • Kiedy jest to możliwe? 2-12 tygodni ciąży
 • Czas na wykonanie: 5-10 minut
 • Przybliżony koszt: 2000-3000 INR

3. Dylatacja i ewakuacja:

Metoda wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, po którym delikatnie otwiera się szyjkę macicy. Za pomocą aborcji przez ssanie i kleszcze usuwa się płód i łożysko z macicy, co wiąże się również z okaleczeniem ciała dziecka.

 • Kiedy jest to możliwe? 13-21 tygodni ciąży
 • Czas na wykonanie: 30 minut
 • Przybliżony koszt: 2000-30 000 INR

4. Indukcja pracy:

W tej metodzie matka zostaje przyjęta do szpitala i podaje lek w celu wywołania wczesnego porodu. Skurcze rozwijają się w ciągu około 2-4 godzin, aby wypchnąć płód. Jednak po tym musi nastąpić operacja aborcji, aby usunąć wszelkie ślady łożyska.

 • Kiedy jest to możliwe? 16-21 tygodni ciąży
 • Czas wykonania: obejmuje 2-3 dni pobytu w szpitalu i wykonanie może zająć kilka godzin.
 • Przybliżony koszt: INR 5000-30 000

Po przekroczeniu drugiego trymestru aborcja może być trudna i niebezpieczna dla twojego organizmu. Tylko w skrajnych nieuniknionych przypadkach wykonuje się cesarskie cięcie w celu wydalenia dziecka. Należy pamiętać, że powyższe metody aborcji i jej rodzaje wykonywane są pod ścisłym nadzorem i nadzorem lekarza lub przeszkolonego pracownika służby zdrowia.

Jaki jest średni wskaźnik aborcji na świecie:

Skomentowanie wskaźników aborcji w różnych krajach na całym świecie jest skomplikowane, podobnie jak w wielu krajach, w których aborcje są nielegalne, nie dokumentuj ich numerów. Według World Abortion Policies Reports ONZ wskaźnik aborcji mierzono jako liczbę aborcji przeprowadzonych na 1000 kobiet w wieku od 15 do 44 lat. Liczba ta może nie obejmować samoistnych aborcji, które zdarzają się bez żadnej interwencji i są w normalnych warunkach nazywane poronieniami.

Szybkie fakty dotyczące aborcji:

 • Badanie wykazało, że Rosja ma najwyższy wskaźnik aborcji, z 37,4 kobietami przerywającymi ciążę na 1000 kobiet. Kuba podążyła za tym krajem z 28,9, a Kazachstan z 27,4.
 • W Indiach jest to jeszcze bardziej szokujące, ponieważ do 2018 r. mówiono o alarmującej liczbie około 15,6 miliona aborcji rocznie. Ta liczba jest znacznie wyższa niż liczby w Stanach Zjednoczonych, które znacznie spadły z 1,4 miliona zgłoszonych w 1990 roku. szacuje się, że z powodu aborcji dochodzi do średnio 13 zgonów dziennie z powodu niebezpiecznych i niehigienicznych praktyk.

Czy aborcja jest legalna w Indiach:

Do 1970 r. popieranie lub próbowanie aborcji było uważane za przestępstwo i wiąże się z surowymi karami do 7 lat więzienia i wysokimi grzywnami. Ale pytanie – czy aborcja powinna być legalna w co najmniej dopuszczalnych przypadkach, dała początek ustawie aborcyjnej w Indiach w 1971 roku.

Indie są jednym z wielu krajów, w których w pewnych okolicznościach aborcja jest legalna. Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi aborcji, kobieta może zdecydować się na zakończenie ciąży przed 20 tygodniem, kiedy aborcja jest legalna, przy użyciu różnych procedur, takich jak pigułki lub metody zalecane przez WHO. Po okresie 20 tygodni, czyli po drugim trymestrze. Do przeprowadzenia aborcji wymagana jest zgoda sądu, z podaniem uzasadnionych przyczyn.

Główne przyczyny aborcji:

Istnieje wiele powodów, dla których indyjskie kobiety poddają się aborcji z własnej winy lub aborcji medycznej, co przyczynia się do jednego z najwyższych na świecie wskaźników dzieciobójstwa. Większość z nich to selektywne aborcje seksualne, po ujawnieniu płci płodu poprzez skanowanie, pomimo uchwalenia surowych przepisów przeciwko temu procesowi.

Inne wyzwania mogą być

 • problemy finansowe
 • brak wsparcia w domu
 • seks pod przymusem
 • nastoletnie ciąże
 • seks przed ślubem
 • wyzwania zawodowe
 • presja społeczna
 • niechęć do podejmowania dodatkowych obowiązków.

Leki aborcyjne w medycynach alternatywnych:

Tabletki aborcyjne dostępne na rynku pochodzą z alopatii lub medycyny angielskiej, która używa dwóch różnych rodzajów leków – mifepristonu i misoprostolu. Są one sprzedawane pod różnymi markami. Alternatywne leki, takie jak Homeopatia i Ajurweda, mają również różne rozwiązania dla wywołanej aborcji.

Nie ma dostępnych bez recepty leków homeopatycznych na aborcję, ponieważ są one przepisywane na podstawie stanu zdrowia, wieku i aktualnego stanu kobiety. Aborcja według Ajurwedy jest również możliwa dzięki zestawowi mieszanek ziołowych, które przerywają ciążę we wczesnym stadium. Możesz nawet skontaktować się z lekarzami, aby dowiedzieć się o specjalnych lekach ziołowych stosowanych w aborcji.

Domowe sposoby na aborcję: 13 bezpiecznych naturalnych sposobów wypróbowania we wczesnych tygodniach

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są naturalne metody aborcji w domu, przygotowaliśmy 10 bezpiecznych domowych sposobów na wywołanie aborcji w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Oto szczegóły: (1 & 2)

Czy domowe środki zaradcze są skuteczne w aborcji??

Metody niechirurgiczne są naturalnymi sposobami aborcji w przypadku ograniczonego dostępu do szpitali lub placówek służby zdrowia. Większość domowych sposobów na przerwanie ciąży nie jest poparta żadnymi dowodami naukowymi i opiera się jedynie na osobistych doświadczeniach niektórych osób. Środki te wykorzystują zioła i naturalne składniki, które mają skuteczność w wywołaniu aborcji. Jednak ich bezpieczeństwo i skuteczność pozostają w dużej mierze przedmiotem dyskusji, ponieważ niektóre metody ziołowe niosą ze sobą ryzyko zagrażające życiu.

Oto potencjalne zagrożenia związane z używaniem domowych środków do aborcji:

 • Obfite krwawienie spowodowane niepełną lub nieudaną aborcją.
 • Infekcje, jeśli włożone są jakiekolwiek narzędzia zewnętrzne
 • Toksyczność spowodowana przedawkowaniem mikstur ziołowych
 • Zanieczyszczenie składników

Krótko mówiąc, naturalne metody aborcji nie są wolne od niebezpieczeństw. Dlatego zaleca się zasięgnięcie porady lekarza, chyba że w miejscu zamieszkania nie macie Państwo placówek medycznych.

sposoby na aborcję w domu

Czy lekarze wspierają domowe aborcje??

Przestudiowaliśmy prawdziwe rozmowy między certyfikowanymi lekarzami a ich pacjentami, aby ustalić, czy instytucje medyczne naprawdę wspierają domowe sposoby na aborcję. Oto, co możemy wywnioskować:

-> Kobiety w 8 tygodniu ciąży zapytały kilku ginekologów, czy mogą zastosować jakiekolwiek bezpieczne domowe lekarstwo, aby usunąć płód. Martwią się zbliżaniem się do kliniki z powodu presji społecznej i strachu przed ujawnieniem. To jest powszechna odpowiedź większości lekarzy:

Aborcje przy użyciu domowych środków są nie tylko nieskuteczne, ale i niebezpieczne. Brak odpowiedniej wiedzy może zagrażać zdrowiu kobiety i prowadzić do niepożądanych powikłań. Aborcje medyczne są bezpieczne, legalne i zorientowane na wyniki.

-> Niektóre inne kobiety zwróciły się do kilku lekarzy z pytaniami o skuteczność surowej papai i cynamonu w ciąży. Uważają, że te metody są naturalne, a więc wiążą się z minimalnym ryzykiem. Ale lekarze mówią inaczej!

Środki takie jak papaja i cynamon są bardzo podatne na niepowodzenie i działają tylko w 1-2 przypadkach. Jedynym sposobem na zapewnienie udanej ciąży jest skontaktowanie się z lekarzem i zasięgnięcie jego porady na temat procesu aborcji.

-> Kilka pacjentek uzyskało pozytywny wynik testu na ciążę przy użyciu domowego zestawu do ciąży. Zapytali lekarzy, czy ten test wystarczy do przeprowadzenia aborcji? Jeśli tak, jaki jest właściwy sposób to zrobić?

Home Pregnancy Kit wykorzystuje Twoją próbkę moczu do potwierdzenia ciąży. Jednak często dają mylące wyniki, takie jak fałszywie ujemne lub fałszywie dodatnie. Oznacza to, że kobiety mogą być w ciąży, ale wyniki pokazują inaczej lub odwrotnie. Aby być po bezpiecznej stronie, musisz wykonać badanie USG w przychodni lekarskiej, aby poznać stan ciąży i wiek. Na tej podstawie lekarz zasugeruje odpowiednie procedury.

aborcja naturalnie w domu

Tutaj znasz naturalne sposoby aborcji domowej na przerwanie niechcianej ciąży we wczesnych tygodniach i miesiącach:

1. Papaja do aborcji:

domowe sposoby na przerwanie ciąży

Papaja jest jednym z najczęściej stosowanych domowych środków na niechcianą ciążę. Podczas gdy zarówno dojrzała, jak i surowa papaja jest spożywana do aborcji, to surowa papaja jest silniejsza. Niedojrzały owoc zawiera biały płyn zwany lateksem, który zawiera duże ilości prostaglandyn i oksytocyny. Środki te wykazały właściwości indukujące aborcję, które zmniejszają się, gdy owoce dojrzewają. Nic dziwnego, że kobietom w ciąży zaleca się trzymać się z daleka do porodu.

2. Ananas do aborcji:

domowe sposoby na wczesną aborcję

Ananas to jeden z dobrych domowych sposobów na aborcję. Jak wynika z badań, ananas zawiera enzym o nazwie Bromelaina, o którym wiadomo, że zmiękcza szyjkę macicy w celu wydalenia płodu. Może to działać tylko we wczesnej fazie ciąży. Ponadto nie ma odpowiednich dowodów na skuteczność owoców lub soku ananasowego, podczas gdy niektóre badania wykazały, że ekstrakt z ananasa ma działanie uterotoniczne.

3. Nasiona sezamu do aborcji:

bezpieczna aborcja w domu

Nasiona sezamu są uważane za jeden z najbezpieczniejszych indyjskich domowych środków na aborcję. Są moczone przez noc i spożywane wraz z miodem, aby uzyskać szybkie rezultaty. Chociaż nie ma wystarczających dowodów na ich skuteczność, uważa się, że pewna dawka nasion sezamu może zwiększyć ciepłotę ciała, aby pobudzić skurcze. W przeciwieństwie do innych domowych środków, ten składnik jest w dużej mierze wolny od skutków ubocznych, chyba że jest przyjmowany w wyjątkowo dużych ilościach.

4. Pietruszka do aborcji:

tydzień ciąży aborcja w domu

Pietruszka jest uważana za najlepszy domowy środek na aborcję. Wiele osób uważa, że ​​herbata z pietruszki to ziołowa metoda aborcji, która może wywoływać skurcze i eliminować płód, gdy jest przyjmowana w niektórych dawkach. Niektóre badania wykazały, że zioło przyczyniło się do aborcji, ale także wykazywało wiele toksycznych skutków ze względu na olejki lotne. Na całym świecie odnotowano również przypadki, w których kobiety straciły życie po próbie użycia pietruszki w tym celu. Niebezpieczne jest również umieszczanie liści pietruszki w okolicy pochwy w celu pobudzenia skurczów macicy.

5. Witamina C do aborcji:

domowe sposoby na aborcję

Wszyscy wiemy, że witamina C jest silnym przeciwutleniaczem i wzmacniaczem odporności. Jak napisano w rosyjskim czasopiśmie z 1970 roku, po dokładnych badaniach ujawniono poronną stronę tego składnika odżywczego. Wiadomo, że przyjmowanie dużych ilości suplementów witaminy C doprowadziło do nagłej pompy poziomu estrogenów w organizmie, co prowadzi do poronienia.

6. Strąki akacji do aborcji:

naturalny środek na aborcję

Akacja to rodzaj rośliny kwitnącej, a jej strąki są naturalnym sposobem leczenia aborcji. Chociaż nie ma mocnych opublikowanych dowodów na to, jak to działa, wiele osób używa mieszanki strąków akacji z pędami bananów, aby uzyskać szybsze rezultaty. Oba składniki są suszone na słońcu w równych ilościach i sproszkowane. Tę mieszankę należy wymieszać z cukrem i spożywać wiele razy, aż zacznie się krwawienie. Ponownie, nie ma gwarancji na jego bezpieczeństwo i skuteczność tego środka.

7. Rumianek do aborcji:

naturalne sposoby aborcji

Oprócz uspokojenia ciała i umysłu, herbata rumiankowa jest jednym z bezpiecznych, naturalnych środków na aborcję. Ten ziołowy lek na aborcję zawiera tujon, który może wywoływać wczesne skurcze, gdy jest przyjmowany w dużych ilościach. Musisz więc spożywać co najmniej 3 filiżanki dziennie, aby zobaczyć efekt.

8. Kora korzenia bawełny do aborcji:

Kora korzenia bawełny pozyskiwana jest z korzeni rośliny bawełny i służy do łagodzenia skurczów menstruacyjnych i zwiększania skurczów macicy podczas porodu. Jest również uważany za jedno z mniej toksycznych ziół poronnych, które mogą powodować poronienia u kobiet w ciąży. Składnik stosuje się w postaci herbaty lub nalewki w zalecanych dawkach na zakończenie ciąży.

Wiadomo, że stymuluje wczesne skurcze i wywołuje poronienia u kobiet w ciąży.

9. Cynamon do aborcji:

naturalne sposoby na przerwanie ciąży

Cynamon to jeden ze skutecznych domowych środków na niechcianą ciążę. W wielu częściach świata kobiety piją mocną herbatę cynamonową, aby wywołać wczesny poród. Wyniki przypisuje się silnym czynnikom obecnym w tej przyprawie. Należy jednak ściśle trzymać się z daleka od Cassia Cinnamon, która jest bardziej toksyczną odmianą, ze względu na obecność dużych ilości kumaryny.

10. Jagody Goji do aborcji:

sposoby na naturalne poronienie

Według Chińczyków, jagody Goji są uważane za jeden z najsilniejszych środków na samoaborcję. Te jagody zawierają duże ilości betainy i innych związków, które mogą prowadzić do poronień. Musisz również wiedzieć o tych owocach ze względu na ich szkodliwy wpływ na ogólny stan zdrowia i nerki. Ważne jest, aby skonsultować się z przeszkolonym ekspertem w sprawie bezpiecznego dawkowania tych jagód, aby uniknąć niepożądanych komplikacji zdrowotnych.

11. Gorąca kąpiel do aborcji:

naturalne sposoby na aborcję

Poza tym, że pomaga się zrelaksować, kąpiel w gorącej wodzie jest najlepszym domowym sposobem na wywołanie aborcji. Jak wynika z badań, kobiety, które korzystały z wanny z hydromasażem w pierwszym trymestrze, miały większe prawdopodobieństwo aborcji. Pomysł polega na zwiększeniu ogólnej temperatury, a nie tylko w okolicy brzucha, aby uzyskać lepsze wyniki. Należy jednak uważać, aby nie przekroczyć temperatury 101 stopni F lub 38 stopni Celsjusza i nie spędzać więcej niż 10 minut w wodzie.

12. Domowe jedzenie do aborcji:

Domowe jedzenie do aborcji

Oprócz środków wymienionych powyżej, spożywanie niektórych pokarmów może spowodować aborcję wywołaną przez Ciebie. Jednak nie ma empirycznych dowodów na to, jak działają te produkty spożywcze, a także na wskaźnik sukcesu i bezpieczeństwa. Dlatego lepiej skonsultować się z lekarzem przed wypróbowaniem ich w domu:

 • Owoce morza: Uważa się, że spożywanie dużych ilości krabów, ryb, krewetek itp. w czasie ciąży może zmniejszyć macicę i spowodować krwawienie z powodu aborcji.
 • Aloe vera: Aloe vera zawiera antrachinony, o których wiadomo, że wywołują skurcze przedwczesne. Spożywanie dużych ilości tego żelu może spowodować poronienie.
 • Napoje kofeinowe: Podczas gdy filiżanka lub dwie kawy są w dużej mierze bezpieczne, nadmiar napojów zawierających kofeinę może odwodnić organizm i prowadzić do utraty płynów. To z kolei wpływa na ciążę i może spowodować naturalną aborcję. Chociaż w pewnym sensie jest to dobre dla Ciebie, skutki uboczne przedawkowania kofeiny są niewyobrażalne.
 • Przyprawy: Przyprawy takie jak mięta pieprzowa, kozieradka itp. mogą stymulować skurcze macicy we wczesnej ciąży. Mogą również powodować silne krwawienie z powodu rozszerzenia krwi. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy przyjmują duże dawki.
 • Owoce kwaśne: Niektóre owoce, takie jak dzikie jabłka, owoce cytrusowe są wyjątkowo kwaśne ze względu na wysoką zawartość kwasu. Spożywanie ich poza zalecaną dawką może wywołać poronienie, a także spowodować wiele innych problemów żołądkowo-jelitowych.

13. Ćwiczenia domowe do aborcji:

Ćwiczenia domowe do aborcji

Chociaż ćwiczenia są zalecane podczas ciąży, istnieją pewne pozy, które mogą powodować naturalną aborcję u kobiet. Tutaj są niektóre z nich:

 • Podnoszenie ciężarów: podnoszenie dużych ciężarów może obciążać układ kostny i hamować wzrost płodu, co może prowadzić do poronienia.
 • Leżąc na plecach: Kiedy śpisz na plecach, dopływ krwi płodu zmniejsza się i powoli kończy ciążę. Jednak może minąć kilka dni, zanim wyniki pokażą, że w trakcie tego procesu mogą wystąpić zawroty głowy.
 • Joga: W jodze istnieją pewne pozy, które mogą przerwać ciążę. Asany, które obejmują skakanie, skręcanie, ściskanie narządów, ekstremalne rozciąganie i odwracanie ciała, mogą powodować ekstremalny stres w dolnej połowie ciała. Wraz z tym prowadzą do dostarczania odtlenionej krwi do macicy, co może prowadzić do aborcji.

Istnieją również inne ćwiczenia, takie jak brzuszki, brzuszki itp., które wiele kobiet stosuje, aby pozbyć się niechcianej ciąży. Nie wiadomo jednak, czy te pozy mogą spowodować całkowitą aborcję. Jeśli zawiodą, istnieje duże prawdopodobieństwo, że urodzisz wadliwe lub kalekie dziecko. Więc nie wykonuj ich, chyba że pod opieką wyszkolonego eksperta.

NOTATKA: Te domowe sposoby na niechcianą ciążę mogą działać tylko we wczesnych stadiach (1-12 tygodni). Możesz je wypróbować przez około tydzień, a jeśli nie działają, nie warto ryzykować. Natychmiast skonsultuj się z lekarzem w sprawie procedur aborcji medycznej. Ponadto, jeśli podejrzewasz pominiętą lub niepełną aborcję, nie zaniedbuj i wyraźnie powiedz o tym swojemu lekarzowi.

Powikłania aborcji w domu: objawy, skutki & Wskazówki dotyczące odzyskiwania-

1. Po znakach aborcji:

Skąd wiesz, że poroniłaś? Czy są jakieś objawy, na które należy uważać? Co jest normalne, a co nie? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o nich:

Niezależnie od tego, czy jest to naturalne poronienie, czy aborcja wywołana przez ciebie, prawdopodobnie doświadczysz tych powszechnie występujących zmian w swoim ciele.

 • Średnie do silnego krwawienia wraz z lekkim do silnego plamienia
 • Silne skurcze w dolnej części brzucha, które mogą sięgać aż do pośladków i okolic pochwy.
 • Zmęczenie i skrajna słabość
 • Czułość w piersiach
 • Strzelający ból w plecy

A w skrajnych przypadkach możesz również doświadczyć:

 • Niekontrolowane wymioty lub nudności
 • Wysoka temperatura ciała
 • Uczucie pieczenia w pęcherzu moczowym
 • Ciężka utrata krwi prowadząca do krwotoku

W obu przypadkach należy natychmiast skontaktować się z lekarzem i zasięgnąć odpowiedniej pomocy medycznej na czas.

Cykl aborcji według tygodni i miesięcy

2. Skutki aborcji domowej:

Jak wynika z badań, wywołana aborcja, wykonywana pod ścisłym nadzorem lekarskim, prawdopodobnie nie spowoduje żadnych poważnych, długotrwałych skutków zdrowotnych (1). Jednak w niektórych przypadkach kobieta może mieć zwiększone ryzyko wystąpienia tych problemów w przyszłości:

 • Wahania nastroju, depresja
 • Poród przedwczesny w kolejnych ciążach
 • Opóźnione rodzenie dzieci
 • Bezpłodność
 • Większe szanse zachorowania na raka piersi (nie ma konkretnych dowodów na to stwierdzenie, a związek aborcji z wyboru i raka zaobserwowano tylko w kilku przypadkach)
 • Zgony w przypadkach, gdy aborcja jest wykonywana w niebezpiecznych okolicznościach, przy półwiedzy lub przy użyciu niesprawdzonych praktyk.

3. Jak odzyskać zdrowie po aborcji:

Aborcja to traumatyczny proces, który może mieć poważne konsekwencje dla twojego ciała i umysłu. Ważne jest, aby dać sobie trochę czasu na wyjście z tego epizodu i przywrócenie normalności w swoim życiu. Poniższe wskazówki mogą wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące nakazów i zakazów po aborcji:

 • Odpoczynek jest bardzo ważny. Pamiętaj, aby szanować swoją sytuację i pozwolić swojemu ciału odzyskać siły. Zrób sobie przerwę w pracy lub cokolwiek, co może prowadzić do stresu.
 • Ściśle unikaj forsownych, intensywnych treningów przez co najmniej dwa tygodnie po aborcji. Jeśli chcesz ćwiczyć, przyjmij lżejsze formy, takie jak medytacja, pranajama itp..,
 • Zaleca się trzymanie się z daleka od stosunków seksualnych przez co najmniej dwa tygodnie, ponieważ twoje genitalia mogą nadal być tkliwe i może to prowadzić do bolesnych doświadczeń. W tym czasie wzrasta również ryzyko zarażenia się infekcjami.
 • Unikaj wychodzenia przez tydzień lub dwa, aż krwawienie ustąpi. Możesz doświadczyć nagłego wytrysku krwi, co może prowadzić do zakłopotania, a także do omdlenia. Przygotuj podpaski i nie używaj tamponów, aby zapobiec ryzyku infekcji.
 • Stosuj zbilansowaną dietę i pij dużo wody. Zapytaj swojego lekarza, czy potrzebujesz suplementów żelaza, aby poradzić sobie z utratą krwi.
 • Konieczna jest regularna wizyta u lekarza, nawet jeśli poczujesz się dobrze.
 • Najważniejsze jest uzyskanie wsparcia w domu, aby poradzić sobie z lękiem związanym z hormonami i stresem emocjonalnym.

Często zadawane pytania:

1. Czy domowe środki zaradcze wpłyną na moją przyszłą ciążę i okresy??

Jeśli wcześniej dokonałaś aborcji, masz mniejsze szanse na wpływ na przyszłe ciąże. To jednak może się różnić w zależności od przypadku i w rzadkich przypadkach możesz mieć trudną drugą ciążę. Po aborcji cykle miesiączkowe mogą przebiegać przypadkowo, a ich uregulowanie zajmuje kilka miesięcy. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z krwawieniem lub nieregularnymi miesiączkami, skonsultuj się z lekarzem.

Aborcja w miesiącach

2. Czy aspiryna do aborcji jest bezpieczną metodą i czy to działa??

Aspiryna jest lekiem przeciwbólowym stosowanym w drogerii, stosowanym w leczeniu bólów i stanów zapalnych ciała. Wiele osób twierdzi, że Aspiryna może również działać na przerwanie ciąży, stosując kilka dawek dziennie. To jednak nie ma żadnych ważnych dowodów i nie jest zalecane w żaden sposób. Badanie pokazuje również, że przyjmowanie Aspiryny na 26 godzin przed planowanym zabiegiem aborcji może prowadzić do wydłużenia czasu krwawienia i poważnych zagrożeń.

3. Czy akupunktura do aborcji naprawdę działa??

Akupunktura to tradycyjna medycyna chińska, która wykorzystuje igły do ​​stymulacji narządów. Mówi się, że wbijanie igieł w pewne „zakazane” punkty może wywołać u kobiety aborcję i poronienie. Zgodnie z tą teorią, stymulacja Li-4, Sp-6 i osierdzia-6 pęcherzem 60 może zwiększyć wskaźnik powodzenia aborcji wywołanej medycznie.

4. Czy seks podczas ciąży może prowadzić do aborcji??

Istnieje wiele wątpliwości co do roli seksu w poronieniu. Wiele osób uważa, że ​​uprawianie seksu na bardzo wczesnym etapie ciąży może spowodować aborcję. Jednak szanse na to są bardzo rzadkie. Inne problemy powodują większość poronień. Ale u kobiet z łożyskiem Previa lub nisko leżącym łożyskiem najlepiej unikać seksu do drugiego trymestru.

5. Jaki jest wiek uprawniający do aborcji w Indiach??

Zgodnie z ustawą o medycznym przerywaniu ciąży z 1971 r. w Indiach aborcja jest dozwolona tylko w ciągu 20 tygodni ciąży. Jakakolwiek próba przerwania ciąży po 20 tygodniach ciąży jest bezprawnym i kryminalnym przestępstwem, chyba że jest poparta ważnym powodem i zgodą sądu. Potrzebna jest również zgoda rodziców, aby nieletnie dziewczynki poniżej 18 roku życia poddały się aborcji medycznej.

6. Jakie są limity aborcji dla kobiety w życiu??

Kobiety są płodne średnio do 40 lat. W tym czasie mogą zdecydować się na bezpieczną, indukowaną aborcję raz lub maksymalnie dwa razy (ponownie, w zależności od ogólnego stanu zdrowia, okoliczności i wieku). Pójście na wielokrotne aborcje może poważnie zaszkodzić zdrowiu kobiety i spowodować nieodwracalne komplikacje w ciele.

7. Czy w Indiach są jakieś kliniki aborcyjne??

Jak wspomniano powyżej, aborcje są legalne w Indiach do 20 tygodni. Tak więc każdy dyplomowany ginekolog pracujący w uznanej klinice lub szpitalu może zaproponować pigułki lub procedury przerwania ciąży. W przypadku nieletnich dziewczynek lub wniosków po 20 tygodniach, muszą one należycie zgłosić się do prawa i uzyskać zgodę prawną, aby uniknąć naruszenia zasad.

8. W jakich krajach aborcja jest zabroniona??

Podobnie jak w 2019 r. jest dwadzieścia sześć krajów, w których aborcja jest nielegalna. Mają surowe przepisy antyaborcyjne, które zabraniają swoim obywatelom podejmowania jakichkolwiek prób. Te narody to Salwador, Nikaragua, Dominikana i Watykan.

Mamy nadzieję, że ten obszerny przewodnik po domowych środkach zaradczych na aborcję dał ci jasny wgląd we wszystkie możliwe obszary tematu. Główną intencją tego artykułu jest podniesienie świadomości na temat aborcji i przełamać otaczające go mity. Bardzo ważne jest zrozumienie tych metod i konsekwencji przed podjęciem decyzji. Pamiętaj tylko, że aborcja nie jest pożądaną praktyką i nie jest dobrze brać „drugą szansę”!

ZASTRZEŻENIE:

Żaden z powyższych środków ani leków nie okazał się w 100% bezpieczny i skuteczny w wywołaniu udanej aborcji. Nie są również przepisywane na papierze przez żadnego lekarza ani lekarza. Dlatego bardzo ważne jest, aby w pełni zrozumieć zalety i wady każdej z tych metod przed wypróbowaniem ich w domu. Jak wspomniano powyżej, każde przedawkowanie może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń ciała i uniknąć ślepej wiary w nie. Robiąc to, bierzesz pełną odpowiedzialność za konsekwencje. Zawsze dobrą praktyką jest udanie się na opiekę medyczną i interwencję, chyba że masz do niej ograniczony dostęp.