Brinjal jest jednym z najbardziej wszechstronnych warzyw i często jest uważany za „króla warzyw”. Nazywany również bakłażanem, brinjal jest jednym z najczęściej spożywanych warzyw w kraju. Występują w wielu odmianach i mają wyrazisty smak, do którego żadne warzywo nie może się nawet zbliżyć! Brinjale są bogate w żelazo i mają dużą wartość odżywczą. Wiadomo również, że są świetnymi wzmacniaczami odporności i pomagają regulować poziom cholesterolu i ciśnienia krwi. Wiadomo również, że Brinjals są korzystne dla dziecka ze względu na duże ilości witaminy C, E i niacyny. Jednak kobiety w ciąży trzymają się z daleka od tego warzywa, ponieważ uważa się, że powoduje poronienia i wczesną poród. W tym artykule dowiemy się więcej i dowiemy się, czy jedzenie brinjal w czasie ciąży jest tak niebezpieczne, jak twierdzą ludzie.

Brinjal podczas ciąży

Czy można bezpiecznie jeść Brinjal podczas ciąży??

Brinjals lub bakłażany są nie tylko bezpieczne do spożycia w czasie ciąży, ale są doskonałe dla ogólnego rozwoju dziecka, ponieważ zawierają przyzwoite ilości składników odżywczych, takich jak witamina a i witamina E. Zawiera również kwas foliowy, który jest niezbędny do rozwoju czerwonej krwi komórki u dziecka.

Czy Brinjal jest szkodliwy podczas ciąży??

Większość Hindusów wierzy w praktyki ajurwedy, które zdecydowanie odradzają stosowanie bakłażana w czasie ciąży. Uważa się, że brinjals zawierają duże ilości fitohormonów wywołujących miesiączkę, dlatego istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia poronień. Jednak minimalne ilości brinjals mogą być dozwolone.

Powody, dla których należy unikać Brinjal podczas ciąży:

Oto dlaczego ludzie uważają, że bakłażan nie jest dobry dla kobiet w ciąży:

 1. Rośliny jajeczne należą do kategorii gorących lub zimnych pokarmów, których najlepiej unikać w czasie ciąży.
 2. Wiadomo, że powoduje kwasowość u kobiet w ciąży, powodując u nich poważny dyskomfort, dlatego należy uważać i unikać brinjals.
 3. Brinjale mają zwykle charakter moczopędny, więc bardzo często wywołują krwawienie miesiączkowe, które może prowadzić do poronienia.
 4. Wiadomo, że Brinjal podczas wczesnej ciąży powoduje skurcze macicy, które mogą prowadzić do powikłań, takich jak przedwczesny poród lub aborcje, dlatego kobiety w ciąży unikają brinjalów.

Korzyści z Brinjal podczas ciąży:

Oto główny powód, dla którego brinjal jest dobry na ciążę:

 1. Jest doskonały do ​​leczenia zatorów po upieczeniu i zjedzeniu, ponieważ usuwa tworzenie się śluzu.
 2. Jest bardzo skuteczny w leczeniu chorób przewlekłych, takich jak rak, cukrzyca i nadciśnienie.
 3. Spożywanie brinjal w ciąży może leczyć wzdęcia, gdy przyjmuje się je w postaci zupy. Jednak osoby cierpiące na kwasowość mogą jej uniknąć.

Chociaż praktyki ajurwedy ograniczają stosowanie bakłażanów w diecie kobiet w ciąży, inne kultury podkreślają wyżej wymienione zalety brinjalu i włączają go do diety kobiet w ciąży.

Skład odżywczy Brinjals:

Wiadomo, że brinjals lub bakłażany zawierają około 6 gramów żelaza, 5 gramów błonnika pokarmowego i 6,4 grama witaminy A. Zawiera również duże ilości wody i potasu. Logicznie rzecz biorąc, są one bardzo ważne dla kobiety w ciąży, więc spożywanie bakłażanów w czasie ciąży nie powinno stanowić problemu.

Jak brinjal jest dobry dla płodu:

Nienarodzone dziecko lub płód do swojego rozwoju wymaga pożywienia w postaci kwasu foliowego, a brinjals zawierają sporą porcję żelaza. Pomagają w tworzeniu zdrowego płodu i uzupełniają okres ciąży zapobiegając wszelkim wadom wrodzonym.

Środki ostrożności podczas używania Brinjals podczas ciąży:

Jeśli w ogóle ktoś spożywa bakłażany, bardzo ważne jest podjęcie pewnych środków ostrożności, aby uniknąć złych skutków.

 • Najważniejszą troską podczas spożywania bakłażana jest upewnienie się, że jest świeży. Nieświeże bakłażany mogą być trujące dla kobiet w ciąży.
 • Kolejną ostrożnością, którą należy zachować, jest dokładne umycie roślin jajecznych, aby uniknąć zanieczyszczenia.
 • Zaobserwowano, że gdy brinjals nie są dokładnie umyte, rozmnażają toksoplazmozę, która może wywołać przedwczesny poród lub inne komplikacje w ciąży.

Jak włączyć Brinjal do diety ciążowej??

W zależności od kuchni można ugotować wiele potraw z bakłażanem lub bakłażanem. Brinjal można spożywać w następujących postaciach:

 • Curry i sosy
 • puree z bakłażana
 • Pieczony Brinjal
 • Sałatki
 • Ogórki konserwowe
 • Zupy

Mamy nadzieję, że oczyściliśmy dla Ciebie powietrze w kwestii bezpieczeństwa brinjals podczas ciąży. To pożywne warzywo jest całkiem bezpieczne do spożycia w tej fazie i w rzeczywistości może pomóc w zmniejszeniu zależności od sztucznych suplementów. Brinjale są niezwykle smaczne i można je łączyć z innymi elementami, takimi jak pomidory, soczewica, a nawet mięso, aby zwiększyć kaloryczność dania. Musisz jednak zmniejszyć ilość, ponieważ brinjals może powodować przegrzanie organizmu, co prowadzi do problemów zdrowotnych. Tak więc, panie, zbyt wiele czegokolwiek może być złe! Jedz w umiarkowanych ilościach i ciesz się smacznymi, pysznymi brinjals!

Często zadawane pytania:

1. Czy Brinjal może powodować alergie u kobiet w ciąży??

Nawet jeśli nie miałaś wcześniej reakcji alergicznych na brinjal, możesz odczuwać pewien dyskomfort podczas ciąży. Częstymi reakcjami są swędzenie, wysypka, czyraki, pokrzywka nudności i rozstrój żołądka.

2. Jaki jest najlepszy przepis na brinjal dla kobiet w ciąży??

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych przepisów na brinjal dla kobiet w ciąży jest „Baingan ka Bhartha”. Jest prosty, pyszny i niskotłuszczowy. Odbywa się to poprzez pieczenie całych brinjals na kuchence i oskórowanie ich. Miąższ jest następnie tłuczony i gotowany z cebulą, pomidorami, przyprawami i zielonym chilli. Możesz udekorować kolendrą i skosztować z roti lub ryżem.

3. Czy można bezpiecznie jeść Brinjal podczas karmienia piersią??

Brinjal nie ma negatywnego wpływu na karmiące matki, chyba że są na niego uczulone. Można go bezpiecznie spożywać i cieszyć się korzyściami odżywczymi, jakie oferuje. Duże ilości wapnia i witamin mogą poprawić jakość laktacji i pomóc w rozwoju Twojego dziecka.