Hing to wspaniałe zioło, które jest szeroko stosowane przez Hindusów, zwłaszcza w posiłkach wegetariańskich. Nadaje to potrawie niepowtarzalny smak i pomaga w nadawaniu potrawom pewnych właściwości leczniczych. Pomaga w trudnościach w oddychaniu, problemach menstruacyjnych i infekcji narządów płciowych, a także w leczeniu depresji. Przy tak wielu zaletach hingu nadal jest używany oszczędnie i w niewielkich ilościach podczas gotowania. Po prostu używamy szczypty w potrawach, aby uzyskać ich smak i składniki odżywcze. Przedawkowanie hingu w czasie ciąży jest bardzo szkodliwe i dlatego należy go unikać. Mogą wystąpić przypadki poronień u kobiet w ciąży, gdy zażyje się większą ilość hing.

w czasie ciąży

Czy bezpieczne jest używanie Hing podczas ciąży??

Wiele kobiet pyta: „czy mogę jeść hing w czasie ciąży?” Danie powinno zawierać tylko szczyptę hing, więc w takim przypadku spożycie hing powinno być znacznie mniejsze. W ten sposób można bezpiecznie nosić hing w czasie ciąży. Jest korzystny w leczeniu bólu kolki i wzdęć, więc większość matek odczuje ulgę w czasie ciąży.

Korzyści z jedzenia Hing w ciąży:

Korzyści płynące z hingu w czasie ciąży są przekazywane matkom, ponieważ łagodzą ból i wzdęcia. Jest dobry dla pacjentów z astmą, ponieważ pomaga w problemach z oddychaniem. To samo dotyczy pacjentów z zapaleniem oskrzeli i krztuścem. Wiadomo również, że Hing usuwa rozstrój żołądka i zespół jelita drażliwego. Wszystko to są problemy, z którymi mogą się zmierzyć oczekujące matki w czasie ciąży. Tak więc każdy naturalny sposób leczenia jest zawsze pomocny dla matek, ponieważ nie mogą one spożywać leków podczas trymestru. Dodanie zawiasu do potraw, które zwykle są gorące i mogą powodować wzdęcia, pomaga zmniejszyć poziom wzdęć. Tak więc dodanie szczypty hing do potraw takich jak daal, rajma, chole itp. daje większe szanse na zmniejszenie wzdęć.

Skutki uboczne Hing podczas ciąży:

Czy bezpieczeństwo podczas ciąży jest pytaniem często zadawanym przez przyszłe matki. Ponieważ hing jest zwykle częścią codziennej diety wegetarian, budzi to pewne obawy. Hing może być spożywany codziennie przez wszystkich w bardzo małych ilościach. Posiadanie większej ilości hingu ma skutki uboczne, zwłaszcza u ciężarnych matek.

Jeśli masz ciśnienie krwi, należy unikać hing. Istnieje wiele szans na poronienie, jeśli hing zostanie spożyty w większej ilości. To jest powód, dla którego całkowicie unika się tego w pierwszym trymestrze. Powoduje to, że zarodek nie jest w stanie połączyć się z wyściółką macicy, a następnie pojawia się widoczna miesiączka. To powoduje poronienie.

Hing zawiera również chemikalia, które nie są dobre dla niemowląt, ponieważ mogą zmieszać się z mlekiem matki. Rozwój układu nerwowego dziecka jest również zagrożony przez konsumpcję. Matki mają problemy z gazami, odbijaniem, a także biegunką, gdy spożywane są duże ilości hingu. Większość lekarzy odradza spożywanie hing w pierwszym trymestrze. Ostatnie dwa trymestry mogą być okresem, w którym konsumowane są niewielkie ilości hingu. Dlatego zawsze dobrze jest po prostu trzymać się z dala od tego na czas dostawy.

Jak używać Hing w czasie ciąży??

Po zakończeniu pierwszego trymestru możesz zacząć spożywać hing w małych ilościach. To najbezpieczniejszy sposób, aby to mieć. Dodaj szczyptę hing do potraw takich jak daal, rajma czy chole. Wszelkie dania wegetariańskie można gotować na zawiasach. W żadnym wypadku nie używaj surowego hingu, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne i szkodliwe. Zawsze upewnij się, że zawias jest ugotowany w naczyniach i dobrze wymieszany. Staraj się unikać spożywania dań na co dzień w drugim i trzecim trymestrze.

Hing w czasie ciąży to dyskusyjne pytanie, z którym borykają się lekarze i matki. Większość lekarzy uważa, że ​​posiadanie hing w czasie ciąży jest szkodliwe zarówno dla dziecka, jak i matki. Mimo że spożywamy tylko szczyptę jedzenia w naszych potrawach, lekarze zalecają kobietom w ciąży, aby przynajmniej w pierwszym trymestrze nie spożywać ich. Po tym możesz mieć hing i korzystać z jego zalet. Jest dobry na wzdęcia i wzdęcia, dlatego większość matek woli go szczypta w ciężkich potrawach.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy Asafetyda podczas ciąży powoduje szkody dla dziecka??

Odp.: Hing w małych ilościach może nie zaszkodzić dziecku, ale w dużych ilościach jest szkodliwy zarówno dla matki, jak i dziecka. Może powodować problemy z rozwojem nerwowym u dziecka. Po zmieszaniu z mlekiem matki chemikalia obecne w hing mogą również powodować pewne problemy u dziecka. Dlatego najlepiej jest unikać ciąży podczas ciąży, ponieważ podczas ciąży występuje wiele skutków ubocznych asafetydy.

2. Czy proszek Hing jest dobry dla przyszłych matek??

Odp.: Chociaż hing jest naturalnym produktem ziołowym, zaleca się trzymanie się od niego z daleka, gdy się tego spodziewasz. Hing jest dobry na ciążę tylko wtedy, gdy jest spożywany w niewielkich ilościach i miał po zakończeniu pierwszego trymestru. Bardzo małe ilości są w porządku w naczyniach, które trzeba w nich znaleźć. To da ci małe korzyści płynące z hingu, nie zagrażając dziecku ani matce.

3. Jak matki mogą czerpać korzyści z Hing?

Odp.: Przyszłe matki mogą złagodzić wzdęcia i wzdęcia, ponieważ hing ma właściwości, które je zwalczają. Ponieważ jest to proszek leczniczy, stosowanie go w żywności w małych ilościach jest dobre dla matek.