Czy uważasz, że po zajściu w ciążę Twoje włosy stały się grubsze i pełniejsze? Jednak rzeczywistość nie jest taka. W rzeczywistości nie rośniesz więcej włosów, ale tracisz je wolniej niż normalnie. W normalnych warunkach osiemdziesiąt pięć do dziewięćdziesięciu procent włosów rośnie regularnie, a pozostałe pięć do piętnastu procent utrzymuje stan spoczynku. Po fazie spoczynku włosy naturalnie wypadają (w czasie mycia lub szczotkowania) i zostają zastąpione przez nowszy wzrost. Przeciętnie kobieta zrzuca prawie 100 kosmyków dziennie. Niektóre z osobliwych zmian włosów podczas ciąży są następujące:

Jak dbać o włosy podczas ciąży

Pielęgnacja włosów podczas ciąży:

1. Wygląd grubszych warkoczy:

Kiedy jesteś w ciąży, poziom estrogenu staje się wyższy, wydłużając fazę wzrostu pasm. Powoduje to większe naprężenia i mniejsze zrzucanie zamków.

2. Błyszczące włosy:

U niektórych kobiet włosy stają się również bardziej błyszczące. Czasami włosy również zmieniają teksturę. Jeśli masz kręcone włosy, mogą stać się proste. Jeśli masz suche włosy, staną się mniej łamliwe i bardziej wypielęgnowane. Będziesz zaskoczony, gdy znajdziesz naturalny połysk. Jeśli masz proste włosy, pojawią się loki. U niektórych kobiet włosy stają się również ciemniejsze lub jaśniejsze.

3. Zwiększony wzrost włosów na ciele i twarzy:

Podobnie jak atrakcyjne loki na głowie, włosy na ciele i twarzy również rosną szybciej. Dzieje się tak z powodu podwyższonego poziomu hormonu, androgenu. Jednak te włosy można bezpiecznie ogolić, woskować lub pęsetą. Należy jednak unikać stosowania środków chemicznych, takich jak depilatory lub wybielacze, które wchłaniają się do krwi. Nie musisz wpadać w panikę z powodu zwiększonego wzrostu włosów na twarzy lub ciele. Po porodzie wzrost wróci do normy.

Pielęgnacja włosów po porodzie:

Jednak po urodzeniu dziecka włosy nie pozostają tak luksusowe jak w czasie ciąży. Cykl wzrostu powraca do normalnego wzorca w ciągu trzech do sześciu miesięcy i można to wyraźnie zaobserwować u kobiet z dłuższymi pasmami. Jednak nie każda kobieta przechodzi tak dramatyczne zmiany włosów w czasie ciąży.

Po porodzie, kiedy poziom estrogenów gwałtownie spada, można zaobserwować zwiększone tempo wypadania włosów. Aby więc zapobiec tak szybkiemu wypadaniu włosów, należy utrzymywać odpowiednią dietę. Zdrowe jedzenie wzmacnia zarówno Ciebie, jak i Twojego noworodka. Twoja dieta powinna zawierać dużo warzyw, minerałów, owoców i przeciwutleniaczy (karczochy, jagody, żurawina, szpinak i papryka).

Te przeciwutleniacze są niezbędne do ochrony mieszków włosowych, które mogą być podatne na uszkodzenia z powodu zaburzeń autoimmunologicznych. Możesz także wziąć kilka zdrowych suplementów. Jednak przed spożyciem takiego suplementu należy skonsultować się z lekarzem. Musisz również ostrożnie obchodzić się z włosami. Unikaj mycia gorącą wodą. Póki pasemka są mokre, nie czesz ich. Unikaj stylizacji, takich jak kucyk, które wywierają nacisk na pasma. Zbyt duży nacisk na zamki powoduje zerwanie.

Stosując się do wskazówek, możesz mieć pewność, że będziesz mieć lśniące, zdrowe i grube loki nawet po urodzeniu małego pakietu radości.