Pośród szczęścia bycia w ciąży i przygotowania się na przyjęcie dziecka poranne mdłości w ciąży nie są najpiękniejszą ani najprzyjemniejszą rzeczą. Często towarzyszy mu nudności, wymioty i zawroty głowy. Jeśli zakładasz, że jest to normalna tendencja do ignorowania, towarzysząca wszystkim przyszłym matkom, to się mylisz! Żadna choroba nie ma lekarstwa, a to jest to samo.

Teraz szybko wylecz poranne mdłości w czasie ciąży dzięki naszym domowym środkom i naturalnym wskazówkom. To naturalny proces. Można go jednak łatwo uniknąć i samemu leczyć. Oto jak!

Jak pokonać poranne mdłości podczas ciąży

Co to jest poranne mdłości??

Poranne mdłości są dość powszechnym scenariuszem dla kobiet w ciąży. Mówi się, że większość kobiet w pierwszym trymestrze doświadcza tego stanu. Tutaj przyszła mama cierpi na silne nudności, uczucie wymiotów, a czasem także zawroty głowy. Chociaż uderza to głównie w ciągu dnia, może się również powtarzać o dowolnej porze nocy. Ten przypadek w żaden sposób nie wpływa na zdrowie matki i dziecka.

Poranna choroba w ciąży: kilka faktów

Ponad 50 procent kobiet w pierwszym trymestrze doświadcza porannych mdłości. Jest to zwykle spowodowane zmianami hormonalnymi w twoim ciele i czasem, jaki zajmuje organizmowi dostosowanie się w tym procesie. Chociaż zaczyna się to od około czwartego tygodnia ciąży, może trwać również do 12 tygodnia. W 14 tygodniu ciąży około połowa kobiet odczuwa całkowitą ulgę w tym niespokojnym okresie. Jednak dla większości potrzeba około miesiąca, aby mdłości całkowicie ustąpiły. Niewielki odsetek kobiet ma objawy porannych mdłości w ciąży, które utrzymują się nieprzerwanie prawie do porodu. Nie trzeba obawiać się tego stanu, ponieważ w żaden sposób nie szkodzi łożysku i dziecku.

Przyczyny porannej choroby w ciąży:

Przyczyny porannych mdłości nie są do końca jasne. Lekarze przypisują przyczyny wielu czynnikom.

1. Poziomy estrogenu:

Większość ekspertów i pracowników służby zdrowia uważa, że ​​poranne mdłości są spowodowane wyższym poziomem estrogenów u kobiet w ciąży. Może być kilka razy wyższy niż u normalnych kobiet, dlatego stan może być skutkiem.

2. Poziomy progesteronu:

Wyższe stężenia i rosnące ilości progesteronu u kobiet w ciąży mogą również prowadzić do porannych mdłości. Pomaga to rozluźnić macicę i zapobiega przedwczesnemu porodowi. Może powodować nadmiar kwasów żołądkowych powodujący stan.

3. Zmysł węchu:

W czasie ciąży może wystąpić wzrost wrażliwości węchu, co może powodować poranne mdłości. W tym stanie można wywołać nudności.

4. Hipoglikemia:

Łożysko, jeśli wysysa energię z ciała kobiety w ciąży, może powodować niski poziom cukru we krwi. Ten stan hipoglikemii może również powodować chorobę.

5. HCG:

Przyczyną może być również HCG, co oznacza ludzką gonadotropinę kosmówkową. Jest to hormon rozwijający się w embrionie podczas poczęcia, a zatem może prowadzić do porannych mdłości. We wczesnej ciąży następuje szybki wzrost HCG. Nudności zwykle pojawiają się i osiągają szczyt mniej więcej w tym samym czasie, co wzrost poziomu HCG. Jeśli poziom HCG jest wysoki u kobiet, istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia nudności i wymiotów. To może być prawdopodobna przyczyna porannych mdłości u kobiet w ciąży.

6. Wrażliwy żołądek:

Przewód pokarmowy niektórych kobiet może być bardziej wrażliwy na różne zmiany zachodzące w czasie ciąży. Według różnych badań i badań obecność bakterii zwanej Helicobacter pylori w żołądku powoduje nudności i wymioty u kobiet w ciąży.

Objawy porannej choroby podczas ciąży:

Typowe objawy, które mogą być związane ze stanem porannej choroby są następujące:,

 • Nudności są znaczącym objawem, który może mieć miejsce w tym stanie.
 • Wymioty mogą towarzyszyć wielu kobietom wraz z nudnościami. Zwymiotowanie od czasu do czasu może być również sytuacją dla niektórych kobiet.
 • Utrata wagi jest również możliwa w kilku przypadkach, ale nie we wszystkich. Wynika to ze zmian hormonalnych zachodzących w organizmie.
 • Często obserwuje się również zmęczenie lub zmęczenie. Przyszłe matki nie zauważają braku energii, aby aktywnie wykonać zadanie lub pozostać energicznym.
 • Nadmierna ślina może również wystąpić u kilku kobiet. Efektem jest wielokrotne plucie.
 • Odwodnienie jest wynikiem porannych mdłości. Może również powodować zawroty głowy, jeśli nie wypije się dużej ilości wody.

Leczenie porannych mdłości w ciąży:

Ulgę w przypadku porannych mdłości w ciąży może przynieść zarówno łatwe do zastosowania naturalne środki, jak i procedura medyczna, w zależności od stanu. Oto kilka wskazówek. Ponieważ każda faza ciąży jest inna, należy zdecydować, która jest dla nich najbardziej odpowiednia, z pomocą lekarza.

Domowe środki na poranne mdłości w ciąży:

Niewiele łatwych do wykonania naturalnych środków i metod, których należy przestrzegać podczas tej fazy, obejmuje:,

1. Odpoczynek:

Odpoczywaj dużo, ponieważ ciało może być zmęczone z powodu mdłości. Częstym objawem podczas tej choroby jest zmęczenie.

2. Unikaj nieprzyjemnych zapachów:

Nie wąchaj i nie zbliżaj się do substancji lub pokarmów, które powodują dyskomfort. Mogą sprawić, że będziesz dalej chorować.

3. Jedz małe i częste zdrowe posiłki:

Nie jedz śmieci. Unikaj przetworzonej żywności. Zbilansuj zdrowe posiłki w małych ilościach. Nie objadaj się. Miej teraz przy sobie żywność wysokowęglowodanową.

4. Pozostań nawodniony:

Zawsze pij dużo wody, bądź nawodniony. Popijanie płynów między regularnymi czynnościami.

5. Spróbuj imbiru:

Wiadomo, że imbir jest naturalnym lekarstwem na poranne mdłości w czasie ciąży. Zamiast leków i suplementów imbirowych pij gorącą herbatę imbirową lub podobne potrawy.

6. Akupresura:

Kilku ekspertów zauważa, że ​​techniki akupresury mogą zmniejszyć poranne mdłości. Ucisk w pobliżu nadgarstka przez specjalną opaskę może złagodzić objawy.

7. Leki na poranne mdłości w ciąży:

Jeśli masz poważny problem z porannymi mdłościami, skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać najlepszy stan zdrowia. Nigdy nie przyjmuj leków samodzielnie. Większość lekarzy może zasugerować pigułki, takie jak leki przeciwhistaminowe, leki zobojętniające lub metoklopramid, aby złagodzić objawy. Inne alternatywy mogą obejmować suplementy witaminy B6, suplementy imbirowe i hipnozę. Ale nie przyjmuj tych leków lub tabletek bez uznania lekarza.

Obawy dotyczące porannej choroby w ciąży:

Niektóre kobiety mogą czuć się bardziej ofiarami porannych mdłości niż inne. Może to wynikać z wielu powodów,

 • Jeśli jesteś w ciąży z bliźniętami lub z wieloma dziećmi, następuje zwiększone uwalnianie hormonów, takich jak HCG, estrogen itp..
 • Bardziej lubisz odczuwać mdłości, jeśli robiłeś to w poprzednich ciążach.
 • Jeśli miałeś problemy z chorobą lokomocyjną w swoim codziennym życiu, możesz odczuwać większe mdłości.
 • Twoje ciało zareagowało nieprawidłowo na pigułki antykoncepcyjne.
 • Jeśli miałeś migreny i inne podobne choroby, nasilenie porannej choroby wzrasta.

Choroby i nudności to częste problemy związane z ciążą. Wiele kobiet martwi się, czy może to wpłynąć na ich nienarodzone dziecko. Umiarkowane nudności i sporadyczne wymioty to tylko niektóre z dobrze kojarzonych z porannymi mdłościami, które nie zagrażają zdrowiu Twojego dziecka. Jednak ciężkie i długotrwałe wymioty mogą prowadzić do wysokiego ryzyka porodu w łonie matki, co czasami powodowało niską wagę dziecka w momencie porodu w zależności od wieku ciążowego.

Wskazówki, jak unikać porannych mdłości:

Poniżej wymieniono niektóre środki zaradcze na poranne mdłości w czasie ciąży i sposoby szybkiego uzyskania z nich ulgi,

 1. Musisz podzielić swój dzień na sześć do siedmiu małych i częstych posiłków lub przekąsek dziennie, dzięki którym żołądek nigdy nie będzie pusty. Jedz pokarmy bogate w białko. Jedz powoli, aby uzyskać prawidłowe żucie i trawienie.
 2. Unikaj leżenia po jedzeniu, ponieważ może to spowolnić trawienie.
 3. Wstawaj rano powoli. Usiądź na łóżku przez kilka minut, zamiast podskakiwać od razu.
 4. Unikaj pokarmów i zapachów, które wywołują nudności.
 5. Jedz żywność, która nie jest zbyt gorąca. Jedz na zimno lub w temperaturze pokojowej, ponieważ jedzenie ma silniejszy aromat, gdy jest gorące.
 6. Unikaj tłustych potraw, ponieważ ich trawienie trwa dłużej.
 7. „Unikaj ostrych, kwaśnych i smażonych potraw, które mogą podrażniać i zaburzać układ trawienny.
 8. Myj zęby i dokładnie wypłucz usta po zjedzeniu posiłków.
 9. Miej dużo płynów, aby pozostać nawodnionym.
 10. Zaczerpnij świeżego powietrza, idąc na spacer. Możesz zachować otwarte okno, aby złagodzić nudności.
 11. Nudności mogą się nasilać, jeśli jesteś zmęczony. Daj sobie czas na relaks i częste drzemki.
 12. Spróbuj przyjmować prenatalne witaminy z jedzeniem lub tuż przed pójściem spać. Wskazane jest przyjmowanie prenatalnej witaminy zawierającej niską lub zerową dawkę żelaza, przynajmniej w pierwszym trymestrze, ponieważ może to wpływać na układ trawienny.

Co to jest Hyperemesis Gravidarum: stan ciężkiej choroby?

Stan hiperemesis Gravidarum jest stanem ciężkich porannych mdłości. Objawia się to silnymi nudnościami, ciągłymi wymiotami i niepokojącą utratą masy ciała, a także może obejmować zaburzenia elektrolitowe. Oprócz dobrego wypoczynku i nawodnienia lekarz może przepisać leki na ten stan. W bardzo niewielu sytuacjach matka musi zostać przyjęta do szpitala w celu otrzymania płynów i odżywienia.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli cierpisz na takie objawy. Zażywaj leki dopiero po dokładnej konsultacji. Może nie zaszkodzić dziecku, jeśli odpowiednie leczenie i leki zostaną podjęte w odpowiednim czasie od lekarza.

Poranne mdłości w czasie ciąży są dla większości kobiet nieuniknionym skutkiem. Nie szkodzi to dziecku ani matce i można je łatwo leczyć za pomocą naturalnych domowych środków i wskazówek. Wypróbuj je i opowiedz nam o swoich doświadczeniach! Pokonaj chorobę we właściwy sposób, a na pewno będziesz latać w kolorze w tej fazie!

Zdecydowanie odradzamy samodzielne przyjmowanie jakichkolwiek leków bez konsultacji z lekarzem. Porozmawiaj z lekarzem o najlepszych opcjach leczenia.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy to źle nie mieć porannych mdłości podczas ciąży??

Odp.: Nie musisz się martwić, jeśli jesteś w ciąży bez porannych mdłości. W bardzo nielicznych przypadkach poranne mdłości nie są spowodowane niższym poziomem hormonów, co może wiązać się z ryzykiem poronienia, ale nie zawsze. Zawsze możesz mieć regularne wizyty kontrolne u swojego lekarza, aby uzyskać najlepsze porady i warunki. Poranne mdłości zwykle występują tylko we wczesnej ciąży niż w drugiej lub późnej ciąży.

Q2. Czy poranne mdłości są szkodliwe dla mojego dziecka??

Odp.: Poranne mdłości najczęściej można zaobserwować we wczesnej fazie ciąży w pierwszym trymestrze, a następnie w późniejszych stadiach. Jest oznaką ciąży i w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku. Ale jeśli masz ciężki stan, możesz skonsultować się z lekarzem w sprawie leków.

Q3. Kiedy skonsultować się z lekarzem w sprawie porannych mdłości podczas ciąży??

Odp.: Zgłaszaj lekarzowi przypadek ciężkich porannych mdłości ze złymi wymiotami w ciąży. Nie pomijaj konsultacji z lekarzem, jeśli masz niepożądane i poważne objawy.