Podczas gdy pryszcze i trądzik są jednymi z najczęstszych przyczyn dla wielu, pryszcze podczas ciąży są dość poważnym problemem. Faza ciąży obejmuje wiele zmian hormonalnych od wewnątrz, co prowadzi do wyprysków i ciężkiego trądziku u wielu kobiet. Chociaż niewiele osób cierpi z powodu łagodnych wyprysków, często możemy zauważyć, że jest to poważny problem również dla wielu kobiet.

Jeśli cierpisz na pryszcze podczas tej ciąży, oto coś, co musisz wiedzieć o tym, jak leczyć je prawidłowo i szybko samodzielnie. Ten poradnik na temat trądziku w czasie ciąży odpowie na wszystkie Twoje pytania i zapewni Ci sposoby na szybkie pozbycie się ich!

Pryszcz podczas ciąży

Czy trądzik ciążowy jest powszechny??

Trądzik można zauważyć w okresie noszenia dość często. Może tak być w przypadku zarówno wczesnej, jak i średniej ciąży. Zgłasza się, że jedna na dwie kobiety lub ponad 40% kobiet w ciąży zgłosiło trądzik dermatologom. Wiele osób jest zaniepokojonych masową produkcją naturalnych olejków w skórze w tym czasie i może zauważyć, że wypryski zaczynają się w drugim i trzecim trymestrze.

Przyczyny pryszczy podczas ciąży:

Istotną i częstą przyczyną wyprysków i trądziku w tej fazie są zmiany hormonalne. Okres ciąży prowadzi do zwiększonego wydzielania hormonu zwanego androgenami. Hormony te uruchamiają gruczoły łojowe, które znajdują się pod naszą skórą i wytwarzają olejopodobną substancję sebum. Teraz sebum jest lepkie i powoduje, że martwe komórki na naszej powierzchni sklejają się. To skleiło kilka martwych, suchych komórek, które zatykają nasze pory i powodują pryszcze lub trądzik.

Wypryski ciążowe są zatem standardową cechą i nie ma powodu do paniki. To tylko źródło lekkiej irytacji i przeszkoda dla twojego wyglądu, nic więcej. Jego nasilenie może być różne, od łagodnego do przerażającego. Ale są sposoby na kontrolowanie ich rozległości.

Domowe środki na trądzik ciążowy:

Przed wejściem do zabiegów medycznych i żeli dostępnych w sklepach zawsze dobrze jest wypróbować naturalne i bezpieczne metody na pozbycie się i zrzucenie trądziku. Oto lista kilku naturalnych, domowych środków, które możesz zrobić, aby kontrolować ciążowe pryszcze lub trądzik.

1. Brak poppingu:

Bez trzaskania

Wyciskanie, złomowanie lub wybijanie pryszczy nie będzie dla ciebie przydatne. To po prostu sprawi, że bakterie się rozprzestrzenią, a infekcja się pogorszy. Dlatego powinieneś unikać wszelkich szans na trzaskanie lub drapanie pryszczy. Odejdzie, gdy upłynie czas jego pobytu, co nieważne, jak długo się wydaje.

2. Aloes na pryszcze:

Aloes

Aloe Vera jest zawsze bardzo przydatny jako zdrowy produkt. Jeśli cierpisz na trądzik, zdecydowanie skorzystaj z tego produktu. Na pryszcze we wczesnej ciąży produkt jest bardzo bezpieczny. Stosując żel Aloe Vera z pewnością uchronisz swoją skórę przed takimi alergiami. Jest to produkt naturalny bez żadnych skutków ubocznych. W ten sposób poczujesz ulgę od samego problemu.

3. Soda oczyszczona:

Proszek do pieczenia

Przetłuszczanie się jest całkiem naturalne. Prawdą jest również to, że nadmiar sebum na skórze rodzi pryszcze. Właściwie dla skóry tłustej cierpi na gojenie. Na pryszcze podczas ciąży domowe środki skanujące to soda oczyszczona. Użyj sody oczyszczonej do usunięcia pryszczy. Przed użyciem wymieszaj sodę z wodą i delikatnie nałóż na skórę. Oczyszczenie skóry zajmie kilka dni.

4. Olejek z drzewa herbacianego:

Olejek z drzewa herbacianego

Pryszcze w tej chwili mogą się zdarzyć z powodu wielu problemów. Nie ma takiego szczególnego. Dlatego musisz wiedzieć, jaka jest właściwa metoda. W wielu przypadkach mogą wystąpić pryszcze z powodu infekcji bakteryjnych. Nałóż na miejsce ze skóry olejek z drzewa herbacianego. Jest dostępny w sklepach medycznych, szczególnie z tego powodu. Dzięki temu bez wahania możesz z niego korzystać.

5. Olej kokosowy:

Olej kokosowy

Skóra to bardzo wrażliwa część ciała. Więc kiedy to ma wpływ, bardzo się denerwujesz. Jeśli cierpisz na pryszcze na twarzy podczas ciąży, możesz użyć oleju kokosowego, aby się go pozbyć. Olej kokosowy jest czysty bez żadnych zanieczyszczeń. Dlatego nie ma z tego zakresu irytacji. Miękką bawełną nakładaj go, dopóki twoja choroba nie zostanie wyleczona.

6. Miód:

Miód

Miód jest dość znanym lekarstwem wśród wielu. Biorąc pod uwagę, że w czasie ciąży pryszcze na twarzy są wysokie, stosowanie miodu na pryszcze i wypryski może w dużym stopniu je zmniejszyć. To dość zrównoważona metoda i naturalny sposób na samodzielną redukcję trądziku! Warto zauważyć, że tą metodą dość łatwo jest usunąć pryszcze w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.

7. Produkty bez recepty:

Leczenie pryszczy w czasie ciąży nie jest łatwym i prostym zadaniem do samodzielnego wykonania. Zapytaj swojego lekarza, które bez recepty leki lub kremy możesz stosować bez negatywnego wpływu na ciążę. Mogą one okazać się bardzo pomocne. Ale niektóre składniki używane przez te antybiotyki mogą być szkodliwe dla twojej ciąży, więc poproś swojego dermatologa, że ​​jesteś w ciąży, kiedy pytasz go o radę. W szczególności należy unikać stosowania leku Accutane, tetracykliny, doksycykliny i minocykliny. Są to wszystkie leki powszechnie przepisywane w celu leczenia problemów z trądzikiem. Jednak wszystko to może mieć szkodliwy wpływ na twoje dziecko i jestem pewien, że nie jesteś tak chętny do leczenia swoich pryszczy, aby narazić życie twojego dziecka na niebezpieczeństwo.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry:

Biorąc pod uwagę domowe sposoby na zmniejszenie pryszczy podczas ciąży, oto kilka innych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry i zmian, które można zastosować, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Trzymaj się z dala od światła słonecznego:

W tej chwili światło słoneczne może być istotną przyczyną pryszczów. Bezpośrednie promienie słoneczne zazwyczaj powodują pryszcze. Nie zmienia twarzy, ale też podrażnia. W przypadku promieni ultrafioletowych światło słoneczne jest bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jego ciepło bardzo mocno pali skórę. Więc za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz, aby wykonać jakąkolwiek pracę, noś ze sobą parasol i inną niezbędną ochronę.

Unikaj szorowania podczas noszenia dziecka:

Inny problem pojawia się będąc matką. To bardzo krytyczny czas, w którym pojawia się wiele komplikacji. Dlatego raczej obawiaj się dbania o swoje zdrowie. Jednym z nich jest trądzik w czasie ciąży. W tym czasie nie szoruj zbyt mocno twarzy. Staraj się unikać szorowania produktów na czas. Umyj twarz czystą wodą i bawełną.

Unikanie zanieczyszczeń:

Pryszcze mogą powstać z kurzu i zanieczyszczeń. Nosząc dziecko musisz być bardzo czysty. Po przyjściu z zakupów niezbędne są urządzenia sanitarne do biura lub targu. Niewątpliwie zanieczyszczenia na zewnątrz wcale nie są dla Ciebie zdrowe. Jeśli utrzymasz swoją skórę w czystości, bakterie będą mogły ponownie tworzyć pryszcze.

Utrzymanie dobrej higieny:

Utrzymuj twarz bez oleju przez cały czas. Wiąże się to z myciem twarzy w regularnych odstępach czasu. Chociaż musisz być dokładny w tym zadaniu, musisz również upewnić się, że nie jesteś zbyt szorstki. Skrobanie lub ostre tarcie pryszczów pogarsza infekcję i umożliwia rozprzestrzenianie się bakterii. Użyj łagodnego środka czyszczącego lub mydła, nic zbyt ostrego. Podczas późniejszego nawilżania stosuj produkty nie zatyka porów.

Delikatne oczyszczanie skóry:

Podczas osuszania skóry, po raz kolejny musisz być delikatna. Użyj miękkiej myjki, aby osuszyć, zamiast wycierać do sucha. Nie używaj dwa razy tej samej myjki lub ręcznika. Upewnij się, że ręcznik, którego używasz, jest dobrze wyprany i czysty.

Ogólna czystość wokół Ciebie:

Staraj się pozostać w czystym środowisku. Musisz zadbać o to, aby Twoja twarz była wolna od kurzu i tłuszczu, jeśli nie chcesz, aby Twoje pryszcze się pogorszyły. Upewnij się więc, że poszewka, której używasz, jest czysta i miękka. Prać codziennie. Nie używaj dwa razy tego samego ręcznika ani nie pozwól innym używać go. W ten sposób rozprzestrzeniają się bakterie powodujące pryszcz.

Leczenie trądziku podczas ciąży:

Pamiętaj, że cokolwiek używasz do leczenia i terapii, może mieć taki sam wpływ na twoje nienarodzone dziecko. Dlatego bardzo ważne jest rozróżnienie bezpiecznych i niebezpiecznych metod i metod leczenia trądziku i wyprysków w tej fazie. Oto kilka wskazówek.

Niebezpieczne metody leczenia:

Ważne jest, aby wiedzieć, co nie jest właściwe i bezpieczne podczas ciąży. Jednym z takich, które należy tutaj podkreślić, jest stosowanie izotretynoiny. Stosowanie tych leków doustnych może być całkowicie przydatne w leczeniu trądziku, ale jest niebezpieczne w czasie ciąży. Lek może niekorzystnie wpływać na płód i powodować wady wrodzone. Ponadto inne opcje leczenia, takie jak terapia hormonalna, miejscowe retinoidy również nie są przepisywane do stosowania w okresie ciąży.

Inne opcje leczenia:

Ogólnie rzecz biorąc, leki takie jak erytromycyna, klindamycyna są uważane za bezpieczne do stosowania w tej fazie. Jednak przed samodzielnym leczeniem konieczne jest zasięgnięcie porady lekarza. Ponadto w niektórych przypadkach można stosować leki dostępne bez recepty, takie jak miejscowy nadtlenek benzoilu, kwas azelainowy i kwas glikolowy.

Uraz skóry przez trądzik podczas ciąży:

Ślady pryszczów i wyprysków mogą prowadzić do innych powiązanych problemów, takich jak urazy skóry, plamy i przebarwienia na twarzy. Są bardzo nieprzyjemne, ponieważ wpływają na nasz ogólny wygląd i urodę. Oto kilka typowych chorób skóry, które przechodzą przez trądzik w okresie ciąży.

  • Torbiele są przypadkiem skrajnego trądziku i wyprysków podczas ciąży. Są to bolesne pryszcze, które zawierają ropę i mogą pękać z nieprzyjemnym płynem wypływającym z wnętrza. Czyste środowisko i nawodnienie są najważniejsze w leczeniu cyst.
  • Grudki i krosty to jedne z powszechnych widoków na twarzy, podczas cierpienia na wyprysków w tej fazie. Te pryszcze w czasie ciąży można łatwo leczyć za pomocą domowych środków zaradczych. Uważaj, aby ich nie wyskakiwać, ponieważ mogą pozostawić ciemne plamy.
  • Czerwone i swędzące pryszcze mogą pojawić się podczas ciąży i nigdy ich nie pocieraj ani nie drap. Typowe obszary tych wyprysków obejmują czoło, policzki i szyję w czasie ciąży.
  • Zaskórniki i zaskórniki są również dość powszechnym widokiem w przypadku trądziku podczas ciąży. Są na ogół mniej irytujące i wyglądają mniej brzydko niż inne. Ten trądzik zwykle można zauważyć w okolicach brody i nosa we wczesnym okresie ciąży.

Wszelkie blizny powstałe w wyniku wyprysków i trądziku w czasie ciąży można leczyć po konsultacji z lekarzem. Chociaż większość tych pryszczy i rodzajów urazów skóry jest powszechna we wczesnym lub późnym okresie ciąży, pamiętaj, że większość z tych wyprysków może również wystąpić po porodzie. Można je leczyć z pomocą pracowników służby zdrowia.

Zmiany hormonalne i nadmierna produkcja sebum w skórze powodują trądzik i wypryski w fazie ciąży, co jest dość powszechne. Chociaż są trudne do pokonania, nie są najtrudniejsze do wykonania. Mamy nadzieję, że dzięki naszym najlepszym domowym środkom i opcjom leczenia znalazłeś odpowiedź na to, jak najlepiej się ich pozbyć. Poinformuj nas o swoich przemyśleniach!

W przypadku nadmiernego trądziku i wyprysków nigdy nie idź na samoleczenie. Nigdy nie stosuj samodzielnie leków doustnych. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, aby uzyskać najlepsze leki i dawkowanie. Wszystkie leki nie są jednakowo odpowiednie dla wszystkich i wymagają przyjmowania pod nadzorem lekarskim.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Jaka jest najlepsza maska ​​​​na trądzik ciążowy?

Odp.: Radzenie sobie z trądzikiem ciążowym może być nie lada zadaniem. Możesz łatwo pozbyć się drobnych trądziku i wyprysków podczas ciąży dzięki domowej roboty maseczkom lub maseczce dostępnej na rynku. Możesz użyć aloesu i miodowej maski na twarz lub zupełnie nowej maski glinkowej, która jest dostępna na rynku już dziś.

Q2. Czy kremy i żele na pryszcze są bezpieczne w przypadku trądziku ciążowego??

Odp.: Zalecamy, aby jakikolwiek żel lub krem, w tym leki doustne, przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W okresie ciąży nigdy nie zażywaj samodzielnie żadnych kremów ani żeli, chyba że są to proste domowe środki zaradcze.

Q3. Czy pryszcze są oznaką ciąży??

Odp.: Pryszcze i wypryski mogą występować w kilku grupach wiekowych, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Są wynikiem różnych czynników, takich jak zmiany hormonalne, zanieczyszczenia, nieczyste środowisko, stres, łupież i inne przyczyny. Tak więc nigdy nie jest tak, że pryszcze zawsze sygnalizują ciążę.

Q4. Czy trądzik może wystąpić i wystąpić po ciąży??

Odp.: Tak, trądzik może wystąpić nawet po porodzie i ciąży. Są one również spowodowane zmianami hormonalnymi i można je leczyć z pomocą lekarza.