Jesteś w ciąży? W takim razie przede wszystkim Gratulacje! Większość kobiet bardzo martwi się o swoją ciążę i w tej chwili każda daje najlepsze rady, takie jak prawidłowe odżywianie, słuchanie dobrej muzyki, ćwiczenia, regularne uśmiechanie się, ćwiczenie zarówno porodu, jak i porodu. Jednak pomijają, aby powiedzieć ci, jak ważne są pozycje snu podczas ciąży. Dlatego dzisiaj w tym artykule mówimy Ci, jak spać w czasie ciąży i w różnych pozycjach.

Ciąża Sen2

Sen odgrywa skuteczną rolę w ciąży zarówno dla komfortu płodu, jak i matki. Sen nie tylko wspiera cię w radzeniu sobie z problemami związanymi z ciążą, ale także tworzy mocne strony do przetrwania całych dziewięciu miesięcy, ożywienia, poprawy wzrostu i rozwoju płodu oraz redukcji. W niektórych badaniach obserwuje się, że niedobór snu połączony z depresją w czasie ciąży podnosi poziom hormonów stresu u matki, które mogą być przyjmowane do płodu z boku na bok łożyska, wywołują ból u płodu, a także zwiększają wady wrodzone u noworodka..

Kiedy jesteś w ciąży, twoje ciało przechodzi wiele zmian. Te zmiany mają tendencję do zakłócania Twojego zwykłego spokojnego snu. Przyczyny mogą obejmować:

  • Duszność
  • Zgaga
  • Ból pleców
  • Zwiększony rozmiar brzucha
  • Bezsenność

Różne pozycje snu pomagają pozbyć się tych problemów. Dobry sen nie jest zrelaksowany, gdy przeszkadza Ci brzuch. Jeśli wcześniej śpisz na brzuchu, teraz będziesz musiał zmienić pozycję snu, aby zapewnić przestrzeń do wzrostu szerokości.

Najlepsze pozycje snu w ciąży:

W czasie ciąży może się okazać, że zmagasz się w łóżku, irytująco, aby się zrelaksować przed zaśnięciem. Niestety, twoje stałe pozycje do spania mogą już nie działać na czas ciąży. Istnieje wiele przyczyn tego nowego niepokoju, ale istnieją pewne pozycje do spania, które możesz wypróbować, a które mogą pomóc w złapaniu upragnionego odpoczynku.

Teraz podajemy Ci listę najlepszych pozycji do spania podczas ciąży. Pozycje są następujące;

1. Lewo jest najlepsze:

Podczas ciąży spanie na boku jest najbezpieczniejsze dla Twojego dziecka. Dodatkowo jest bardziej zrelaksowany, gdy Twój żołądek się rozwija. Większość ekspertów zaleca spanie lewej strony podczas ciąży, ponieważ przywraca ona krążenie; Zapewnij krew pełną składników odżywczych w zrelaksowanej drodze od serca do łożyska, aby promować Twoje dziecko. Leżenie na lewym boku zapobiega również nadmiernemu naciskaniu na wątrobę zwiększającej się masy ciała. Jednak każda strona jest zadowalająca, ale lewa jest najlepsza. Wspomaga również nerki w silnym usuwaniu produktów przemiany materii, a także płynów z organizmu, co z kolei zmniejsza obrzęk kostek, dłoni i stóp.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie treningu w ciąży, aby w miarę możliwości spać na lewym boku. Oczywiście przebywanie w jednej pozycji przez całą noc nie może być zrelaksowane, więc obracanie się z boku na bok, podczas gdy wybór lewej strony jest prawdopodobnie najlepszym podejściem.

2. Unikaj spania na plecach:

Spanie na plecach może spowodować spadek ciśnienia krwi, powodując, że niektóre mamy mają nadzieję, że doświadczą omdlenia. Jeśli śpisz na plecach, większość twojej macicy oszukuje kręgosłup, jelita, mięśnie pleców i główne naczynia krwionośne. Może to prowadzić do bólów mięśni, hemoroidów i zmniejszonego krążenia, co jest dla Ciebie bolesne i może zmniejszać krążenie u dziecka. Wreszcie spanie na plecach może powodować chrapanie, a przy zwiększonej wadze może prowadzić do bezdechu sennego.

3. Unikaj spania na brzuchu:

To nie jest świetny pomysł, ponieważ gdy kładziesz się twarzą do dołu, żołądek naciska na rozszerzającą się macicę – nie po to, by odnosić się do puchnących piersi. Jeśli chodzi o spanie na brzuchu, unikaj tej pozycji przez całą ciążę.

4. Pojedynczy lub podwójny klin ciążowy:

Jest to poduszka w kształcie klina, która pielęgnuje Twój brzuch, gdy leżysz na boku. Możesz go również użyć do podparcia się, gdy leżysz na plecach. Podwójny klin ciążowy to dwie poduszki (z regulowanymi zakładkami Velcro™), które zapewniają natychmiastową pielęgnację brzucha i pleców.

5. Aby uzyskać więcej konserwacji brzucha i pleców:

Podeprzyj poduszkę pod brzuchem lub na środku kolan. Kup inną wyjątkowo długą poduszkę ciążową lub taką, której potrzebujesz w prywatnym domu. Umieszczenie poduszki pod ciałem może pomóc utrzymać cię na boku, a także zapobiec przewróceniu się na brzuch lub plecy.

6. Pozycja snu pomaga zmniejszyć ból pleców:

Śpij na boku, a także umieść poduszkę pod brzuchem. Pomoże to utrzymać ciężar obwisłego żołądka i uwolnić napięcie mięśni pleców.

7. Pozycja snu pomaga w duszności:

Uważaj, aby spać na bokach, a lewa strona jest lepsza, a nie na plecach. Boczne miejsce sprawi, że nie utrudnisz powrotu krwi do serca i uczucia braku wystarczającej ilości powietrza. Dlatego jeśli chcesz złagodzić duszność, połóż poduszkę pod bok, aby zwiększyć klatkę piersiową.

8. Podnieś głowę łóżka:  

Podeprzyj głowę łóżka o kilka cali za pomocą książek lub klinów. Te korzyści, aby utrzymać kwas w żołądku, a następnie pomóc w paleniu serca. Niektóre kobiety w ciąży uwalniają się od zgagi, umieszczając jedną lub dwie poduszki pod wezgłowiem łóżka lub krążek pod stopami łóżka.

9. Pozycja do spania Pomaga w zmniejszeniu skurczów nóg:

Jeśli budzisz się w nocy ze skurczami nóg, natychmiast spłaszcz nogę i skieruj górną część palców stóp na głowę. Zmniejszy to skurcze i pozwoli Ci wrócić do snu.

10. Czasami śpij na rozkładanych krzesłach:

Rozkładane krzesła są dobrze wyściełane i zrelaksowane. Pomogą one utrzymać Cię nachylonym pod kątem, który pozwoli uniknąć zgagi.

11. Użyj pełnej długości i twardej poduszki:

Poduszki te mają co najmniej 1,5 m długości i mają za zadanie pielęgnować plecy i podtrzymywać brzuch. Połóż poduszkę między kolanami. Umieść inne poduszki pod brzuchem i za plecami, aby zwiększyć komfort i pielęgnację. Użyj kompletnej, bezpiecznej poduszki pod głową, aby utrzymać szyję w linii z kręgosłupem i zapewnić wsparcie dla ramion.

Oto kilka najlepszych pozycji do spania w czasie ciąży. Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się interesujący i korzystny. Trzymaj się!