Ciąża to cudowny proces ukrywania w sobie nowego życia, przejście od tylko kobiety do matki, źródło nowego życia i prawdopodobnie nowo stworzonego życia. Jednak bycie matką do nowego życia nie jest kwestią żartu i często w wielu przypadkach rodzice, a raczej matka, nie są do końca pewni, że przyjmą macierzyństwo bez uprzedniego zastanowienia się. To właśnie w tym czasie matka lub rodzice powinni unikać ciąży, nie przeszkadzając w uprawianiu miłości, a jeśli postawimy ochronę stołu, zobaczmy, z czym jeszcze możemy pracować.

jak uniknąć ciąży bez ochrony

Dlaczego ta droga?

Zapobieganie gwałtownemu wzrostowi nowego życia jest rzeczywiście pojęciem, którego nie chcemy podejmować i dlatego para podejmująca współżycie powinna przez cały czas być przygotowana na konsekwencje lub przyjąć należytą ochronę, jedyny sposób, w jaki uprawianie miłości można nazwać bezpiecznym dla ciebie myśl. Jednak bez ochrony partnera istnieje wiele dróg, które można wybrać, aby nie dopuścić do poczęcia.

Zachowaj zakładkę cyklu:

Kobiety miesiączkują, prawdopodobnie wykrwawiając komórkę jajową z jajnika w oczekiwaniu na utworzenie nowego jajeczka, które ma zająć miejsce starego. W normalnych normach ciążowych albo jajeczko zostaje zapłodnione i sadzone na ścianie jajnika, albo jajeczko zostaje wykrwawione. Jest to luka między krwawieniem z jaja a formowaniem się nowego jaja, którą musimy wykorzystać na naszą korzyść. Dlatego pierwszym krokiem do współżycia bez ochrony powinna być kontrola cyklu miesiączkowego.

Policz je niezapłodnione:

Pierwsze kilka dni bezpośrednio po menstruacji jest podobno najbardziej płodnymi dniami cyklu. To wtedy jest pustka w pojemniku na jajka i zwykle może to być idealny czas na niezabezpieczony stosunek. Mówimy o pierwszych pięciu dniach, trzy to bezpieczna liczba, a pozostałe dwa to tylko czynnik ryzyka. Jednak w krótkim czasie jajko się uformuje i wkrótce znów będziesz płodny.

Pilnowanie zegarka:

Skąd możesz wiedzieć, że po menstruacji znów jesteś płodna? To dzień, w którym zaczynają pojawiać się płyny szyjkowe. Jest to szczególnie sześć dni po twoim cyklu menstruacyjnym, które powinny być zaznaczone w twoim kalendarzu jako postępujące dni płodne. Zapytaj swojego ginekologa o lepszy wgląd.

Bądź na pigułce:

Zwykle odnosimy się do ochrony z punktu widzenia faceta, łatwiejszego sposobu na uniknięcie poczęcia. Jeśli jednak Twój partner nie jest wielkim fanem stosowania ochrony, zawsze możesz pomóc sobie uniknąć ewentualnego błędu, stosując codzienną pigułkę. Są to łagodne tabletki, które można spożywać regularnie, co jest powszechną normą, aby trzymać jajka w ryzach.

Jednak zawsze powinieneś zdecydować się na zalecenie lekarza, zanim zdecydujesz się na pigułki. Z drugiej strony zawsze istnieje możliwość wystąpienia skutków ubocznych, wzrostu poziomu estrogenów i takich, gdy przyjmowane tabletki hamują dodatkowe hormony w organizmie.

Metoda wyciągania:

Ostatnia na liście jest metoda wycofywania się, która jest jedną z najczęstszych metod, w które pary lubią się angażować. Jednak nie jest to wcale bezpieczna metoda i należy zawsze zachować szczególną ostrożność. W rzeczywistości jest to ostatnia deska ratunku, do której ktoś powinien się odwołać, jeśli wszystkie inne są dla nich nieważne.