Bycie rodzicem może spowodować ogromną serię zmian w życiu pary małżeńskiej. Zajście w ciążę niesie ze sobą ogromny ciężar obowiązków, zarówno emocjonalnych, jak i finansowych, i nie należy lekceważyć. Dlatego najlepiej zaplanować ciążę po ślubie.

Istnieje wiele naturalnych i prostych sposobów zapobiegania ciąży, przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowego życia seksualnego po ślubie.

Różne metody antykoncepcji mają różną skuteczność, a wybór metody zależy wyłącznie od użytkownika. Chodzi o to, co jest dla nich najlepsze w kwestiach efektywności i komfortu.

Wskazówki, jak unikać ciąży po ślubie:

Znajdźmy tutaj z wymienionymi najlepszymi metodami, aby uniknąć ciąży z i bez ochrony.

1. Naturalna profilaktyka:

Naturalna metoda zapobiegania ciąży stosowana jest w praktyce od lat. Jednak te metody nie dają gwarancji procentowej i dlatego nie są całkowicie niezawodne. Uważa się, że w trakcie naturalnego cyklu kobiecego ciała są pewne dni przed i po okresie, kiedy nie może począć, nawet jeśli odbywa stosunek bez zabezpieczenia.

Nie można całkowicie polegać na tej metodzie, ponieważ ciało każdej kobiety jest inne i zachowuje się inaczej w zmieniających się warunkach. To oczywiście wpływa na jej cykle, dlatego nie zawsze możesz dokładnie określić, które dni są bezpieczne.

2. Metoda owulacji:

Metoda owulacji zapobiegająca ciąży

Ta metoda oznacza po prostu, że należy unikać współżycia bez zabezpieczenia podczas dni owulacji. Luka w tej metodzie jest jednak taka sama, jak w naturalnej metodzie prewencji. Ciało każdej kobiety zachowuje się i reaguje inaczej w różnych środowiskach. Jednym ze środków ostrożności, aby uniknąć ciąży po ślubie, jest ta metoda. Oznacza to, że unikaj uprawiania seksu podczas 8-19 cykli lub korzystaj z ochrony.

3. Metoda hormonalna:

Metoda Harmon, aby zapobiec ciąży

Metoda hormonalna to kolejny najlepszy sposób na uniknięcie ciąży po ślubie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tabletek do celów antykoncepcji. Zadaniem tych tabletek jest zapobieganie produkcji jaj lub zapobieganie zagnieżdżeniu się zapłodnionych jaj w macicy. Te tabletki mogą jednak mieć różne skutki uboczne i mogą, ale nie muszą, odpowiadać danej osobie. Dlatego zaleca się przyjmowanie tych tabletek po konsultacji z lekarzem.

Te tabletki antykoncepcyjne można przyjmować codziennie. Musisz upewnić się, że nigdy nie przegapisz pigułki, jeśli bierzesz te codzienne tabletki i zawsze należy je przyjmować na czas.

4. Technika wyciągania:

Wyciągnij metodę, aby zapobiec ciąży

Ta metoda, znana również jako wycofanie lub przerwanie stosunku płciowego, oznacza usunięcie penisa z pochwy przed wystąpieniem wydzieliny. Ta technika jest logicznie i oczywiście skuteczna, aby uniknąć ciąży bez ochrony, pod warunkiem, że zawsze będziesz bardzo ostrożna. Poleganie na tej technice jest zawsze trochę ryzykowne w ferworze chwili. Ta metoda jest nieco ryzykowna, ponieważ wymaga pewnej samokontroli i doświadczenia. Kiedy zostanie całkowicie wyrwany z samicy, szanse na to, że dotrze do kobiecego ciała, stają się znacznie mniejsze lub prawdopodobnie zerowe. Ten sposób na przerwanie ciąży nie jest całkowicie bezpieczny i najlepiej jest szukać innych opcji ze względu na związane z tym ryzyko.

5. Prezerwatywy:

Prezerwatywy zapobiegające ciąży

To jedna z najbezpieczniejszych metod antykoncepcji. Gwarancja tej metody nie wynosi 100 procent, ale nadal prawie zawsze są skuteczne. Niezbędne jest sprawdzanie daty ważności prezerwatyw, odpowiednie ich przechowywanie, a także właściwe ich używanie dla uzyskania pożądanych rezultatów. Prezerwatywy to najlepszy sposób na uniknięcie ciąży po ślubie. Prezerwatywy są teraz dostępne również jako żeńskie dla kobiet i jest to kwestia wyboru, na kogo je stosować.

6. IUD (wkładka domaciczna):

IUD, aby zapobiec ciąży

Wkładka domaciczna nazywana również antykoncepcją wewnątrzmaciczną (IUC) i systemem domacicznym (IUS). Jest to najskuteczniejsza metoda kontroli antykoncepcji awaryjnej. W tej metodzie malutkie urządzenie w kształcie litery T osadza się w łonie kobiety, które działa na dłużej. Mimo to istnieje niewiele problemów, które pojawiają się u kobiet, takich jak obfite krwawienie, ból pleców i nieprzewidywalne miesiączki.

7. Pigułka ratunkowa:

Pigułki ratunkowe zapobiegające ciąży

Nie jest to metoda, którą możesz wybrać regularnie. Jak sama nazwa wskazuje, tabletki te można zażywać, aby uniknąć niechcianej, przypadkowej ciąży. Tabletki te należy zażyć w ciągu 72 godzin od stosunku bez zabezpieczenia. Chociaż ta pigułka niczego nie gwarantuje, prawie zawsze jest skuteczna. Nie jest to zdrowa opcja i należy unikać jej spożywania. To z pewnością nie jest najlepszy sposób na uniknięcie ciąży po ślubie, ale z pewnością jest wybawieniem w trudnych czasach. Istnieje wiele bezpiecznych tabletek, które możesz spożywać. Ale upewnij się, że bierzesz tylko to, co najlepsze.

Bezpieczny seks jest zawsze najlepszą opcją. Nie tylko unikasz ciąży, ale także trzymasz na dystans wszelkie choroby przenoszone drogą płciową lub choroby przenoszone drogą płciową. Bezpieczny seks jest absolutną koniecznością, aby uniknąć tych konsekwencji. Bycie rodzicem zawsze wymaga pewnego przygotowania. Jeśli nie masz na to ochoty, w najlepszym razie naprawdę tego unikaj, czy to prezerwatywy, czy kobiecości. Daj się wyciągnąć, a pigułka jest twoją ostatnią deską ratunku.