Zgadujesz, czy możesz być w ciąży? Oczekujesz tego? Czy znasz objawy ciąży? Jest to bardzo częsty problem, jeśli ciąża nie jest planowana. Jeśli myślisz o ciąży, musisz wiedzieć o jej objawach. Jeśli znasz objawy ciąży, to będziesz tego pewien. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, jest wykonanie testu ciążowego. Dlatego dzisiaj w tym artykule opowiadamy o objawach ciąży.

Każda kobieta jest inna od drugiej i dlatego każda doświadcza innych objawów ciąży. Istnieją początkowe objawy ciąży, które mogą wskazywać na prawdopodobieństwo. Ponadto, ponieważ pierwotne objawy ciąży często przypominają to, co dzieje się dokładnie przed miesiączką i podczas jej trwania, objawy te nie zawsze są znane..

Nie każda kobieta ma te same objawy lub nawet te same objawy od jednej ciąży do następnej. Istnieje wiele rodzajów wskazań do ciąży. Niektóre zdarzają się, zanim zrozumiesz, że jesteś w ciąży. Niektóre zdarzają się w trakcie ciąży. Niektórym udaje się w ostatnim trymestrze, a innym wcale. Każda kobieta jest zmieniona i praktykuje odmienne wskazania do ciąży. Przyjrzyj się najbardziej aktualnym objawom ciąży i dowiedz się, czym one są, dlaczego się pojawiają i jak je podawać.

Jednak badania pokazują, że jajeczko zostaje zapłodnione w ciągu 12 godzin od owulacji i nie przedłużone, niż zaczyna obumierać. W tej chwili, jeśli znasz objawy, możesz zauważyć ciążę aż do momentu zagnieżdżenia, co ma miejsce od około 7-10 dni po owulacji. Jeśli rozważyłeś, zarodek zaczyna wytwarzać hCG po implantacji, a nie przed, więc nie jest prawdopodobne, aby rozpoznać ciążę lub mieć objawy ciąży przed tym czasem. Testy ciążowe najlepiej wykonywać od dnia, w którym brakowałoby miesiączki.

25 najważniejszych oznak ciąży:

Teraz podajemy Ci listę znaków, dzięki którym możesz być pewna swojej ciąży. Są one następujące;

1. Plamienie:

Kilka dni po zapłodnieniu wzbogacone jajo przyczepia się do bariery macicy. Może to zakorzenić jedną z pierwszych oznak ciąży — plamienie i. Jest również identyfikowany jako krwawienie z implantacji. Występuje wszędzie tam, gdzie od 6 do 12 dni po zapłodnieniu jaja. Niektóre kobiety zauważają lekkie plamienie, gdy zarodek zagnieżdża się w macicy. Więc jeśli miałeś w tym miesiącu lekki okres, możesz spokojnie nieść lekki pakiet radości. Ponadto krwawiąc, kobieta może podpisać białe, mleczne wyzwolenie z pochwy.

2. Opuchnięta lub powiększona pierś:

Zmiany w piersiach to wczesne objawy ciąży. Poziomy hormonów u kobiety szybko się zmieniają po poczęciu. Wraz ze zmianami jej piersi mogą stać się powiększone, obolałe lub kłujące tydzień lub dwa później. Mogą też dotykać cięższych lub pełniejszych lub być delikatne w dotyku. Możesz również zauważyć, że twoja pierś jest większa i opuchnięta, z niebieskimi żyłkami, które są widoczne pod skórą. Pamiętaj też, że nie wszystkie kobiety doświadczają tych zmian, szczególnie jeśli przyjmowały tabletki antykoncepcyjne.

3. Pominięty okres:

To bardzo częsty objaw, który zachęca większość kobiet do wykonania testu ciążowego. Jednak nie wszystkie nieodebrane lub spóźnione miesiączki są spowodowane ciążą. Istnieje wiele przyczyn, poza ciążą, braku miesiączki. Możliwe, że zwiększyłeś lub schudłeś za dużo. Problemy hormonalne, dieta, stres lub zmęczenie i nieregularny harmonogram to inne potencjały. Niektóre kobiety tęsknią za miesiączką po przerwaniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

4. Głód lub niechęć do jedzenia:

Chociaż możesz nie mieć silnej ochoty na pikle i lody, kilka kobiet poczuje pragnienie pewnych pokarmów, gdy się tego spodziewają. Może to trwać przez całą ciążę. Niektóre kobiety odczuwają niechęć do określonych rodzajów żywności w okresie ciąży i może to również trwać przez następne 9 miesięcy.

5. Skurcze:

Ta oznaka wczesnej ciąży może być również przerażająca dla przyszłych rodziców, ponieważ ciągle istnieje obawa przed poronieniem. Z drugiej strony, nawet gdy nie jesteś w ciąży, Twoja macica ciągle się kurczy. Kiedy jest w ciąży, płód rozwija się i przesuwa się wzdłuż ścian macicy, co powoduje jego zakorzenienie, jest to bardzo normalne.

6. Poranna choroba:

Poranne mdłości to dobrze znana oznaka ciąży. Termin jest mylący, ponieważ nie wszystkie kobiety doświadczają go w godzinach porannych. Wiele kobiet zapada na „poranne mdłości” w czasie popołudnia i zachodu słońca lub gdy w ich nozdrzach pojawiają się określone zapachy. Etapy hormonalne kobiety w ciąży mogą rozluźnić drenaż żołądka. To potęguje nudności, często nazywane poranną mdłością, jednak może mieć miejsce o każdej porze dnia.

7. Zmęczenie:

Uczucie dużej senności jest normalne w ciąży i zaczyna się wcześnie. W rzeczywistości zmęczenie jest często jedną z głównych oznak ciąży. Kobieta może zacząć czuć się wyjątkowo wyczerpana, gdy tylko tydzień później zacznie ją postrzegać. Często wiąże się to z wysokim poziomem hormonu zwanego progesteronem, podczas gdy inne czynniki, takie jak niższy poziom cukru we krwi, obniżają ciśnienie krwi i zwiększenie produkcji krwi. Jeśli jesteś w ciąży, prawdopodobnie zaczniesz czuć się mniej zmęczona około 12 tygodnia, gdy łożysko zostanie całkowicie uformowane.

8. Huśtawki nastroju:

Wahania nastroju są typową częścią życia w ciąży, z drugiej strony ciężkie, ciągłe i nieustające walki z depresją, niepokojem i lękiem już nie. Wiele kobiet doświadcza wahań nastroju emocjonalnego podczas ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. To normalne, że przechodzi się przez różne emocje, ponieważ hormony są zmienne, a ciało się zmienia.

9. Upławy:

Gdy szyjka macicy narasta, tworząc czop śluzu, który blokuje otwarcie szyjki macicy i chroni dziecko przed infekcjami podczas ciąży; może wystąpić pewne uwolnienie z pochwy. Jest niepodobny do innych wydzielin związanych z zanieczyszczeniami drożdżowymi, ponieważ nie będzie miał pożądania, oparzenia ani zapachu.

10. Częste oddawanie moczu:

W przypadku wielu kobiet zaczyna się to około szóstego lub ósmego tygodnia po poczęciu i może się zdarzyć, że fizycznie stworzysz kilka dodatkowych wyjść do łazienki. Z drugiej strony jest to również spowodowane infekcją dróg moczowych, nadużywaniem leków moczopędnych i cukrzycą, jeśli jesteś w ciąży; najprawdopodobniej ze względu na poziom hormonów.

Kiedy jesteś w ciąży, twoja macica otwarcie naciska na pęcherz, co prowadzi do częstszego oddawania moczu. Dodatkowy ucisk i zmiany w dwunastnicy mogą również powodować zaparcia korzeniowe. Oczywiście im bardziej rośnie dziecko, tym bardziej macica naciska na pęcherz i dodatkowe narządy.

11. Nudności:

Nudności są jednym z najczęstszych skutków ubocznych ciąży. Jest to spowodowane wzrostem poziomu hormonów, co najmniej około 80 procent kobiet doświadcza „porannych mdłości” w ciągu pierwszych 3 miesięcy ciąży. Dla wielu te nudności nie są zasadniczo niedoskonałe do rana, a niektórzy odczuwają je przez cały dzień.

12. Podwyższona temperatura podstawowa:

Znany jest również jako High BBT oznacza podstawową temperaturę ciała. Jeśli śledziłeś swoją podstawową temperaturę, pewną oznaką ciąży jest wzrost o około jeden stopień, który trwa dłużej niż dwa tygodnie po „obniżeniu” temperatury, który oznacza owulację.

Jeśli często zapisujesz swój cykl i mierzysz temperaturę, zauważysz, że Twój BBT będzie znosić wysoki poziom w całej fazie lutealnej. Progesteron powoduje, że twoja BBT wzrasta po owulacji i pozostaje podniesiona, jeśli jesteś w ciąży. Jeśli nie jesteś w ciąży, twój BBT spadnie i będziesz mieć normalny okres.

13. Pryszcze lub trądzik:

Może się okazać, że nawet jeśli zazwyczaj nie masz pryszczy ani trądziku, możesz złapać je w początkowej ciąży. Najprawdopodobniej rozluźnia się dość szybko po ustabilizowaniu się poziomu hormonów, z drugiej strony upewnij się, że nie wybierasz ani nie zgniatasz pryszczy, które mogą pozostawić blizny i / lub bakterie kolacyjne.

14. Bóle pleców:

Bóle dolnych pleców mogą być wskazówką, która pojawia się jako pierwsza w ciąży; niemniej jednak dobrze jest poznać tępy ból pleców podczas ciąży. Inne wyjaśnienia są jak Oczekiwanie na miesiączkę, napięcie, inne problemy z kręgosłupem oraz napięcie fizyczne lub psychiczne.

15. Ciemniejsze sutki:

Zmiany skórne są powszechne w czasie ciąży. Jedną z pierwszych zmian, jakie możesz zauważyć, jest ciemnienie skóry wokół brodawek sutkowych (otoczki). Może to nastąpić od około ośmiu tygodni.

Możesz również odkryć, że guzki wszędzie wokół sutków stają się bardziej wyraźne, a sutki bardziej wyprostowane. Dzieje się tak, gdy organizm przygotowuje się do karmienia piersią. Twój srom i pochwa mogą zmienić się na głębszy, purpurowoczerwony lub wyglądać na ciemniejszy.

16. Bóle głowy:

Częstość migrenowych bólów głowy może wzrosnąć wraz z ciążą. Wiele kobiet, które cierpią na migrenowe bóle głowy o podłożu hormonalnym, doświadcza ich częściej, szczególnie we wczesnej ciąży, wyjaśnia Pitman. Jednak niektórzy ludzie mają odmienne doświadczenia i faktycznie otrzymują trochę wytchnienia od migreny, oczekując.

17. Żylaki:

Kobiety są bardziej podatne na żylaki w czasie ciąży, głównie z powodu nacisku wywieranego między innymi na żyłę główną dolną.

18. Przyrost wagi:

Przybieranie na wadze jest normalną częścią ciąży, ale ważne jest, aby zobaczyć, jak bardzo należy zwiększyć wagę. Osiągnięcie zbyt dużej lub zbyt małej wartości może powodować trudności w czasie ciąży.

19. Utrata wagi:

Utrata masy ciała występuje częściej w pierwszych etapach ciąży niż nie. Głównie ze względu na ilość wymiotów i nudności, które kobiety w ciąży wiedzą, jest to standardowa porcja ciąży na czas trwania głównego trymestru.

20. Wrażliwość na zapach:

Wiele kobiet ma delikatny intelekt węchu przez całą ciążę. To wskazanie jest jednym z najczęściej występujących wczesnych objawów, że możesz zajść w ciążę. Niektórzy badacze zaryzykowali, że może to mieć na celu ochronę kobiet przed spożywaniem „zepsutego” lub zanieczyszczonego jedzenia, chroniąc w ten sposób dziecko przed szkodliwymi toksynami.

Ciąża może zintensyfikować węch. Zapachy, które nigdy wcześniej Cię nie martwiły, mogą stać się nie do zniesienia, wywołując nudności. Zapachy jedzenia i gotowania są zwykle sprawcą, z drugiej strony każda kobieta jest niepodobna i może nienawidzić wszelkiego rodzaju zapachów.

21. Bóle głowy i ból pleców:

Wiele kobiet w ciąży zgłasza nawracające łagodne bóle głowy, a inne odczuwają długotrwały ból pleców. Kobieta w ciąży może mieć wszystkie te objawy, a może tylko jeden lub dwa. Kiedy hormony się zmieniają, mogą wystąpić bóle głowy. Nawet jeśli nie jest to w rzeczywistości oznaka ani objaw ciąży, fakt, że twoje hormony się zmieniają, powoduje ich utrzymywanie.

22. Zaparcia:

Zaparcie to jeden z największych wspólnych problemów, z jakimi borykają się kobiety w ciąży. W czasie ciąży zaawansowany poziom hormonu progesteronu może powodować zaparcia. Progesteron powoduje, że odżywianie pozwala wolniej uzupełniać jelita. Aby uspokoić problem, pij dużo wody, jedz dużo pokarmów bogatych w błonnik i ćwicz. Metody hamowania i metody działania działają równoważnie, ponieważ zwalczane są zaparcia.

23. Siara:

Uwolnienie sutków lub siara jest zwykle częścią bycia kobietą, niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży, czy nie. Wiele kobiet doświadcza odpływu siary w trakcie ciąży, a później porodu.

24. Zawroty głowy:

Częste są zawroty głowy, osłabienie lub chwiejność podczas ciąży. W maksymalnych przypadkach objawy te są częścią standardowych zmian zachodzących w ciele kobiety podczas ciąży. Rzadko przyczyna zawrotów głowy może wymagać leczenia, zwłaszcza jeśli jest uporczywa lub opóźnia codzienną aktywność.

Kobiety w ciąży są zobowiązane do opieki, gdy odczuwają zawroty głowy. Mogą być one również związane z rozszerzeniem naczyń krwionośnych, gorszym ciśnieniem krwi i niższym poziomem cukru we krwi. Zmieniające się hormony, gdy połączenie z sercem bije szybciej, aby pompować więcej krwi przez ciało, może powodować powolne obniżenie ciśnienia krwi na początku ciąży.

25. Metaliczny smak w ustach:

Niektóre kobiety protestują przeciwko dziwnemu „metalicznemu” podniebieniu w ustach podczas ciąży. U niektórych może trwać przez całą ciążę.

To są główne objawy ciąży, mam nadzieję, że ten artykuł okaże się bardzo interesujący i pouczający. Zadbaj i ciesz się ciążą!!