Jedno z najczęściej używanych warzyw, cebula jest świetnym wzmacniaczem smaku. Ale czy cebula jest bezpieczna w czasie ciąży? Jeśli tak, ile powinienem uwzględnić w mojej codziennej diecie? Cebula w czasie ciąży z pewnością przynosi korzyści. Ale czym one są? Oto wszystkie rzeczy, które musisz wiedzieć o jedzeniu cebuli w czasie ciąży.

jedzenie cebuli w czasie ciąży

Czy cebula jest bezpieczna podczas ciąży??

Należy do rodziny Allium i jest często używanym warzywem w prawie wszystkich gospodarstwach domowych. Jest szeroko stosowany ze względu na korzyści kulinarne i lecznicze we wszystkich częściach świata. Cebula to potęga ważnych witamin i składników odżywczych. Zapewnia to bezpieczniejszą ciążę. Dlatego na pewno możesz jeść cebulę w czasie ciąży, ale uważaj na ilość. Wszystko z umiarem jest zawsze najlepsze.

Korzyści z jedzenia cebuli podczas ciąży

1. Równoważy ciśnienie krwi:

Cebula jest gęsta w fitoskładniki. To pomaga w regulacji poziomu ciśnienia krwi. Może to pomóc w zmniejszeniu ryzyka powikłań ciąży. Takie jak nadciśnienie ciążowe, stan przedrzucawkowy i przedwczesny poród.

2. Pomaga złagodzić zaparcia:

Zaparcie to ciągłe zmartwienie podczas ciąży. Posiada bardzo wysoką zawartość błonnika pokarmowego. Pomagają w regulacji wypróżnień. Dlatego spożywanie surowej cebuli w czasie ciąży pomoże złagodzić wypróżnienia.

3. Zarządzanie wagą:

Teraz nie musisz się martwić o przyrost masy ciała w tym okresie. Cebula ma wyjątkowo niską zawartość tłuszczów i kalorii. To idealny wybór do diety ciążowej. Dodaj je do sałatki i dodaj do codziennego jedzenia.

4. Zapobiega cukrzycy ciążowej:

Wiadomo, że jest superpokarmem do zapobiegania cukrzycy ciążowej. Zawiera ważny minerał, chrom, który zapobiega insulinooporności, a tym samym pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi w organizmie.

5. Lekarstwo na ból gardła:

Ból gardła i przeziębienie są powszechne w czasie ciąży. Pamiętaj, aby zwalczyć to cebulą. Właściwości przeciwzapalne cebuli pomagają zwalczać infekcje i inne choroby, na które możesz być podatny.

Skutki uboczne cebuli w ciąży:

  1. Cebula jest bezpieczna do spożycia w czasie ciąży. Jednak wiele kobiet unika go w tym czasie ze względu na silny zapach, który może prowadzić do nudności.
  2. Spożywanie cebuli w nadmiernych ilościach może nawet prowadzić do zgagi.
  3. Wykazano, że cebula skrzelowa zawiera bakterię znaną jako Listeria monocytogenes. Co sprawia, że ​​kobiety w ciąży są bardziej narażone na zakażenie tym samym. Zakażenie listeriozy w czasie ciąży, w najgorszych przypadkach, może spowodować zakażenie u noworodka, przedwczesny poród, poronienie, a nawet śmierć. Stwierdzono, że blisko 22% przypadków zakażenia bakteryjnego Listeria monocytogenes kończy się śmiercią noworodka lub urodzeniem martwego dziecka.
  4. Problemy z oddychaniem i alergie to inne skutki uboczne jedzenia surowej cebuli podczas ciąży.

Czym jest dymka i jej zalety podczas ciąży?

Dymka to zwykły, długi liść z bulwiastą końcówką, podobnie jak czosnek. Dodaje potrawom bardzo wyjątkowy smak, pyszny chrupiący cebulę dodany na surowo do sałatek.

Dymka w czasie ciąży ma supermoce leczenia przeziębienia. Uważany jest za doskonałe źródło witaminy C i wapnia. W ciąży można bezpiecznie jeść dymkę.

Więc nie masz powodu, aby bać się jedzenia cebuli w czasie ciąży. Pragnienie cebuli w czasie ciąży jest powszechne.

Tym razem dodaj trochę dymki do sałatki lub kanapki, aby się ugasić. Pamiętaj jednak, że najlepiej jeść z umiarem, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych spożywania cebuli w nadmiernych ilościach.