Kiełkowanie to metoda pozwalająca nieco kiełkować zbożom, roślinom strączkowym i fasolom. Delikatne kiełki wyrastające z nasion są bardzo zdrowe i pełne składników odżywczych. Możesz wykiełkować wiele różnych nasion, takich jak rzodkiewka, lucerna, fasola mung itp. Dobrym wyborem jest odżywianie kiełków fasoli związane z ciążą. Otrzymujesz wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które są również dobre dla Twojego dziecka. Wartość odżywcza kiełków lucerny w ciąży jest również bardzo wysoka. Odżywianie ciążowe brukselki jest jednym z najwyższych, ale niewiele matek uwielbia ich smak. Wybieraj więc spośród wielu pożywnych i smacznych kiełków podczas ciąży.

kiełki podczas ciąży

Wartość odżywcza kiełków:

Kiełki to potęga wspaniałych składników odżywczych. Zawierają witaminy, przeciwutleniacze, minerały, błonnik, białko i enzymy. Kiełki są pełne tlenu i pomagają w walce z bakteriami. Zawierają witaminy, takie jak A, B, C i E, a także kwasy tłuszczowe, które są bardzo odżywcze. Wiadomo również, że kiełki są niskokaloryczne, dzięki czemu również utrzymują wagę w ryzach.

Czy można bezpiecznie jeść kiełki podczas ciąży??

Jedynym problemem z surowymi kiełkami jest to, że mogą zawierać szkodliwe bakterie. Ponieważ bakterie mogą dostać się do nasion, a następnie być obecne w nowo powstałym kiełku, mogą łatwo dostać się do krwioobiegu. Niektóre z bakterii, które mogą być obecne to E-Coli, Salmonella, a także Listeria. Możesz łatwo wywołać epidemię jakiejś choroby, spożywając surowe kiełki naładowane bakteriami. Dlatego nie zaleca się spożywania surowych kiełków podczas ciąży. Dobrze je ugotuj, a potem zjedz.

Korzyści z jedzenia kiełków podczas ciąży:

Korzyści z jedzenia kiełków w czasie ciąży są liczne i mogą zostać wchłonięte przez matkę i dziecko. Jest bardzo łatwy w kiełkowaniu i tani, więc pomaga matkom w utrzymaniu zdrowego stylu życia w czasie ciąży. Witaminy w kiełkach, które zawierają A, B, C, a nawet E, są niezbędne dla matki i dziecka. Każdy rodzaj nieprawidłowego wzrostu komórek dziecka można zredukować, przyjmując zwiększoną ilość tlenu, który mają kiełki. Kiełki są doskonałym źródłem pożywienia dla matki, ponieważ zawierają więcej zdrowych enzymów zwalczających wolne rodniki.

Skutki jedzenia kiełków podczas ciąży:

Tak jak wspomniano powyżej, kiełki mogą mieć cudowną zdrową korzyść dla życia matki. Spożywanie kiełków odbywa się zwykle na dwa sposoby – surowe lub gotowane. Zdrowa osoba może jeść kiełki w dowolny sposób. Surowe kiełki muszą być jednak czyste i uprawiane w higienicznych warunkach. Dla oczekujących matek to nie jest dobry pomysł. Tutaj mówimy – dobrze kiełkują w czasie ciąży.

Kiełki dla kobiet w ciąży należy spożywać gotowane, gotowane na parze lub dobrze ugotowane. W tej formie kiełki są doskonałym wyborem do dodania do wykresu diety. Pożywienie, jakie dają kiełki, jest ogromne. Te czynniki pomagają również we wzroście i rozwoju dziecka. Każda z korzyści, jakie kiełki dają matce, pośrednio dotrze do dziecka. Generowanie komórek jest lepsze, gdy poziom tlenu jest wysoki i docierają do dziecka. Prowadzi to do narodzin zdrowego dziecka bez żadnych komplikacji. Wszystkie witaminy zawarte w kiełkach są dobre dla ogólnego samopoczucia matki i dziecka. Kiedy kiełki są dobrze ugotowane i zjedzone, są łatwo wchłaniane przez organizm, a szanse na jakąkolwiek infekcję są niwelowane.

Surowe kiełki:

Kiełki dla przyszłych matek nigdy nie powinny być surowe. To jedyny sposób, w jaki nie powinno się podawać kiełków kobietom w ciąży. Ponieważ surowe kiełki mogą zawierać bakterie, może to być szkodliwe zarówno dla matki, jak i dziecka. Bakterie są obecne w samych nasionach i jeśli nie zostaną dokładnie oczyszczone, wyrosną na kiełki. W ten sposób jest konsumowany przez człowieka, a szkodliwe bakterie dostają się do twojego systemu. Mogą one powodować poronienia lub urodzenie martwego dziecka, co jest poważnym problemem dla matek. Problem z surowymi kiełkami widać również u matek i ich zdrowia.

Środki ostrożności podczas jedzenia kiełków podczas ciąży:

Tak jak wspomniano powyżej, kiełki dla kobiet w ciąży powinny mieć postać kiełków gotowanych lub gotowanych na parze. Gotowane kiełki w ciąży to najlepszy wybór dla matek i ich dzieci. Poziomy wartości odżywczych kiełków gotowanej fasoli w ciąży są bardzo wysokie i idealne dla przyszłej mamy i jej rosnącego dziecka. Środki ostrożności, które musisz podjąć, są proste. Nie kupuj gotowych kiełków z targowisk, ponieważ mogą być uprawiane w niehigienicznych warunkach i brudnej wodzie. Zawsze kiełkuj fasolę w domu czystą przegotowaną wodą. Po zakończeniu kiełkowania ugotuj kiełki na parze, gotując lub gotując w naczyniu.

Jak włączyć kiełki do diety ciążowej??

Istnieje kilka rodzajów kiełków, które możesz mieć w swojej diecie ciążowej. Zawsze zmieniaj rodzaj używanej fasoli, aby uzyskać różnorodne smaki. Fasola mung, zielony gram, lucerna, rzodkiewka to wszystkie rodzaje fasoli, które można łatwo kiełkować w domu. Daje to przyjemny smak, który można dodać do potraw. Kiełkuj codziennie niewielką ilość i spożywaj, gdy będą gotowe.

Wskazówki dotyczące kupowania kiełków:

Kiełki powstają poprzez umieszczenie nasion lub fasoli w pojemniku, a następnie spryskanie ich wodą. To zwilża nasiona i zaczynają kiełkować po zamknięciu. Kobietom w ciąży zawsze odradza się kupowanie gotowych kiełków, ponieważ woda używana do kiełkowania może być zanieczyszczona. Dlatego lepiej kupić surowe nasiona lub fasolę i kiełkować w domu czystą wodą. Nawet zamawiając jedzenie z zewnątrz, warto nie zamawiać surowych kiełków w żadnej formie.

Kiełki w czasie ciąży to świetny sposób na zachowanie zdrowia i aktywności. Są to cudowne źródła żywności, które zawierają kilka witamin i minerałów, a także enzymy. Kiełki można gotować i gotować na parze i zamieniać w ciekawe dania, aby uszczęśliwić matki. Wszystkie właściwości i wartości odżywcze kiełków trafiają pośrednio do dziecka, co pomaga w zdrowym rozwoju dziecka. Dlatego dodanie kiełków do diety ciążowej to świetny pomysł. Tylko pamiętaj, aby hodować kiełki w higienicznych warunkach domowych i zawsze dobrze je ugotować przed jedzeniem.

Często zadawane pytania

1. Domowe lub gotowe kiełki. Który jest lepszym wyborem?

Odp.: Podczas gdy normalne zdrowe osoby mogą z łatwością spożywać gotowe kiełki i nie mają problemów, kobietom w ciąży nie zaleca się ich spożywania. Lepszym wyborem dla kobiet w ciąży jest hodowanie kiełków w domu i natychmiastowe ich posiadanie. Nie przechowuj kiełków zbyt długo.

2. Która kiełka jest lepszym wyborem dla kobiet w ciąży?

Odp.: Istnieje kilka rodzajów kiełków, które można łatwo wyhodować w domu. Każdy z nich posiada niezbędne składniki odżywcze i korzyści. Więc żaden konkretny kiełek fasoli nie jest lepszy od innych pod względem wartości odżywczych. Korzyści z kiełków moong podczas ciąży są takie same jak korzyści z lucerny lub rzodkiewki.

3. Czy kobieta w ciąży może jeść surowe kiełki??

Odp.: Nie. Kobieta w ciąży nie może spożywać surowych kiełków ze względu na niebezpieczeństwo skażenia bakteryjnego. W nieugotowanych kiełkach może wystąpić zatrucie E-coli, salmonellą, a także listerią. Po ugotowaniu bakterie te są zabijane, dzięki czemu można je bezpiecznie jeść. Dlatego bardzo wskazane jest gotowanie kiełków metodą gotowania na parze lub gotowaniu, a następnie spożywanie. Możesz dodawać je do różnych potraw. Jeśli surowe kiełki są posypane na daniach, zaleca się nie spożywać całego dania.