Ciąża to faza, w której kobiety mogą wywołać burzę dotyczącą tego, co jeść, a czego nie. Istnieje wiele produktów spożywczych, które w przeciwnym razie mogą być całkowicie zdrowe, ale mogą negatywnie reagować podczas ciąży. Nasiona chia to jeden z takich produktów spożywczych, który ma wszystkie te wartości odżywcze i nie tylko. Martwisz się, czy spożywanie nasion Chia podczas ciąży jest bezpieczne??

Nasiona Chia pochodzą z rośliny z rodziny miętowych. Te nasiona to wszechstronne jadalne nasiona, które zawierają wiele ważnych składników odżywczych, które są niezbędne do zdrowej ciąży. Już porcja 2 łyżek nasion chia podczas ciąży może dostarczyć prawie wszystkich dodatkowych dziennych kalorii i składników odżywczych potrzebnych we wczesnej ciąży.

Korzyści z nasion chia podczas ciąży

Korzyści z nasion Chia podczas ciąży:

1. Źródło Omega-3:

Nasiona chia na ciążę są doskonałym źródłem kwasów omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnym składnikiem odżywczym dla rozwoju mózgu nienarodzonego dziecka. Większość ludzi wybiera suplementy z łososia lub oleju rybnego, aby zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie. Jednak zawartość rtęci w rybach sprawia, że ​​większość kobiet w ciąży jest sceptyczna. Dlatego nasiona chia są świetną alternatywą. Mogą to być bardzo malutkie nasiona, ale nasiona chia są wypełnione potężną dawką kwasów tłuszczowych omega-3.

W przeciwieństwie do typowych orzechów i nasion o wysokiej zawartości tłuszczu, które mają krótki okres przydatności do spożycia, zanim zjełczeją, nasiona chia można przechowywać do czterech lat bez pogorszenia jakości. Wynika to z wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Zdecydowanie powinieneś włączyć do swojej codziennej diety nasiona chia podczas ciąży.

2. Uzupełnianie utraconych składników odżywczych:

Ciąża może być bardzo trudna dla organizmu. Bardzo obciąża organizm i może pozbawić go niektórych składników odżywczych. Spożywanie nasion chia podczas ciąży jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga uzupełnić niektóre z utraconych składników odżywczych. Są bogate w niezbędne minerały, takie jak wapń, fosfor, magnez, mangan, miedź, cynk, żelazo i niacyna. W ostatnim trymestrze ciąży bardzo ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości wapnia dla prawidłowego rozwoju szkieletu.

Nasiona chia zawierają około pięć razy więcej wapnia niż mleko. Zawierają również bor, kolejny minerał krytyczny dla zdrowia kości. Żelazo obecne w tych nasionach jest niezbędne do rozwoju czerwonych krwinek, które transportują tlen przez organizm. W czasie ciąży ważne jest, aby zwiększyć spożycie żelaza, aby dostosować się do zwiększonej objętości krwi matki i rozwoju krwi dziecka.

3. Zwalczanie różnych chorób:

Wiadomo, że nasiona chia wykazują możliwą skuteczność w przypadku alergii, dusznicy bolesnej, raka, choroby wieńcowej serca (CHD), zawału serca, poprawy wyników sportowych, zaburzeń hormonalnych/endokrynnych, nadciśnienia, udaru, hiperlipidemii i rozszerzenia naczyń krwionośnych. Może również skutecznie pomóc jako możliwe działanie przeciwzakrzepowe, przeciwutleniające i przeciwwirusowe.

4. Spowolnienie wchłaniania cukru:

Wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do ryzykownej ciąży. Wiąże się to z powikłaniami, takimi jak duża masa urodzeniowa, zwiększona szansa na poród przez cesarskie cięcie i stan przedrzucawkowy. Po spożyciu nasiona chia tworzą w żołądku substancję podobną do żelatyny. Substancja ta spowalnia trawienie i utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi. Ta jakość sprawia, że ​​nasiona chia dla kobiet w ciąży są niezbędne.

Nasiona Chia podczas ciąży 1

5. Źródło energii:

Nasiona chia w ciąży spowalniają proces przekształcania cukrów i węglowodanów z nasion w energię. Ten powolny proces spalania, oprócz tego, że nasiona są bogate w białko, bardzo pomaga zapewnić i utrzymać zastrzyk energii.

Nasiona chia podczas ciąży są łatwe i niezbędne do włączenia do codziennej diety. Wspomaga nie tylko zdrowie matki, ale także rozwój dziecka. Stanowią magazyn niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm w czasie ciąży.