Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. W czasie ciąży Twoje ciało przejdzie wiele nowych zmian. Obejmuje to nie tylko zmiany w ciele, ale także zdrowie psychiczne. Możesz być narażona na stres i depresję, a to są rzeczy naturalne dla wielu kobiet. Ale jeśli zostawisz go bez opieki, twój okres ciąży może stać się dla ciebie koszmarem. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym jest oddanie się medytacji podczas ciąży.

Medytacja w dowolnym momencie jest na pewno tak. Kiedy jesteś w ciąży, konieczne jest uzyskanie spokoju i pozytywnych wibracji. Aby utrzymać cię w dobroci i zdrowiu, oto kilka korzyści płynących z medytacji podczas ciąży, o których musisz wiedzieć.

Medytacja Ciąża

Aby to zrobić, musisz poświęcić trochę czasu na małe rozeznanie w tej sprawie, ponieważ im więcej badasz, tym więcej nauczysz się radzić sobie z każdą sytuacją, która może pojawić się w dowolnym momencie.

Jeśli chodzi o ciążę i to, czy praktykowanie medytacji jest dobre, zawsze najlepiej jest być dobrze poinformowanym przez cały czas, dlatego spróbuj poświęcić trochę czasu i korzystać z mediów, takich jak Internet, aby przejrzeć wszystkie zalety i wady korzystania z medytacji w okresie ciąży radzić sobie z wieloma Twoimi problemami.

Czym jest medytacja?

Medytacja jest raczej treningiem, aby lepiej zrozumieć ciebie i wewnętrzną jaźń. Medytując, lepiej pojmujesz siebie i lepiej nawiązujesz ze sobą kontakt, po prostu zyskując trochę mentalnego skupienia.

Czy medytacja jest bezpieczna podczas ciąży??

Poniżej podano niektóre korzyści płynące z medytacji, szczególnie podczas ciąży-

Odprężający:

Medytacja rozluźnia mięśnie w twoim ciele, zwłaszcza umysł, poprawiając konsolidację myśli, dając ci siłę potrzebną do radzenia sobie z każdą stresującą sytuacją, która pojawia się podczas ciąży. Przed powszechnym przekonaniem ciąża jest okresem frustracji i stresu, dlatego bardzo ważne jest, abyś nauczyła się zachować spokój. Medytacja z przewodnikiem dla ciąży może ci w dużym stopniu pomóc.

Lek na stres dla Twojego dziecka:

Stres podczas ciąży może hamować rozwój dziecka, ponieważ w tym czasie Twoje ciało i rozwój dziecka są ze sobą powiązane, co sprawia, że ​​nawet najmniejsza zmiana w Twojej konstytucji ma dla Twojego dziecka ogromne znaczenie. Więc medytacja w tym momencie pomaga zarządzać hormonami twoimi i twojego dziecka, aby ustąpić miejsca wygodniejszej ciąży.

Jak medytować podczas ciąży?

1. Wygodna postawa:

Pierwszą rzeczą jest znalezienie odpowiedniej pozycji do medytacji. Nie zawsze można siedzieć prosto, zwłaszcza w trzecim trymestrze. W tym momencie możesz się położyć. W medytacji ciążowej, w pierwszym trymestrze, po prostu musisz znaleźć odpowiednią postawę, aby siedzieć.

2. Skoncentruj się na brzuchu:

Następną rzeczą jest skupienie się na brzuchu, na maleńkim. Zanurz się w zrozumieniu tego, co dzieje się w tobie i w twoim dziecku.

3. Oddychaj:

Teraz oddychaj głęboko. Czasami można stracić oddech, gdy jesteś w ciąży. Bądź tego świadomy i oddychaj. Zacznij od zamknięcia oczu i oddychania przez nos. Zwolnij normalne oddychanie i kontynuuj głębokie oddychanie. Twój brzuch się teraz rozszerzy, a następnie klatka piersiowa i klatka piersiowa.

Wskazówki medytacyjne dotyczące ciąży:

  • Zasadniczo pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej pozycji, która jest wygodna dla Ciebie i dziecka.
  • Zwróć uwagę na jakiekolwiek oznaki dyskomfortu. Jeśli go doświadczysz, natychmiast przestań.
  • Odstresuj się, biorąc głębokie oddechy i staraj się odwrócić uwagę od siebie i swojego dziecka.

Medytacja nad ciążą jest jednym z najłatwiejszych i niedrogich sposobów na zapewnienie sobie siły psychicznej, której potrzebujesz, aby prowadzić normalną i zdrową ciążę. Joga i medytacja dla kobiet w ciąży będą bardzo pomocne w utrzymaniu ich w dobrym nastroju i na właściwym torze. Medytacja na lęk przed ciążą jest również zalecanym przez lekarzy środkiem zaradczym.

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

Q1. Czy medytacja pomaga zajść w ciążę??

Odp.: Jeśli myślałeś, że medytacja pomagająca zajść w ciążę jest rzeczywistością, to się mylisz! Medytacja wcale nie gwarantuje, że zajdziesz w ciążę. To tylko cię odpręża i pomaga połączyć się z twoim wnętrzem.

Q2. Co to jest medytacja kierowana w ciąży? Jak to jest pomocne dla kobiet w ciąży?

Odp.: Medytacja z przewodnikiem obejmuje słuchanie kojącej muzyki. Zapewnia energię i brak stresu, które są potrzebne do bezproblemowej podróży. Generalnie medytacja prowadzona obejmuje wizualizację obiektu. Może to być morze, kwiat lub kryształ. Kiedy to robisz, uczysz się pozostawać skoncentrowanym i w ten sposób postrzegać ciszę wokół siebie. Pomoże ci to odstresować się.

Q3. Czy uprawianie jogi i medytacji jest bezpieczne dla kobiet w ciąży??

Odp.: Absolutnie! Joga i medytacja to dobre sposoby na utrzymanie ich w zdrowiu. Musisz pamiętać, aby uzyskać fachowe wskazówki i porady lekarza, jaką jogę stosować, a czego nie.