Jednym z najczęściej doświadczanych problemów podczas ciąży jest nietolerancja laktozy. Laktoza w mleku krowim lub bawolim może być ciężkostrawna przez kilka osób i prowadzi do wymiotów, luźnych stolców i wzdęć. Chociaż mądrą decyzją jest unikanie picia mleka, myśl o nie wypiciu porannej kawy może doprowadzić nas do szału! Najlepsza alternatywa – mleko migdałowe. Wykonane z namoczonych i obranych ze skóry migdałów, mleko Badam jest pełne wartości odżywczych i może być z łatwością stosowane w produktach spożywczych.

Picie mleka migdałowego podczas ciąży może przynieść korzyści zarówno matce, jak i dziecku, ponieważ dostarcza wszystkich ważnych witamin i minerałów potrzebnych w tej fazie. Czytaj dalej, aby poznać więcej niesamowitych faktów na temat mleka migdałowego.

Korzyści zdrowotne migdałów podczas ciąży

Czy mogę pić mleko migdałowe podczas ciąży??

Oczywiście, że możesz! Picie mleka migdałowego w czasie ciąży jest niezwykle korzystne ze względu na korzyści odżywcze. Niezależnie od tego, czy masz nietolerancję pamiętnika, czy nie, idź na szklankę mleka migdałowego, aby uzyskać dobroczynność garści migdałów dziennie. Migdały we wczesnej ciąży są również bezpieczne, podobnie jak mleko migdałowe.

Kluczowe zalety migdałów podczas ciąży:

Dla Dziecka:

 • Migdały w czasie ciąży są bardzo dobre dla zdrowia Twojego dziecka. Wysoka zawartość białka w migdałach pomaga w zdrowym rozwoju masy mięśniowej u rosnącego dziecka. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy urodzeniowej dziecka.
 • Zawartość witaminy E w migdałach pomaga w zdrowym kształtowaniu włosów i skóry noworodka.
 • Badam podczas ciąży pomaga w przyswajaniu wapnia, który jest niezbędny do budowy mocnych zębów i kości.
 • Mangan w migdałach reguluje zdrową masę ciała zarówno matki, jak i dziecka.
 • Magnez zapewnia prawidłowe tworzenie i funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego.
 • Ryboflawina obecna w migdałach pomaga w rozwoju poznawczym dziecka.
 • Kwas foliowy lub witamina B9 obecne w migdałach ma kluczowe znaczenie dla zdrowego tworzenia mózgu i ośrodkowego układu nerwowego. Folian chroni również rosnące dziecko przed wadami cewy nerwowej w prenatalnych stadiach wzrostu.

Dla Matki:

 • Mleko migdałowe jest bogate w przeciwutleniacze. Zawiera witaminę E, która ma właściwości antyoksydacyjne. Pomaga zapobiegać stresowi oksydacyjnemu, który towarzyszy zużyciu w ciąży. Zawiera również dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają zachować zdrowe serce. Mleko migdałowe będzie zdrowym wyborem, jeśli szukasz alternatywy dla mleka krowiego.
 • Mleko migdałowe jest bogatym źródłem niezbędnych witamin i minerałów, takich jak wapń, witamina A, witamina B12 i witamina D. Nie zawiera produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, dlatego jest napojem dla wszystkich wegan. Idealnie pasuje do wegańskiej diety ciążowej. Kości potrzebują dodatkowego odżywiania, gdy jesteś w ciąży. Dlatego podczas ciąży potrzebujesz diety bogatej w wapń. Mleko migdałowe jest doskonałym źródłem wapnia. Pomaga zachować zdrowe i mocne kości.
 • Wysokie ciśnienie krwi jest poważnym problemem w czasie ciąży, ponieważ może prowadzić do stanu przedrzucawkowego. Wapń w mleku migdałowym utrzymuje ciśnienie krwi pod kontrolą. Jeśli masz cukrzycę ciążową, mleko migdałowe jest najlepszym napojem. Zawiera „dobry” cukier, który nie wpływa negatywnie na organizm i może pomóc lepiej radzić sobie z cukrzycą.
 • Olej migdałowy podczas ciąży ma ogromne korzyści dla twojego zdrowia. Jedną z największych zalet mleka migdałowego jest to, że nie potrzebujesz go do przechowywania w lodówce. Mleko migdałowe ma długi okres przydatności do spożycia, w przeciwieństwie do mleka krowiego. Jeśli podróżujesz na duże odległości w ciąży, mleko migdałowe będzie koniecznością. Problemy skórne w czasie ciąży. Witamina E obecna w mleku migdałowym pomaga leczyć trądzik i przebarwienia oraz może sprawić, że Twoja skóra będzie zdrowa i promienna.

Czy mleko migdałowe jest bezpieczne podczas ciąży??

Mleko migdałowe jest ogólnie bezpieczne do spożycia w czasie ciąży, chyba że ktoś miał wcześniej alergię na orzechy. Szklanka mleka migdałowego dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do rozwoju dziecka. Zaleca się jednak pić w umiarkowanych ilościach, aby uniknąć problemów związanych z żołądkiem.

Jak przygotować mleko migdałowe?

Zamiast kupować migdały w sklepie, możesz przygotować w domu własne mleko migdałowe, które nie zawiera wszelkiego rodzaju konserwantów:

Będziesz potrzebować:

 • Migdały – 1 szklanka
 • Woda – 2 filiżanki
 • Siatka do napinania

Procedura:

 • Migdały moczyć przez noc lub przynajmniej przez 8-10 godzin. Im dłużej je moczysz, tym lepsza jakość mleka.
 • Migdały odsączyć i dokładnie wypłukać.
 • Obierz skórkę i włóż do blendera.
 • Dodaj 2 szklanki wody i miksuj na wysokich obrotach.
 • Odcedź migdały i wyciągnij mleko.

Skutki uboczne mleka migdałowego podczas ciąży:

Migdały mogą powodować alergię u niektórych kobiet. Mleko migdałowe ma niską kaloryczność i może powodować osłabienie podczas ciąży. Może hamować pracę tarczycy. Powinieneś całkowicie unikać picia mleka migdałowego, jeśli już cierpisz na dysfunkcję tarczycy.

Jeśli jesteś weganinem lub masz problemy z pamiętnikiem, teraz znasz najlepsze rozwiązanie! Możesz po prostu namoczyć kilka migdałów i ubić je, aby uzyskać mleko migdałowe domowej roboty. Świetnie nadaje się również do parzenia kawy, herbaty i innych preparatów. Jednak mleko migdałowe na ogół nie jest gotowane jak zwykłe mleko. Można go lekko podgrzać lub podgrzać w mikrofalówce, aby uniknąć utraty wartości odżywczych. Mleko Badam może nie pasować do palety tych, którzy są przyzwyczajeni do nabiału. Ale po przyzwyczajeniu może zrobić świetny napój. Mamy nadzieję, że ten artykuł rzuci światło na bezpieczeństwo mleka migdałowego podczas ciąży i rozwieje wszystkie Twoje zmartwienia!

Często zadawane pytania:

1. Czy podczas ciąży można bezpiecznie jeść migdały ze skórą??

Chociaż jedzenie badamu w ciąży jest ogólnie uważane za bezpieczne, zaleca się namoczenie migdałów podczas ciąży. Skórka migdałów zawiera taninę, związek, który zamyka wszystkie składniki odżywcze. Po usunięciu skóry są one uwalniane do wchłonięcia. Moczenie migdałów sprawia, że ​​są lekkostrawne niż surowe orzechy.

2. Czy jest szansa na wystąpienie alergii na orzechy na migdały w czasie ciąży??

Kobiety, które mają historię alergii na orzechy, mają wysokie ryzyko uczulenia na migdały w czasie ciąży. Ci, którzy nie mieli wcześniej alergii na migdały, mają prawie zerowe szanse na doznanie jakichkolwiek reakcji. Jednak ograniczenie ilości może pomóc w uzyskaniu najlepszych korzyści bez żadnych problemów zdrowotnych.

3. Jaka jest zalecana ilość migdałów dziennie podczas ciąży?

Migdały mogą być świetnymi opcjami przekąsek. Zalecana ilość migdałów dla kobiet w ciąży to 20-24 orzechów, co daje około 164 kalorii energii, 14,3 g tłuszczu i 6 g białka.