Niezbędne jest prawidłowe odżywianie i ćwiczenia w czasie ciąży. Ale jest jeszcze jedna rzecz, na której musisz się skupić, a mianowicie szczepionki. Szczepionki służą do uodparniania na choroby i schorzenia, które mogą w bardzo szybkim tempie złapać ciężarną matkę i nienarodzone dziecko. Z drugiej strony istnieją również szczepionki, aby upewnić się, że kobieta w ciąży ma składniki odżywcze. Na wypadek, gdyby dieta jej tego nie zapewniła. Podczas gdy większość populacji zgadza się, że szczepionki mają kluczowe znaczenie dla zdrowego życia. Wielu z nich wciąż nie ma co do tego pewności. Porozmawiajmy o szczepionkach dla kobiet w ciąży.

szczepionki dla kobiet w ciąży

Czy szczepionki są bezpieczne podczas ciąży??

Tak, przyjmowanie niektórych szczepionek podczas ciąży jest bezpieczne, ale nie wszystkie. Jak najwcześniej przyjmij wymagane szczepionki. Ponieważ według profesjonalistów przyjmowanie szczepionek/szczepów na czas może zapewnić bezpieczną ciążę. Bez wpływu na zdrowie osobiste i dzieci. Chociaż istnieją pewne szczepionki, których nie można podawać w czasie ciąży. Ale są ważne dla utrzymania stabilnego zdrowia, należy je podać z wyprzedzeniem.

Szczepionki przed ciążą:

W czasie ciąży nasze ciała zaspokajają potrzeby dwojga ludzi zamiast jednej. Co oznacza, że ​​wszystko, co nas dotyczy, zawsze będzie miało wpływ na płód. Nawet powszechne choroby mogą powodować poważne uszkodzenia ciała.

Jako dziecko, kiedy się rodzimy, przymusem jest szczepienie się na niektóre choroby. Często rodzice mogą nie otrzymać pewnych szczepionek. Podczas gdy w innych przypadkach system opieki zdrowotnej stale się rozwija, wszyscy dorośli ludzie mogą unikać niektórych szczepionek. Ludzie, którzy mają błędne przekonania, muszą być tego pewni. Chociaż jeśli planujesz zajść w ciążę, zaleca się przyjęcie tych szczepionek przed ciążą.

 • Szczepionka na odrę
 • Szczepionka przeciw śwince
 • Szczepionka przeciw różyczce
 • Szczepionka na ospę wietrzną
 • Szczepionka przeciwko wirusowi brodawczaka

Lista szczepionek, które mogę otrzymać podczas ciąży:

Tylko podczas ciąży podaje się niewiele szczepionek, które są całkowicie niezbędne do bezpiecznego okresu ciąży. Dla m.in. szczepionkę przeciw grypie podaje się głównie w celu uniknięcia zarażenia się jakąkolwiek zwykłą grypą. Grypa może powodować gorączkę, przeziębienie, kaszel, a także kilka innych problemów, które mogą powodować niepokój u przyszłej matki. Dlatego szczepienie przeciwko grypie podczas ciąży, zwłaszcza w miesiącach od listopada do marca, jest bardzo ważne. Ważny jest również okres ciąży w szczepionce przeciw krztuścowi. Ale zamiast tego można również zażyć Szczepionkę Tdap, która jest szczepionką przeciw tężcowi w czasie ciąży, podawaną między 27 a 36 tygodniem,

 • Zastrzyki na grypę (grypa)
 • Ciąża Szczepionka Tdap (toksoid tężcowy, zredukowana toksoid błoniczy i krztuśc bezkomórkowy)

Jakich szczepionek kobiety w ciąży mogą/powinny unikać:

Jako niemowlęta zaczynamy się szczepić, aby uniknąć zarażenia się jakąkolwiek chorobą lub schorzeniem. Szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B w ciąży, szczepionka przeciw polio w ciąży to pewne szczepionki, których nie można podać, gdy płód znajduje się jeszcze w organizmie. Szczepionki te można podawać bezpośrednio dziecku dopiero po urodzeniu dziecka.

Każda osoba dorosła ma kartę, do której odnosi się, aby sprawdzić szczepionki, które otrzymał lub zostały podane na wczesnym etapie życia. Pominięcie którejkolwiek z tych szczepionek może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Każda z tych szczepionek powinna być przyjmowana tylko przed lub po okresie ciąży, przyjmowanie ich w czasie ciąży może mieć skutki uboczne. Szczepionka przeciw odrze podczas ciąży, ciąża ze szczepionką przeciw różyczce jest preferowana przed lub po ciąży, oto inne szczepionki dla kobiet w ciąży, których należy unikać,

 • Szczepionka przeciw różyczce
 • Szczepionka na odrę
 • Szczepionka na ospę wietrzną
 • Szczepionka przeciw śwince

Skutki uboczne, które mogą wystąpić, aby uzyskać szczepionki dla kobiet w ciąży:

Szczepionki dla kobiet w ciąży są często wstrzykiwane w celu doprowadzenia układu odpornościowego do właściwego stanu, aby poradzić sobie z niektórymi chorobami i schorzeniami. Szczepienia mogą mieć niewielkie skutki uboczne, które mogą trwać kilka dni, ponieważ organizm potrzebuje czasu. W niektórych sytuacjach przyzwyczaić się do inwazji szczepionki w organizmie. Niektóre z typowych działań niepożądanych, które mogą wystąpić po szczepieniu, to:,

 • Zaczerwienienie lub obrzęk dłoni w miejscu podania szczepionki.
 • Łagodna gorączka
 • Zawroty głowy
 • Bół głowy
 • Zmęczenie
 • Ból stawów i mięśni
 • dreszcze

Radość z ciąży jest niezmierzona, ale wraz z tym szczęściem wiąże się wiele obowiązków, a zaszczepienie się w ciąży jest jedną z takich odpowiedzialności. Twoje zdrowie i zdrowie dziecka muszą być w jak najlepszym stanie. Tak więc nie mogą wystąpić żadne przyszłe ani obecne komplikacje. Dlatego zawsze staraj się skonsultować ze swoim ginekologiem i śledzić wszystkie szczepionki, które otrzymujesz.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy szczepionka może zaszkodzić mojemu nienarodzonemu dziecku??

Tak, szczepionki takie jak szczepionka przeciw odrze, przeciw różyczce, szczepionka przeciw ospie wietrznej itp. w czasie ciąży mogą mieć wpływ zarówno na organizm ciężarnej matki, jak i nienarodzonego dziecka. Szczepionki te mogą zarażać/szkodzić nienarodzonemu dziecku, jeśli zostaną podane w czasie ciąży.

2. Jakich szczepionek potrzebuję po porodzie??

Matki, które niedawno rodziły, mogą sprawdzić swoje karty zdrowia, aby uzyskać brakujące szczepienia, których nie otrzymały. Lekarze na ogół przechodzą przez dokładny proces. Zaszczep dziecko i stwórz kartę zdrowia z instrukcjami i datami, które pomogą młodej mamie w planowaniu rzeczy.

3. Planuję podróżować w czasie ciąży, czy powinnam brać jakieś szczepionki??

Wskazane jest, aby skontaktować się z lekarzem, a następnie zaplanować wszystko z wyprzedzeniem. Kobieta w ciąży może przyjmować Tdap, szczepionkę zalecaną podczas ciąży. Szczepionka przeciw grypie to kolejna szczepionka, która jest pomocna podczas podróży, ponieważ może powstrzymać przeziębienie i kaszel.