Nasiona słonecznika należą do najzdrowszych i najbardziej odżywczych produktów spożywczych. Nasiona słonecznika powinny być częścią regularnej diety. Ale co jest częścią regularnej diety, która często może się zmienić w przypadku ciąży? Czy w takim razie kobiety w ciąży mogą jeść nasiona słonecznika? Nasiona słonecznika podczas ciąży są jeszcze ważniejsze. Zawiera różne olejki eteryczne, niezbędne witaminy i minerały, błonnik i zdrowe tłuszcze, które są niezbędne dla zdrowego rozwoju dziecka.

nasiona słonecznika podczas ciąży

Niektóre zastosowania nasion słonecznika podczas ciąży:

 •  Nasiona słonecznika zawierają kwas foliowy. Kwas foliowy jest wykorzystywany do tworzenia czerwonych krwinek, które przenoszą tlen z płuc do narządów, a dwutlenek węgla z narządów z powrotem do płuc. Do zdrowego tworzenia czerwonych krwinek niezbędne jest pożywienie bogate w kwas foliowy, takie jak nasiona słonecznika. Niedobór kwasu foliowego w diecie matki może prowadzić do powikłań, takich jak deformacja łożyska w macicy i wady wrodzone u dziecka, takie jak klucz wiolinowy. Nasiona słonecznika w ciąży są więc koniecznością.
 •  Nasiona słonecznika zawierają witaminę E i inne przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniom DNA przez wolne rodniki.
 •  Nasiona te zawierają różne niezbędne witaminy i minerały, takie jak magnez, miedź, selen itp., które są niezbędne do zdrowego rozwoju dziecka oraz sprawności i aktywności matki.
 •  Nasiona słonecznika mają wysoką zawartość błonnika. Poprawia trawienie i pomaga rozwiązać najczęstszy problem ciąży, czyli zaparcia. Nasiona słonecznika w ciąży mogą naturalnie i bezpiecznie rozwiązać problem zaparć. Ale pamiętaj też o piciu dużej ilości wody.
 •  Nasiona słonecznika zawierają zdrowe tłuszcze nienasycone, które są niezbędne dla zdrowej skóry i włosów zarówno u matki, jak i dziecka.
 •  Nasiona słonecznika to pożywna i sycąca przekąska. To zdrowy sposób na zaspokojenie napadów głodu w czasie ciąży. Nasiona słonecznika w ciąży spełniają swoje zadanie, dostarczając niezbędnych składników odżywczych, a także tworząc smaczną i sycącą przekąskę.
 •  Nasiona słonecznika zawierają kwas linolowy, który pomaga organizmowi zrównoważyć hormony, a tym samym utrzymuje zdrowy przyrost masy ciała.

Jak jeść nasiona słonecznika:

Nasiona słonecznika można spożywać na wiele sposobów. Niektóre sposoby są wymienione poniżej-

 •  Można je spożywać po upieczeniu, z nieusuwanymi łuskami zewnętrznymi. To najlepszy sposób na spożywanie nasion słonecznika, ponieważ zachowuje wszystkie składniki odżywcze i nie zmniejsza również zawartości błonnika.
 •  Nasiona słonecznika można również upiec w pikantny chleb i bułeczki z mąki pszennej i gryczanej, aby uzyskać niesamowity smak i zdrowie.
 •  Nasiona słonecznika można prażyć lub lekko smażyć na oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia i spożywać z zieloną sałatą i chlebem jako zbilansowany posiłek.
 •  Jeśli lubisz słodycze, opcje deserowe to mieszanie nasion słonecznika z jogurtem zwykłym lub smakowym. Możesz też upiec miękkie, pikantne ciasteczka ze słonecznikiem i bananem.
 •  Możesz zdecydować się na masło słonecznikowe zamiast masła orzechowego, jako smaczniejszą i zdrowszą opcję.
 •  Nasiona słonecznika można połamać na mniejsze kawałki i dodać również do burgerów i kanapek z tuńczykiem.
 •  Możesz dodać nasiona słonecznika z orzechami i suszonymi owocami, takimi jak migdały, orzechy nerkowca, rodzynki, orzechy laskowe, orzechy włoskie, figi i morele do płatków kukurydzianych lub musli, aby jeszcze bardziej je wzmocnić!

Mam nadzieję, że to odpowiada na pytanie „Czy kobiety w ciąży mogą jeść nasiona słonecznika?” Bo tak, mogą i powinni! Z nasion słonecznika w ciąży można stworzyć wiele smacznych i zdrowych potraw, które poprawią kondycję organizmu i zadowolą kubki smakowe. Należy jednak pamiętać, że przejadanie się nasionami słonecznika może prowadzić do nadmiernego przybierania na wadze. Dlatego ogranicz się do 1/2 do 3/4 szklanki nasion słonecznika bez łusek lub 1/8 do 1/6 szklanki obłuskanych nasion.