Kaju jest ulubieńcem wszystkich. Chrupiące małe orzeszki są również dobrą przekąską w ciągu dnia. Biorąc pod uwagę wiele ograniczeń w spożywaniu niektórych pokarmów w czasie ciąży, istnieją inne sposoby na zrekompensowanie tego. Orzechy nerkowca w ten sposób dostarczają dużej dawki energii i pobudzają do aktywności, zwłaszcza gdy jesteś w ciąży i jesteś podatna na zmęczenie. Oto kilka powodów, dla których mówimy, że powinieneś rozważyć i zrozumieć korzyści płynące z Kaju podczas ciąży. Powiemy Ci również, dlaczego nalegamy, aby były Twoją przekąską w ciągu dnia.

nerkowiec w czasie ciąży

Wartości odżywcze Kaju w ciąży:

Oto wartość odżywcza orzechów nerkowca na porcję 100 gram.

Głównymi składnikami orzechów nerkowca są magnez, który zawiera około 290 mg, potas 660 mg i fosfor 590 mg. Zawiera wapń około 37mg, żelazo 6,6mg i kwas foliowy 25mcg. Wszystkie te składniki odżywcze są niezwykle ważne dla rozwoju dziecka i poprawy krążenia krwi w organizmie. Zawiera również witaminę K, miedź, białko, błonnik i węglowodany (30,1g). Tłuszcz nasycony ma około 7,78 gm, a tłuszcz 43,85 g.

Wiele z tego, jak wiele z nich czerpiesz, zależy od tego, jak je spożywasz.

Czy spożywanie orzechów nerkowca podczas ciąży jest bezpieczne??

Orzechy nerkowca we wczesnej ciąży mogą przynieść organizmowi wiele korzyści. Ciągłe jej spożywanie w czasie ciąży zostało uznane za bezpieczne. Ponieważ są one bogate w witaminy i minerały, które są potrzebne do wspomagania wzrostu dziecka, orzechy nerkowca są niezbędne w diecie ciążowej. Musisz być jednak pewien dwóch rzeczy; nie jesteś na nie uczulony, poznaj odpowiednią ilość orzechów nerkowca do spożycia.

Korzyści zdrowotne orzechów nerkowca podczas ciąży:

Zobacz, jak ta super żywność może przynieść korzyści Twojemu organizmowi.

 1. Nerkowce zawierają kwas foliowy. Kwas foliowy jest absolutną mgiełką podczas ciąży, która zapobiega wadom wrodzonym u noworodków. Rozszczep kręgosłupa to najczęstszy problem porodowy przy deficycie kwasu foliowego.
 2. Jest bogaty w cynk. Cynk odpowiada za szybki wzrost komórek u dziecka.
 3. Orzechy nerkowca zawierają znaczną ilość wapnia. Naprawdę nie musimy mówić, jak wapń może przynieść korzyści dziecku!
 4. Nerkowce zawierają żelazo. Żelazo wspomaga wzrost czerwonych krwinek, a także zwalcza wszelkie objawy anemii. Żelazo może również zwalczyć zmęczenie, które zacznie wykazywać Twój organizm.
 5. Ponieważ zawiera dużą ilość błonnika, może zapobiegać zaparciom u kobiety w ciąży.
 6. Zawiera magnez, który jest przydatny w zapobieganiu migrenom i bólom głowy u kobiet w ciąży. Obie te cechy są powszechne u kobiet w ciąży.
 7. Właściwość witaminy K w orzechach nerkowca może sprzyjać krzepnięciu krwi. Witamina K jest przydatna, gdy trzeba zapobiegać zaburzeniom związanym z witaminą K u płodu, chorobie krwotocznej noworodków.
 8. Zawartość potasu w orzechach może utrzymać poziom ciśnienia krwi matki.

Skutki uboczne nerkowca podczas ciąży:

Chociaż orzechy nerkowca mogą oferować szeroki zakres korzyści, wiążą się również z pewnym ryzykiem. Oto możliwe skutki uboczne nadmiernej konsumpcji.

 1. Większość kobiet ma alergię na orzechy. Nerkowce zawierają w sobie urushiol, który ma właściwości alergiczne. Może to powodować swędzenie i wysypkę.
 2. Przyrost masy ciała to kolejny efekt uboczny. Ponieważ ma w sobie wysoką zawartość tłuszczu i węglowodanów, orzechy nerkowca mogą strzelać do wagi.
 3. Znaczna ilość zawartych w nich szczawianów ostatecznie wchłania się do płynów ustrojowych. Może to wywołać tworzenie się kamieni nerkowych u ciężarnych matek.
 4. Przejadanie się może zwiększyć zawartość sodu, co może wywołać nierównowagę ciśnienia krwi.
 5. Orzech ma również zdolność wywoływania problemów sercowo-naczyniowych ze względu na wysoką zawartość w nich tłuszczów nasyconych. Poziom cholesterolu może wzrosnąć wraz z tym.

Jak włączyć orzechy nerkowca podczas ciąży do diety??

Orzechy nerkowca można spożywać na wiele sposobów, a wiele korzyści z nich płynących będzie zależeć od tego, jak je zjesz.

1. Masło z orzechów nerkowca:

Rozłóż je w swoim pszennym chlebie. Ten jest bez soli i dostarcza około 90 kalorii. Zobacz, ile ich bierzesz!

2. Surowe orzechy nerkowca:

Dostępna jest sól lub jej niesolona wersja. Dużo na nich między godziną śniadania a lunchu, aby uzyskać dodatkową dawkę energii. Pięć z nich powinno wystarczyć.

3. Pieczone orzechy nerkowca:

Można również wziąć lekko prażone orzechy nerkowca w oleju. Stanowią około 160 kalorii, dlatego warto uważać, aby nie jeść ich więcej niż 5.

4. Pasek energii:

Dodaj orzechy nerkowca do innych orzechów, aby zrobić baton energetyczny.

5. Posypka:

Dodaj je do codziennej miski sałatki, aby dodać chrupanie.

6. Możesz dodać jej kawałki do ciasta lub chleba.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed zjedzeniem orzechów nerkowca w ciąży:

Oto kilka rzeczy, na które powinieneś uważać.

 • Zwykłe orzechy nerkowca to najbezpieczniejszy zakład. Solone lub sezonowe mogą ograniczyć spożycie sodu przez organizm.
 • Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed ich zjedzeniem.
 •  Jedna uncja nerkowca dziennie to dobra porcja.

Dla tych z Was, którzy mają alergię na orzechy, trzymajcie się z dala od orzechów nerkowca.

Chociaż nadal podkreślamy, że orzechy nerkowca w pierwszym trymestrze lub w dowolnym momencie ciąży mogą być korzystne dla organizmu, nadal ostrzegamy, aby udać się do lekarza i zasięgnąć jego opinii. Ciąża sama w sobie może wywoływać alergię na niektóre pokarmy. Więc uważaj, co jesz!

Często Zadawane Pytania & Odpowiedzi:

1. Ile orzechów nerkowca dziennie podczas ciąży powinienem spożywać?

Ponieważ są bogate w tłuszcze i mogą zwiększać ilość kalorii, sugerujemy ich 30 gramów, czyli około 12 dziennie. Radzimy również wykonać test na alergię, aby upewnić się, że ich spożywanie jest bezpieczne.

2. Jakie są objawy reakcji alergicznych jedzenia orzechów nerkowca podczas ciąży??

Mogą wystąpić trudności w połykaniu, nudności, silny ból brzucha, biegunka, skurcze brzucha, duszność, swędzenie gardła i jamy ustnej oraz przekrwienie błony śluzowej nosa lub katar. Uważaj na którekolwiek z nich.

3. Czy mogę jeść orzechy nerkowca podczas karmienia piersią??

Tak, możesz je zjeść. Jest bezpieczny i musisz tylko uważać na to, ile jesz każdego dnia.