Kto nie lubi pić wody kokosowej? Szklanka wody kokosowej może być bardzo orzeźwiająca i energetyzująca w upalny i męczący letni dzień. Pij wodę kokosową podczas ciąży. Jeśli lubisz jego smak i chcesz czerpać z niego liczne korzyści. Nie daj się jednak skusić na wodę kokosową marząc o urodziwym dziecku. Ponieważ nic takiego się nie stanie dzięki wodzie kokosowej. Przeczytaj tutaj, aby poznać różne korzyści płynące z nariyal pani podczas ciąży, a także wyjaśnić liczne mity krążące wokół niej.

Picie wody kokosowej podczas ciąży:

Woda kokosowa w ciąży może pomóc w utrzymaniu dziennego wymaganego poziomu płynów. Jak również elektrolity w organizmie. To także świetny sposób na nawodnienie. To świetny sposób na delektowanie się przyjemnym orzeźwiającym napojem przy jednoczesnym zachowaniu dobrego zdrowia.

Korzyści z picia wody kokosowej podczas ciąży

Wartość odżywcza wody kokosowej w ciąży:

Poniżej znajdują się wartości odżywcze w 100g wody kokosowej.

Ilość składników odżywczych

 • Woda
 • Kalorie 19kcal
 • Węglowodany 3,7g
 • Białko 0,7g
 • Włókno 1,1g
 • Tłuszcz 0,2 g
 • Witamina C 4%
 • 250mg potasu;
 • Sód 105mg
 • Wapń 2%
 • Żelazo 1%
 • Magnez 6%

Gdzie g=gramy, mg=miligramy.

Korzyści z picia wody kokosowej podczas ciąży:

Oto niektóre z korzyści płynących z picia wody kokosowej podczas ciąży.

1. Równoważenie dziennego spożycia płynów:

W czasie ciąży twoje ciało potrzebuje więcej płynów, aby pomóc w utrzymaniu i odbudowie. Potrzeba, którą masz Ty i Twoje nienarodzone dziecko. Kiedy pijesz wodę kokosową w ciąży. zapewnia dodatkowe poziomy płynów, których potrzebujesz na tym etapie. Pomaga poprawić i zwiększyć objętość krwi w organizmie. Pomaga również utrzymać objętość płynu owodniowego i pomaga lepiej poruszać się nienarodzonemu dziecku. Kiedy jesteś w ciąży, powinnaś wypijać około 3 litry wody dziennie. Regularne pokarmy zapewniają około 20 procent dziennego zalecanego spożycia płynów. Dodatkowo powinieneś otrzymać co najmniej 2,4 litra płynu z wody lub innych źródeł. Dobrym źródłem jest woda kokosowa.

2. Dostarcza organizmowi niezbędne elektrolity:

Ciąża wymaga dużo elektrolitów oprócz wody, aby pomóc twojemu ciału pozostać nawodnionym. Różne składniki odżywcze, których potrzebujesz w tym czasie i które są dostępne w wodzie kokosowej to fosfor, sód, potas i wapń. W czasie ciąży niezbędne jest posiadanie odpowiedniej ilości elektrolitów w organizmie. Spożywanie wody kokosowej pomoże utrzymać kontrolę nad ciśnieniem krwi. Pomoże również w utrzymaniu odpowiedniej ilości płynów w organizmie. To utrzymuje równowagę pH w twoim ciele i zapewnia dobrą regulację. Że wszystkie twoje mięśnie funkcjonują normalnie. Warunki ciąży, takie jak nudności, poranne nudności, obfite pocenie się lub biegunka, mogą prowadzić do dużej utraty płynów. Posiadanie wody kokosowej pomoże Ci uzupełnić płyny ustrojowe, a także uzyskać idealny poziom elektrolitów.

3. Zdrowa alternatywa dla napojów syntetycznych:

Wszystko, co jesz lub pijesz w czasie ciąży. bezpośrednio wpłynie na nienarodzone dziecko. Woda kokosowa to całkowicie naturalny napój bez dodatku substancji słodzących. Nie zawiera konserwantów ani barwników. Jest to dla Ciebie bardzo zdrowy napój.

4. Niska zawartość cukru:

Pomimo tego, że woda kokosowa jest słodka, zawiera znacznie mniej cukru w ​​porównaniu do innych napojów. W swojej naturalnej postaci woda kokosowa zawiera tylko około sześciu gramów cukru. Kiedy jesteś w ciąży, koniecznie sprawdzaj, ile spożywasz cukru.

Regularne spożywanie dużej ilości cukru może prowadzić do cukrzycy ciążowej. I może mieć poważny negatywny wpływ na zdrowie nienarodzonego dziecka. Nie tylko może to spowodować nienormalny wzrost masy urodzeniowej dziecka do wartości większej niż zalecana. Ale może również spowodować nadwagę podczas ciąży. Może to prowadzić do dalszych komplikacji.

Woda kokosowa podczas ciąży 1

5. Zapobiega różnym infekcjom:

Woda kokosowa zawiera substancję chemiczną. Co pomaga usunąć i zmniejszyć liczbę pasożytów i robaków w twoim systemie. Pomaga również usunąć robaki obecne w jelitach. W rezultacie zmniejszają się Twoje szanse na infekcję.

6. Zmniejsza możliwość nadciśnienia:

Wiele kobiet w ciąży cierpi na nadciśnienie. Co może powodować dalsze problemy zdrowotne zarówno dla matki, jak i nienarodzonego dziecka. Woda kokosowa może mieć relaksujący wpływ na nadciśnienie i obniżać ciśnienie krwi.

7. Pomoce w zaparciach:

Zaparcie jest jednym z najczęstszych niewygodnych stanów ciąży. Woda kokosowa jest wypełniona dużą ilością błonnika pokarmowego. To może pomóc oczyścić układ trawienny i zapobiec zaparciom. Może również pomóc złagodzić zgagę i wszelkie problemy związane z niestrawnością lub kwasowością.

8. Utrzymanie masy ciała:

Woda kokosowa nie zawiera tłuszczu ani cholesterolu. Picie go regularnie podczas ciąży. Zmniejsza ryzyko przybrania na wadze. Regularne picie wody kokosowej pomoże utrzymać wagę ciała w ryzach.

9. Antybakteryjne i przeciwgrzybicze:

Woda kokosowa ma różne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Pomoże zachować zdrowie i będzie naturalną obroną. Woda kokosowa zawiera również liczne właściwości przeciwutleniające, przeciwpasożytnicze, stymulujące układ odpornościowy i chroniące wątrobę.

10. Zdrowe dla płodu:

Picie wody kokosowej podczas ciąży zapewnia nawodnienie i odświeżenie. I chroni przed różnymi chorobami. Pomaga również utrzymać wagę w ryzach i chłodne ciało. Wszystkie te czynniki są bardzo ważne, ponieważ bezpośrednio przyczyniają się do utrzymania zdrowia nienarodzonego dziecka.

11. Przyspiesza wzrost płodu:

Kokos dostarcza matce wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Które są niezbędne do utrzymania jej zdrowia. W związku z tym wspomaga wzrost płodu.

12. Utrzymuje prawidłowy poziom płynów owodniowych:

Woda kokosowa poprawia ogólne środowisko otaczające płód. Woda kokosowa przyjmowana w trzecim trymestrze. Poprawia poziom płynów owodniowych oraz poprawia krążenie krwi.

Skutki uboczne wody kokosowej w ciąży:

Nie ma żadnych skutków ubocznych spożywania wody kokosowej podczas ciąży. Jednak nadmierne spożycie może prowadzić do:

 1. Ponieważ jest bogaty w sód, może nie być właściwym wyborem dla kobiet mających problem z ciśnieniem krwi.
 2. Dojrzała woda kokosowa może powodować zaparcia.
 3. Picie nadmiaru wody kokosowej może spowodować, że noworodek urodzi się z problemem kaszlu i przeziębienia.

Środki ostrożności podczas picia wody kokosowej w czasie ciąży:

Poniżej przedstawiono niektóre środki ostrożności, które należy podjąć, aby zapewnić. Że woda kokosowa jest zdrowa dla Ciebie i Twojego dziecka:

 • Pij wodę kokosową tylko z umiarem. Staraj się nie spożywać więcej niż 1 szklankę dziennie.
 • Woda kokosowa jest najbardziej pożywna, gdy jest świeża. Więc spróbuj wypić wodę kokosową, gdy tylko ją otworzysz.
 • Wolę świeżą wodę kokosową od puszkowanej lub butelkowanej.
 • Nie pij wody, jeśli uważasz, że ma nieprzyjemny smak.

Mity o piciu wody kokosowej w czasie ciąży a rzeczywistość:

Oto różne mity na temat wody kokosowej. A faktyczna prawda:

Mit: Woda kokosowa zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne do zdrowego rozwoju dziecka.

Prawda: To nieprawda. Kobieta w ciąży musi stosować w pełni zbilansowaną dietę. W tym różne owoce, warzywa, zboża, rośliny strączkowe i nabiał dla prawidłowego wzrostu. I rozwój dziecka.

B. Mit: Codzienne spożywanie wody kokosowej sprawi, że dziecko będzie miało gęstsze, ciemniejsze włosy.

Prawda: Nie ma dowodu na to, że ta teoria jest prawdziwa.

C. Mit: Woda kokosowa sprawi, że dziecko będzie sprawiedliwie rosło.

Prawda: Ta teoria jest bezpodstawna, ponieważ kolor dziecka. Będzie zależeć wyłącznie od genetyki dziecka, a picie wody kokosowej nie może tego w żaden sposób zmienić.

D. Mit: Woda kokosowa to najlepsze źródło nawilżającej wody w ciąży.

Prawda: Chociaż woda kokosowa to dobry sposób na nawodnienie kobiety w ciąży. Nic nie pobije wody do nawodnienia.

Mamy nadzieję, że wyjaśniono tutaj wszystkie mity dotyczące wody kokosowej. Bez wątpienia picie wody kokosowej podczas ciąży jest bardzo pożywne. I bardzo zdrowe dla ciężarnych. Ale w żaden sposób nie może zmienić koloru ani gęstości włosów dziecka. Nie pij wody kokosowej z marzeniem o piękniejszym dziecku. Ale pij to, bo sprawi, że Twoje dziecko będzie bardzo zdrowe i silne.

Często Zadawane Pytania:

Q1. Czy można bezpiecznie pić wodę kokosową w czasie ciąży??

Odp.: Picie wody kokosowej podczas ciąży. Uważany jest za wyjątkowo bezpieczny i zdrowy. Pod warunkiem, że jest spożywany z umiarem. Picie szklanki wody kokosowej dziennie można uznać za bezpieczną ilość dla kobiet w ciąży.

Q2. Kiedy pić wodę kokosową w czasie ciąży?

Odp.: Wodę kokosową można spożywać o każdej porze dnia. Jednak, aby czerpać z niego maksymalne korzyści. Wskazane jest picie tego samego rano na pusty żołądek. Ponieważ jest to najlepszy czas, kiedy organizm łatwo przyswaja zawarte w nim składniki odżywcze i elektrolity.

Q3. Jak wybrać odpowiedni kokos?

Odp.: Wybierz zielony kokos, ponieważ jest pełen wody i smakuje naprawdę słodko. Aby poznać zawartość wody w nim najlepiej wstrząsnąć i sprawdzić. Wybierając kokos upewnij się, że nie zawiera brązowych brzegów i nie jest uszkodzony. Najlepiej smakują i są pełne wartości odżywczych kokosy, które leżakowały na drzewie przez 5-6 miesięcy.