Jedną z pierwszych rzeczy, które robi każda nowa mama, jest przygotowanie sobie tabeli rzeczy do jedzenia. Jeśli spojrzysz na to, zobaczysz, że nikt nie przegapiłby orzechów. Orzechy w ciąży lub jedzenie orzechów w ciąży to bardzo dobry początek zdrowej podróży. Nie tylko utrzymuje matkę w zdrowiu, ale także wspomaga rozwój dziecka. Wiele orzechów, takich jak orzechy włoskie, orzechy nerkowca itp. w czasie ciąży, może stymulować rozwój mózgu dziecka. Są bogate w olejki eteryczne, minerały i witaminy, ale to nie znaczy, że jesz dużo. Pochodzi z dawkowaniem. Spójrz na naszą listę najlepszych orzechów do jedzenia podczas ciąży.

Orzechy podczas ciąży

Korzyści odżywcze orzechów podczas ciąży:

W czasie ciąży matki mają tendencję do głodu we wczesnych godzinach porannych. Chrupanie niezdrowych przekąsek, takich jak smażone potrawy, może wydawać się kuszące, ale najlepiej tego unikać. Orzechy to doskonały wybór przekąsek, które mają również dobroczynne właściwości dla przyszłej mamy i jej rosnącego dziecka.

Orzechy są naturalnie również bogate w witaminę B i E. Są dobrym źródłem tłuszczu. Jednak pieczenie ich w oleju prowadziłoby do niepotrzebnej ilości kalorii i dużej ilości białka. Z pewnością dobrze smakują po upieczeniu, ale znowu prowadzi to do zmniejszenia zawartości składników odżywczych. Pamiętaj, aby przechowywać je w hermetycznych pojemnikach, aby nie zjełczały.

1. Białko:

Białko jest bardzo ważne dla wzrostu płodu. Są uważane za bardzo korzystne w czasie ciąży, a włączenie orzechów do codziennej diety zapewnia dobrą dawkę białka.

2. Włókno:

Błonnik z Twojej diety pomaga złagodzić niektóre nieprzyjemne problemy związane z ciążą, takie jak hemoroidy i zaparcia. Poza tym pomaga również w kontroli wagi i regulacji ciśnienia krwi. Orzechy takie jak migdały, orzechy brazylijskie, orzechy włoskie i orzechy laskowe mają wysoką zawartość błonnika, który pomaga złagodzić problemy związane z wypróżnianiem.

3. Miedź:

Orzechy, takie jak pistacje, orzeszki pinii, orzechy włoskie i orzechy nerkowca są znane jako potęga miedzi. Miedź jest bardzo ważna dla

zdrowy rozwój mózgu, a także wspomaga wchłanianie żelaza w organizmie. Dlatego ciężarne matki powinny codziennie jeść orzechy, aby uzyskać dobrą dawkę miedzi podczas ciąży.

4. Żelazo:

Kobieta w ciąży normalnie potrzebuje 27 mg żelaza dziennie ze swojej diety. Żelazo jest niezbędne do produkcji hemoglobiny, a także pomaga w produkcji większej ilości krwi w organizmie. Orzechy są niezwykle dobrym źródłem żelaza.

5. Witalne minerały:

Minerały, takie jak mangan, wapń i magnez, są ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki. Mają również kluczowe znaczenie dla rozwoju nerwów, szkieletu, mięśni i więzadeł rozwijającego się płodu. Orzechy są naładowane tymi niezbędnymi minerałami, dlatego lekarze zalecają spożywanie orzechów podczas ciąży.

6. Niezbędne witaminy:

Orzechy w pełni zaspokajają zapotrzebowanie na niezbędną witaminę kobiet w ciąży. Te witaminy, zwłaszcza witamina E, pomagają zmniejszyć ryzyko stanu przedrzucawkowego, a także monitorują poziom ciśnienia krwi.

Korzyści zdrowotne orzechów podczas ciąży:

Istnieje szereg korzyści, jakie może zapewnić jedzenie orzechów. Spójrz na niektóre z najlepszych korzyści.

1. Orzechy są naturalnie bogate w witaminy, minerały, białka i NNKT.

2. Spożywanie orzechów w ciąży zapewni, że odpowiednia ilość białka, minerałów i witamin dotrze do dziecka dla jego rozwoju.

3. Są najlepszym źródłem dobrego tłuszczu. Ogranicz jednak spożycie; w przeciwnym razie możesz po prostu zacząć gromadzić kilogramy w swoim ciele, powodując nadwagę.

4. Orzechy makadamia są bogate w tłuszcze jednonienasycone, które są niezbędne podczas ciąży. Z drugiej strony pistacje dostarczają niezbędnych przeciwutleniaczy. Mają niższy poziom glikemii, dzięki czemu idealnie nadają się dla matek z cukrzycą. Wiadomo, że orzechy włoskie przynoszą korzyści Twojemu sercu i utrzymują poziom cholesterolu pod kontrolą. Ta gama orzechów zawiera w sobie niektóre z niezbędnych składników odżywczych, których potrzebujesz podczas ciąży. Dlatego radzimy zjeść garść. Uważaj jednak na ilość.

5. Jedzenie orzechów w czasie ciąży może zapobiec wszelkiego rodzaju alergii u matki i dziecka.

Największą zaletą orzechów jest zawarty w nich naturalny cynk, kwas foliowy i potas. Wszystko to jest niezbędne dla rozwoju i zdrowego wzrostu płodu. Na szczęście Ty i Twoje dziecko możecie uzyskać prawie wszystkie składniki odżywcze, jedząc odpowiednie orzechy. Bogate w składniki odżywcze orzechy będą dobrym sposobem na zapewnienie organizmowi odpowiedniego paliwa do wzrostu. Jednak naszym jedynym słowem ostrzeżenia jest to, aby uważać na ilość spożycia. Odpowiednia ilość orzechów może zdziałać cuda dla Twojego organizmu. Czy w ciąży można jeść orzechy? Tak, na pewno możesz, ale uważaj na ilość.

Skutki uboczne orzechów podczas ciąży:

Od zawsze toczyła się debata na temat jedzenia orzechów w czasie ciąży. Jednak ostatnie badania w tym zakresie wykazały, że jedzenie orzechów jest dobre w czasie ciąży, gdy są spożywane w ograniczonych ilościach, a także wtedy, gdy przyszła mama nie ma alergii na orzechy.

  • Ponieważ orzechy są oznaczone jako bogate w tłuszcze i kalorie, powinny być spożywane głównie w stanie naturalnym. Matka w ciąży powinna unikać orzeszków w cukrze lub smażonych, ponieważ dodają one niechcianych kalorii i wyrządzają więcej szkody niż pożytku.
  • Nadmierne spożywanie orzechów może prowadzić do nudności i skurczów żołądka.
  • Nadmierne spożywanie orzechów podczas ciąży może również prowadzić do nadmiernego przybierania na wadze.

Ciekawe fakty na temat orzechów w ciąży:

Jakie cuda może zdziałać jedzenie orzechów podczas ciąży?

a. Orzechy nerkowca są niesamowitym źródłem białka. Cóż, powłoka nie jest. Chociaż orzech nerkowca śpi wewnątrz skorupy, skorupa może prowadzić do podrażnień i innych alergii. Nerkowce zawierają dużą ilość olejków eterycznych, które korzystnie wpłyną na rozwój dziecka.

b. Szczególnie orzeszki ziemne, migdały i pistacje mają wysoką zawartość tłuszczu i dlatego są dobrym źródłem witamin i minerałów.

C. Jest bardzo możliwe, że w czasie ciąży będziesz głodny o nieparzystych godzinach. Orzechy są zbawicielem! Chwyć garść orzechów i zastąp je smażonymi potrawami jako zdrową przekąską.

D. Jedzenie orzechów podczas ciąży może również zwiększyć inteligencję Twojego dziecka.

Rodzaje orzechów dobre na ciążę:

Oto kilka najlepszych orzechów do jedzenia podczas ciąży.

1. Orzeszki ziemne: Jedzenie orzeszków ziemnych podczas ciąży może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia u dziecka uczulenia na nie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, weź ilość orzeszków ziemnych wielkości dłoni. Zawierają największą ilość białka, jakiej możesz potrzebować.

2. Migdały: Podawaj sobie około 30 gramów migdałów. To powinno dobrze zrobić dla wzbogaconej podaży błonnika i witaminy E. Zmniejsza ryzyko chorób serca i pomaga w rozwoju mózgu dziecka.

3. Orzechy włoskie: Orzechy włoskie mają bardzo niską zawartość błonnika i tłuszczów jednonienasyconych. Są jednak wzbogacone omega 3 niż jakiekolwiek inne orzechy. Te małe orzechy wielkości mózgu pomogą w rozwoju poznawczym Twojego dziecka. Podaj sobie około trzech orzechów włoskich.

4. Orzechy brazylijskie: Te bogate w przeciwutleniacze orzechy ochronią Cię przed chorobami serca, a nawet rakiem. Jedzenie orzechów brazylijskich w ciąży może być satysfakcjonujące. Spożywaj codziennie około 30 gramów orzechów brazylijskich.

Orzechy są polecane jako pokarmy prenatalne dla kobiet w ciąży ze względu na ich dobroczynne właściwości. Wiadomo, że są gęstsze w składniki odżywcze w porównaniu z owocami i warzywami. Należy jednak pamiętać, że są one również bogate w kalorie i tłuszcze, dlatego należy je przyjmować tylko z umiarem. Dlatego orzechy dla kobiet w ciąży należy przyjmować z umiarem i tylko po dobrej konsultacji z lekarzem.