Olej rycynowy podczas ciąży to dyskusyjny temat. Nie znamy jednak dokładnie stosowania oleju rycynowego w ciąży, ale zapisy mówią, że pierwszy raz zastosowano go w epoce egipskiej. Ricinus communis to nasiona rośliny, z których pochodzi olej rycynowy. Można go znaleźć w Indiach! Struktura chemiczna oleju rycynowego składa się głównie z kwasu rycynolowego, kwasu tłuszczowego. Ze względu na taki skład chemiczny i stężenie uważa się, że olej rycynowy jest dobry dla zdrowia.

Chociaż wiele z was mogło słyszeć plotki o stosowaniu oleju rycynowego podczas ciąży poprzez aktywację ruchów porodowych, nie wiedziałaś, jak dokładnie to działa, ani nawet czy ta wiadomość jest prawdziwa czy fałszywa! Znowu niektórzy z was mogą potrzebować pomocy, ponieważ dziecko nie chce wyjść, nawet jeśli minęło więcej niż standardowy czas! Cóż, nie martw się. Ten artykuł będzie w stanie rozwiązać wszystkie Twoje wątpliwości i pytania dotyczące ciąży z olejem rycynowym!

Dlaczego olej rycynowy jest niezbędny podczas ciąży

Co to jest olej rycynowy?

Chociaż stosowanie oleju rycynowego w ciąży jest przedmiotem dyskusji, najpierw daj nam znać, czym dokładnie jest olej rycynowy. Olej rycynowy to olej roślinny, który powstaje po sprasowaniu ziaren rącznika. Stosowane są jako zamiennik dla kastoreum. Olej ten jest bezbarwny i ma inny smak i zapach. Może również wyglądać jak bladożółty płyn. Olej rycynowy jest szeroko stosowany do produkcji mydeł, smarów, płynów hydraulicznych, powłok, barwników, wosków, past i perfum.

Czy używanie oleju rycynowego podczas ciąży jest bezpieczne??

Podczas gdy wielu mówi tylko o ryzyku ciąży z olejem rycynowym, zobaczmy, czy bezpiecznie jest używać oleju rycynowego podczas ciąży. Toczą się różne debaty i wnioski płynące z tych badań, wielu twierdzi, że użycie oleju rycynowego do indukcji porodu nie robi wielkiej różnicy i zmienia się w czasie pracy. Chociaż nigdzie nie odnotowano ogromnych komplikacji, większość obaw dotyczyła poziomu tolerancji i dyskomfortu, jaki olej rycynowy może powodować podczas porodu i porodu. Odnotowano kilka przypadków nudności podczas stosowania oleju. Jednak w dzisiejszych czasach lekarze mają odpowiednie metody i sposoby, które mogą pomóc w wywołaniu porodu inne niż olej rycynowy, jak to jest szeroko dyskutowane. Zaleca się jednak, aby nie używać tego oleju rycynowego i powstrzymać się od używania tego oleju rycynowego, jeśli masz kilka problemów w czasie ciąży i zamiast tego zasięgnij porady lekarskiej.

Korzyści z oleju rycynowego podczas ciąży:

Zanim rozważymy olej rycynowy i skutki uboczne ciąży, zwróćmy uwagę na kilka korzyści oleju rycynowego w ciąży.

 • Jest dobrze znanym składnikiem wywołującym poród.
 • Właściwości przeczyszczające pomagają kurczyć macicę i stymulować ruchy jelit.
 • Ponadto kwas rycynolowy jest obecny w oleju rycynowym, który pomaga w atakowaniu prostaglandyn w macicy i jelitach. Pomaga im w szerokim kontrakcie.
 • Olej rycynowy wpływa również na płyny i elektrolity, co bardzo pomaga w czasie ciąży i porodu.

Skutki uboczne oleju rycynowego podczas ciąży:

Żadne konkretne badanie nie stwierdza, że ​​olej rycynowy dla kobiet w ciąży wywołuje poród, ale wiele skutków ubocznych może w tym odgrywać rolę.

 1. Niektóre z nich mogą obejmować biegunkę, wymioty, skurcze macicy, poród, nudności itp..
 2. Niektórzy uważają, że stosowanie oleju rycynowego i ciąża to jednorazowy sposób na wywołanie porodu, jednak nie ma to takiego samego wpływu na wszystkie kobiety i nawet jeśli doświadczają skutków ubocznych, mogą pozostać w ciąży.
 3. Wiele osób w ogóle nie zaleca stosowania oleju rycynowego w ciąży ze względu na bardziej widoczne skutki uboczne, które towarzyszą pakietowi, takie jak odwodnienie, niepokój płodu i smółka u dziecka.
 4. Zdecydowanie zaleca się stosowanie oleju rycynowego w czasie ciąży tylko za zgodą lekarza. Jeśli nadal używasz oleju rycynowego, porozmawiaj z lekarzem lub położną, zanim to zrobisz i dowiedz się, ile go użyć i jak go używać.

Czy olej rycynowy wywołuje pracę:

Olej rycynowy do wywoływania porodu jest dobrze znany na całym świecie. Podczas gdy wielu pyta, czy oleje rycynowe są bezpieczne do wywoływania porodu i jak widzieliśmy powyżej, daj nam znać mechanizm, przez który to się dzieje.

Tradycyjnie wielu używało oleju rycynowego do wywoływania porodu. Położne i lekarze prosili o konsumpcję tego w celu pobudzenia jelit i podrażnienia macicy. To dalej przeradza się w skurcz i wywołuje poród. Chociaż ten proces ma miejsce, wielu zaleca obecnie, aby nie spożywać tylko w celu wywołania porodu, ponieważ nie ma dowodów na to, czy ten sposób jest wystarczająco zdrowy.

Ile oleju rycynowego powoduje poród:

Chociaż wiele osób ma na ten temat różne pomysły, na ogół pół szklanki oleju rycynowego pomaga wywołać poród. Jednak inni zalecają, aby nie przyjmować więcej niż jednej lub dwóch łyżek stołowych na raz. Stąd widać, że mądrze jest zacząć brać mniej i zwiększać dawkę w razie potrzeby. Dzieje się tak, ponieważ przedawkowanie oleju rycynowego w celu wywołania porodu może prowadzić do biegunki, a także odwodnienia.

Jak używać oleju rycynowego do wywoływania porodu:

Istnieje kilka sposobów, w jakie można spożywać olej rycynowy w celu wywołania porodu. Niewiele z nich obejmuje,

 • Zmieszaj z sokiem pomarańczowym lub podobnym i wypij, aby ukryć nieprzyjemny smak
 • Możesz także wypić go za jednym razem i napić się soku lub zimnego napoju, aby wyrównać jego zły smak
 • Upewnij się, że masz dużo wody; jednak, ponieważ może to spowodować odwodnienie.

Jak działa olej rycynowy, aby wywołać poród??

Często zadawane pytanie brzmi, jak długo trwa wywołanie porodu przez olej rycynowy. Olej rycynowy pomaga kurczyć macicę i zwiększać momenty jelit. W ten sposób mogą wystąpić skurcze pomagające w porodzie. Chociaż ramy czasowe na ogół nie są takie same dla wszystkich, niektóre przyszłe matki rodzą poród w ciągu zaledwie kilku godzin. Jest jednak kilka przypadków, w których takie incydenty w ogóle nie zostały zgłoszone. Czasami może to potrwać nawet kilka dni. Dlatego nie można uogólniać ram czasowych w tym scenariuszu.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed użyciem oleju rycynowego w celu wywołania porodu:

Podano kilka środków ostrożności, które należy podjąć podczas spożywania oleju rycynowego w celu wywołania porodu.

 1. Nawadniaj się dużą ilością wody, ponieważ olej rycynowy może prowadzić do odwodnienia.
 2. Upewnij się, że korzystasz z toalety wiele razy, ponieważ możesz cierpieć na biegunkę.
 3. Upewnij się, że masz mniej oleju na początku. Mniej jest zawsze bezpieczny.
 4. Upewnij się, że nie wywołujesz wcześnie porodu. Poczekaj najpierw co najmniej czterdzieści tygodni, jeśli ciało nie jest jeszcze przygotowane do pracy.
 5. Nie używaj tego jako przepisu na przyspieszenie porodu, ponieważ może to zwiększyć ból i poziom dyskomfortu
 6. Zasięgnij porady lekarskiej i upewnij się, że sam jej nie masz.

Zagrożenia związane z używaniem oleju rycynowego podczas ciąży:

Chociaż istnieją różne poglądy na temat zagrożeń, w niektórych przypadkach kobiety miały skutki uboczne i ryzyko, podczas gdy inne nie. Niewiele z nich to,

 • Efekt przeczyszczający może być również spowodowany przez olej rycynowy na dziecko. Może to spowodować oddawanie stolca ze smółki podczas samego porodu.
 • Może powodować znaczne odwodnienie i biegunkę i może nie być odpowiedni dla przyszłej matki
 • Olej rycynowy może również powodować nudności, a także może powodować wymioty
 • Poważne skurcze mogą wystąpić u kilku kobiet
 • W takich przypadkach nie zapomnij zapytać lekarza o jego spożycie przed podjęciem decyzji.

Alternatywy dla oleju rycynowego w celu wywołania pracy:

Chociaż istnieją alternatywy, które mogą pomóc i wykonać tę samą pracę, co olej rycynowy, zobaczmy, co można uznać za opcje do tego celu.

 1. Stosowanie Pitocin do IV można ewentualnie rozważyć zgodnie z zaleceniami lekarza
 2. Sztucznie łamie worek na wodę matki
 3. Używaj laktatorów i stymuluj sutki
 4. Kilku lekarzy może polecić prostaglandyny
 5. Balon Foleya może być również używany do wywoływania ruchów porodowych

Chociaż przed podjęciem kroku należy zapytać lekarza, można skorzystać z jednej lub dwóch opcji, aby w naturalny sposób wywołać poród.

Teraz, gdy masz już jasny pomysł, jak używać oleju rycynowego we wczesnej ciąży, upewnij się, że zachowujesz odpowiednią ostrożność podczas jego spożywania. Ponieważ istnieje niebezpieczeństwo używania oleju rycynowego do wywoływania porodu, nie jest on całkowicie zalecany przez profesjonalistów, ale możesz go używać pod nadzorem lekarza. Mam nadzieję, że ten artykuł rozwiązał wszystkie Twoje pytania! Daj nam znać swoje komentarze.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy olej rycynowy może zaszkodzić dziecku? Czy stosowanie oleju rycynowego podczas ciąży jest bezpieczne dla kobiet w ciąży??

Odp.: Skutki stosowania oleju rycynowego podczas ciąży są różne. Prawdopodobnie może to być stresujące zarówno dla mamy, jak i dziecka, prowadząc do wyczerpania. Może również powodować oddawanie smółki lub pierwszego stolca przed porodem, ale w niektórych przypadkach nie jest to szkodliwe.

Q2. Czy zażywanie oleju rycynowego w celu wywołania porodu jest niebezpieczne? Czy mogę pić olej rycynowy w ciąży??

Odp.: Uważa się, że olej rycynowy jest korzystny dla kobiet w ciąży. Przez lata ludzie myśleli, że jest to sposób na rozpoczęcie porodu, ale działa to również jako środek przeczyszczający. Ponieważ olej rycynowy wywołuje skurcze jelit, można czuć się niekomfortowo i mieć biegunkę; nie powinien mieć szkodliwego wpływu na zdrowe kobiety.

Q3. Kiedy powinienem zażywać olej rycynowy, aby wywołać poród? Ile oleju rycynowego powinienem wybrać, aby wywołać poród?

Odp.: Można przyjmować 1 lub 2 łyżki oleju rycynowego co 24 godziny. Unikaj wywoływania wcześnie. Zaleca się odczekać do 40 tygodni, ponieważ jeśli organizm nie jest gotowy do porodu, olej rycynowy podczas ciąży może nie przynieść pożądanego efektu.

Q4. Czy olej rycynowy może spowodować poronienie? Niebezpieczeństwa związane z olejem rycynowym w celu wywołania porodu?

Odp.: Powodem nie jest to, że olej rycynowy jest jakimś poronnym składnikiem, ale fakt, że może powodować problemy zdrowotne, takie jak odwodnienie matki lub płodu, co może spowodować utratę ciąży.

Źródło obrazu: 1