Nie ma nic bardziej niepokojącego niż planowanie przedłużenia swojego pokolenia. Nie oznacza to jednak, że odniesiesz sukces po każdej próbie. Aby upewnić się, że wiesz wszystko o swoich uczuciach i priorytetach po porodzie, czytaj dalej, a będziesz tak przygotowany, jak to tylko możliwe, a wiedza o tym, jak przygotować plan porodu, jest niezbędna. Jeśli planujesz zaangażować położną, również to omówimy.

Plan porodu Jak to zrobić krok po kroku

Dlaczego?

Plan porodu jest właśnie tym, na co wygląda – dokumentem, który zapewnia, że ​​położna może pomóc, kiedy będzie potrzebować, kiedy będziesz przechodzić poród. Wraz z postępem technologii masz możliwość wypełnienia go online i uzyskania wydruku lub przejścia w tradycyjny sposób i omówienia wszystkiego ze swoim partnerem, a następnie skonsultowania się z położną.

Nie ma wątpliwości, że twój plan porodu jest raczej osobisty. Sposób, w jaki to formułujesz, zależy od wielu czynników i okoliczności, takich jak Twoja historia medyczna, Twoje potrzeby i Twoje pochodzenie.

Rzeczy do rozważenia:

Dobry plan porodu ma to wszystko i jest samospełniającym się dokumentem. Jeśli chodzi o plan, uśmierzanie bólu, miejsce urodzenia, preferencje dotyczące porodu instrumentalnego, interwencja zabiegu i opieka nad dzieckiem to tylko niektóre z wielu rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Zawsze możesz popracować nad niektórymi aspektami więcej niż nad innymi, o czym możesz oczywiście porozmawiać ze swoim partnerem. Jego wsparcie przydałoby się w stworzeniu idealnego planu. W końcu jest tak samo zaangażowany jako rodzic jak ty.

Jak napisać plan urodzenia:

Aby rozpocząć pisanie planu porodu, skorzystaj z tych wskazówek, które szczegółowo opisują każdy z ważnych aspektów do omówienia.

O pokoju porodowym:

Jest to najważniejszy kluczowy punkt, który należy uwzględnić w swoim planie porodu. Opisz rodzaj pokoju, ustawienie i atmosferę, w której widzisz siebie podczas porodu. Mądrze byłoby również uwzględnić osoby, z którymi chciałbyś przebywać podczas porodu.

Informacje o pracy i dostawie:

Przejdź do następnego najważniejszego aspektu i opisz, czy chcesz porodu normalnego, czy cesarskiego i co zrobić, jeśli coś pójdzie nie tak. Jeśli masz preferencje dotyczące pozycji porodowych, pamiętaj, aby uwzględnić je wszystkie. Możesz chcieć lustro, aby zobaczyć, jak Twoje dziecko jest dostarczane. Jeśli tak, również o tym wspomnij. Oprócz tego możesz również wspomnieć, czy chcesz sfilmować poród i nie zapomnij wspomnieć, czy chcesz zastosować środki przeciwbólowe, czy nie. Ostatnią rzeczą do zrobienia jest wspomnienie, czy chcesz zachować przewód na przyszłość, czy nie. To powinno być o tym.

Po urodzeniu dziecka:

Wspomnij tutaj, czy chcesz od razu zobaczyć swoje dziecko, czy zamiast tego chcesz, aby dziecko było umyte i ubrane. Poza tym musisz wspomnieć, jak długo chcesz pozostać w pokoju po pomyślnym zrealizowaniu dostawy.

Opieka poporodowa:

Schodząc do ostatnich słów, musisz wspomnieć, czy chcesz uzyskać dodatkowe usługi od lekarza dziecka, takie jak dbanie o zdrowie dziecka, czy chcesz usunąć napletek, jeśli jest to chłopiec.

Skończyłeś z artykułem? Cóż, teraz wiesz wszystko, co jest w planie porodu. Nie pozwól mu się zmarnować. Jeśli chcesz mieć wkrótce dziecko, od razu usiądź z długopisem i papierem i przygotuj plan porodu.