„Kobiety w ciąży stają się atrakcyjne duchowo i fizycznie” — cytował autor Frederick With w swojej książce Prenatal Parenting. „Istnieje pogodny blask płodności i dojrzałości” – napisał również i jest to bardzo radosny moment, kiedy matka szczęśliwie przyjmuje zmiany, które zachodzą w jej ciele, tylko dlatego, że urodzi nowe życie. Przyszła matka powinna być zawsze szczęśliwa i zadowolona, ​​ponieważ sposób, w jaki będzie się zachowywać, czuć i zachowywać, będzie mieć wpływ na dziecko.

Porady kosmetyczne podczas ciąży

Porady kosmetyczne podczas ciąży:

U każdej ciężarnej kobiety nastąpiło kilka zmian w ciele. Oto najlepsze porady dotyczące urody w czasie ciąży, które mogą upiększyć Twoje ciało.

1. Wiele zmian:

Wiele zmian

Ciąża nadałaby Ci wyjątkowego blasku, ale zmieniłaby Twoją cerę, a także zmniejszyła kolor włosów. Liczne zmiany następują w wyniku zmian hormonalnych i wzrostu objętości krwi. Najdziwniejsze jest to, że czasami sprawia, że ​​cienkie włosy stają się lśniące, a grube lub suche przetłuszczają się.

2. Piegi i pigmentacja:

Piegi i pigmentacja

Jaśniejsze piegi z dnia na dzień ciemnieją, a na twarzy zaczynają pojawiać się plamy pigmentacyjne. Nazywa się to miazmą lub „maską ciążową”. Jest to spowodowane wzrostem poziomu hormonu estrogenu, który powoduje produkcję melaniny. Wychodzenie na słońce może pogorszyć sytuację, więc należy tego unikać, chociaż filtry SPF mogą dobrze zachować piękno skóry na zewnątrz, a puszka powinna być stosowana nawet zimą.

3. Trądzik:

Ciąża trądzikowa

Zwiększenie krążenia krwi, które ostatecznie prowadzi do czarnych porów i trądziku. Kobiety, które stoją w obliczu takiej zmiany, powinny stale dokładnie oczyszczać swoją skórę. Demakijaż przed pójściem spać to konieczność i złuszczanie skóry przynajmniej raz w tygodniu, szczególnie dla kobiet o suchej skórze. Wykonanie zrelaksowanej twarzy może być dobre, aby oczyścić zaskórniki i zmyć zanieczyszczenia, które prowadzą do trądziku.

4. Ciemne koła:

Ciąża w ciemnych kręgach

Cienie pod oczami są dość powszechne wśród kobiet w ciąży. Z tym problemem borykają się zwykle pod koniec, kiedy nie przyjmą odpowiedniej pozycji, w której mogliby spać. Zakłócony sen zawsze prowadzi do cienia pod oczami, więc najlepszym rozwiązaniem w tym momencie jest spanie. Możesz zmoczyć flanelę zimną wodą, a następnie przytrzymać ją nad oczami i zaciemnić, aby uzyskać natychmiastowe wyleczenie, jeśli to takie ważne.

5. Szorstkie ręce:

Szorstkie ręce

Gładkie dłonie nagle z dnia na dzień stają się czerwone i szorstkie. Dzieje się tak, jeśli od dłuższego czasu myjesz ręce mydłem lub detergentem. Jest to doskonały objaw, który na początku informuje Cię o swojej ciąży. Nie możesz nic zrobić, aby temu zapobiec, ale zdecydowanie możesz nosić rękawiczki i nie trzymać odsłoniętych dłoni.

6. Opuchnięte oczy:

Podpuchnięte oczy

Zatrzymywanie wody staje się poważnym problemem, ponieważ wraz z rozwojem dziecka przybiera na wadze naczynia krwionośne w jamie brzusznej i nogach. Twoja skóra może stać się napięta, a oczy staną się podpuchnięte. Spróbuj odpocząć, aby nie opierać się na nogach i wywierać na nie nacisku, lub możesz nałożyć okład z lodu na kostki.

7. Rozstępy:

Rozstępy ciążowe

Rozstępy to najbardziej irytująca rzecz dla kobiet w ciąży. Są to czerwone linie, które powstają w wyniku rozciągania ciała i rozwijają się na całym brzuchu, talii i plecach. Jeśli będziesz nadal oliwić i nawilżać obszar pociągania, możesz łatwo powstrzymać te ślady od wzrostu.

Czytaj więcej: Jak uniknąć rozstępów podczas ciąży?

8. Wzrost paznokci:

Wzrost paznokci

Od czwartego miesiąca na oddziałach kobietom w ciąży zaczynają rosnąć dłuższe i szybsze paznokcie. Przyczyną tego są ponownie hormony. Paznokcie są podatne na pękanie, gdy stają się miękkie. Możesz nawet znaleźć małe rowki rozwijające się na podstawie. Mają tendencję do normalizacji porodu.

Porady kosmetyczne podczas ciąży