Marynata, nazywana głównie Achar w indyjskich domach, jest powszechnie jadalna w każdym domu. Prawidłowy posiłek prawie wszystkich południowoindyjskich potraw zaczyna się od marynaty (mango, cytryny, pomidora lub imbiru) ze względu na jego smak i ochotę na jego zjedzenie. W ten sam sposób kobiety w ciąży również mają dziwne zachcianki na pikle. Kobiety w ciąży na ogół pragną rzeczy kwaśnych i pikantnych. Indyjskie ogórki konserwowe, głównie mango i ogórki cytrynowe, są połączeniem zarówno cierpkich, jak i pikantnych, co sprawia, że ​​kobiety w ciąży szaleją na punkcie tych ogórków. Ogórek kiszony, zmieszany z ryżem z małą łyżeczką ghee, stanowi doskonałe połączenie do jedzenia, które zaspokaja pragnienie kobiety w ciąży. Zapoznajmy się z korzyściami i zagrożeniami związanymi ze spożywaniem ogórków w czasie ciąży.

Jedzenie pikli podczas ciąży

Czy można jeść pikle podczas ciąży??

Badanie mówi, że smakowite są mniej zdrowe, a mniej smaczne są zdrowsze. Więc w jakiej kategorii należy ogórek? Bez wątpienia pikle są najsmaczniejszym pokarmem, a także są bezpieczne, gdy są spożywane w ograniczonych ilościach. To samo dotyczy kobiet w ciąży. Tak, w czasie ciąży można bezpiecznie spożywać pikle, ale w ograniczonej ilości i przy odpowiedniej ilości wody, aby złagodzić zgagę. Badanie mówi, że na każde 30 ml spożytego ogórka należy wypijać co najmniej pół litra wody.

Kobieta w ciąży zwykle ma wiele pragnień, niektóre bardzo nietypowe. Jednym z najczęstszych pokarmów, których pragnie kobiety w ciąży, jest marynata inna niż lody i czekolada. Główne pytanie, które przychodzi nam do głowy, brzmi: dlaczego kobiety w ciąży pragną pewnych rzeczy? Nie ma na to konkretnych odpowiedzi, ale jednym z przekonujących wyjaśnień jest to, że umysł podpowie ciału, że brakuje pewnych minerałów i witamin, a ciało potrzebuje natychmiastowej uwagi. W przypadku kobiet w ciąży nawet czynniki hormonalne mogą odgrywać rolę w zachciankach.

Drugim głównym powodem jest to, że hormony odgrywają znaczącą rolę w zmianach u ciężarnej kobiety. Znajdzie nowe hobby, nowe smaki, a nawet nowe zachcianki. Estrogen, hormon ciąży, wpływa na zmysł węchu i smaku.

Wartości odżywcze marynat:

 • Kobiety w ciąży pragną różnych rodzajów żywności w różnym czasie, a nawet w nieparzystych godzinach. Mogą nawet obudzić się w środku nocy, aby zjeść lody lub zjeść odpowiedni posiłek. W niektóre dni nie jedzą nawet jedzenia, tylko żyją na mleku i soku itp. Z tego powodu kobiety w ciąży będą miały problemy z trawieniem. Ogórki konserwowe zawierają pewne niezbędne składniki odżywcze, które mogą rozwiązać te problemy z trawieniem.
 • Elektrolity są niezbędne dla organizmu. A dla kobiet w ciąży organizm potrzebuje jej więcej. Ogórki konserwowe są uważane za jedno z dobrych źródeł elektrolitów, które dostarczają organizmowi ciężarnej znaczne ilości potasu i sodu.
 • Ogórki konserwowe są podstawowym źródłem mikroskładnika odżywczego witaminy K, który pomaga w krzepnięciu krwi. Każda marynata ma 25,4 mg, czyli 32% dziennej wartości.

Korzyści z pikli podczas ciąży:

 1. Nudności i poranne mdłości to częste problemy, z którymi borykają się kobiety w ciąży. Kwaskowatość i pikantność ogórków eliminują te dwa problemy.
 2. Marynowane marynaty nie zawierają dużo cholesterolu i tłuszczu, co jest korzystnym pokarmem do spożywania, zamiast spożywania produktów spożywczych o wysokiej zawartości tłuszczu i cholesterolu.
 3. Ogórki kiszone są dobrym źródłem żelaza, wapnia i błonnika pokarmowego, które są korzystne dla wzrostu i rozwoju dziecka znajdującego się w kobiecie ciężarnej.
 4. Niektórym kobietom w ciąży trudno jest znaleźć przekąski, które są jednocześnie smaczne i zdrowe. Ogórki konserwowe prawie nie zawierają cholesterolu, a także mają mniejszą zawartość tłuszczu, co czyni je najlepszą alternatywą dla słonych przekąsek.
 5. Ogórki konserwowe są opłacalne w porównaniu z innymi produktami spożywczymi. Niektóre grupy o średnich dochodach i rodziny o niskich dochodach nie mogą sobie pozwolić na codzienne droższe produkty spożywcze. Spożywanie pikli poprzez zaspokojenie zachcianek jest ekonomiczne.
 6. Niektóre indyjskie marynaty, takie jak cytryna, mango, trwają dłużej, tj. przez kilka dni i miesięcy. Dlatego ogórki są produktami spożywczymi, które są łatwo dostępne do spożycia o każdej porze.

Ryzyko jedzenia pikli podczas ciąży:

 • Nadmierne spożycie pikli prowadzi do wzrostu zawartości soli w organizmie, co powoduje odwodnienie organizmu. Odwodnienie jest bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży, a także dla nienarodzonego dziecka.
 • Spożywanie pikli w okresie letnim nie jest wskazane dla kobiet w ciąży z tego samego powodu odwodnienie.
 • Obecnie większość kobiet w ciąży spożywa ogórki kiszone, które są kupowane z zewnątrz. Te marynaty zawierają konserwanty, nawet te, które twierdzą, że są ekologiczne. Te konserwujące produkty nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ mogą powodować poważne komplikacje w przyszłości.
 • Ogórki kiszone zawierają również sód. Nadmierne spożywanie pikli prowadzi do wzrostu zawartości sodu w organizmie kobiety ciężarnej, co może prowadzić do nadciśnienia ciążowego. Jest to poważna choroba, w której wzrasta ciśnienie krwi i może prowadzić do poważnych powikłań.
 • Kobiety w ciąży mają czasami problemy z zgagą, ponieważ ciąża powoduje, że organizm wytwarza więcej hormonu progesteronu. Hormon ten rozluźnia zastawkę, która pomaga zapobiegać cofaniu się kwasu żołądkowego i częściowo strawionego pokarmu do przełyku. Ogórki zazwyczaj zawierają ocet. Ten ocet jest kwaśny, a kwaśne pokarmy czasami zwiększają prawdopodobieństwo zgagi.
 • Nadmierne spożywanie pikli przez kobiety w ciąży prowadzi do drgawek. Spożycie nadmiernej zawartości sodu zaburzy funkcjonowanie nerek, co może prowadzić do niedotlenienia dziecka znajdującego się w macicy, co z kolei prowadzi do przedwczesnego porodu.
 • Niektóre pikle zawierają w sobie nadmiar oleju. Spożywanie tego typu marynat zwiększa zawartość cholesterolu i tłuszczu w organizmie. Ten wzrost jest bardzo szkodliwy dla kobiety w ciąży, co może prowadzić do poważnych problemów.

Środki ostrożności do podjęcia:

 • Upewnij się, że pikle nie są spożywane codziennie. Lepiej znaleźć alternatywę dla ogórków kiszonych, aby ochota na ogórki powoli zanikała.
 • Pij dużo wody podczas spożywania marynat, aby kobieta w ciąży nie uległa odwodnieniu.
 • O ile to możliwe, unikaj pikli kupowanych z zewnątrz lub konserw, ponieważ zawierają konserwanty, które są szkodliwe dla kobiety w ciąży i nienarodzonego dziecka.
 • Jeśli marynaty są domowej roboty, staraj się unikać dodawania octu, ponieważ zwiększa to zgagę.
 • Marynata z mango, która zawiera bakterie listerii, jest potencjalnie niebezpieczna w czasie ciąży. Unikaj spożywania marynaty z mango.
 • Niektóre marynaty zawierają w sobie cukier. Staraj się unikać spożywania tego rodzaju marynat, ponieważ mogą one przyczyniać się do przybierania na wadze.
 • Niektóre pikle zawierają wysoką zawartość oleju dla dobrego smaku. Spożywanie tego typu marynat jest bardzo szkodliwe, ponieważ może podnosić poziom cholesterolu. W przypadku tego typu należy wysuszyć zawartość oleju, a następnie spożyć lub wymieszać ten rodzaj marynaty z dużą ilością ryżu i zjeść marynowany ryż.

Rodzaje marynat do spożycia podczas ciąży:

 1. Ogórki kiszone, które są kwaśne i mniej ostre, muszą być spożywane, aby zaspokoić głód.
 2. Badania sugerują, że domowe marynaty są bardzo bezpieczne do spożycia niż komercyjne marynaty kupowane na zewnątrz.
 3. Należy spożywać ogórki konserwowe zawierające mniej oleju.
 4. Należy spożywać ogórki konserwowe, które nie zawierają konserwantów lub zawierają minimalne ilości konserwantów.
 5. Świeżo przyrządzone marynaty muszą zostać skonsumowane. Ogórki wielodniowe lub kilkumiesięczne nie powinny być spożywane za wszelką cenę.

Ogórki kiszone, będące jednym z pikantnych dań, z pewnością są rozkoszą dla kobiet w ciąży. Zachcianki na przyprawy z pewnością zaspokoją pikle. Oprócz tego marynaty zawierają również niezbędne witaminy i składniki odżywcze, które wspomagają rozwój płodu obecnego w ciele. Domowe marynaty są uważane za najbezpieczniejsze do spożycia niż marynaty w puszkach, które mogą zawierać konserwanty. Wreszcie, spożywanie pikli w czasie ciąży może być bezpieczne tylko wtedy, gdy jest spożywane w umiarkowanych ilościach. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem lub ginekologiem przed włączeniem pikli do diety podczas ciąży.

Zastrzeżenie: Informujemy, że wszystkie informacje zawarte w tym artykule są przeznaczone wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie należy go interpretować ani nie zastępuje porady medycznej. Jeśli chcesz włączyć ogórki do swojej diety podczas ciąży, koniecznie odwiedź swojego lekarza, aby uzyskać odpowiednie informacje na ten temat.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy konserwy konserwowe są bezpieczne w czasie ciąży??

Odp.: Nie. Ponieważ konserwy konserwowe mogą zawierać konserwy. Staraj się ich unikać.

Q2. Jedzenie pikli podczas karmienia piersią jest bezpieczne lub nie?

Odp.: Nie, spożywanie pikli podczas karmienia piersią nie jest bezpieczne. Ponieważ nowo narodzone dziecko żywi się bezpośrednio Twoim mlekiem. Cokolwiek zjesz, zostanie przeniesione bezpośrednio do Twojego dziecka wraz z mlekiem. Jeśli masz zgagę lub oparzenie żołądka po spożyciu pikli, to samo odczuje dziecko. Dlatego unikaj jedzenia marynat podczas karmienia piersią.

Q3. Czy domowe marynaty są bezpieczne do jedzenia w czasie ciąży??

Odp.: Przede wszystkim jedzenie pikli w ograniczonej ilości nie szkodzi Twojemu ciału ani nienarodzonemu dziecku. Domowe pikle nie zawierają konserwantów, więc można je bezpiecznie spożywać, ale upewnij się, że są mniej tłuste.

Q4. Czy to prawda, że ​​zjedzenie większej ilości pikli mówi nam o płci dziecka??

Odp.: Fałszywe. Spożywanie większej ilości pikli nie mówi nam, jakiej płci jest dziecko. Płeć dziecka możesz poznać dopiero po porodzie.