Bycie matką to wystarczający powód do radości, ale co, jeśli dowiesz się, że będziesz mamą dwójki dzieci? Bliźniaczki? Będziesz przytłoczony emocjami, mieszanym uczuciem przypominającym ci o wszystkich obowiązkach, które masz na swoim ramieniu. Cóż, w tym artykule przedstawimy Ci szczegóły dotyczące rzeczy, o których musisz pamiętać, gdy jesteś w ciąży z bliźniakami.

Narodziny bliźniąt

Ciąża z bliźniakami z pewnością wywoła wiele pytań i po to tu jesteśmy. Poprzez ten artykuł mamy nadzieję rozwiać wszystkie wątpliwości, które możesz mieć w swoim umyśle. Ale przede wszystkim nie powinieneś stresować ponieważ możesz nie być jedyną kobietą rodzącą bliźnięta i że jest wiele kobiet, które już z powodzeniem urodziły bliźnięta.

O czym należy pamiętać przed urodzeniem identycznych bliźniąt?

Jeśli jesteś w ciąży z bliźniakami, czas odgrywa naprawdę kluczową rolę w Twoim życiu, ponieważ możesz zacząć oczekiwać dziecka w dowolnym momencie między 33-38 tygodniem, co jest uważane za zwykły czas porodu bliźniaków, a tym samym uniknięcie chaosu porodowego w ostatniej chwili. może być dobrze zorganizowany wcześniej.

Specjalnością ciąży bliźniaczej jest to, że w przeciwieństwie do ciąży pojedynczej, musisz spędzić kilka dni pod specjalną opieką, ponieważ niektóre dzieci mogą tego potrzebować. Aby uzyskać bezpieczniejsze wyniki, należy zadzwonić do lekarza i porozmawiać o możliwościach porodu, ponieważ bliźnięta mają pre -dojrzałe narodziny. Wybierz najlepszy i najbezpieczniejszy szpital dla dobra swoich dzieci i przygotuj zestaw przetrwania macierzyńskiego oraz inne niezbędne rzeczy, takie jak sukienki i inne rzeczy, które pomogą Tobie i Twoim bliźniakom po porodzie.

Jednak objawy porodu bliźniaczego są podobne do porodu pojedynczego. Kiedy dzieci są wystarczająco dojrzałe, ich głowa utknęła w miednicy, a czop śluzu zostaje przemieszczony i woda odchodzi. Jednak w tym przypadku skurcze są częste, regularne i silniejsze.

Wśród opcji podwójnej dostawy są:

1. Poród pochwowy

2. Cesarskie cięcie

Poród pochwowy:

Jeśli planujesz, musisz zaplanować to wcześniej ze swoim lekarzem, omawiając korzyści płynące z posiadania dziecka tą metodą, a także wypisz metody uśmierzania bólu po porodzie oraz czy USG ujawniło pozycję dziecka i czy płód jest w pozycji głową w dół, należy wybrać poród pochwowy.

Rzeczy do zapamiętania podczas porodu bliźniąt

Cesarskie cięcie:

Jeśli jednak miałaś cesarskie cięcie podczas pierwszej ciąży, lekarz nie doradzi Ci porodu drogami natury

Jeśli jednak miałaś cięcie cesarskie podczas pierwszej ciąży, lekarz prawdopodobnie zaleci poród drogami natury.

a. W przypadku porodu pochwowego, po urodzeniu pierwszego dziecka, lekarz sprawdzi, jak ułożone jest następne dziecko. Jeśli właściwa pozycja jest nienaruszona, twoja woda pęknie i drugie dziecko urodzi się tak długo, jak twoja szyjka macicy będzie rozszerzona.

b. Zawsze możesz zdecydować się na cięcie cesarskie, o ile nie ma ryzyka i komplikacji.

Oczywiście czas powrotu do zdrowia nie jest taki sam jak w przypadku normalnej ciąży, jednak nie powinnaś być z tego powodu niezadowolona z powodu tego, że Twoje dziecko ma rodzeństwo od samego urodzenia, a Ty masz dwoje dzieci, które pragną Twojej uwagi. Będziesz dumny, prawda??