Ghee to tradycyjny środek do gotowania używany we wszystkich indyjskich kuchniach domowych, a ghee i ciąża jest idealną mieszanką do noszenia kobiet. Ghee dla kobiet w ciąży jest bardzo ważne, ponieważ ma wiele zalet. Co może pomóc kobietom w ciąży w bezpiecznej ciąży. Dla pań picie ghee w czasie ciąży może pomóc w sprawnym trawieniu, a także wygładzić jelita.

Słowo to pochodzi od sanskryckiego słowa znanego jako Ghrita, znanego również jako Sprinkle. Ghee zwane również masłem klarowanym uzyskuje się poprzez oddzielenie wody od masła zawartego w dahi. Proces ten można również nazwać ubijaniem dahi lub twarogu. W ten sposób klarowanie tłuszczu poprzez odparowanie zawartości wody z kremowego twarogu prowadzi do gotującego się ghee, które można upłynnić po podgrzaniu.

jedzenie ghee podczas ciąży

Czy je Ghee podczas ciąży Bezpieczne czy nie?

Ciąża polega na tym, że kobiety spożywają odpowiednią, zdrową żywność. Zdrowa żywność zawiera odpowiednią ilość witamin, minerałów, tłuszczu i wody. Jeśli chodzi o spożycie tłuszczu, dla Hindusek zaleca się spożywanie Ghee, czyli masła klarowanego zawierającego kwasy Omega 3 i 9. W ten sposób dodanie ghee może poprawić stan zdrowia kobiet w ciąży. Chociaż dla kobiet w ciąży z nadwagą zaleca się codzienne spożywanie ghee tylko po konsultacji z lekarzem.

[Zobacz więcej: Jedzenie miodu podczas ciąży]

Czy mogę jeść Ghee we wczesnej ciąży:

Wczesna ciąża to pierwszy trymestr, w którym następuje rozwój dziecka. Aby sprostać wymaganiom żywieniowym niezbędnym do rozwoju płodu. Ważne jest, aby spożywać mądre jedzenie. W ten sposób dodanie domowego ghee we wczesnej ciąży pomoże w odżywieniu płodu i wspomoże rozwój mózgu dziecka. Ghee to zdecydowanie sprytny substytut oleju i masła podczas pełnej fazy ciąży.

Korzyści z picia Ghee podczas ciąży:

Kiedy mówimy o ghee w czasie ciąży. Istnieje wiele zalet. Jeśli chodzi o kulturę Indii i nawyki żywieniowe, niektóre z głównych korzyści płynących z picia ghee w ciąży to:

1. Poprawia trawienie:

Panie mają tę wątpliwość; czy możemy jeść ghee w czasie ciąży? Tak, ponieważ indyjskie jedzenie zawiera przyprawy i masalę, zawsze wiąże się to z problemami z niestrawnością i kwasowością. W przypadku kobiet w ciąży normalna jest kwasowość i niestrawność. Ponieważ dziecko rośnie, a macica również się rozszerza, co doprowadziło do uderzenia w otaczające jelito i wypchnięcia kwaśnego soku do góry. W celu wygładzenia przyjmowania pokarmu i obniżenia poziomu kwasowości w jelicie zaleca się picie ghee wraz z mlekiem w celu wygładzenia jelit.

2. Ulga w zaparciach:

Ghee zawiera kwas tłuszczowy zwany maślanem, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu żołądka. Ghee ajurwedyjskie na ciążę jest ważne, aby złagodzić zaparcia. Pijąc ghee wraz z mlekiem wraz z szafranem, miodem i szczyptą kurkumy wygładzają żołądek i łagodzą zaparcia.

3. Łatwość pracy:

Ghee i ciąża idą w parze. Uważa się również, że spożywanie ghee wraz z mlekiem lub ciepłą wodą Łukasza może pomóc złagodzić ból porodowy. Niestety ta koncepcja nie jest poparta żadnymi badaniami.

Skutki uboczne Ghee podczas ciąży:

Ponieważ ghee jest naturalne i ma właściwości ajurwedy, spożywanie ghee podczas ciąży nie wykazało żadnych skutków ubocznych. W przypadku kobiet w ciąży zaleca się spożywanie dodatkowych 200 kalorii ze zwykłej diety w celu zapewnienia odżywienia dziecka. Chociaż wszystko trzeba spożywać w umiarkowanej ilości. Obejmuje to picie ghee podczas ciąży, a także ghee może pomóc w przybieraniu kalorii i przytyć.

Głównym efektem ubocznym jest,

  • Kobiety w ciąży przybierają na wadze niż jest to wymagane, gdy spożycie ghee przekracza wymaganą ilość. Może to prowadzić do trudności w chodzeniu i wykonywaniu codziennych czynności.
  • Otyłość prowadzi do duszności.
  • Trudności w zrzucaniu nadwagi po porodzie.

Jak dodać Ghee do diety ciążowej:

Aby ułatwić i uprościć kwestię ghee w ciąży, oto kilka sposobów dodania ghee do diety ciążowej:

A. Roti / Parathas:

W tradycyjnej kuchni indyjskiej roti i paratha są podstawowym pożywieniem. Nałożenie na nią ghee nie sprawi, że jedzenie będzie dobrze smakować, ale także sprawi, że roti lub parathas będą miękkie i łatwe do spożycia.

B. Ryż Dal:

Kolejnym codziennym pożywieniem jest ryż i dal. Dodanie łyżeczki pełnej ghee z ryżem dal może sprawić, że danie będzie smakować pysznie.

C. Słodycze:

Indyjskie słodycze znane są z desi ghee, a desi ghee podczas ciąży jest niesamowitym wzmacniaczem odżywiania. Słodycze takie jak kheer, Kesari, ladoo są pełne ghee. Spożywanie tych bomb ze słodyczami powinno być ograniczone i spożywane raz w tygodniu w wymiernej ilości.

Jakie znaczenie dla Ajurwedy w ciąży ma Desi Ghee?

Ghee ajurwedyjskie na ciążę jest wysoce zalecane, aby uniknąć chorób takich jak przeziębienie & grypa. Desi ghee jest przygotowywany z mleka krowiego, które zawiera dużą ilość witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Stosowanie desi ghee w ciąży jest bardzo cenne ze względu na jego ogromne działanie lecznicze.

  1. Dodanie łyżeczki miodu, dwóch do trzech pasm szafranu, szczypta kurkumy i picie wraz z mlekiem z ghee to fantastyczny naturalny środek wspomagający rozwój mózgu dziecka.
  2. Design ghee leczy problemy trawienne.
  3. Pielęgnuje zdrowie mamy w okresie ciąży.

Fakty dotyczące spożywania Ghee w 9. miesiącu ciąży:

To fakt, że kobiety muszą spożywać zdrową i zbilansowaną żywność przez cały okres ciąży. W 9. miesiącu zaleca się spożywanie pokarmów, które wspomagają skurcze i pomagają kobiecie w ciąży bezproblemowy poród. Ponieważ ghee ma właściwość zapobiegania zaparciom i pomaga w wywoływaniu bólu porodowego, sugeruje się desi ghee w 9. miesiącu.

Wątpliwości dotyczące tego, czy mogę jeść ghee w czasie ciąży przez kobiety lub że posiadanie desi ghee w czasie ciąży jest zdrowe, zostało szczegółowo opisane w tym artykule, co może wyjaśnić kobietom. Chociaż istnieje kilka mitów, które nie są naukowo udowodnione, w tym, że spożywanie ghee pobudza skurcze macicy, co pomaga w płynnym porodze. Jednak spożywanie ghee w czasie ciąży nie jest przeciwwskazaniem, ale spożywanie tłuszczu powinno być kontrolowane za pomocą odpowiednio opracowanego planu diety.

Często Zadawane Pytania :

Oto kilka kluczowych pytań, które będą pomocne dla wszystkich kobiet w ciąży związanych z ghee,

Q1. Picie mleka z ghee w czasie ciąży jest bezpieczne lub nie?

Odp.: Kobietom w ciąży codziennie potrzebna jest szklanka mleka, aby podnieść poziom wapnia w organizmie. Dodanie ghee do mleka nie tylko dodaje mu smaku, ale także zwiększa spożycie żywienia ciężarnej kobiety. Szklanka mleka z łyżeczką ghee może smakować jak kheer z mniejszą ilością cukru. Spożywanie ghee jest niebezpieczne dla kobiet w ciąży tylko wtedy, gdy jest spożywane w nadmiarze lub uczulone na produkty mleczne.

Q2. Ile Ghee mogę wziąć podczas ciąży?

Odp.: Jeśli chodzi o spożycie tłuszczu przez kobiety w ciąży, medycznie zaleca się spożywanie od 5 do 8 łyżek tłuszczu, w tym spożycie tłuszczów nasyconych powinno wynosić od 10 do 12%. Dlatego picie od dwóch do trzech łyżek ghee dziennie przyspiesza wzrost dziecka i pomaga przyswajać witaminę rozpuszczalną w tłuszczach..

Q3. Czy jest jakaś różnica między Cow Ghee a Buffalo Ghee do stosowania w ciąży??

Odp.: Tak, jest duża różnica między ghee krowiego a ghee Buffalo. Mleko krowie zawiera mało tłuszczu, mało kalorii i więcej cholesterolu, a więc jest mniej kremowe. Z drugiej strony mleko Buffalo zawiera więcej tłuszczu, mniej cholesterolu i dużo kalorii. W ten sposób wytwarzanie ghee z mleka krowiego, które zawiera mniej tłuszczu, wymaga szybszego spożycia, a ghee bawole o wysokiej zawartości tłuszczu może być przechowywane przez dłuższy czas. W związku z tym stosowanie ghee krowiego może zapobiec przybieraniu na wadze niż mleko bawole obciążone tłuszczem.