Ciąża to czas, w którym przyszła mama będzie miała wiele ograniczeń dotyczących diety. I, oczywiście, kobiety w ciąży powinny przede wszystkim skoncentrować się na zdrowym jedzeniu, ponieważ je nie tylko dla siebie, ale także dla obecnego w niej dziecka. Ponadto ciąża to czas, w którym ciężarna kobieta doświadcza dziwnego pragnienia jedzenia. Jednym z takich pragnień może być zjedzenie ulubionej przekąski popcornu. Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że spożywanie popcornu w umiarkowanych ilościach jest ogólnie bezpieczne. W tym artykule przyjrzymy się faktom żywieniowym, korzyściom zdrowotnym i zagrożeniom związanym z jedzeniem popcornu w czasie ciąży.

popcorn podczas ciąży

Jak bezpieczny jest popcorn podczas ciąży:

Czy Popcorn to jedna z twoich ulubionych przekąsek? Nie możesz powstrzymać się od jedzenia popcornu podczas oglądania ulubionego programu lub filmu? Popcorn podczas ciąży jest całkowicie bezpieczny, jeśli spożywasz go w umiarkowanych ilościach. Możesz żuć swoją ulubioną przekąskę wieczorami, aby zaspokoić swoje zachcianki. Ale staraj się kontrolować siebie przed nadmiernym jedzeniem, ponieważ może to spowodować pewne skutki uboczne. Jeśli jesz popcorn w czasie ciąży, upewnij się, że kupujesz od certyfikowanego sprzedawcy.

Korzyści odżywcze popcornu:

Przed zjedzeniem popcornu ważne jest również, aby mieć pojęcie o zawartości odżywczej popcornu. Rzućmy okiem na jego składniki odżywcze.

 • Popcorn jest uważany za pełnoziarnisty pokarm, dzięki czemu jest naturalnie bogaty w różne składniki odżywcze.
 • 100 gramowa porcja popcornu zawiera następujące składniki odżywcze:
 • Witamina B3 (Niacyna) 12% RDI
 • Witamina B6 (pirydoksyna) 8% RDI
 • Witamina B1 (tiamina) 7% RDI
 • Magnez 36% RDI
 • Cynk 21% RDI
 • Żelazo 18% RDI
 • Miedź 13% RDI
 • Fosfor 36% RDI
 • Mangan 56% RDI
 • Potas 9% RDI
 • Popcorn jest uważany za jedno z najlepszych źródeł błonnika, ponieważ zawiera 15 g błonnika w 100 g porcji.
 • Dodatkowo mówi się, że Popcorn ma zerową zawartość tłuszczu.

Korzyści zdrowotne popcornu podczas ciąży:

Biorąc pod uwagę fakty żywieniowe dotyczące popcornu, przyjrzymy się teraz korzyściom zdrowotnym popcornu podczas ciąży. Wszystko, co jest spożywane w nadmiarze, jest szkodliwe, ale popcorn spożywany w umiarkowanych ilościach ma pewne korzyści zdrowotne.

1. Pomoce w trawieniu:

Jak widzieliśmy, Popcorn jest bogaty w błonnik, co pomaga w łatwym trawieniu. Spożywanie popcornu może złagodzić zaparcia i zwiększyć ruchy jelit.

2. Wysoka zawartość białka:

Popcorn zawiera również odpowiednie ilości białka, które są niezbędne do wzrostu dziecka znajdującego się w środku. Białko pomaga również w dostarczaniu organizmowi niezbędnych aminokwasów.

3. Zapobiega przedwczesnej dostawie:

Jedna rzecz, której nie życzą sobie wszystkie kobiety w ciąży, to przedwczesny poród. Wynika to z różnych komplikacji, które mogą pojawić się u dziecka w przyszłości. Zawartość selenu obecna w Popcorn może pomóc w zmniejszeniu trudności związanych z porodem, z kolei pomaga w terminowych dostawach.

Jak szkodliwy może być popcorn podczas ciąży:

Nie ma nic złego w spożywaniu popcornu, o ile odbywa się to w ograniczonych ilościach. Oto lista powodów, dla których nie powinieneś jeść nadmiaru popcornu w czasie ciąży.

 • Jedna ważna rzecz, o której należy pamiętać, że większość popcornów jest wytwarzana w kuchence mikrofalowej. Dlatego należy je spożywać w ograniczonych ilościach.
 • Zwykły popcorn jest zwykle bez smaku. Sól zostanie dodana do Popcornu dla lepszego smaku. Nadmierne spożycie popcornu zwiększa zawartość soli w organizmie, co z kolei zwiększa ciśnienie krwi; wysokie bp jest niebezpieczne dla kobiety w ciąży.
 • Popcorny są dostępne w różnych smakach i dodatkach. Dlatego uważaj na smaki i dodatki przed spożyciem. Niektóre z nich mogą być szkodliwe dla dziecka i kobiety w ciąży.
 • Upewnij się, że popcorn jest dobrze ugotowany. Surowy popcorn może nie być prawidłowo trawiony.

Jak jeść popcorn:

Zwykle należy spożywać odpowiednio ugotowany Popcorn. O ile to możliwe, unikaj popcornu wytwarzanego w kuchence mikrofalowej. Kupuj surowe popcorny tylko od certyfikowanych dostawców. Przygotowując popcorny możesz dodać trochę masła, soli i aromatów dla dobrego smaku. Dodaj tylko ograniczoną ilość masła, soli i aromatów. Ich nadmiar może zaszkodzić dziecku. Miej oko na dodatki i smaki, które dodajesz. Niektóre kobiety w ciąży mogą odczuwać alergie, nudności z niektórymi dodatkami.

Najlepsze popcorny do jedzenia podczas ciąży:

Na rynku dostępne są różne rodzaje popcornów. Przyjrzymy się najlepszym do jedzenia w czasie ciąży.

A. Żółty popcorn:

To popularny rodzaj popcornu, który jest dostępny w każdym sklepie spożywczym. To najtańszy z dostępnych popcornów. Ten rodzaj Popcornu należy spożywać tylko w umiarkowanych ilościach.

B. Biały popcorn:

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolor biały. Rozmiar tego popcornu jest podobny do żółtego, ale jest bardziej delikatny niż oryginalny.

C. Popcorn z grzybów:

Są duże, puszyste i falujące. Te popcorny są idealne do polewy i polew czekoladowych.

Jeśli nadal masz to uporczywe pytanie, czy Popcorn jest bezpieczny podczas ciąży? Całkowicie bezpieczne jest spożywanie popcornu w czasie ciąży w niewielkich ilościach. Należy jednak pamiętać, że ta przekąska ma być dobrze ugotowana i unikać tej z kuchenki mikrofalowej.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Czy mogę jeść popcorn we wczesnej ciąży??

Odp.: Popcorn we wczesnej ciąży jest zwykle bezpieczny, ale należy go spożywać w ograniczonych ilościach. Popcorn pomaga w trawieniu i wzmaga ruchy jelit. Dlatego jeśli masz problemy z zaparciami we wczesnej ciąży, zrób miejsce na tę przekąskę w swojej diecie.

Q2. Czy mogę jeść popcorn z mikrofalówki podczas ciąży??

Odp.: Generalnie nie zaleca się spożywania popcornu do mikrofali podczas ciąży. O ile to możliwe, unikaj jedzenia popcornu, który jest wytwarzany w kuchence mikrofalowej.

Q3. Czy możesz jeść popcorn w okresie karmienia piersią??

Odp.: Podczas karmienia piersią spożywanie popcornu jest całkowicie bezpieczne. Popcorn to po prostu pieczone odciski z zawartością błonnika. Nie wpływa to na laktację dziecka.

Q4. Czy kino Popcorn jest bezpieczne dla kobiet w ciąży??

Odp.: Popcorn teatralny jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, o ile nie jest wytwarzany w kuchence mikrofalowej. Upewnij się, że osoba gotuje popcorn przed tobą, aby dać mu instrukcje dotyczące gotowania soli i masła.

Zastrzeżenie: Treści przedstawione w tym artykule to tylko sugestie, a serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki uboczne, jakie może wywołać. Lepiej skonsultować się z lekarzem przed spożyciem czegokolwiek, zwłaszcza gdy jesteś w ciąży.