Ciąża to faza życia kobiety, w której doświadcza ona różnych nastrojów i pragnień z powodu braku równowagi hormonalnej w organizmie. Zachcianki będą tak dziwne, że będzie chciała jeść marynaty, a nawet płatki kukurydziane lub uliczne jedzenie. W tym artykule omówimy płatki kukurydziane podczas ciąży, czy są bezpieczne, czy nie, ze względu na zawartość cukru w ​​nich i ryzyko wad wrodzonych.

To nie tylko płatki kukurydziane; wszelkie jedzenie, które jest przejadane w czasie ciąży, jest bardzo szkodliwe i spowoduje wrodzone upośledzenie dziecka. Wszystko, co jest spożywane w ograniczonych ilościach, jest dobre. Tak jest w przypadku płatków kukurydzianych. Płatki kukurydziane są całkowicie bezpieczne do spożycia w czasie ciąży, pod warunkiem, że kobieta w ciąży nie ma cukrzycy ciążowej (1).

Płatki kukurydziane dobre podczas ciąży

Co to są płatki kukurydziane??

Płatki kukurydziane to płatki śniadaniowe, które zwykle spożywa się na śniadanie. Są one wytwarzane przez opiekanie płatków kukurydzianych lub kukurydzianych. Płatki kukurydziane są uważane za jedno z najzdrowszych śniadań, ponieważ wspomagają redukcję wagi poprzez tłumienie apetytu. Na początku produkowano płatki kukurydziane bez dodatku cukru, a później, gdy na rynku zaczęły pojawiać się płatki kukurydziane o różnych smakach, takie jak słodkie płatki kukurydziane, czekoladowe płatki kukurydziane, miodowe płatki kukurydziane itp. Płatki kukurydziane są ogólnie spożywane z mlekiem i owocami.

Wartości odżywcze płatków kukurydzianych podczas ciąży:

Płatki kukurydziane, które są bardzo lekkie, mają w sobie fantastyczne właściwości odżywcze. Płatki kukurydziane są beztłuszczowe i mają mniejszą zawartość złego cholesterolu (LDL) i mają dobrą zawartość HDL, czyli dobrego cholesterolu. Płatki te są również bogate w niezbędne minerały i witaminy, których potrzebuje kobieta w ciąży. Jedna filiżanka (25 g) płatków kukurydzianych zawiera 95 mg kalorii, 21,4 mg węglowodanów, 1,7 mg białka.

Dlaczego płatki kukurydziane podczas ciąży?

Kobiety w ciąży często odczuwają zawroty głowy i niepokój z powodu kopania hormonów. Zboża te są bogate w węglowodany, które dostarczają energii, dzięki czemu ciężarna kobieta czuje się świeżo przez cały dzień. Ponadto te zboża są wzbogacone w żelazo, tiaminę, niacynę, ryboflawinę, które stanowią pełnowartościowy posiłek. Jedzenie płatków kukurydzianych z mlekiem i owocami jest bardzo korzystne dla ciężarnej mamy i dziecka w środku.

Korzyści zdrowotne płatków kukurydzianych podczas ciąży:

Płatki kukurydziane, pokarm bogaty w błonnik, to typowy posiłek na śniadanie w prawie wielu domach, które chcą schudnąć lub utrzymać poziom cholesterolu itp. Tutaj poszukamy więcej korzyści z płatków kukurydzianych podczas ciąży.

 • Płatki kukurydziane są bogate w błonnik, dlatego ten błonnik pokarmowy utrzymuje ciśnienie krwi i zapobiega zaparciom. Pokarm dla nienarodzonego dziecka dociera do krwioobiegu. Jeśli matka ma nadciśnienie, do dziecka dociera mniej krwi, co może prowadzić do niedożywienia.
 • Przyrost masy ciała w czasie ciąży jest główną skargą wielu matek. Ta waga wzrasta nawet po porodzie. Mówi się, że płatki kukurydziane utrzymują wagę ciężarnej kobiety podczas ciąży.
 • Spożywanie płatków kukurydzianych na śniadanie wypełnia żołądek, co pomaga zaspokoić głód.
 • Płatki kukurydziane spożywane podczas ciąży pomagają zmniejszyć stan przedrzucawkowy. Ten stan pogarsza wysokie ciśnienie krwi i może być szkodliwy dla rozwoju nienarodzonego dziecka.
 • Płatki kukurydziane mają w sobie dobrą zawartość kwasu foliowego, co według lekarzy jest korzystne dla kobiet w ciąży. Ten kwas foliowy pomaga w zmniejszeniu ryzyka wad wrodzonych.

Skutki uboczne płatków kukurydzianych podczas ciąży:

Chociaż płatki kukurydziane przynoszą korzyści w czasie ciąży, spożywane w nadmiernych ilościach mają swoje skutki uboczne.

 1. Płatki kukurydziane nie są domowej roboty; w rzeczywistości nie da się zrobić w domu. Są dostępne w handlu. Dostępne w handlu płatki mają wysoką zawartość cukrów, tłuszczu, które są niezdrowe dla matki i nienarodzonego dziecka w czasie ciąży.
 2. Nadmierne spożycie płatków kukurydzianych w czasie ciąży prowadzi do problemów z gazami jelitowymi i bólu brzucha, który sprawia wrażenie wzdęcia żołądka, powodując dyskomfort.
 3. Ziarna płatków kukurydzianych mają charakter kwaśny. Stąd przy nadmiernym spożyciu zawartość kwasów w organizmie wzrasta, powodując kwaśny stan kwaśny w tkankach i krwi.
 4. Dostępne w handlu płatki mają w sobie wysoki indeks glikemiczny, jeśli są spożywane w nadmiernych ilościach przez kobiety w ciąży. Może prowadzić do cukrzycy ciążowej, co z kolei szkodzi rozwojowi nienarodzonego dziecka.

Wskazówki dotyczące jedzenia płatków kukurydzianych podczas ciąży:

W czasie ciąży matka będzie miała dziwne zachcianki, zjedzenia pikantnych potraw lub pizzy, a nawet jedzenia płatków kukurydzianych o dziwnych porach. Co więcej, kobieta w ciąży nie może uniknąć swoich zachcianek i od razu podąża za tym, co jej umysł chce to zrobić. Oto kilka wskazówek dla kobiet w ciąży dotyczących płatków kukurydzianych.

 • Dobrze jest jeść z umiarem. Płatki kukurydziane również stoją w tej samej kolejce. Jeśli masz zwyczaj zaczynać dzień od płatków kukurydzianych przed zajściem w ciążę, zawsze miej je z umiarem podczas ciąży.
 • Nie zapomnij sprawdzić daty ważności. Unikaj płatków kukurydzianych, które są przeterminowane, a także zbliżają się do daty ważności.
 • Nie gromadź w domu płatków kukurydzianych. Zawsze odwiedzaj sklep i kupuj świeże płatki kukurydziane.
 • Płatki kukurydziane najlepiej spożywać z ciepłym mlekiem. Dodaj trochę owoców i miodu do mieszanki, aby uzyskać inny smak.
 • Nie wahaj się skonsultować z dietetykiem w sprawie płatków kukurydzianych. Przed zmianą diety zawsze skonsultuj się z lekarzem/ dietetykiem.
 • Wreszcie płatki kukurydziane lepiej zjeść tylko na śniadanie.

Najlepsze smaki płatków kukurydzianych dla kobiet w ciąży:

Na rynku dostępne są różne smaki płatków kukurydzianych, więc nie wiedziałbyś, które z nich wybrać w czasie ciąży. Wypróbuj następujące:

 1. Płatki kukurydziane o smaku czekoladowym
 2. Płatki o smaku musli.
 3. Białko i błonnik Płatki o smaku żurawinowym muszą być wypróbowane.
 4. Korzystne są również wieloziarniste płatki owsiane i płatki kukurydziane o smaku miodowym.
 5. Płatki o smaku Ragi Chocos.

Spożycie płatków kukurydzianych nie szkodzi w czasie ciąży, jeśli są spożywane w umiarkowanych ilościach. Co więcej, jest bardzo korzystny pod względem zabijania głodu, utrzymywania ciśnienia krwi i poziomu cukru itp. Jednak zdecydowanie zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie podczas ciąży. Możesz również zostawić nam wiadomość, jak sprawić, by płatki kukurydziane były smaczniejsze jak nigdy dotąd, jeśli próbowałeś innego.

Często zadawane pytania i odpowiedzi:

Q1. Dlaczego masz ochotę na płatki kukurydziane w czasie ciąży?

Odp.: Zachcianki na zboża o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu są dość powszechne. Nic więc dziwnego, że kiedy jesteś w ciąży i doświadczasz wysokiego poziomu estrogenu, apetyt na płatki kukurydziane jest zwiększony.

Q2. Czy jedzenie płatków kukurydzianych w większych ilościach przez ciężarną kobietę związaną z rozszczepem kręgosłupa u noworodków??

Odp.: Badanie mówi, że kobieta w ciąży, która spożywa słodkie pokarmy, takie jak płatki kukurydziane w większych ilościach, dwukrotnie zwiększa ryzyko wad cewy nerwowej u nienarodzonych dzieci. Te słodkie pokarmy zwiększają poziom insuliny w ciele matki, co wiąże się z wrodzonymi wadami. Wszelkie pokarmy spożywane w nadmiarze podczas ciąży mogą prowadzić do problemów. Dlatego zaleca się jeść w mniejszych ilościach.

Q3. Czy istnieją zdrowe alternatywy dla płatków kukurydzianych podczas ciąży??

Odp.: Istnieje kilka wzbogacanych płatków zbożowych i pszennych oraz płatków ryżowych, które można spożywać w czasie ciąży. Są dość podobne do płatków kukurydzianych, ale zawierają mniej cukru.

Zastrzeżenie: Ponieważ jest to artykuł medyczny dotyczący ciąży, powyższe informacje służą wyłącznie celom edukacyjnym i nie powinny być traktowane jako porada medyczna. Skonsultuj się ze swoim ginekologiem przed spożyciem płatków kukurydzianych w czasie ciąży.